Немъртъв Унищожител(Full Version)

Стари теми

Модератор: Модератори

Отговори
Потребителски аватар
Grim Reaper
Чирак
Мнения: 27
Регистриран на: нед яну 23, 2005 3:25 pm
Местоположение: Шотландия

Немъртъв Унищожител(Full Version)

Мнение от Grim Reaper » нед фев 13, 2005 10:34 am

Това е описанието на Унищожителя на Немъртви:

-Повишава познание Религия в размер(СУ/3).
-Повишава физическите и магическите щети срещу немъртви в размер(СУ/3).
-Повишава познание Легенди и Древна история в размер(СУ/2).
-Повишава познание Демонология в размер(СУ/3)
-На 7-ма степен героят има 50% шанс да игнорира страха всяван от немъртви.
-На 9-та степен получава бонус към атаката с всяко оръжие срещу немъртви+3.
- На 11-та степен героят придобива умението Жертвоприношение.
Това умение трансформира жизнени точки за допълнителна щета нанасяна от оръжието като курсът е 2 жизнени точки за 1 щета.Пример:Ако герой иска направи
10 допълнителна щета,той ще трябва да жертва 20 жизнени точки.
Забележка:това умение е препоръчително да се изпозва от герои с много жизнени точки.
-При достигане на 12-та степен героят увеличава допустимите максимални показатели за Прецизност и Интелект на расата си +1.

Пояснение:
Жертвоприношението се заявява след успеха на атаката, приложимо е само с оръжия за близък бой, няма ограничение эа максималната щета.

Демонология:
Това е познание, което включва знания за окултизъм,демони, някои древни ритуали и легенди. При среща с демон(и) има шанс да се разбере какъв вид е, от къде идва, дори има шанс да се разбере как може да се убие. Успехът се проверява по УФУД, като проверката може да се извършва скрито от страна на Разказвача.

Потребителски аватар
Ambartanen
Калфа
Мнения: 51
Регистриран на: чет авг 14, 2003 11:03 pm
Местоположение: Пловдив/Amherst

Мнение от Ambartanen » нед фев 13, 2005 12:24 pm

Аз не следях много-много другата тема, та може на някои въпроси да е отговорено без да разбера, но :
1. Защо получава интелект, а не сила? А защо пък прецизност?
2. Няма ли да е по-добре вместо 50% шанс да не се изплаши, да има мятане по УФУД със СУ (например 3з+СУ>16+Усложнение, където Усложнението зависи по някакъв начин от страха).
3. Защо се получава История и древни легенди и Демонология като се има предвид, че те нямат много общо с немъртвите (клони към нищо)?
4. Та тия СУ/3 щети физически ли са или магически? Или има 2СУ/3 щети?
"Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog, it's too dark to read." --Groucho Marx

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » нед фев 13, 2005 1:35 pm

Немъртъв унищожител е .... немъртъв унищожител, т.е. скелетната гад, която ходи и унищожава :)
Смени заглавието.

Потребителски аватар
Grim Reaper
Чирак
Мнения: 27
Регистриран на: нед яну 23, 2005 3:25 pm
Местоположение: Шотландия

Мнение от Grim Reaper » нед фев 13, 2005 1:42 pm

Щетите са двата вида щети,зависи как се бие героят.Демонологията съдържа познания в окултизма и некромансерство(няма връзка с владенето на магии,само тяхното разпознаване).Легендите и Древна история са свързани с това,че тя изучава произхода на немъртвите и развитието им.Това с исплашването реших да го направя така защото има равен шанс на неуспех и успех,ако беше с мятане героят щеше да се исплаши,че избяга в паника.За интелекта и прецизността реших,че ако направя сила и ще заприлича на войн а не на унищожител на немъртви,колкото до прецизността реших,че ще е добре да има по-добри покозатели за бдителност,атака с стрелба и ръкопашни оръжия,по-ефективно боравене с щитове.

Добавено от БатГойко: ИН и ПР дават бонус на ПсУ, което е важно. ИН и ПР са полезни, но не и супер силни за Войн. 50 на 50 е ОК като шанс и е по-лесно за ползване от УФУД в случая.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » нед фев 13, 2005 1:58 pm

Ambartanen написа: 4. Та тия СУ/3 щети физически ли са или магически? Или има 2 СУ/3 щети?
Това 2 СУ3 не го разбрах от къде се появи, но пък е логично първите щети от СУ/3 да са според оръжието, а онези от Жертвоприношението да са магически без принадлежност от към определена школа (като Магическата стрела).

Ако някой счита, че може да даде по-добро название на умението, нека да го направи. Иначе умението вече изглежда годно за ползване Когато някой го опита в игра нека да каже мнение.
Последна промяна от BatGojko на нед фев 13, 2005 2:19 pm, променено общо 1 път.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » нед фев 13, 2005 2:03 pm

Предложение за име - Освободител на Души :) Това беше полузериозно (все пак немъртвите наистина ще са благодарни ако душата им най-сетне получи покой, та може и така да се ползва). А иначе може да е просто Унищожител на Немъртви.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Grim Reaper
Чирак
Мнения: 27
Регистриран на: нед яну 23, 2005 3:25 pm
Местоположение: Шотландия

Мнение от Grim Reaper » нед фев 13, 2005 3:57 pm

На английски знам как е UndeadSlayer,но на български нещо ми се губи превода.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » нед фев 13, 2005 4:01 pm

И на английски е двусмислено.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Hazalad
Работник
Мнения: 109
Регистриран на: пет фев 13, 2004 4:39 pm
Местоположение: Някакво
Контакти:

Мнение от Hazalad » пон фев 14, 2005 1:32 am

Убиец на Немъртви си беше добре в началото. След като са НЕмъртви, значи могат да бъдат убити отново.
I`m kid at heart, you see? When you tell me to stop, it just makes me run faster!

Потребителски аватар
Grim Reaper
Чирак
Мнения: 27
Регистриран на: нед яну 23, 2005 3:25 pm
Местоположение: Шотландия

Мнение от Grim Reaper » пон фев 14, 2005 5:04 pm

Хазалад има право,според мен ще е добре да си остане Убиец на Немъртви.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон фев 14, 2005 8:19 pm

Хм, може би нещо по-поветично като "Ловец на скелети", "Заличител на зомбит", "Войн на светлината" и т.н. Самото определение Немъртви не ми звучи добре като заглавие. Дайте по-смело в предложенията - ако щете го наречете Ексорсист (няма да е съвсем точно, но пък е кратко) или му дайте изцяло нов термин - както ние сме постъпили с Горянина (пренебрегвайки англисйкия Рейнджър).
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Grim Reaper
Чирак
Мнения: 27
Регистриран на: нед яну 23, 2005 3:25 pm
Местоположение: Шотландия

Мнение от Grim Reaper » пон фев 14, 2005 8:22 pm

Може да се казва Нечестив Унищожител(UnholyDestroyer)

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пон фев 14, 2005 8:26 pm

BatGojko написа:Хм, може би нещо по-поветично като "Ловец на скелети", "Заличител на зомбит", "Войн на светлината" и т.н. Самото определение Немъртви не ми звучи добре като заглавие. Дайте по-смело в предложенията - ако щете го наречете Ексорсист (няма да е съвсем точно, но пък е кратко) или му дайте изцяло нов термин - както ние сме постъпили с Горянина (пренебрегвайки англисйкия Рейнджър).
Аз вече предложих Освободител на Души. Имам и друго предложение за модераторите: Направете една тема "Добри идеи от форума" която да е винаги отгоре но и да е заключена - т.е. без коментари само за четене. Там вие (модераторите) ще слагате добрите идеи от форума след като добият завършен вид (след поне 2 седмици обсъждане на форума) и линк към дискусията (за да могат бъдещите гости да видят и как се е развила идеята). Мисля че това умение е първото за там - май всички са съгласни че е вече добро, само името още ни куца, но като се изясни ще си е едно готово СУ. Може и на сайта вече да се качва (според мен).
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Grim Reaper
Чирак
Мнения: 27
Регистриран на: нед яну 23, 2005 3:25 pm
Местоположение: Шотландия

Мнение от Grim Reaper » пон фев 14, 2005 9:20 pm

Може и да звучи малко кофти,но може да се казва Свят Войн(Holy Warrior)

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пон фев 14, 2005 11:00 pm

Хайде слагай го "Кръстоносец" и да приключваме 8)

За финална обосновка - кръстоносците се е считало, че са войни изпратени от църквата на свещена мисия (нещо като джихад на мюсюлманите). На щитовете си и броните/плащовете са носели разни бродирани или подобни кръстове за да се отличават. Така че не е необходимо да носят разни кръстове или разпятия със себе си, но поне някаква емблема и кодекс да имат, подобен на друидския :)

Потребителски аватар
Hazalad
Работник
Мнения: 109
Регистриран на: пет фев 13, 2004 4:39 pm
Местоположение: Някакво
Контакти:

Мнение от Hazalad » вт фев 15, 2005 12:28 am

Паладина е свещен войн като цяло, и това не се отнася само до уменията му, но и до убеждения, поведение и принципи. В убиеца не виждам никаква обосновка що да е свещен - само защото гърчи неживи ли? Свещеният войн не е просто убиец. А нашето момче е такъв - началният замисъл за него беше такъв в края на краищата.

Не може да е Кръстоносец, защото не е обвързан по никакъв начин с църквата, както кръстоносците. В магландиум всъшност дори няма църква за бога... Нито пък кръстен символ, от който да идва името на Кръстоносеца.

Екзорциста от своя страна не е толкова воин, колкото свещеник. Неговата сила е в прогонването на зли духове, пречистване на места от влиянието на зли сили и общуване с духове(евентуално). Неживите не го бъркат особено, тъй като по-голямата част от тях са безмозъчни зомбита, които нямат души

Нечестив Унищожител хептен не се връзва - ми той има умения само за Неживи - а освен тях има прекално много други нечестиви твари и влияния.

Убиец на Неживи според е кратко, ясно и категорично относно това какво умее.
I`m kid at heart, you see? When you tell me to stop, it just makes me run faster!

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Re: Немъртъв Унищожител(Full Version)

Мнение от Miro » вт фев 15, 2005 10:07 am

Grim Reaper написа:Това е описанието на Унищожителя на Немъртви:

-Повишава познание Религия в размер(СУ/3).
-Повишава физическите и магическите щети срещу немъртви в размер(СУ/3).
-Повишава познание Легенди и Древна история в размер(СУ/2).
-Повишава познание Демонология в размер(СУ/3)
-На 7-ма степен героят има 50% шанс да игнорира страха всяван от немъртви.
-На 9-та степен получава бонус към атаката с всяко оръжие срещу немъртви+3.
- На 11-та степен героят придобива умението Жертвоприношение.
Това умение трансформира жизнени точки за допълнителна щета нанасяна от оръжието като курсът е 2 жизнени точки за 1 щета.Пример:Ако герой иска направи
10 допълнителна щета,той ще трябва да жертва 20 жизнени точки.
Забележка:това умение е препоръчително да се изпозва от герои с много жизнени точки.
-При достигане на 12-та степен героят увеличава допустимите максимални показатели за Прецизност и Интелект на расата си +1.

Пояснение:
Жертвоприношението се заявява след успеха на атаката, приложимо е само с оръжия за близък бой, няма ограничение эа максималната щета.

Демонология:
Това е познание, което включва знания за окултизъм,демони, някои древни ритуали и легенди. При среща с демон(и) има шанс да се разбере какъв вид е, от къде идва, дори има шанс да се разбере как може да се убие. Успехът се проверява по УФУД, като проверката може да се извършва скрито от страна на Разказвача.
Защо не му сложите Distract Undead? Като се концентрира за 10ТД и изхаби някаква имволична 1-2 манна да отнема следващия ход на избран ъндед.*
* В такъв случай ще трябва да се даде и шанс на много силни немъртви да се защитят
, примерно да се прави УФУД СУ+3д6 с/у стабилност
, или пък ако ъндеда има 10 пъти повече живот отколкото е СУ (текущи) да е имунизиран?

Освен това, в А16 няма ли ъндеди, които точат жизнена енергия. Може да се добави МУ+СУ/3 само срещу магии от школата на мрака и ефекти от немъртви.

Името: Немъртъв Унищожител!?!? :lol: :lol: :lol: Нещо като Немъртъв войн, или Немъртво чудовище** ли!?!?!? :lol: :lol:

**Разяснение: става дума за Зомби..
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » вт фев 15, 2005 10:13 am

А защо не обясните и малко по-литературно ефектът от умението? Примерно това ЖЕРТВОПРИНОШЕНИЕ,
offering, sacrifice, oblation.. Предполагам войнът казва (или си помисле) магическа дума, която го активира? Ами той тогава има много малко време за това, щом като го решава СЛЕД успешна атака. А нараняването по жертвоприношителя от какво естество е? - отварят се рани ли, кръв ли губи (буквално) или е нещо по-мистично?
Последна промяна от Miro на вт фев 15, 2005 10:44 am, променено общо 1 път.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Grim Reaper
Чирак
Мнения: 27
Регистриран на: нед яну 23, 2005 3:25 pm
Местоположение: Шотландия

Мнение от Grim Reaper » вт фев 15, 2005 5:56 pm

Хазалад името което прадлагаш ще е най-подходящо.Ворак твоите предложения не са лоши,но имам нещо друго наум.Когато се извършва Жертвоприношението,духът на най-силният Убиец на Неживи идва и пробожда с духовното си острие за толкова жизнени точки колкото е заявил героят.Дали това ще е достатъчно мистично?(пробождането го виждат само героят и съюзниците му)

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср фев 16, 2005 12:39 am

Представям си ако няколко герои използват "ЖертвопринОшение" едновременно. Първо, че ще трябват няколок най-силни духови убиеца и второ, дори и да се намерят ще стане една духовна навалицааа :roll: .
По-добре като Дядо Мраз - никой го вижда, никой го чува, АМА ГО ИМА.. :lol:
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Grim Reaper
Чирак
Мнения: 27
Регистриран на: нед яну 23, 2005 3:25 pm
Местоположение: Шотландия

Мнение от Grim Reaper » ср фев 16, 2005 5:31 pm

Добре може би си прав Ворак.Това с наи-силният унищожител дето го написах е кофти,по-добре ще е да се появяват духовете на едни от наи добрите ловци,така по-добре ли е.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср фев 16, 2005 5:39 pm

Мда, така ми се вижда, че е логично И се вписва в атмосферата.
Сега се замислих в/у това Дистръпт Ънде, дето го бях предложил. То май води по-към псионната сфера и може наистина да е неподходящо.
А името на темата кога ще оправите?? Немъртъв Унищожител е , според мен, възможно най-неподходящо..Изображение
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Ambartanen
Калфа
Мнения: 51
Регистриран на: чет авг 14, 2003 11:03 pm
Местоположение: Пловдив/Amherst

Мнение от Ambartanen » ср фев 16, 2005 6:09 pm

Добре де, какви са тия най-добри ловци? Жертвоприношение го получаваш на 11та степен, а оттам няма много къде нагоре. Какво е това същество, което е толкова добро в твоето умение, че тепърва да го молиш за помощ на 11та степен? Колко точки има то на убиец на немъртви? Или "най-добър" не се определя на тази база?
"Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog, it's too dark to read." --Groucho Marx

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср фев 16, 2005 8:23 pm

Ambartanen написа:Добре де, какви са тия най-добри ловци? Жертвоприношение го получаваш на 11та степен, а оттам няма много къде нагоре. Какво е това същество, което е толкова добро в твоето умение, че тепърва да го молиш за помощ на 11та степен? Колко точки има то на убиец на немъртви? Или "най-добър" не се определя на тази база?
30ина. Сметни с иколко ТР струва това..
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Hazalad
Работник
Мнения: 109
Регистриран на: пет фев 13, 2004 4:39 pm
Местоположение: Някакво
Контакти:

Мнение от Hazalad » ср фев 16, 2005 11:28 pm

Не виждам смисъл от целият тоя мистицизъм. Обосновката на умението може да е, че просто в стремежа си да очисти неживата гадина влага част от собствената си жизнена енергия в смъртоносният удар. Тая поява на духа на най-могъщият Ловец просто прекалено много напомня слизането на боговете от едно време и като цяло няма връзка с написаното досега.
I`m kid at heart, you see? When you tell me to stop, it just makes me run faster!

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет фев 17, 2005 4:08 pm

Напълно съм съгласенс Хазалад - това по-прилича на описание на мигновено действие.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Grim Reaper
Чирак
Мнения: 27
Регистриран на: нед яну 23, 2005 3:25 pm
Местоположение: Шотландия

Мнение от Grim Reaper » чет фев 17, 2005 4:16 pm

Хазалад да знаеш че,имам да ти кажа само едно................Ти си абсолютно прав,тая работа с тоя мистицизъм е много натруфена и съм съгласен с предложението ти.
Ask no for whom the bell tones,it tones for theee!!!!

Отговори