Кого успях да зарибя по Аксиом?

Стари теми

Модератор: Модератори

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » пет фев 18, 2005 10:11 pm

За сега рекордът ни е,че зарибихме УЧИТЕЛКА по "Аксиом"-а.Много сме горди с това ни постижение.
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет фев 18, 2005 10:24 pm

Сериозно?:lol: Дерзайте!8)
Бат'Гойко, ей това са истинските фенове!:)
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет фев 18, 2005 11:37 pm

Еееехххх, що не живеех във Варна.... Вместо да ми предават системи квадратни уравнения, да ми обесняват за какво се използва драконовата кръв и т.н. :)

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » вт мар 08, 2005 9:52 pm

Тя ли е разказвача? Или някой я убива непрекъснато за отмъщение за домашните.

Какво сте я правили, че сте я зарибили по тия неща? Моите даскали са такива трагедии, че силно ме съмнява някой от тях да седне да се бие с дракони и немъртви. Издай някоя тайна относно въпроса "как".
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » вт мар 08, 2005 10:10 pm

Е,тя не ни е в групата.То е ясно,защото никой нямаше да се навие да играе с нас.Ама тя е учителка по рисуване,така че това обяснява част от нещата.А и тя е млада,което пък обяснява още една част от нещата.А и ние(т.е.аз,защото аз я зарибих)сме умни,младежи,с високо "Актьорско майсторство",което пък обяснява до край нещата! :D А и онзи час беше голяма лудница,защото ни беше последният час преди някоя от ваканциите и тя дойде да види какво чета,и вместо да ми се скара,тя ме помоли да й я дам.И,когато ми я върна,каза,че много й харесала,ама трябвало да си намери с кого да играе.И оттогава почти всеки час ме пита как върви играта и т.н.А пък как се уредих сега с това,защото сега само високи оценки ми пише.С една дума само намазах от положението. :lol:
Life isn't bad - it's WORSE!!

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » вт мар 08, 2005 10:54 pm

Това е важното - ползата. А каза ли и за този форум? Предложи й да се метне в някоя форумна игра.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » вт мар 08, 2005 10:56 pm

Казах й за сайта,а тя оттам ще види и за форума.
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » пет мар 11, 2005 1:57 pm

Аз зарибявам класа,но повечето като чуят думите:ролева игра или ролеви игри веднага се отказват,защото "не са хубави думи и звучат тъпо".Каквото и да им приказжам те все държат на своето.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » пет мар 11, 2005 2:05 pm

http://www.rpg-rebellion.net/index.php? ... hobby1.htm

Дай им това... и на родители можеш да го показваш даже.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет мар 11, 2005 2:06 pm

Ми даи им пример със свободата на действие в играта, а като клъвната ще им кажеш за ограниченията =Р

Потребителски аватар
Avatar
Чирак
Мнения: 27
Регистриран на: нед сеп 07, 2003 10:31 pm
Местоположение: Varna

Мнение от Avatar » вт мар 15, 2005 12:59 pm

Smeshko, koq vi e po risuvane? Napolovina ruskinqta li?

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » ср мар 23, 2005 8:26 pm

Аз вече зарибих всички момчета:).

Ways
Стар заек
Мнения: 7
Регистриран на: чет яну 24, 2002 7:51 pm

Мнение от Ways » ср мар 23, 2005 8:29 pm

gil-galad написа:Аз вече зарибих всички момчета :) .
Време е и за момичетата... запрятай ръкави :twisted: .

Потребителски аватар
del_mtg
Войн
Мнения: 172
Регистриран на: ср фев 16, 2005 7:34 pm
Местоположение: Beyond the limits
Контакти:

Мнение от del_mtg » ср мар 23, 2005 9:41 pm

Наща госпожа по рисуване ни гледа като играем правим малки сесиики в часовете ама чак и тя да играе. Браво бе смешко поздравления.
Изображение

Потребителски аватар
DooM
Треволяк
Мнения: 1
Регистриран на: ср юни 08, 2005 12:20 pm

Мнение от DooM » съб юни 25, 2005 4:08 pm

Нямам успех с учители, но 7 олюфци и сега "играем" и аз трябва да им смятам ТР-то!!!

themadman
Заек
Мнения: 3
Регистриран на: пон юни 27, 2005 6:05 pm

Мнение от themadman » ср юли 06, 2005 12:48 pm

един от олуфците- ти ни смйата6 ТП-то,а Тома едно дгудге 6те опати

БатГойко: Сега ако вземеш и да го повториш на кирилица (или чрез кирилцатора), че така нищо не се чете и не му давам повече от два дена живот на поста - Лоустеф се надявам да свърши черната работа след ден :)
Последна промяна от themadman на чет юли 14, 2005 11:40 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
TheIronFist
Стар заек
Мнения: 7
Регистриран на: пон май 30, 2005 2:38 pm
Местоположение: The Wastelands

Мнение от TheIronFist » чет юли 07, 2005 8:36 am

smeshko написа:Е,тя не ни е в групата.То е ясно,защото никой нямаше да се навие да играе с нас.Ама тя е учителка по рисуване,така че това обяснява част от нещата.А и тя е млада,което пък обяснява още една част от нещата.А и ние(т.е.аз,защото аз я зарибих)сме умни,младежи,с високо "Актьорско майсторство",което пък обяснява до край нещата! :D А и онзи час беше голяма лудница,защото ни беше последният час преди някоя от ваканциите и тя дойде да види какво чета,и вместо да ми се скара,тя ме помоли да й я дам.И,когато ми я върна,каза,че много й харесала,ама трябвало да си намери с кого да играе.И оттогава почти всеки час ме пита как върви играта и т.н.А пък как се уредих сега с това,защото сега само високи оценки ми пише.С една дума само намазах от положението. :lol:
Щом е учителка по рисуване още по-сигурен начин да си изкараш хубажите оценки ще ти кажа.
Хвани и прерисувай рисунките в книгата и и ги покайи.
Все пак ежала му праа на колегата дето ги е рисувал

Потребителски аватар
Charge
Стар заек
Мнения: 6
Регистриран на: ср сеп 14, 2005 11:55 am
Местоположение: Враца

Мнение от Charge » съб сеп 17, 2005 1:58 pm

Аз пък се зайнтересувах,когато прочетох за нея в Pc Club.И тогава се запитах-'Аджеба,какво е това настолна ролева игра?'.Реших да си купя книгата и много ми хареса!След два дена зарибих още трима приятели от Враца.След няколко месеца запалих по А16 още двама приятели от Стара Загора и Пловдив както и тримата ми братовчедал.Така като ида някъде ще има с кого да играя!
Do you want some 220KB strike?Than Hit Me!!!

Потребителски аватар
Battle_Mage
Работник
Мнения: 97
Регистриран на: вт сеп 27, 2005 12:49 pm
Местоположение: Търговище

Мнение от Battle_Mage » пет ное 18, 2005 3:36 pm

ИМАМ ПРОБЛЕМ!Има двама човека ,които мисля ,че ще им хареса Аксиом(Те не са играли никави ролеви игри,но знаят какво представляват).С единия през лятото си напрвихме герои ама интересът му изчезна и отттогава не иска и да чува за РИ. Вторият е запозна със света на РИ от около месец,но предпочита да играе малоумното диабло(даже вече и него не играе).Въпросът ми е как да ги накарам("накарам" е пресилено казано,защото просто не можеш да накараш някой да играе РИ)да играят Ролеви Игри.
ПП Днес те и двама та ще идват в нас,така че по-бързо с отговорите ако може...

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пет ное 18, 2005 4:00 pm

пробвай ги първо на без правила, фрий форм демек...
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » пет ное 18, 2005 4:01 pm

Според мен трябва да ги заинтригуваш по някакъв начин.Може да им разкажеш нещо от някоя сесия или нещо такова,но така,че на тях да им стане интересно и по този начин може да им се доиграе.

Потребителски аватар
Battle_Mage
Работник
Мнения: 97
Регистриран на: вт сеп 27, 2005 12:49 pm
Местоположение: Търговище

Мнение от Battle_Mage » пет ное 18, 2005 4:14 pm

Да,сетих се за това но точно с КАКВО да ги заинтригувам.
Ако не напрявя нещ омеже да ги загубя :cry2: (Имам впредвид като ролеви играчи)още преди да съм ги спечелил.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » пет ное 18, 2005 5:21 pm

Ако действително се интересуват и им е интересно - ще е нужно съвсем малко за да се заинтригуват и се захванат да се запознаят. В противен случай, колкото и да ги караш, юркаш, молиш, показваш, навиваш и тн - те най-много ще станат неохотни, лигави, не-интересуващи се, пречещи играчи в някоя нещастна група.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Tinarg
Вълк
Мнения: 9
Регистриран на: чет юни 22, 2006 10:48 am

Мнение от Tinarg » пет юни 23, 2006 10:53 pm

Търся спешно съвет! Как да откажа хора, които харесват ролевите игри, от Ендивал и да ги зарибя към аксиом 16? Не става дума за учители а за ученици.
Изображение

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » съб юни 24, 2006 9:17 am

Tinarg написа:Търся спешно съвет! Как да откажа хора, които харесват ролевите игри, от Ендивал и да ги зарибя към аксиом 16? Не става дума за учители а за ученици.
Подхода ти е особено грешен и ми е много неприятно, че има такива опити. Да се "откажат" хора от една (от ДВЕТЕ общо) български системи зада се "зарибят" по другата. В един друг форум веднага щяха да те разпънат на кръст. Ма веднага!

По темата: обясни им, че има и друга система, че тя също си има силни и слаби страни и тн...
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
Tinarg
Вълк
Мнения: 9
Регистриран на: чет юни 22, 2006 10:48 am

Мнение от Tinarg » съб юни 24, 2006 9:59 am

И аз съм играл Ендивал и се изразих така, защото когато им споменах за ПММ те просто се отнесоха адски пренебрежително. Това ме обиди, защото просто давах предложение. В следствие на това, след като започнах да играя ПММ от излизането му (а и от преди това когато бе настолна игра във Фентъзи фактор), просто ми хареса много поввече. Изложих им своето мнение този път подкрепено с доказателства ама те пак ме пренебрегнаха. Тка, че това е единствената причина да се изразя така. Иначе уважавам Ендивал но ПММ просто повече ми допада. Имам и с кого да играя, но сме четирима заедно с разказвача и ми се щеше да сме поне 6. Съжалявам ако съм обидил някого. :(
Изображение

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » съб юни 24, 2006 10:19 am

Тогава пробвай да играете в света на Енди, но със системата на Аксиом. Така сигурно биха били по-склонни да приема новотo.
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » нед юни 25, 2006 12:30 am

Да, пробвай да ги убедиш без конфронтация - никой не обича да обидят системата (или светът) по който играе в момента, тъй като така косвено обиждат и него, че е направил този избор. Има значими разлики (най-вече при водене на битки) между Ендивал и А16 и те често се изразяват и в стила на игра, така че не всеки е склонен да хареса и двете системи - това не еповод да обиждаш другите или да се обиждаш самият ти, че някой се отнася с пренебрежение към твоето предлложение. В крайна сметка Разказвачът, обикновено, е този, който подема инициативата и той предлага системата и света, и ако ти ги убедиш, че в подготеното от теб приключение те ще изживеят интересни мигове, значи имаш шанс и да ги придумаш ;)
ПП: Само не се сърди на хората, че имат някакви очаквания, свързани с предишния им опит с Ендивал и не се притеснявай да импровизаираш, ако се окаже, че познанията ти за правилата (защото самите правила на А16 много рядко ограничават) те ограничават в дадената ситуация...
Успех!
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Tinarg
Вълк
Мнения: 9
Регистриран на: чет юни 22, 2006 10:48 am

Мнение от Tinarg » нед юни 25, 2006 11:20 am

Благодаря за съветите. Ще пробвам. Иначе, ако говорим за хора, които съм затибил по аксиом 16, те вече са 7 без да броим тези, с които играя по принцип. Измежду тези седем имаме един фитнес манияк, едно леко глупаво същество издигнало култ към алебардата в аксиом като най-добро оръжие и един абсолютно непознат с фентъзи и roleplaying. Що се отнася до възрастни хора, още нямам такъв успех.
Изображение

SkyApe
Заек
Мнения: 3
Регистриран на: нед юни 04, 2006 2:26 am
Местоположение: Very High, in da Sky!
Контакти:

Мнение от SkyApe » нед юни 25, 2006 11:42 pm

Много тъп въпрос ама какво е ролева игра и от каде мога да си купя Аксиом играта :?:

Отговори