Грифони

Стари теми

Модератор: Модератори

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт апр 12, 2005 11:09 pm

Е да ама умората ще ги свали дного по бръзо на земята, а освен това тя се ползва и за допълнителни ТД.
А примерно 1 умора и 5 мана?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » ср апр 13, 2005 8:34 am

Ми идеята е, че грифона примерно предпочита да глозга кости вместо да плюе непрекъснато парченца от тях
Вилорп, идеята е, че нямаш си и идея, защо си го сложил, освен защото ти се харесва и сега говориш глупости. Знаеш ли колко му пука на нещо с такива размери и подобен клюн за кокалите ти (как се 'глозга' с клюн няма да те питам)?

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср апр 13, 2005 10:08 pm

ПРИМЕРНО, заради това не атакува непрекъстнато по този начин!
Ако си на ръба на урва има смисъл да те гепи и хвърли на дъното й, ама ако си на поляна каква му е файдата!!?? Само да се мори ли, а и героя също!?
Хишните птици как ядат месо?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » ср апр 13, 2005 10:16 pm

Vilorp написа:Хишните птици как ядат месо?
А ти самият знаеш ли? И защо мислиш че грифонът има каквото и да е общо с нормална граблива птица?
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср апр 13, 2005 10:35 pm

Ако знаех щях ли да питам!? И не аз сравнявам грифона (митологично същество) с граблива птица!
Добре де и аз го сравнявам, това е най-логичното, с къртица ли да го сравня иначе!!??
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » ср апр 13, 2005 10:38 pm

Грабливите птици разкъсват месото посредством заостреният си надолу клюн с него те успяват и да убият жертвата (като исключим лешоядите щото те ядът мърша)
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » ср апр 13, 2005 10:48 pm

Блейд мастър, недей да обобщаваш така прекрасно, щото орелът рибар например действа предимно с нокти. Някои представители на совоподобни също.
Както и да е - за яденето си прав, единственото, което може да се направи с клюн на граблива птица е месото да се откъсне и после глътне.

Що се отнася до сравненията - Стефане, ако не ги ползвахме, знаеш до къде щехме да стигнем...Така пак можеш да му обясниш, че като птицата има клюн и къса с него месо, то като грифона им клюн, също ще къса с него месо. Другата опция за разяснение включва биомеханика и не ме привлича особено.
ПРИМЕРНО, заради това не атакува непрекъстнато по този начин!
Примерно с хващане на плячката и отнасяне работят орелът рибар, бухалът рибояд и прочие, поради обясними причини. Само дето после не си я пускат а си кацат някъде да замезат. Мога да приема, че при неподходящи условия за кацане на змята (4ма с пики), твоя мелез ще грабне нещастника и ще го отмъкне. Но - няма да го пусне от 20 метра после. И това въобще не заслужава да се отбележи като специална атака, освен ако под специална разбираш 'използвана по непотвърдени данни веднъж на петилетка'.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » ср апр 13, 2005 10:49 pm

От оформлението на предният ти пост излиза, че въпроса е риторичен и едва ли не е аргумент към предното ти мнение. Ако искаш да кажеш нещо различно от казаното до момента слагай поне по един празен ред.

Грифонът няма нищо общо с нищо живо. С тия нокти той просто ще накълца жертвата на мръвки и ще си яде кайма.

А грабливите птици "захапват" с клюна си трупа на жертвата и с рязко движение на главата се опитват да откъснат мръвка, която да могат да глътат цяла. Всъщност повечетео хищници действат по същия начин. Само акулите имат зъби с които "режат" месото. Не случайно думата е "разкъсва". Хищниците късат парчета от жертвата и обикновено гълтат мръвките цели. Човекът е изключение, но пък е и някаква странна комбинация от растителноядно (те обикновено сдъвкват храната си добре преди да я вкарат в стимаха, щото иначе много трудно се разгражда) и месоядно (които могат да си позволят да се излежават след лов, защото месото е по-хранително и могат да минават с по-малко, та могат да си позволят да се излежават докато храната им се смели).
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср апр 13, 2005 11:08 pm

Andras написа: И това въобще не заслужава да се отбележи като специална атака, освен ако под специална разбираш 'използвана по непотвърдени данни веднъж на петилетка'.
Ми да кажем че това разбирам, щот последно си имах работа с жив грифон не помня вече кога. Ако, накой ми каже пидходяща литература в която действията на "истинските" грифони са описани ще се съобразя с нея.

Ако си на ръба на урва или на сходно място, грифона използва тази атака, докато всички герой не се озоват в подножието, примерно, или поне повечето от тях!
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » ср апр 13, 2005 11:20 pm

Vilorp написа:Ако си на ръба на урва или на сходно място, грифона използва тази атака, докато всички герой не се озоват в подножието, примерно, или поне повечето от тях!
В тоя случай той може просто да те блъсне в урвата. Няма нужда да те вдига и после да те пуска. Изобщо това с вдигането и пусканто се използва само за "отваряне" на костенурки. Никоя птица не носи в краката си жива плячка, която е в състояние да я нарани. Ако мен ме вдигне грифон (yeah, right :roll: ) аз ще се мятам като луд съвсем инстинктивно и е много вероятно да го нараня (особено ако имам нещо остро в ръцете си, меч преимерно). Това го знаят дори и "тъпите" орли. А грифонът се предполага да е интелигентен.

А казах ли че намирам цялата идея за тъпичка?
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » чет апр 14, 2005 10:59 am

И да казваш, и да не казваш...оно рупа ли рупа. Хубаво де, то света е такъв, едно клише от т.нар. generic fantasy няма да му навреди на атмосферата, ама ако е изпълнено като хората.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет апр 14, 2005 11:46 am

Ето един недостатък на атаката, то и на всяка атака можеш да направиш контра, но тази е изключително продължителна, ще рече можеш да се пробваш да го нараниш по-сериозно. И понеже би трябвало да е интелектуалец може би той таи надеждата, че вместо да го мушкаш с меча докато се издига над пропаста ще се вкопчиш в него а той от своя страна ще успееда се освободи (да се чете пустне над дълбокото) :)

Стефане, мисля че до сега не го беше споменавал това за противоположното на остра идея :)

А ако толкова ви дразни таз атака може да се махне! Кажете си мнението по магията!
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » чет апр 14, 2005 12:20 pm

И понеже би трябвало да е интелектуалец може би той таи надеждата, че вместо да го мушкаш с меча докато се издига над пропаста ще се вкопчиш в него а той от своя страна ще успееда се освободи (да се чете пустне над дълбокото)
Ъ!!!!Понеже е интелектуалец, вероятно мисли разумно и с оглед собственото си благосъстояние.
Смерч (въздушна магия 2-ро ниво активно само сред природата и МЗ влиза като усложнение) Разстояние: МУ; Цена 8 + 2 за рунд; Запаметяване: 2ТР и поне 3 пъти да се види (ако я прави грифона); Цел: създание; Време: по желание; Описание: Около избраното създание се образува смерч, които вдига прахоляк (- 4 успех при стерлба към и от вътрешноста на смерча) и заради магическата си природа принуждава създанието да се придвижва всеки рунд, на Успех/2(или 3) метра, за да запази рановесие.
Аааа, тая магия. Ахаааа. Хубаво, че я бях пропуснал при първо четене. Защо ли ми напомни...Ако ми кажеш защо му е на грифона тая магия. то ясно, че за да го защитава от стрели де, ама все си мисля, че би било по добре да завихря въздуха около себе си. Така пак стрелбата към него е при -4, ама поне не е нужно да го прави на всеки стрелец по отделно. Тъй като това е отчайващо слабо като нападателна магия и предвид другите умения на грифона - леко ненужно, направи го защитно, като махнеш това безцелно петлеене (не става дори ясно, дали се мести в произволна посока или на където реши разказвача или на където реши грифона) . Е, ще замяза на windwall от dnd ама не е фатално.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет апр 15, 2005 11:57 am

Значи следващия път да не ти напомням :Р

Предпазва грифона от стрели е едно на ръка, въпроса е, че не го предпазва от магии, точно за това е лашкането, да не подзволява свръх концентрация за някоя мощна магия дет да свали птичето от раз. Иначе няма значение кой определя посоката, важно е да се изминат там няколкото метра гълтащи ТД. Та за това му е на грифона, а при благоприятни обстоятелства (тясна пътечка над урвата и плътно подредени един зад друг герои) може и да събори някой. :)

За интелектуалеца: Все пак е повече животно от колкото свръх умна твар. Тъй че ще пробва веднъж да речем и ако го смушат ще му се задейства рефлекса на Павлов и няма да повтори :)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пет апр 15, 2005 12:50 pm

Еми - като няма да повтори, значи пиши "специална атака, пробвана един-единствен път от млади грифони, на които мама е забравила да каже да не правят така".

За магията - остави тия благоприятни обстоятелства. Дето казваше май Станимир за в ДнД "и язовеца, дето го вадиш от торбата може да е полезен 'при благоприятни обстоятелства". И птичето пак ще бъде свалено от раз, защото умните магьосници нямат навика да вървят по единично (умните стрелци също). А на 5 човека тая магия трудно се прави.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет апр 15, 2005 1:04 pm

Ако не го смушат прави втори път атаката, а умните магиостници се броят на пръстите на едната ръка на невнимателен дърводелец, тъй че...! :)
Е за стрелците може, но те пък не нанасят големи щети :)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пет апр 15, 2005 1:22 pm

Не знам за твойта представа за света, но в моята, след като основната характеристика на магьосниците е ИНТЕЛЕКТ, то се предполага, че те влагат разум в действията си.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Работник
Мнения: 66
Регистриран на: нед фев 17, 2002 9:33 pm
Местоположение: Пловдив Любим клас: Паладин. Любим цитат: Аз мога.

Мнение от CTAHuMuP » пет апр 15, 2005 1:23 pm

Vilorp написа:..а умните магиостници се броят на пръстите на едната ръка на невнимателен дърводелец, тъй че...! :)
Не е ли Интелект основен показател за "магиостниците"?

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пет апр 15, 2005 1:25 pm

Аха, 'интелект' е. И имам чувството че в Магландиум Вилорп ще бъде нещо като Ринсуинд, ако се хване с магьосничество.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пет апр 15, 2005 2:26 pm

Ми 8 интелект, за к'во повече? Колкото да си прочете свитъка и стига толкоз... ако можеше и на 6 да е, най-добре... кому е нужна мана, ТР, четмо и писмо?!

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » пет апр 15, 2005 7:02 pm

Между другото, някой друг забелязал ли е, че, ако си на Ниво 0, с по малко от 12 ИН кьорава магия няма да можеш да направиш?
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет апр 15, 2005 7:24 pm

Разбира се, аз :)... При това от доста отдавна съм го забелязал. Ама какво се отплеснахте за ИН и магьосниците? Дайте нещо за грифоните, а :)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пет апр 15, 2005 8:09 pm

Освен да си сбия мнението вкратце, друго не мога да давам:
Грифоните са едно добре известно създание, което би се вързало идеално в Магландиум. Изработката им обаче е крайно незадоволителна.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет апр 15, 2005 11:08 pm

Andras написа:Не знам за твойта представа за света, но в моята, след като основната характеристика на магьосниците е ИНТЕЛЕКТ, то се предполага, че те влагат разум в действията си.
Именно предполога, е ключовата дума. ама темата не е за туй!

Питането ми е: Какво би трябвало да се промени за да станат по "задоволителни"?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » съб апр 16, 2005 7:36 am

Не не, и за туй е темата, понеже в последните си няколко поста в тая тема ти пишеш отчайващи дивотии, които разколебават мнението ми, че имам разумен човек отсреща! А 'предполага' следва да се разбира 'предполага от 99% от нормалните средноинтелигентни хора, играещи РИ".

За да станат задоволителни според мен трябват доста неща:
1. Да се обясни защо атаката му преминава през всичко без адамантий и митрил
2. Да се махне онова с хващането и пускането, дето двама души обяснявахме две седмици, че е тъпо.
3. Да се махне 'захапка с клюн'. 'Удар с клюн' му се казва.
4. Атака 5 да се обясни като хората.
5. Да се спомене на каква височина лети.

Това е само по системата, описанието не ми се коментира точно сега, отчасти и поради отчайващото ти неуважение към пълните членове (които и аз недолюбвам от време на време).

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед апр 17, 2005 11:28 pm

Ревизия 2
Атака1: Л;СИ;ПР – 53 (Нокти (на предните крака)/ 4 зара +БЩ (преминава през всяка защита различна от адамантии и митрил) / 6ТД);
Тъй като Фанаар създал грифоните като естествен враг на драконите той вплел в техните предни крака изключително мощна магия способна да пробие люспите на драконите и дори черупката на техните яйца. Но тази магия през поколенията отслабвала и въпреки че още е достатъчно слилна за борба с дракон е започнала да се влияе от магичното поле на предметите. Адамантия е силно не магичен метал и поради това блокира магията, от друга страна митрилът е толкова добър проводник на магията, че тя изтича през него.

Специални атаки:
Атака3: “атаката” се изпълнява само срещу големите морски костенурки с които грифотине се хранят по времета на снясянето на яйцата (на костенурките). Ноктите на грифона наистина преминават и през черупката на влечугото, но не могат да измъкнат по едри късчета месо, и поради това те чупят черупката.
Атака4*: Смерч (въздушна магия 2-ро ниво активно само сред природата и МЗ влиза като усложнение) Разстояние: МУ; Цена 8 + 2 за рунд; Запаметяване: 2ТР и поне 3 пъти да се види (ако я прави грифона); Цел: поле със създание(я) в него; Време: по желание; Описание: Около създанията в палето се образува смерч, които вдига прахоляк (- 4 успех при стерлба към и от вътрешноста на смерча) и заради магическата си природа принуждава създанията да се придвижват всеки рунд, на Успех/2(или 3) метра, за да запази рановесие. (Ако се разделят около вяко се образува отделен серч който почва да гълта мана за подръжка, при условие че МА(на грифона+3зара>16+МЗ създанието излизащо от смерча.))
Атака5 (наземна – щом бъде принуден да се приземи това е първата му атака): Грифона се присвива и скача към най-едрия в групата (ако е в обхавт 8 метра радиус), осъществявайки атака с нокти (53) едновременно към гърдите (с предните крака – преминават през всичко освен митрил и адамантии) и слабините ( услож. 8?) за 6+4 ТД (10) гълта и 12 мана, като ноктите на задните лапи са си най-обикновенни 5-10 сантиметрови и не игнорират бронята. За успеха към двете цели, проверката се извършва отделно :)
Обща ЗА: 43(33 при Смерча)
* Грифона се издига на 15-20 метра над целта или групата и застава неподвижен (намалява си БЗ с 10), след което “казва” заклинанието, като се “концентрира” за ? от ТД си. “Казва” заклинанието с приоритет към: маг, стрелец, войн.

Атака 3 отпада като акака срещу противници
Допълнителни бележки за грифона:
Среща се между 3000 и 5000 метра надморска височина в северозападните части на Колоса, тавана на полета му се предполага да е 7000 метра тъй като е видян да кръжи около подстъпите към връх Косивйан. Обикновено се рее на 30 до 80 метра над повърхноста. Рядко се задържа във вуздуха над 3 - 4 часа на ден. Храни се главно с диви кози, козирози, муфлони, когато плячката е оскъдна негови жетви стават дори пантерата и пещерната мечка, също и по дребни бозайници и птици (заек, глухар, орел, прелетни гъски...). Гнезди в скални ниши, като женската сняся едно или две яйца веднъж на 5 години, дължащо са на дългия период на отглеждане на малките. Размахат на крилите му е между 16 и 22 метра, тежи под 200 килограма.

Ми май отговорих на всички точки, друго? Или забележки по това!? :)
Последна промяна от Vilorp на пон апр 18, 2005 10:32 pm, променено общо 1 път.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пон апр 18, 2005 2:20 am

Havoc написа:Между другото, някой друг забелязал ли е, че, ако си на Ниво 0, с по малко от 12 ИН кьорава магия няма да можеш да направиш?
BatGojko написа:Разбира се, аз ... При това от доста отдавна съм го забелязал. Ама какво се отплеснахте за ИН и магьосниците? Дайте нещо за грифоните, а
Грешка, може и с по-малко :) Например вече мислих да си правя скоро време Магьосник с 3 Интелект, ще е предизвикателство мисля и ще докажа, че дори един Магьосник не влага умисъл в действията си :roll: :lol: :D

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пон апр 18, 2005 8:55 am

Оооо, забележки да искаш, Вилорп... Все пак са по-малко тоя път.

1. СпециАлно, вече трима души се въмутихме.
2. Как хем се срещат между 3000 и 5000 надморска височина, хем се хранят с морски костенурки?
3. Тоя Фанаар, скръндзест ли си е падал нещо, та не е направил и останалите два крака, барабар с човката също така магически?
4.
Размахат на крилите му е между 16 и 22 метра, тежи под 200 килограма.
Това е обидна липса на реализъм дори и за фентъзи свят.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон апр 18, 2005 10:44 pm

1-во оправих го и съжалявам, явно съм нанасял корекции на нередактирания файл.
2-ро хранят се с морски костенурки веднъж годишно, когато ксостенурките излизат за да снесът яицата си, по това време доста от ятата грифони "мигрират" за около месец, за да разнообразят менюто си и това е причината да се списнат към океанските краибрежия
3-то Навремето магията е била достатъчно силна, а това да ти злизат мълнии от усата понякога дразни :) В общи линии надул уе яко предните крака иможе и да е сложил нещо на клюна и задните, но по настоящем магия се открива само в предните нокти
4-то това не разбпрах какво имаш в предвид, малко, много? Седем метра зазмах са дигали 30 кила (някакво праисторическо пиле) 20 + магия би трябвало да отлепят от земята 150, да не са 200!?

Да дооточним четвърто и продължим :)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » вт апр 19, 2005 9:25 pm

2-ро хранят се с морски костенурки веднъж годишно, когато ксостенурките излизат за да снесът яицата си, по това време доста от ятата грифони "мигрират" за около месец, за да разнообразят менюто си и това е причината да се списнат към океанските краибрежия
Виждал съм и по-големи глупости в живота си, но не много. Ако държиш, по някаква причина да запазиш тая дивотия направи така, че костенурките да са необходими за нещо на грифоните. Приомерно от тях да набавят ценна съставка или нещо от сорта. Така ще е по-малко тъпо.
4-то това не разбпрах какво имаш в предвид, малко, много? Седем метра зазмах са дигали 30 кила (някакво праисторическо пиле) 20 + магия би трябвало да отлепят от земята 150, да не са 200!?
Праисторическите пилета не са имали 7 метра размах. Нито едно! Ако говориш за летящите динозври, погледни колко малка част от летежа им е активен и ще се откажеш.
Принципно, голям размах на крилата обуславя изключително малка маневреност, дори при аеродинамична форма на тялото (което твоят грифон няма). На всичкото отгоре се прецакваш защото горките грифонови кокалки, държащи се като пръти ще се потрошат поради държащото се като (простете за голямата липса на точност, господа физици, но инак няма да мога да обясня) черупка крило. И за капак на всичко масивното тяло на грифона е много по-тежко от птичето тяло, което хептен разбива 200 кг като възможност.
Единственият начин грифона да литне е чрез магия. Ама яка магия.

Отговори