Галериите на мрака

Стари теми

Модератор: Модератори

Отговори
Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Галериите на мрака

Мнение от Havoc » пон мар 14, 2005 11:56 pm

Реших да пусна тази тема за да кажа, че екипа са пуснали безплатно приключение. Нека в тази тема то да бъде коментирано.


Аз коментар нямам, а въпрос. Защо нищо не мога да отворя? Като пусна doc файла и излизат някакви работи, но не и текст. Сигурн е мой проблем, ама знае ли човек...

А, и какво е PSD файл?
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт мар 15, 2005 12:39 am

Виж си шрифтовете! ПРи мен конкретно го отвори спокойно :)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » вт мар 15, 2005 12:39 am

И какво ще кажеш?
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » вт мар 15, 2005 12:40 am

PSD-тата са схеми на подземието.... можеш и без тях, спокойно
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » вт мар 15, 2005 12:58 am

Не съм го прочел цялото,на за сега е много интерсно. :wink: А може ли някой да каже с коя програма се отварят схемите?
Life isn't bad - it's WORSE!!

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » вт мар 15, 2005 1:02 am

Излъгах го , излъгах го. Намерих накакво Quick View от менюто на дясното копче и го прочете. Само едно нещо ще кажа (засега)
... в изоставени от древни времена галерии се е бил заселил зъл магьосник-некромант. Той отвличал хора за експериментите си и трупал верни не-мъртви воини.
А сега ми се обяснявайте какво можели и какво не можели некромантите. СУ "Некромант" си остава. Няма да му сменя името.

Това беше. Малко офф-топик, ама трябваше да го кажа.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт мар 15, 2005 12:44 pm

На пръв поглед звучи и изглежда много добре, довечера ще го да разгледам :)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » вт мар 15, 2005 12:50 pm

Хавок.. изглежда автора страда от сроден с твоя Diablo-Heroes-Warcraft синдром. Няма да е зле и той да се подложи на нашата терапия.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Avatar
Чирак
Мнения: 27
Регистриран на: нед сеп 07, 2003 10:31 pm
Местоположение: Varna

Мнение от Avatar » вт мар 15, 2005 12:53 pm

Adobe photoshop

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт мар 15, 2005 1:04 pm

Къде са тия PSD файлове??
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Avatar
Чирак
Мнения: 27
Регистриран на: нед сеп 07, 2003 10:31 pm
Местоположение: Varna

Мнение от Avatar » вт мар 15, 2005 1:10 pm

Картите за dungeon-a

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » вт мар 15, 2005 1:36 pm

Бил съм на терапия? И аз да не забележа. Тая тема всъщност я пуснах да комевтираме приключението.
Последна промяна от Havoc на вт мар 15, 2005 1:40 pm, променено общо 1 път.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт мар 15, 2005 1:36 pm

КЪДЕ се намират фаловете, в зипа ми отвори само док фаил.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » вт мар 15, 2005 1:40 pm

Там би трябвало да са.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

altras
Стар заек
Мнения: 6
Регистриран на: нед мар 06, 2005 11:11 pm
Местоположение: Плевен

Мнение от altras » вт мар 15, 2005 9:47 pm

Каде изобщо са тия файлове :?:

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » вт мар 15, 2005 10:09 pm

Батееее.... нема такъв народ бееее


http://www.acsiom16.com/files/Dark_Passage.zip
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
RaynerApe
Работник
Мнения: 86
Регистриран на: нед дек 23, 2001 12:52 am
Местоположение: Карлово
Контакти:

Мнение от RaynerApe » ср мар 16, 2005 12:07 am

Един съвет от мен към Аксиомци - конветирайте фотошопските картинки в JPG и проверете текста за (елементарни) правописни грешки. И не сменяйте след това името на файла, че слагам връзка към него на сайта.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » ср мар 16, 2005 12:18 am

УжасТ... прегледах приключението ръчкан от Андрас... по високите ми стандарти - под всякаква критика. Но поне се посмяхме с него, здравословно е преди сън.

Пълно игнориране на решенията на играчите - на поне 3 места видях "Играчите се съгласяват", а на едно "разказвачът е задължен"... а пък за началото - с бележката "набираме приключенци".... простооо без коментари

Би могло да мине пред някакви играчи и разказвач без абсолютно никакъв опит и дори тогава играчите са фурия толкова непредсказуема че при тази структура - приключението се разпада на първото предположение че Трябва да направят нещо си.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср мар 16, 2005 12:13 pm

Като разказвач (без никакъв опит от по-рано :) и водач на също толкова неопитни приключенци, го намирам за доста добро. И не е казано, че ще трябва да питаш геройте дали ще се съгласят на нещо, спецялно моите ги убеждавам винаги кото им изтъкна някой облаги (за други незнам как е положението)
Пак ще изтъкна: на мен конкрето като начинаещ ми допада мого.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » ср мар 16, 2005 1:07 pm

За начинаещи играчи и разказвачи (и аз влизам в това число) приключенийцето е връх... Мдаммм допада ми. Като изключим секцията, че миньорите бият зомбитата с кирки вместо да се спасяват...
Там се посмях и аз хубавичко...
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср мар 16, 2005 1:18 pm

Мда, миньрите най-вероятно са 12 годишни момичета и наистина не виждам причина да се бият с ужасяващите зобита. Много по-логично е да идат в къщите си и 1 час по-късно зомбитата да плъзнат от пещерата и да избият И жените И децата им.
спецялно моите ги убеждавам винаги кото им изтъкна някой облаги (за други незнам как е положението)
Специялно аз не обичам разказваа да ми казва, че ще получа 300 опит ако отида по лявата пътека :wink:

А за функционалността на приключението: ами те вече всички форумци го знаят. Ако някой се навие да ми води, аз веднага ще предложа въже и получавам 50 опит :wink: .
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » ср мар 16, 2005 1:23 pm

Специално по дяволите...
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср мар 16, 2005 2:19 pm

Приключенията винаги могат да се изменят "в движение", така че няма лошо дори и да ги знаете. Някакси е невъзможно да ограничеиш играчите си да прочетат, което и да било приключение (еле пък безплатно такова). Съветите на колегата Димитров са за наинаещите Разказвачи. Тези с малко опит, винаги могат да импровизират! А и би трябвало да го правят, за да не загубят забавлението!
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » ср мар 16, 2005 9:28 pm

Така - нека и аз да си дам критиките. Правя ги с уговорката, че за мен най-доброто приключение трябва да е правено специфично за героите (това няма как да е) и че съм краен привърженик на реализма и логиката.

Като цяло - приключението е добро за начинаещите, които жаждуват да трепат зомбита, без да се замислят защо. Инак - логическите недомислици са в повечко и можеха да бъдат изчистени при по-добро желание.

Ето моментите, които ме дразнеха

1. Табелата със 'търся смели приключенци...'. И - какво търсят се смели приключенци да отнесат рецепта по търговски път и да донесат шише обратно.

2. "Разказвачът трябва да направи проверка по УФУД дали през текущия ден ще тръгнат кервани." На кратко - защо да не хвърляме зарове, като можем да хвърляме. Какъв е смисълът от хвърлянето на зарове в тоя случай?

3. "Разказвачът хвърля зар. При четно число – бандитите нападат около единадесет вечерта. При нечетно – нападението е към един след полунощ." Същата работа...

4. "Независимо какъв е резултата – героят на пост понася два зара щета от стрелата, която го улучва." Това ме изпрати в музиката. Тая механика на света, тоя модел не важи ли за всички? Тия разбойници, УФУД за тях няма ли? Да кажеш, че изстрелват стрела да, ама да кажеш, че винаги улучва.

5. "Истината е, че на времето, още преди ловците да дойдат по тия места и да създадат своето селце, в изоставени от древни времена галерии се е бил заселил зъл магьосник-некромант. Той отвличал хора за експериментите си и трупал верни не-мъртви воини." Писна ми да обяснявам какво е некромант.

6. "Да я ухажват могат да се опитат само тези герои, чието обаяние е поне четиринадесет. " Всеки може да ОПИТА...Дали ще УСПЕЕ е друг въпрос.

7. "Езерото на самодивата"...Самодиви в Магландиум има ли? Както и да е - поне описанието е доста добро. Това което ме притеснява е: "Няма някаква пътека, по която да се изкачат, а непрекъснато им се налага да търсят начини да стигнат по-горе като заобикалят част от зъберите." но "В този миг от далечните храсти долита животински рев и от тях изскача разярена бяла мечка." Тая бяла мечка случайно и да е крилата? Или обитава всичко на всичко един циркус, заедно с цялата си популация, щото не вярвам да разполага с алпинистки приспособления? Пума - да , нещо друго - да, ама мечка!!!

8."Едната ръка се опитва да избяга, придвижвайки се на пръсти, но мощен удар с кирка я спира" :)

9. "В другата посока, след като изминат сто-двеста метра, персонажите започват да изпитват тревога и решават, че е по-добре да се върнат обратно в мините. " А ако не решават?

10."Част от скалата е илюзия и през нея може да се влезе в леговището на мъртивя магьосник." Е нали го беше запечатал завинаги това леговище. Как става тая работа?

11."Само че е направил магия, чрез която е придал на стените пулсираща кърваво-червена светлина, наподобяваща туптящо сърце." Освен за красота, за какво друго е направил тая магия? Или смята да пусне и малко дет метъл после, че да купонясва със зомбитата си?

12."Казва им, че силата на магьосника се крие зад замръзналия водопад. Магията може да бъде развалена само чрез изричането на специално заклинание от вълшебната книга в библиотеката. Тя от своя страна може да бъде отворена само чрез магическия амулет на злия магьосник. Обяснява им, че го е видял да виси закачен на една скала под дървения мост над пропастта." Абе все си мислех, че ако бях зъл магьосник и силата ми зависеше от един медальон, или щях да го потроша, или ако не мога - да си го нося на врата, за всеки случай. А не да виси под някакъв си мост за тоя що клати гората. Колко ИН има тоя магьосник, не вярвам да е много...

13."Механизмът има още една специфична особеност и тя е, че не действа докато пещите на долния етаж са загасени." Странно, обикновено разни механизми имат навика да не работят, когато пещите не са накладени.

14."От тавана и се спускат куп сталактити, а още толкова стърчат от пода. " Сталактити? От пода? Е тва вече е магия, нема съмнение.

15 "Групата има два миньора време". Колко време е един "миньор"? Оригинално казано изречение, но няма да е зле да се напише и времето в часове.

16."Кристалната пещера се руши. Сега е моментът някой от групата да изтича до лабораторията на гоблина и да вземе книгата с рецептите. Водещият трябва да подскаже на играчите, че не е много здравословно да тършуват из лабораторията. Книгата ще я намерят бързо." Абе, каква по-голяма подсказка, че трябва да се махнеш от рушащ се над главата ти таван. Не че нещо, ама вероятно играчите нямат интелекта на гоблина. Хубавото нещо, което държа да спомена е, че изключая дискотечните пулсиращи ефекти, описанието на пещерата е чудесно.

17."Гоблинът прави магия, която отслабва персонажа/ите и той/те изпада в безсъзнание." Пак като с разбойниците. Тия нигове се подчиняват на някакви алтернативни закони.

18."Първото зарче е школата, от която е магията: въздушна (1), земна (2), водна (3), огнена (4), хаос (5) и черна (6). Второто зарче се разделя на две и така се получава нивото и. Разказвачът сам решава каква точно ще е магията" Пак горе - що да не се хвърлят, като може да се хвърлят.

19."Скелетът приспива играчите, които скоро се събуждат, затворени в килиите." И той като разбойниците и гоблина...Където трябва да се мята, не се мята, но пък където не трябва - зарове дал Господ.

20."Водещият трябва да направи проверка по УФУД дали през текущия ден има кервани за Имерианел" Виж по-горе.

Такааа. Докарах ги до точно число 20. Не съм си го поставял за цел, така се получи. Нека авторът не се обижда, приключението би станало доста сносно (макар и не особено блестящо от оригинални идеи), ако се пипне логическата част на нещата. Въобще, след старание върху историята, да се беше постарал и за дребните моменти, вадещи очите на някои хора.

Потребителски аватар
Chimera
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: пет дек 28, 2001 12:55 pm
Местоположение: Магландия
Контакти:

Мнение от Chimera » ср мар 16, 2005 10:48 pm

Съгласен съм с някои коментари с други не, но това което исках да коментирам е ползването или неизползването на УФУД.
Разказвача съвсем спокойно може да не прави проверка за дадено действие, ако то е прекалено лесно и е сигурно че ще стане или ако иска да задвижи историята напред с помощта на това действие. Колкото до конкретните моменти в приключението - според мен трябва да се направят проверки по УФУД.
Ще обърна внимание на автора, като се видим следващия път с него. :)
Every once in a while, declare peace. It Confuses the hell out of your enemies. - FRA #76
Внимавайте за алигатори в багажника на спидера!
Форум на Българската Ролева Гилдия

Отговори