Предложение за СУ-"Звероукротител"

Стари теми

Модератор: Модератори

Отговори
Потребителски аватар
Zir'Aah
Чирак
Мнения: 22
Регистриран на: пет яну 14, 2005 8:14 pm
Местоположение: Souls' Vortex

Предложение за СУ-"Звероукротител"

Мнение от Zir'Aah » вт фев 08, 2005 10:58 pm

Звероукротител
Изисква:12 степен на СУ "Друид", поне 10 степен на познание "Дива природа"
Цена за придобиване на 0 степен:10 ТР, -5 за Елфи
Позволява на героя, който притежава умението, да опитомяжа животни и да ги командва по време на битка и извън нея.Може да има само по едно опитомено животно.Ако иска да опитоми друго, трябва да освободи предишното.

Изключение:Не важи при използване на някоя от магиите на друида за призоваване на животни, но тогава всяко от животните(призованото и опитоменото) търпи наказание към всичките си атаки в размер на Сл/3, където Сл е Сложност на всяко едно от животните.

ЗАБАЛЕЖКА:НЕ може да се опитомяват магически животни(хипогрифи, грифони и др. такива, най-вече дракони).
При опит да се опитоми животно, се проверява дали опитомяването е успешно, по следната формула:
3зара+(Уб)+(Зв)>16+(Сл)+(ПсУ)/4,
където (Уб) е степента на допълнителното умение "Убеждаване" на героя, (Зв) е степента на "Звероукротител", (Сл) е показателя за Сложност на животното, а (ПсУ) е Психическата устойчивост на животното.

Ако Звеоукротителят кара животното си да се бие с/у други животни от същия вид, тогава то търпи наказание към всичките си атаки в размер на Сл/2(Сл е сложността на животното).Ако се бие срещу животни, които не са от неговия вид получава бонус към всичките си атаки в размер на СУ/4.
Ако по време на битка Звероукротителят умре, има шанс животното му да нападне другите герои от групата.Това се проверява с хвърляне на зарче-"четно-нечетно".Примерно пада се четно-животното не напада героите, но остава с тях само до края на битката, след което избягва.Ако в групата има друг Звероукротител, тои може да се опита да опитоми животното(ако вече няма свое или пък неговото е по-слабо), но при повторното опитомяване усложнението се увеличава със Сл/4.


Придобивки:
-Повишава общото умение "Яздене" със СУ/6
-Намалява маната, необходима за призоваване на животно, независимо от това дали има опитомено животно или не, със СУ/2.
-На 5 степен повишава познанието "Психология" с +2
-На 9 степен повишава МОМЕНТНИЯ показател за Интелект с +3, като така може да надхвърли максимално допустимата стойност за расата на героя.
-На 12 степен наказанията, когато животното се бие с друго животно като него, или когато друидът е призовал второ, намаляват съответно на:
В 1вия случай-СЛ/5
Във втория случай-СЛ/6.
Mortis, goddess of the Underworld, wants your soul!

The dark side of The Force is a pathway to many abilities, some considered to be unnatural.

Потребителски аватар
Grim Reaper
Чирак
Мнения: 27
Регистриран на: нед яну 23, 2005 3:25 pm
Местоположение: Шотландия

Мнение от Grim Reaper » вт фев 08, 2005 11:09 pm

Това предложение е много интересно и оригинално,дано успее да бъде записано в книгата. :)

Потребителски аватар
AngerNogar
Заек
Мнения: 3
Регистриран на: пон яну 14, 2002 1:51 am
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от AngerNogar » ср фев 09, 2005 2:42 am

Не мисля че това СУ трябва да се обвързва със СУ друид - друидите не "опитомяват" животните, а ги призовават и после ги освобождават щом вече не са им нужни. Не виждам и защо да търпи наказание като се бие срещу животни от своя вид. Животните нямат расово самосъзнание. Един вълк може да се бие с друг със същото настървение с което се бие и с куче примерно. С това за повишаване на моментния показател на интелект с +3 е напълно погрешно според мен. Всички магове високо ниво ще станат звеукротители без да хич да ги грее за опитомяването на животни просто защото така ще им излиза тройно по-евтино да си покачат интелекта. Пък и не виждам какво общо име интелекта с укротяването на животни дори и до толкова, че да дава +1 на максималния интелект.
п.с: Като цяло интересно умение, но има нужда от доработка.
п.с.с: Книгата вече е написана и издадена, така че не виждам какво може да бъде записано в нея на този момент :wink:
Light leads to hatred, dark to delight.
The best of all things, are done in the night.
Изображение

Потребителски аватар
Hazalad
Работник
Мнения: 109
Регистриран на: пет фев 13, 2004 4:39 pm
Местоположение: Някакво
Контакти:

Мнение от Hazalad » ср фев 09, 2005 12:10 pm

След като друида призове животно, то остава с него докато не го отзове или докато то не умре - т.е. самият друид напрактика се води укротител. Виждам смисъл в укротителят само при условие, че си има две животни по едно и също време - опитоменото и призованото, тъй като друида не може да призове второ животно преди да е отзовал предишното... Защото е доста силно да водиш със себе си две пантери или една пантера (друид) и един пустинен лъв (от укротител) - от написаното излиза, че укротителят опитомява почти всяко животно (без забранените дракони грифони и т.н. изброени).

За интелекта съм съгласен с Ангер - прекалено е силно и всички кастери ще се възползват, от пауърплейска гледна точка. Всеки ще качи до максимум интелекта си, и после ще качи съответните точки укротител, което ще му даде не само +3 интелект над максималната стойност, но и двойно по-евтино.
I`m kid at heart, you see? When you tell me to stop, it just makes me run faster!

Hasegade
Калфа
Мнения: 43
Регистриран на: вт яну 04, 2005 4:52 pm

Мнение от Hasegade » ср фев 09, 2005 12:41 pm

ако се прави звероукротител,по-добре е да е тип воин,винаги може да се приложи и към друида,който има подобно умение,но то
1.не е за укротяване,а за призоваване на животни
2.е по-скоро второстепенно за друида,който е повече природен магьосник
3.друидът е природозащитник.как виждате друид да тренира животни,които да се бият помежду си или с гладиатори?или пък сокол или ловно куче,или бойни коне?

та,ако седна да правя звероукротител,бих направил умението самостоятелно и приложимо едновременно към,да речем,рейнджър,който е приятел с животнното,и към"гаден експлоататор на нашите четириноги братя"-човек(условно казано),способен да тренира бойни псета за Инквизицията или вълци,които гоблините да яздят(ууупс,прекалил съм с хироуса едно време)или човекоядни плъхове за враговете на джуджешкия крал...вкусни врагове.а защо не и "изчадията" в Дълбоките колонии...май не се казваха точно така,сорри. :twisted: :twisted: :twisted:

Потребителски аватар
Zir'Aah
Чирак
Мнения: 22
Регистриран на: пет яну 14, 2005 8:14 pm
Местоположение: Souls' Vortex

Мнение от Zir'Aah » ср фев 09, 2005 12:52 pm

Мдаа.... прави сте.Сега като прочетох някои моменти от книгата :reading:, наистина виждам че съм се олял много здраво с това "+3 интелект".Ама така е-човек като седи до 23 часа, не знае какво мисли/пише.Та, предлагам да се намали бонуса на +1 към моментния показател, като пак да може да надхвърля мах-а за расата на героя.

Хазалад беше казал, че "от написаното излиза, че укротителят опитомява почти всяко животно (без забранените дракони грифони и т.н. изброени)".Да, има възможност да опитоми дори пустинен лъв, ама чак на максимална стойност на умението.За пример-при опит да се опитоми пустинен лъв, формулата по-горе приема следния вид(приемаме Убеждаване=7)
3зара+7+12>16+10+7
3зара+19>33
Излиза че, за да бъде опита успешен, трябва играча да хвърли поне 15.А според таблица №5 на стр.337(ей тва е наистина яка идея), шанса да се хвърли 15 с три зара е 9.3%.
Mortis, goddess of the Underworld, wants your soul!

The dark side of The Force is a pathway to many abilities, some considered to be unnatural.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » чет фев 10, 2005 2:06 am

Zir'Aah написа:Мдаа.... прави сте.Сега като прочетох някои моменти от книгата :reading:, наистина виждам че съм се олял много здраво с това "+3 интелект".Ама така е-човек като седи до 23 часа, не знае какво мисли/пише.Та, предлагам да се намали бонуса на +1 към моментния показател, като пак да може да надхвърля мах-а за расата на героя.
Самото умение което предлагаш има толкова малко общо с "интелект", че най-добре изобщо да не го споменава.
Дори +1 да дадеш ей така към стойноста на някой показател е само по себе си прекалено - това в някой случаи може да означава двадесетина ТР гратис. По-добре сложи нещо друго там.

Съжалявам, че само критикувам, казвайки какво да не бъде, без сам да предлагам нещо. Просто доста неща ми се насъбраха напоследък.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Zir'Aah
Чирак
Мнения: 22
Регистриран на: пет яну 14, 2005 8:14 pm
Местоположение: Souls' Vortex

Мнение от Zir'Aah » чет фев 10, 2005 4:08 pm

Не бе, няма проблем.
А относно защо съм сложил бонус към интелект на това умение-ами за да опитомиш някое животно, трябва да успееш да го убедиш, че няма да му направиш нищо лошо, да знаеш как да действаш в дадената ситуация.И постепенно с развитието на това умение и опитомяването на различни животни, умът ти става по-гъвкав.
Според мене така е логично де.
Mortis, goddess of the Underworld, wants your soul!

The dark side of The Force is a pathway to many abilities, some considered to be unnatural.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Работник
Мнения: 66
Регистриран на: нед фев 17, 2002 9:33 pm
Местоположение: Пловдив Любим клас: Паладин. Любим цитат: Аз мога.

Мнение от CTAHuMuP » чет фев 10, 2005 4:15 pm

Хм, ама ти не го убеждаваш с приказки, че няма да го нараниш, то е животно, не човек - затова не смятам, че ти трябва интелект за целта. Ти ся напрай всички индианци, монголци и други народи, специалисти в обуздаването и дресировката на диви коне, както и всички циркови дресьори някви гении:).

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » чет фев 10, 2005 4:15 pm

Съвсем не е така. Сложи един даскал в кое да е Уни (приеми, че е по умен) и едно дете от 2-3 клас пред една змия. Шанса да я успокоят е еднакъв и няма нищо общо с това кой колко е умен. Съвсем спокойно можеш да го замениш това с "познание в дива природа" например.

И въпреки всичко смятам, че е безмислено умението.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » чет фев 10, 2005 8:00 pm

Абе, трябва да има както в други системи в някои случаи - минуси, но не и плюсове. Това, че си умен не те прави по-добър, но ако си тъп и си харесаш оная разноцветната пръчка...

Кид, зависи от детето и преподавателя. Хвани някой по херпетология и пак ще си говорим.

Hasegade
Калфа
Мнения: 43
Регистриран на: вт яну 04, 2005 4:52 pm

Мнение от Hasegade » пон фев 14, 2005 5:47 pm

в таблицата с шансовете не е взета предвид вероятността за АУ,май.в повечето случаи тя няма да промени шанса особено,обаче 6:6:6 реално се пада в 0,46% от случаите,да кажем 5-мисля,че така го пишеше във въпросната таблица.като вземем предвид шанса да се падне АУ,5-те процента успех на действие, изискващо сбор от 18 на заровете,стават около 2,3-5 пъти повече.а в аксиом няма действия,които изискват АУ6, всичко се пресмята според сбора на заровете,а АУ си е допълнителен бонус,един вид.
при който размерът няма значение 8) :twisted: :twisted: :twisted:
Последна промяна от Hasegade на пон фев 21, 2005 5:32 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пон фев 14, 2005 6:33 pm

6-6-6 се пада в 1/(6^3) от случаите.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пон фев 14, 2005 8:14 pm

Andras написа:6-6-6 се пада в 1/(6^3) от случаите.
Иначе казано веднъж на 216 хвърляния (средно). В проценти шанса е около 0.5%. И в книгата си го пише в таблицата на стр 337.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Zir'Aah
Чирак
Мнения: 22
Регистриран на: пет яну 14, 2005 8:14 pm
Местоположение: Souls' Vortex

Мнение от Zir'Aah » нед фев 20, 2005 4:01 pm

Ако може и BatGojko или Chimera също да си напишат мнението :)......
Mortis, goddess of the Underworld, wants your soul!

The dark side of The Force is a pathway to many abilities, some considered to be unnatural.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон фев 21, 2005 4:07 pm

Като цяло, съм съгласен с повечето критики. Всяко добавяне на +Х към даден показател, без това да се заплаща е грешно, тъй като не може да му се предвиди цената (+1 към 6 е 7, но към 17 е 18, а понякога и 36). За моманта както е умението не е приложимо, тъй като не е реално съпоставимо с останалите умнеия. Идеята, обаче, не е чак толкова лоша. Самото желание на играчите да имат свое собствено животно е добър мотивационен фактор за игра, но има няколко проблема.
1. Ще се наложи да се следи развитието на още един персонажен лист (пък бил той и по-скромен от този на героя);
2. Налага се разиграване на още едно създание;
3. Има ситуации, които предлагат добър ролплей (което не е проблем), но могат и да повлияят зле на много играчи. Веднага давам пример: в много филми сме виждали как убиват любимото животно на главния герой и това се превръща в як фактор за неговото желание за отмъщение. Това е страхотно добър сюжет за една емоционална кампания или просто емоционална случка, но ако играчът е изразходвал над 50 ТР, за да се сдобие с този свой любимец, нещата не са толкова еднозначно добри - губейки животното, той губи и половината от героя си (не се сещам за друг герой, който да може да бъде убит наполовина)... и т.н.

В този смисъл е удачно да се полмисли, дали пък това умение да не стане просто "Познание" или да се разработи като нещо по-магическо - Призовател. Призователят да не опитомява животни, а да вика духове на такива, които да се бият вместо него... или нещо в този дух. То би било по-лесно за директно реализиране като СУ. А познание "Звероукротител" би могло да позволява някаква "комуникация" с диви животни (отделно от тази на друида) и опитомяване на по-малки, по-скоро декоративни гадинки. Ако имате катерица за домашен любимец, не е необходимо да водите дневник и за нея, но може да я научите да ви носи малки премети, а това би могло да е много полезно и в същото време да не изисква толкова много усилия, като втори дневник...
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Hasegade
Калфа
Мнения: 43
Регистриран на: вт яну 04, 2005 4:52 pm

Мнение от Hasegade » пон фев 21, 2005 5:41 pm

съжалявам за тъпата грешка...нямаше ме много време,иначе се усетих кво съм писал,ама...
както и да е,оправих го.за всеки,който би се зачудил какво,горе вместо"0.46"пишеше"4.6"
на мен лично идеята ми харесва и така.пък ако ми убият зверчето и ми е толкоз скъпо(не искам да го заместя с друго),това е фентъзи,все пак,има възкресяващи магии...
мисля си,че СУ-то все пак би имало някакво приложение и може да обогатии играта.ваша воля оттук нататък,аз бих го позволил,ако водя.евентуално,и задължително с някои промени-май вече съм писал горе-долу какво имам предвид.
и ако изобщо има някакъв дневник,той няма да е по-сложен от този на животните на друида.наистина може да има проблем,ако трябва да гледаш гадината от малка,ама...

KOLOBAR
Работник
Мнения: 91
Регистриран на: пон окт 17, 2005 12:31 pm
Местоположение: БЪЛГАРИЯ

Re: Предложение за СУ-"Звероукротител"

Мнение от KOLOBAR » съб ное 19, 2005 3:25 pm

[ЗАБАЛЕЖКА:НЕ може да се опитомяват магически животни(хипогрифи, грифони и др. такива, най-вече дракони).
--------------------------------------------------
Доколкото схванах земния дракон не е магически той можели да се укротява :?:
НЕКА ИУИ БЪДЕ С НАС
АН УАКХ

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » съб ное 19, 2005 8:30 pm

Имам следните забележки:
:arrow: така, както е сега, опитоомяването на каквото и да е отнема 10 секунди. Просто 1 уфуд.
:arrow: Не си ли виждал хора, които се разбират с животни но не и с хора? Поне във филмите? За да опитомиш животно надали ти трябва способността да си красив, и да знаеш каков да кажеш на мацките, та да спят с тебе. Трябва ти подход, който се изгражда с опит. (ама и аз колко смело се изказзвам, като не съм опитомяваял нищо освен домашна котка и домашно куче :?)
:arrow: силно препоръчвам бонуса към психология да бъде заменен с +1воля, +2псу
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Отговори