Покажете на другите вашия герой!

Стари теми

Модератор: Модератори

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Покажете на другите вашия герой!

Мнение от BatGojko » ср фев 09, 2005 8:16 pm

Вече има достатъчно хора, които са заиграли Аксиом16 и считам, че дойде времето, когато ще може да покажете интересни герои и да обмените мнения и информация за тях. Предлагам ви в описанието да включите неговото Име, Раса, Основни показатели, Специални умения и Познания. Няма нужда да давате информация за производните показатели, тъй като всеки може да си ги ичзисли и сам, но може да споменете мотивите си за избор на дадено развитие, като подкрепите мнението си с пример, чрез производен показател - например: "Избрах да покача много Си и Л, за да направя ей такава Атака с Двуръчната брадва". Може да споделите и как смятате да го развиете в бъдеще - защо сте избрали този път и какво се надявате да постигнете като герой.
Това не включва само пауърплей, надявам се повечето от вас да дадат идеята за развитие на даден герой само защото така им харесва, а не защото това било няй-якото.
Успех!

ПП: Така ще помогнете на другиоте да вкарат достатъчно добре направени по-сложни НИГ, а и най-добрите (интересни) герои могат да се ползват в разкази и истории от света. Пък и може д асе следи реалното им развитие по време на вашите сесии - с какви нови предмети са се сдобили, как това е повлияло на стила ви на игра и т.н. коментари все ще са интересни. (за специалните предмети ще отворим нова тема, когато се появят)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » ср фев 09, 2005 10:58 pm

тъй като аз съм разказвач ще ви предоставя дневниците на мойте играчи който грижливо пазя за да не мамят
така играч номер 1
име: Страцимир Петлюнов
раса: Гигант
пол:М
описание:Беззъб идиот с едно око (синьо)
Жизненост:73
Сила:15
Ловкост:10
Интелект10
Прецизност:6
Издържливост:6

СУ: Войн (6)
Специалист в оръция (брадви) (10)
Бойна брадва (оръжие)
Ниво: 3

Изработка на капани (6)
Военна екипировка (6)
Изработка на капани (6)

Красота:11
Късмет:4

горе долу е т'ва после повече
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » пет фев 11, 2005 12:20 pm

посъветвах играча да си направи гигант с тези умения защото така в момента е доста трудно да не бъде ударен а с тази сила и ловкост... ще бъде твурде вероятно той да излезе победител от която и да е битка доста корав стана...
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Работник
Мнения: 66
Регистриран на: нед фев 17, 2002 9:33 pm
Местоположение: Пловдив Любим клас: Паладин. Любим цитат: Аз мога.

Мнение от CTAHuMuP » пет фев 11, 2005 12:59 pm

Моят герой е човек, казва се Ален и е добър войн, водач и след време (от 4-то ниво нататък) ще открие в себе си и силата да лекува, не само да наранява. Безстрашен, устремен и уверен, че силата на доброто е на негова страна, той и неговите другари наказват злото и възстановяват правдата по пътя си. Обаятелен и чаровен, неговият плам често запалва и други последователи, които следват предначертания му житейски път заедно с него. Бие се с двуръчен меч и за защита носи лека, плетена метална ризница.

За първоначално създаване взех максимума (196 точки), щото исках да пробвам какво ще стане. Ето показателите му на началното, нулево ниво:
Сила: 10
Ловкост: 10
Интелект: 10
Прецизност: 6
Издръжливост: 8
Красота: 17 (наистина толкова хвърлих!!)
Ален е бърз и смъртоносен и ударите му се отличават със сила и точност. Извън битка Ален е интересен събеседник, макар прекалено голямото му усърдие понякога да го прави не особено концентриран.

Основни умения и познания:
Психология: 6
Убеждаване: 6
Ездач: 6
Ален е тънък познавач на човешката душа поради многото му и разнообразни срещи и разговори с хора от всякаква раса и ранк в обществото. Това му дава голямо предимство в отношенията с хората и когато се налага, Ален знае какви думи да използва, за да убеди човекът пред него да извърши желаното. От малък е обичал да язди и често може да бъде видян на бойния си кон, Тремор, да преследва нарушителите на закона.

Специални умения:
Лидер: 7
Войн: 5
Специалист в оръжие (мечове): 3
Когато Ален води другарите си в битка, неговата смелост и вяра в победата са достатъчни, за да повдигнат духа на всички около него и да ги накарат да се бият по начин, който не са подозирали, че владеят. Самият Ален също е способен боец, сеещ смърт с тежкия си двуръчен меч.

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » пет фев 11, 2005 1:10 pm

трябваше да вдигнеш равномерно бонусите за СУ мечове и войн можеше да вдигнеш и двете на 4 степен и така да се възползваш максимално от бонусите които уменията дават
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Работник
Мнения: 66
Регистриран на: нед фев 17, 2002 9:33 pm
Местоположение: Пловдив Любим клас: Паладин. Любим цитат: Аз мога.

Мнение от CTAHuMuP » пет фев 11, 2005 1:30 pm

Не съм имал намерение да правя "максимален" герой, така че благодаря, ама не.

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » пет фев 11, 2005 1:32 pm

Тука,като сме почнали да говорим за герои да ви питам нещо:един от групата е с ножове за хвърляне като за всеки има ножница(не знам къде ги събира).И иска да си сложи нещо като магия за връщане или призоваване и аз не знам как я нарече.И значи след края на всеки рунд ножовете,които е хвърлил се връщат обратно.Да му позволя ли?
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
Ambartanen
Калфа
Мнения: 51
Регистриран на: чет авг 14, 2003 11:03 pm
Местоположение: Пловдив/Amherst

Мнение от Ambartanen » пет фев 11, 2005 2:42 pm

Име: Ансент (Сен за кратко)
Раса:човек

Описание: Младо момче (16 годишен) сравнително високо за ръста си с кестенява коса и все още без брада. Изглежда изключително изпит и изтощен - едвам стои на краката си. Подпира се на дълга дървена тояга, а дрехите висят по него сякаш наскоро е отслабнал доста. На кръста му има камшик и прашка.

Показатели:
Сила: 5
Ловксот: 5
Интелект: 16
Прецизност: 8
Издръжливост: 5
Виталност: 3 (+1 от СУ"Войн")
Красота: 14
Късмет: 3

История: Винаги се е отличавал от децата, с които е играел, по невероятната си схватливост и хитрост, но точно те са го вкарали в много бели и са го научили да оцелява по улиците. Набелязан е от градския магьосник като обещаващ ученик и се е оказало, че магията му се отдава лесно, но тогава през градчето му е миналото чумата. От нея са умрели почти всички негови близки и повечето познати, а той е напуснал градчето, макар и силно изтощен от болестта, за да търси ...и той не знае какво.

Способности и познания:
Убеждаване: 13 (+7 от Обаяние)
Психология: 14 (+8 от Интелект)
Култура и обичай: 6
Постоянното му любопитсво и схватливост са го научили още от ранна възтраст на много неща за хората и техният начин на мислене. В най-скоро време ще се научи на Акьорско майсторство (най-вероятно още на 1во ниво).

Специални Умения:
Бързо Развитие: 3
Войн: 5
Магьосник: 6
Сен е все още млад и неопитен, а и не е избрал все още истинското си призвание в живота. Любопитството му позволява да научава много нови неща, макар че това се отразява негативно на здравето му (чете по цели нощи и такива работи) :) .

Героят ми е все още нулево (0) ниво, така че, както си личи, няма много изчистена идея за бъдещето развитие, по-скоро се стреми да научи много и все полезни неща. В групата изглежда ще изпълнява едновременно функция на връзка с обществеността (най-вече), преден боец (как ли? ми че откъде да знам, ама трябва да съм аз. Ще ги бия от 5,5 метра и после ще бягам) и магьосник (поне съм умен ;р).
"Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog, it's too dark to read." --Groucho Marx

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет фев 11, 2005 7:34 pm

Както и очаквах, имаме доста сериозно разнообразие - Гигант, създаден относително според очакванията за расата, но малко по-умен от обикновения войн :), Лидер човек, който е самото превъплъщение на баланса... Станимире, на твоя човек бих му взел специалист в Защита - мисля, че определено ще му е от полза, защото лидерът трябва да остане в съзнание до края на битката ако е възможно :). И накрая, моят фаворит (не се шегувам) Сен, уау, Магьосник, който е решил да стане някога и войн... Много ми е интересно как ще се играе с този персонаж - очевидно като войн е последната дупка (поне за момента), но пък има добри магически способности. Защитата му е опасно ниска, а малката сила и желанието да ползва заклинания му пречи да екипира сериозни брони. Много се надявам в групата му да има няколко "танка" които да го опазят жив още няколко нива.
Странно, че за момента не обръщате достатъчно внимание на Ловкостта - аз пък считам, че това е един особено важен показател, който едва ли не е най-силния. Но пък това значи, че не гоните "максималния" герой, а искате интересни такива - Супер!

Смешко, аз не бих дал заклинание за връщане на каквито и да било метателни оръжия (има си диск наизобретателя, който го може това), тъй като идеята на метателните оръжия е, че те дават предимство на притежателя си, като му разрешават да ползва тактики тип "уддряй и бягай" и единственото спасение за опонентите му е, че все някога боеприпасите му ще се изчерпят. Виж, след битката бих разрешил събирането на всички ножове ако има време за това и ако не е възможно (не са паднали в някоя пропаст или нещо подобно). Спокойно можеш да разрешиш на героя с ножовете да носи 10-тина (дори и до 20 може) от тях. Ако това количество не му стигне да се справи с противниците си... проблемът му е голям.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет фев 11, 2005 8:11 pm

Аз бих му дал да носи по десеттина на колан, което води до двадесеттина при два колана и до тридесет при три. Но не бих му позволил да слага твърде много ножове на кръста. Коланите са максимум 4, но тия на кръста се пресичат под много остър/тъп (зависи как го гледаш) ъгъл. за двата раменни - ами ще разреша по десет ножа на всеки, но само ако са малки - трудно ще побереш десет касапски ножа на един колан.

ПП: Дай му да си ги върже тия ножове. после ще се разберете за ограниченията в обсега.
Последна промяна от hameleona на пет фев 11, 2005 8:25 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » пет фев 11, 2005 8:18 pm

Странно, че за момента не обръщате достатъчно внимание на Ловкостта - аз пък считам, че това е един особено важен показател, който едва ли не е най-силния
единственото което искам да кажа е че гигант с ловкост от 10+ би трябвало да е добре? или се лъжа
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Ранд-Ал-Тор

Мнение от blade master » пет фев 11, 2005 8:29 pm

име:Ранд Ал Тор :)
раса: хора

сила: 7
ловкост: 10
интелект: 16
прецизност: 8
издържливост: 5 :D

жизненост: 51
мана: 42

МУ:20 (24 от школата на огъня)
МА:6 (8 от огън)

СУ :
Магьосник (12)
Бърза мисъл (3)
Школа Огън(4)
слабичък младеж от 3то нивце не особенно очарователен (обаяние от 11 красота от 9) магьосник със значителен потенциал за в бъдеще
развива се предимно в школата огън прогонен от малък от собственото си селце което е било атакувано от злите гущероиди
(при атака ср-ту каквото и да е гущероподобно може да използва расовото умение на джуджетата бойна ярост понеже омразата и желанието за мъст към всички от тях е огромна :D )
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
Ambartanen
Калфа
Мнения: 51
Регистриран на: чет авг 14, 2003 11:03 pm
Местоположение: Пловдив/Amherst

Мнение от Ambartanen » пет фев 11, 2005 10:35 pm

BatGojko написа:Защитата му е опасно ниска, а малката сила и желанието да ползва заклинания му пречи да екипира сериозни брони. Много се надявам в групата му да има няколко "танка" които да го опазят жив още няколко нива.
За нещастие няма танк. Групата е от двама човека и другия е стрелец, който трябва да пазя. Героят разчита изключително на Психология и Убеждаване, за да оцелее вдигането на няколко нивца, :) в който да качи първо Ловкост (и мен ловкостта ми се вижда много полезна, но не мога всичко да вдигна от начало) и малко Сила, а после СУ Войн, Магьосник и Актьорско майсторство. И постоянна употреба на бързо развитие, което за нещастие значи, че най-вероятно почти няма да държа на бой (без брони и с малко"кръв"). Очаква се поява на нови играчи, но на мен честно казано ми е много по-интересно дали ще можем да оцелеем само ние двамата. Проблема е, че ще сме ловци на глави :) Kind of a problem there, но ще се оправим някак-си (или ще умрем като кучета, но който не рискува, не печели).
П.П. Тук е момента да вметна - приемам идеи как героят може по-успешно да оцелее в съответната ситуация. На първо ниво, ще получа средно 32 ТР. Смятам да сложа 13 на ловкост (вдигам я до 7), 6 на Акьорско майсторсто (получавам го на 3) и 15 на магьосник (вдигам го на 8, молейки се да хвърля 2 над средното). Това е само примерно, търся идеи как ще оцелея по-сигурно.
"Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog, it's too dark to read." --Groucho Marx

Потребителски аватар
Grim Reaper
Чирак
Мнения: 27
Регистриран на: нед яну 23, 2005 3:25 pm
Местоположение: Шотландия

Мнение от Grim Reaper » пет фев 11, 2005 10:54 pm

Име:Оргот3 Косача
Раса:Гигант
Пол:М

Описание:Огромен мускулест воин,с голям белег на лявата си ръка.

Жизненост:73
Сила:21
Ловкост:14
Интелект:14
Прецизност:15
Издръжливост:11

СУ:Воин 8
Спец. оръжия брадви 6
Продължителна Атака 7

Познания:Билкарство 6
Дива Природа 6
Военна Екипировка 6
Езикът 12


Ниво:3
Красота:13
Късмет:4
Надявам се да не е много тъп.

Добавено от БатГойко: Този герой е сгрешен (вижте дискусията по-долу в темата), така че е невъзможно да бъде постигнат на 3 ниво. В случая той е стартирал с максималните стойности на расата си без за това да заплаща в ТР - това е грешно разбиране на правилата Все пак ще го оставя в темата, за да се избегнат по-нататъшни грешки.

Потребителски аватар
Grim Reaper
Чирак
Мнения: 27
Регистриран на: нед яну 23, 2005 3:25 pm
Местоположение: Шотландия

Мнение от Grim Reaper » пет фев 11, 2005 10:59 pm

Забравих да спомена виталноста която е 5

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » пет фев 11, 2005 11:08 pm

Име:Грут Смазващият Чук
Ниво:0
Раса:Гигант
Пол:Мъжки
Описание:Грут е роден в човешки град по време на войната на хората с Щархите.За това той от малък се обучавал за войн и не му оставало време за умствено развитие.Той е покрит целият с белези от ноктите на Гущероидите.Оттогава той е научил езика им,но ги мрази от дъното на душата си,защото те са убили родителите му.

Жизненост:39
Сила:13
Ловкост:8
Интелект:6
Прецизност:5
Издръжливост:6

Оръжие:
Бойна брадва
Боен чук

Способности и познания:
Щархасса(6)
Катерач(6)
Плувец(6)

СУ:Бой с две оръжия(12)
Войн(6)


Това е "танкът" на нашата група.А,когато се разбера с момчето с ножовете,ще ви покажа и неговият герой.
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Работник
Мнения: 66
Регистриран на: нед фев 17, 2002 9:33 pm
Местоположение: Пловдив Любим клас: Паладин. Любим цитат: Аз мога.

Мнение от CTAHuMuP » пет фев 11, 2005 11:20 pm

BatGojko написа:Станимире, на твоя човек бих му взел специалист в Защита - мисля, че определено ще му е от полза, защото лидерът трябва да остане в съзнание до края на битката ако е възможно :).
Запланувал съм и това специално умение за по-нататък, ама на нулево ниво - толкоз:).

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб фев 12, 2005 12:22 am

hameleona написа: ПП: Дай му да си ги върже тия ножове. после ще се разберете за ограниченията в обсега.
Не му давай! При хвърляне ножа се върти из въздуха и може да се оплете. Или му сложи наказание на Стрелбата и обсега... 8)
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » съб фев 12, 2005 1:03 am

Ambartanen написа:П.П. Тук е момента да вметна - приемам идеи как героят може по-успешно да оцелее в съответната ситуация. На първо ниво, ще получа средно 32 ТР. Смятам да сложа 13 на ловкост (вдигам я до 7), 6 на Акьорско майсторсто (получавам го на 3) и 15 на магьосник (вдигам го на 8, молейки се да хвърля 2 над средното). Това е само примерно, търся идеи как ще оцелея по-сигурно.
Честно този Войн по-добре да го нямаш, но щом си решил... ;) За оцеляване в случая можем да говорим само, ако имаш правилните магии. Или не трябва да се доближаваш до врага по никакъв начин. Повишаването на ловкостта ще помогне, само ако стигнеш поне до 12-13. Кожена броня не би ти била излишна, но означава да имаш сила поне 8, за да можеш да я носиш, както и разни други джунджурийки. Всичко останало бъхташ на Магьосник и Бързо развитие, за да можеш да имаш достатъчно добри/силни магии. Пример за такива:
- Заслепяване - школа на светлината
- Бариера - школа на реда
- Защита - школа на земята
- Забавяне - школа на земята
- Забързване - школа на въздух
- Абсорбация - школа на земята (тя става излизшна с "Мана щит" на школа на реда)

Всъщност като се замисля, ако ще е войн-маг ориентирай се към школата на реда, там всичко е само за такъв герой :)

Потребителски аватар
Ambartanen
Калфа
Мнения: 51
Регистриран на: чет авг 14, 2003 11:03 pm
Местоположение: Пловдив/Amherst

Мнение от Ambartanen » съб фев 12, 2005 1:14 am

Ми там е проблема - не е войн. На първо място е психолог/дипломат, на второ магьосник и чак на трето - може да се побийва малко. Това автоматично го прави по-слаб войн дори от обикнвените магьосници, които поне нещо за бой могат да отделят. Иначе ползва камшик и прашка, така че не съм и смятал да се приближавам до враговете (пък и с тоя 16 интелект как да пропусна възможността за такова оръжие? :) ).
Мерси за съвсетите, Кид. Като гледам ще пратя стрелеца да си яде боя отпреде, пък аз ще наливам магийки :).
"Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog, it's too dark to read." --Groucho Marx

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » съб фев 12, 2005 1:45 am

Галидор син на (от рода) Салион. Елф, 57 години. Светло-кестенява коса и сини очи, красиво лице и хитър поглед. Още от малък манипулира лековерните хора, дръзнали да влезнат в покрайнините на Вечната гора, като ги кара да вярват на всичките му историйки. Напуснал Вечната гора заради приятелката му от детските години Елора дъщеря на Салион. От нея е научил, че природата и музиката вървят ръка за ръка в хармония, така както и той е вървял за ръка с нея из Вечно зелената приказна гора. Посветил е времето си на музиката и магичното изкуство, защото смята, че самата музика е в основата на магията... или може би обратното. Все пак се надява един ден да разбере.

Ниво - 1
жизненост - 33
мана - 38

Красота - 15
Обаяние - 16
Късмет - 4

Сила - 4
Ловкост - 5
Прецизност - 8
Интелект - 18
Издръжливост - 4

Музикант - 9

Познания:
- Измама 6 + 8(обаяние)
- Свещения език 6
- Езика на тялото и жестовете - 6

В следващите няколко нива ще стане майстор музикант и ще започне да повишава уменията си в магическото изкуство, като забележете - ще започне от 15МУ на СУ магьосник-1степен и първата магия, която ще може да научи безплатно е от ниво 2 :) В последствие ще развие магическа школа Ред и Въздух и Бърза мисъл (още се чудя дали има смисъл да стига до 12 или само до 10), като се двоумя за Илюзионист/Художник.

В момента имам атака от 20 с кинжал, което е по-високо от средностатистически войн, за сметка на защитата ми обаче. Очаквам в най-скоро време да имам хубави защитни заклинания, които да компенсират това, ако се наложи да си проправям път с ножове. Така че от части съм хем социален персонаж, хем вой, хем магьосник.
-------------

Ambartanen, една много полезна магия е "Течен пламък", погледни и ще се убедиш :)

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » съб фев 12, 2005 2:04 am

Елора, дъщеря на (от рода) Салион. Изключително красива елфана на 59 години снимка, дори сред елфите рядко има такава красота. Руса коса, сини очи, красиви черти както на тялото, така и на лицето и. През по-голямата част от детството й обикаля из горите в компанията на по-малкия Галидор, син на Салион. Тя винаги е говорела с охота за гората, за природата, за животните и винаги се е стремяла да живее в хармония с нея (природата). Това я подтиква да се отдаде на опазването на природата и защита на хармонията сред гората. В тъжни или весели мигове тя разчита на малкия балисет и особенно приятно й е да свири и пее с Галидор, на когото е давала не един съвет за това или онова. Докато Галидор успява да манипулира и хитрува над хорските умуве, тя предпочита да ги "накара" да й съдействат драговолно.

Ниво - 4 (това ми беше предпоследния герой)
жизненост - 47 (да се има предвид, че това беше преди да се удвои стартовата Жизненост, така че вероятно е с поне 10 нагоре)
мана - 106

Красота - 17
Обаяние - 17
Късмет - 3
МЗ - 3 (+1 от Другид 12)

Сила - 8
Ловкост - 9
Прецизност - 7
Интелект - 18
Издръжливост - 4

Музикант - 8
Друид - 12
Магьосник - 3

Познания:
- Психология 6
- Убеждаване 6
- Съблазняване 6
- Езика на тялото и жестовете - 1

Със себе си носи боздуган и кожена ризница. Любимо животно - черна пантерка (Аве, Асене :) ), винаги когато е сред природата предпочита да е в компанията на такава :)

Видяло се е в каква посока се развива, всичко си говори само за себе си. Също мислех да става илюзионистка, но... ;)
Последна промяна от Kid на съб фев 12, 2005 2:20 am, променено общо 1 път.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » съб фев 12, 2005 2:16 am

Тази героиня я давам по спомени, защото съм я играл преди повече от 2 години!

Галадриел, елфана. Години 33 (тогава правилата бяха малко различни!), тъмна рошава коса снимка и светли очи, изключително лукави и хитри. Абсолютна манипулаторка, егоистка и надменна кучка (както се беше изразила веднъж Кюри :) ), постига всичко независимо от цената (за един пръстен, който не се знаеше дали щеше да е магически дори преспа с една вещица ;) ).

Ниво - 10 (май не е имало по-високо ниво :) )
Красота - 14
Жизненост - 40 (правилата бяха други!)
Мана - 200+

Сила - 6
Ловкост - 11
Интелект - 20 (имаше и предмети за повече)
Издръжливост - 5

Бърза мисъл - 12
Магьосник - 12
Лесбийство - 1 ;)

Не помня друго какво имаше, беше отдавна.

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » съб фев 12, 2005 2:39 am

Име:Соломон Грозни :)
Ниво:0
Раса:Човек
Описание:От малък се е научил да се прмъква зад гърбовете на противниците и така да ги убива.
Жизненост:33
Виталност:2
Красота:8
Късмет:5

Сила:10
Ловкост:10
Интелект:10
Прецизност:10
Издръжливост:5

Оръжие:Кинжал

Способности и познания:
Плувец 6;Ездач 6;Катерач 6;Отрови 3

СУ:Убиец 6;Специалист в оръжия(фехтовални) 5
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб фев 12, 2005 4:40 pm

Това не е герой. Това не е и анти-герой. Това е "наказателния НИП" в едно приллючение, което съм замислил. Ако играчите искат да се лигавят, ще се срещнат с него. Винаги имам по няколко такива в резерв, в зависимост от околността мога да пусна един или друг. Започнах да правя такива персонажи след една сесия на ДнД3.5:), когато на мен поне лигавщините ми идваха в повече:).

Човек, наемен убиец. Изглежда като мъжки варинат на циганска врачка (златен зъб, пръстени, пъстри шарени дрехи...и звънчета, когато не е "на работа").
Жизненост: 90
Сила:12.
Ловкост 12.
Прецизност 13.
Интелект 9.
Издържливост 6.
Красота 13.
Късмет 5.
Способности:
Наблюдателност: 6
Съблазняване: 8 (има доста практика)
Актьорско майсторство: 9 (по същата причина).
Длъжност: шут на краля на Съюза (можете да го поставите ев Централния или Западния Съюзи). Неофициално, обаче, е началник на отдел в служба "разчистваме благородници всякакви".
Убиец: 4.
Акробат: 9.
Специалист в защита: 6
Специалист в оръжия-фехтовални: 9
Точен удар: 3.
Бой с две оръжия: 6
Ниво: 7
Притежава: Камшик, три кинжала, които ползва като метателни, кинжал от адамантиий (здравина 21, майсторска изработка, щетите с 1 зар). Държи кинжала в дясната ръка. и винаги си оставя 3 ТД за париране При първата си атака може да използва всичко, за да нанесе максимални поражения на избрания враг).
Типичната тактика за него е оплитане на крака на опонента с камшика, последвано от рязко дръпване. Следва "падащ дъб" с коляно (тежи 74 кг при ръст от 165 см), последван от атака с кинжала-обинкновено е прицелена във врата, ако противникът не е добър в защитата (срещу броня ползва пренебрегване).
Въпреки това, той няма просто да се нахвърли върху героите. Ще се появи иззад някоя колона, ще им се подиграе (саркастичен тип), дори ще се направи на учуден за "обноските" им...
А когато го атакуват, ако не са в две колони, ще направи контраатака-прескачане на опонента със салто, последвано от атака в гръб с кинжала. Удвоени щети, обърнете внимание...
Но най-опасното му действие е, че може да вика за помощ, ако стане напечено (падне под 30% от Жизнеността си). А, да-ще използва Точен удар при първият удобен случай, освен ако не вижда, че опонента му е сериозно наранен и този удар така или иначе би го повалил.. Разбира се, оръжията му са отровни...:)
По принцип атакува първо магьосниците, защото се притеснява от магията в открито стълкновение, но като "наказателен отряд" атакува първо героят на най-много лигавилият се играч- това не е случайно:).
Приемам, че в момента, в който героите стигнат до него, ще са около 3-4-о ниво. Както казах, боя с него е наказателно действие:). Преди да стигнат до двореца, наказателният герой е друг, както и след като излязат от града:).
Разбира се, може да бъде победен (малко надценява способностите си в пряк сблъсък), но битката няма да им е лесна.

ПП (от БатГойко): Как така прави "Падащ дъб" без специализация в Борба???
ППП.: Отговор на Асен: Имах предвид прегазване (със скок, ако опонента не е особено ловък или е брониран), просто така наричам всички довършващи атаки, които използват масата на тялото. От пантерата насам си обичам тази техника. Аве, Киди:).
Kid написа: А мойта елфана направо си го е оправила :roll: 8)
Ако имаш предвид-победиал-да, ако говорим за Галадриел, вевроятно ще се справи. Ако говориш за нещо друго 8) , и двете ще се справят, той няма навика да се дърпа:). Тъй като не можеш да го срещнеш извън града, пантерката няма да ти помогне, така че на другата елфана й остава само вторият вариант на "оправяне" :lol: .
Последна промяна от Асен на пет фев 18, 2005 1:19 pm, променено общо 2 пъти.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » съб фев 12, 2005 5:55 pm

Веднага да му слагаш Бързия Джо на тоз... иначе малко ТД за движение ще има :)

А мойта елфана направо си го е оправила :roll: 8)

Magus
Заек
Мнения: 3
Регистриран на: чет яну 13, 2005 7:48 pm

Re: Ранд-Ал-Тор

Мнение от Magus » съб фев 12, 2005 6:36 pm

blade master написа:име:Ранд Ал Тор :)
раса: хора

сила: 7
ловкост: 10
интелект: 16
прецизност: 8
издържливост: 5 :D

жизненост: 51
мана: 42

МУ:20 (24 от школата на огъня)
МА:6 (8 от огън)

СУ :
Магьосник (12)
Бърза мисъл (3)
Школа Огън(4)
слабичък младеж от 3то нивце не особенно очарователен (обаяние от 11 красота от 9) магьосник със значителен потенциал за в бъдеще
развива се предимно в школата огън прогонен от малък от собственото си селце което е било атакувано от злите гущероиди
(при атака ср-ту каквото и да е гущероподобно може да използва расовото умение на джуджетата бойна ярост понеже омразата и желанието за мъст към всички от тях е огромна :D )
idealno зна4и не само аз съм чел The Weel of TIme :D
Професионалния Маг трябва да следва строг морален кодекс.Повечето неща все пак са възможни в границите на тези морални ограничения стига да се вземат необходимите мерки,така че каквото и да направи да не го хванат.
Из "Уроците на Ебенезум" том 9

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » нед фев 13, 2005 2:13 am

Предполагам, че повечето тук са го чели или поне са чували за него (Колелото де)
Grim Reaper, тоя гигант там с 21 СИ на 3 ниво, истински ли е? Малко посред нощ ме хващаш, ама чесно да си кажа не ми изглежда такъв - само с основните му умения има толкова ТР, че не знам как му е останало за каквото и да било друго, но може и да греша - Кид е по изчисленията, нека ме поправи.
Идеята е да покажете истинските си герои, а този е малко като героят-мечта :) Ако се е получил поради някакво неразбиране на правилата ние сме насреща - питай!
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » нед фев 13, 2005 4:09 am

Ми от пръв поглед си личи, че нещо не е на ред. Направих си труд да посмятам малко и излиза, че за да направи тези показатели са му необходими 636 ТР. Сами си правете сметката, какъв е и кое ниво е :) При средно ТР на ниво 24. Може би е ниво = 13?? Но защо, по дяволите има само 73 жизненост? Може би има Бързо развитие на голяма степен и... хммм, да, некво такова май :)

Потребителски аватар
Grim Reaper
Чирак
Мнения: 27
Регистриран на: нед яну 23, 2005 3:25 pm
Местоположение: Шотландия

Мнение от Grim Reaper » нед фев 13, 2005 10:21 am

Не няма никаква грешка това е истинският ми герой,много внимателно следвах и разучавах правилата.

Отговори