Атаки към противник на обсадна стълба

Стари теми

Модератор: Модератори

Отговори
Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт юни 07, 2005 8:43 am

Ами, получава ли играча някакви бонуси при защита на стена?

Защото противника освен на по-ниско е и в АДСКИ неизгодна позиция - поне едната му ръка е заета. Т акви бонуси получава?

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт юни 07, 2005 10:23 am

hameleona написа:Ами, получава ли играча някакви бонуси при защита на стена?

Защото противника освен на по-ниско е и в АДСКИ неизгодна позиция - поне едната му ръка е заета. Т акви бонуси получава?
Усещам какво си ни намислил за форумната игра:).
Не знам защо си мислиш, че трябва да се държи с една ръка. По принцип би могъл да носи в нея щит. Ако не се бие с двуръчно или друго по-голямо оръжие, противника няма особен проблем в атака (само че няма как да се засили за таран с тяло), виж защитата му е леко по-трудна. Аз бих предложил наказание (-4 до-6) към БЗ, забрана на отклоняване (докато е на стълбата и не се е прехвърлил на стената). Отделно са ефектите, които се дължат на това, че е по-ниско-виж какво съм писал в темата за "бой във вода", ситуацията е подобна:).

Е, очакваме мнение от БатГойко. Аз просто не се стърпях да си кажа моето:).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт юни 07, 2005 10:45 am

То стълбата не е единственото обсадно съоръжение, но в сучая на стълба, да речем може да се постави ограничение на отклоните които може да прави противника (4 или 6 ТД), може и наказъниет за удър към гравата да се намали с еденица също...
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт юни 07, 2005 11:22 am

Vilorp написа:То стълбата не е единственото обсадно съоръжение, но в сучая на стълба, да речем може да се постави ограничение на отклоните които може да прави противника (4 или 6 ТД), може и наказъниет за удър към гравата да се намали с еденица също...
Не мисля, че е достатъчно:). Разликата въве височината е като между легнал и прав противник, а за да удари каквото и да е , освен раменете (ключците), ръцете и главата/врата, на този отгоре ще му се наложи да се наведе много надолу и всъщност ударав тяото ще му е по-труден!
Хайде, Бат'Гойко!...:)
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт юни 07, 2005 11:54 am

Да се приеме тогава че съотношението е като клекнал изправен с ограничение на отклоните и усложнение от 2 до 4 ако атаката е към тялото, ръцете и главата са си с нормално усложнение...
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт юни 07, 2005 1:55 pm

Нямам конкретен отговор на въпроса, защото той зависи от ситуацията. тълкованието, че това е като при Прав-Клекнал или Прав-Легнал, е принципно вярно и би следвало да се прилага свободно по преценка на Разказвача. Ограничението върху активнат азащита също е логично и може да се ползва по преценка на разказвача (да се ограничи до 4 ТД, например).
Бих препоръчал най-вече добро описание, за да е забавно за всички :)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср юни 08, 2005 11:10 am

Ми ето описание:

Орка Шгрув се катери по обсадната стълба вдигнал щита над главата си,а ръката с меча се придържа за стълбата (изкачването е трудно без придържане! Ъгъла е доста голям). Слав човека изчаква главата на орка да се покаже над зъберите и замахва силно към противника си. Шгрув е с малък метален кръгъл щит, а Слав с едноръчен меч. Какво е наказанието в случея?

ПП: Асене, ако Воракчо продължава по тоя начин може и по-лошо нещо да се случи...

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср юни 08, 2005 12:29 pm

Ами за описаната ситуация мисля, че Бутащата Сила е най-важното. Тя трябва да се противопостави на Захват ИЛИ , ако орка недай си боже се пусне в опит да нанесе свой удар, на стабилност. При неуспех, размера на неуспеха се налага като наказание за БЗ и БА за следващия цял ход на орка (възстановява равновесие), а ако е по-голям от БЗ - дироктно излита от/заедно със стълбата.

Наказания и бонуси за прицелени атаки звучат логично да са като в боя във вода, или клекнал. Бз не мисля че трябва да се намали, защото от една страна орка не може да предприема отклони, но от друга е сякаш клекнал/легнал.

офф: Воракчо мисли, че Тохикчо ще продължава така ;)
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет юни 09, 2005 2:29 pm

В даденият случай, каквото решение приеме Разказвача, все ще е вярно :)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет юни 09, 2005 7:32 pm

hameleona написа:Ми ето описание:
Орка Шгрув се катери по обсадната стълба вдигнал щита над главата си,а ръката с меча се придържа за стълбата (изкачването е трудно без придържане! Ъгъла е доста голям). Слав човека изчаква главата на орка да се покаже над зъберите и замахва силно към противника си. Шгрув е с малък метален кръгъл щит, а Слав с едноръчен меч. Какво е наказанието в случая?
Значи, каквото и да е усложнението, ако има наказание за атака към тялото, трябва това за атака към главата и ръцете да бъде променено. Всъщност някое от тях може да се приеме за цел по подразбиране, аз мога да обоснова защо и двете са логични, а другото да е със силно намалено наказание.

Впрочем, след последното мнение на Бат'Гойко, спорът стана чисто теоретичен:).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет юни 09, 2005 11:06 pm

Отделих тези мнения, тъй като са твърде специфични и дискусията по въпроса е малко по-дълга отколкото за тема въпроси и отговори. Не смятам, че въпроса е приключен и мисля, че могат да се дадат множество вариани за решения в случая. Именно затова я отделям.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Отговори