Допълнения към Магландиум:).

Стари теми

Модератор: Модератори

Отговори
Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Допълнения към Магландиум:).

Мнение от Асен » съб май 07, 2005 9:20 pm

Предлагам в тази тема всеки, който е водил в Магландиум, да опише нещо, което си е харесал и иска да го предложи и на останалите-важното е да е интересно и забавно:). Може да е НИГ, място, организация, религия, суеверие или магически предмет (макар че за тях си има отделна тема:)). Аз вече имам няколко НИГ-а от Ифе;), които ще добавя другата седмица. В момента сесията там още не е завършила и не знам как героите ще повлияят на описанията им (а с част от описанието, като примерен Разказвач;), ще изненадам играчите:)).
Поздрави! :)
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб май 07, 2005 10:33 pm

Амииии...... Аз само по форумите водя, а и едва ли бих казал чее особено успешно... Ама Тенорис и неговата малка организация (ще я научите по-късно) си ги искам.

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » съб май 07, 2005 11:52 pm

Асене интересно ще ми е да видя полу джуджето полу човек в характеристики (май беше 11 ниво ако се не лъжа:))
и още нещо на ЛС
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед май 08, 2005 12:16 pm

hameleona написа:Ама Тенорис и неговата малка организация си ги искам.
Само едно уточнение, защото май не сме се разбрали-аз не казвам, че нещо от това ще влезе в официалните материлаи за Магландиум (това си го решава Бат'Гойко-може и да влезе:)), а просто предлагам да покажете на другите как според вас би трябвало да изглежда Магландиум, като се базирате на проведените сесии:). Ползата е, че всеки разказвач ще може да вземе идеи наготово направо оттук :lol: .
blade master написа:Асене интересно ще ми е да видя полу джуджето полу човек в характеристики (май беше 11 ниво ако се не лъжа:))
и още нещо на ЛС
Къде видя такова изродче? :shock: Кръчмарят не беше мелез, ако него имаш предвид! :lol:
Чакам ЛС-то:).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед май 08, 2005 12:24 pm

Ставаше дума за Донал Ноя, асене, чак аз го разбрах...

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » нед май 08, 2005 12:35 pm

не ставаше си дума точно за оня човек дето живееше сред джуджетата в продължение на толкова време че брадата му да порастне колкото техните дето не можеше да се разбере дали стой на столче за да стигне до бара и.т.н. който според мен си е направо нещо средно между човек и джудже
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон май 09, 2005 2:38 pm

blade master написа:не ставаше си дума точно за оня човек дето живееше сред джуджетата в продължение на толкова време че брадата му да порастне колкото техните дето не можеше да се разбере дали стой на столче за да стигне до бара и.т.н. който според мен си е направо нещо средно между човек и джудже
Да, много маниери беше възприел от тях, но нямат роднинска връзка. И не е 11-о ниво. Все едно, ще го постна, като довършим сесията:).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » пон май 09, 2005 10:23 pm

каза че не е единайсто ама и каза че ако направя нещо нередно свързано с разбиване на клиентите му ще ме отнесе с една... :roll:
поздрави....
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед юни 05, 2005 2:17 pm

Тъй, да опиша две от заведенията в Ифе. И двете са заведения с много звезди по мерките на средновековните страноприемници.
"Куцият Кон" се държи от много нисък човек с дълга брада. Кръчамрят е човек, макар че може да бъде сбъркан с джудже:)-живял е сред джуджетата в продължение на толкова време че брадата му да порастне колкото техните и не можеше да се разбере дали стои на столче, за да стигне до бара. Бил е в отряд от наемници-джуджета, да ви подскажа, но е човек. Просто е нисък. Има и някои от маниерите на джуджетата-тези, свързани с пиенето, брадите и златото. Ако героите му налетят, ще извади изпод бара боздуган с верига и малък дракон! А, да не забравя-с малкият дракон не е толкова точен, въпреки че вероятно ще уцели в тялото, но какво прави с боздугана, просто не е истина! Писах ли, е е наемник.
Гледайте да не разбере, ако решите да сваляте сервитьорките, които са му дъщери (и са изключително красиви-за щастие, приличат на майка си:)). Иначе няма да ви е трудно, защото те обичат красивите приключенци:). Едната от тях си пада по само по елфи и хора (най-голямата и най-красива), по-малките две предпочитат по-закръглени раси (Хора, Джуджета, Гиганти), а най-малката ги замества, когато се усамотят с някой привлекателен клиент и разсейва баща им. Общо взето, на нея й се пада най-голяма част от работата.Имената ан всичките започват с "М", поради някаква причина, така че гледайте да нме се обърнете към някоя от тях с името на другата в неподходящ момент:). Ханът се посещава от много джуджета, които редовно се надпиват с гигантите (и обикновено печелят, но не винаги). Приемат се и всички други раси, стига да се държат "прилично" по преценка на съдържателя. Вечер стаат големи купони.


Другата страноприемница се нарича "Пробитият Барабан" и съдържателят е човек. "Входът за нехуманоиди забранен", както пише на стената. Това включва и джуджета и гиганти, за сведение-освен акто сдлуги на "висшите раси"-"богоизбраните" и "първородните". Съдържателят е специалист в юмручния бой и по-малко-в борбата (ако ви подхване с боздугана си, също ще ви се стъжни), гол до кръста мускулест здравеняк с бръсната глава и кожени панталони. Печелил е местният турнир по невъоръжен бой (във всеки кръчмарски град юмручният бой е почти национален спорт, както е известно-по очебийни причини :lol: ). Тук не ви се очертават проблеми със сервитьорките, защото са "наемни работнички" и собственикът толерира "фамилиарното отношение"-стига да не стигате до крайности. Посещава се от търговци-елфи и хора и наемни войници, които се познават със собственика и не създават проблеми, защото зъбните протези са прекалено скъпи.


Внимавайте да не пресечете пътя на наемният убиец, известен под името Велизар. Въпреки че едва ли ще разберете, ако това стане-поне не и преди дае късно. Велизар е опитен в актьорското майсторство, дегизировката и джебчийството, само че го използва, за да сипе контактна отрова във врата на субект, който не харесва. Отровата е бавнодействаща (започва да дейстрва след около час), но изключително силна. Ако някой все пак оцелее, Велизар го застрелва с арбалет от някой покрив, или довършва работата с рапира в ръка (ако субектът не е сам, взема си местни биячи да отвличат вниманието на групата му). Изключително добър фехтовчик с опит в реалния бой. Ако го победите в дуел, довършете го. Капитан Сам Ваймс от местната стража ще ви даде наградата за лавата му и ще ви напие от собствените си средства-дори да сте джудже! :lol:
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » нед юни 05, 2005 7:00 pm

НИП:Ихзар-най могъщият маг на Светлината.
Него го използвам почти винаги.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед юни 05, 2005 7:09 pm

А някакви статистики? Аз не съм пускал, защото не мога да си намеря записките, а и се надявам да си довършим приключението, евентуално-тази седмица.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » нед юни 05, 2005 7:34 pm

Трябваше да изчакаш първо да свършим сесията а после да го пускаш... но въпреки това Ифе изглежда добре в този си вид...
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед юни 05, 2005 7:39 pm

Да забелязваш нещо, което вече не сте го разбрали (освен въоръжението на кръчмаря)? Затова няма и статистики:).
Поздрави:).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон юни 06, 2005 12:00 am

Името на заведението ли? :)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон юни 06, 2005 8:15 am

Имаш предвид, че съвпада с тези в приключението на ""бунаците" ли? Явно са търговска верига, защото моите са такива от преди да пусна темата :lol: . А иначе-отговарях на въпроса на Любо:) .
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон юни 06, 2005 12:12 pm

Имах предвид че съвпада с едно заведение на диска. :) И вобще не броим съвпадението на имената на началник стражите.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон юни 06, 2005 1:42 pm

Ами нали ти казах-верига са! :lol:
А Сам Ваймс със сигурност не единтвеният Сам Ваймс, който съществува. Пратчет на няколко пъти показва, че има и алтернативни Сам Ваймс. И всички те са ченгета:).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » чет юни 09, 2005 9:10 pm

Няма да е лошо да има и някой друг телепорт
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед юли 10, 2005 11:40 pm

dolar написа:Няма да е лошо да има и някой друг телепорт
Има! В "Колосът" (Балкана на Магландиум :lol: ) има всичко, въпросът с намирането му и охраната е съвсем отделен. Въпреки това е важен, за да обясни защо никой досега не е успял да го използва почти от Войната на боговете насам (при това се спори от коя Война на боговете... :lol: )

Да, малки промени. След последната сесия, кръчмарят с голата глава има бронзови предни зъби...
Мириам след около година ще роди полу-елфче:). Сам Ваймс продължава да търси Велизар:).
Очаквайте продължението:).
А. :)
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » вт юли 12, 2005 4:33 pm

Държа да отбележа, че елфа трябва да е бил обладан от зъл дух...

Освен това телепорта не е толкова един, колкото повече :) Ма мисля е ясно, що до сега не са ги намерили?! Хм... по-скоро не са разпространили знанието за тях :) :twisted:
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт юли 12, 2005 6:12 pm

Ми то когато си мъртав не е лесно да дрънкаш нагоре надолу за разни телепорти... :twisted:
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт юли 12, 2005 10:50 pm

Кид май по-скоро има предвид, че който се телепортира, няма голям шанс да се върне на същото място...
Kid написа:Държа да отбележа, че елфа трябва да е бил обладан от зъл дух...
Може би, може би не. Но след една година някъде съдържателят на тая кръчма много ще внимава за навъртащи се наблизо елфи...:)
А.
Последна промяна от Асен на вт юли 12, 2005 10:54 pm, променено общо 1 път.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » вт юли 12, 2005 10:52 pm

И това е идея ;) :)
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб юли 16, 2005 9:19 pm

Данните на ниския кръчмар, 10-о ниво...:)
Сила 13
Ловкост 12
Прецизност 14
Интелигнетност 10
Издържливост 10
Войн 10
Стрелец 12
Специалист в защита 5
Специалист в оръжия (трошащи)-6
Бой с две оръжия-1
Използва "Малък Дракон" в дясната ръка и боздуган на верига (едновременно), но понякога може да използва и щит-има един малък бронзов щит под тезгяха.
Точки Живот 135
Атака 30 (26 с лявата ръка)
Стрелба 25
Базова защита 17

Та, не се бийте с него... кофти идея е да се биете с ветеран от джуджешките наемни отряди:).
А. :lol:
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Отговори