Нови продукти и поддръжка на А16 и Магландиум

Стари теми

Модератор: Модератори

Отговори
ledeniat_zamraznalia
Заек
Мнения: 2
Регистриран на: чет апр 21, 2005 8:17 pm

Мнение от ledeniat_zamraznalia » чет юни 30, 2005 10:43 am

Защо не пуснете някоя книжка с приключения и НИП-ове.
Брей,че е горещо!

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » чет юни 30, 2005 11:42 am

ledeniat_zamraznalia написа:Защо не пуснете някоя книжка с приключения и НИП-ове.
Защото не са Wizards of the Coast, затова. Ний се надяваме на нещичко от сайта. Ама нещо напоследък нещата са позамрели.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет юли 01, 2005 12:39 pm

Вярно, че сме позанемарили работата със сайта и всъщност не знам кога това ще се оправи - въс сигурност ще го спомена тук, когато стане, но засега сайта ни е доста слабо активен.
Иначе Приключения не сме пуснлаи, ен защото не сме Wizards of the Coast (всъщност и те не са пуснали нито едно приключение по Аксиом16 :)), а защото за момента БГ пазарът няма възможност да поеме подобен продукт в тази си форма.
Все пак, подготвяме допълненив в момента. На първо време се планува излизане на сборник с разкази от света на Магландиум (не е късно някой от вас ако иска да се включи - но не по-късно от края на месеца). В този сборник също така ще бъде отделено място (в отделна секция) за отбелязване на всички промени спрямо правилата в първата книга, а ще опитаме да вместим и едно малко приключенийце. Всички главни герои в разказите ще бъдат описани като НИГ в края на книгата, така че да можете да ги ползвате във ваши приключения.
Това е засега. Книгатя няма да излезне по-рано от есента по множество обективни причини. Най-вероятно ще е през Октомври, тъй като Септември е месец, в който учебниците тотално са завлядяли пазара и ние с обикновените книги въобще не може да се доредим. Обемът на сборникът ще е значително по-малък отколкото на основната книга, което пък ще окаже своето благотворно влияние на цената (която ще е около 2 пъти по-ниска).
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Chimera
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: пет дек 28, 2001 12:55 pm
Местоположение: Магландия
Контакти:

Мнение от Chimera » пон юли 04, 2005 12:05 pm

Мда за липсата на обновяване на сайта лично аз съм виновен, но от следващтата седмица, като приключа с изпитите ще започна да пълня съдържание. Надявам се да успея да завърша приключението което ви бяхме обещали отдавна, както и няколко статии и допълнителна инфромация за Магландиум, които са почти готови.
Every once in a while, declare peace. It Confuses the hell out of your enemies. - FRA #76
Внимавайте за алигатори в багажника на спидера!
Форум на Българската Ролева Гилдия

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » пон юли 04, 2005 1:03 pm

Абе гледам че стана приказка за обновен дизайн - та да си призная нищо ново не забелязах.
И да - да отвориш всички падащи менюта наведнъж, според мен тряя да се води бъг и да се оправи. Т.е. в даден момент само едно да може да е отворено и при желание да може да се затвори и то.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
xsmind
The X factor
Мнения: 100
Регистриран на: чет май 02, 2002 11:44 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от xsmind » пон юли 04, 2005 2:58 pm

Ако желаеш половин час downtime на сайта по средата на деня, може веднага да се уреди тази работа с дизайна!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон юли 04, 2005 3:37 pm

Айде да нее някаквафрапантна промяна, ама аз конкретно никаква разлика не откривам! xsmind би ли ме отворил какво се е променило? =)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
xsmind
The X factor
Мнения: 100
Регистриран на: чет май 02, 2002 11:44 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от xsmind » пон юли 04, 2005 3:52 pm

Думите ми означават, че промяната, каквато и да е тя, не се прави по средата на деня. Докато се качват файловете, изобщо няма да има сайт. Промени по сайтовете се правят обикновено през нощта, когато има най-малко потребители.
Действително промените не са чак толкова велики и не виждам, защо толкова много се вдига шум около тях. И без това вас, като играчи, ви интересуват повече материалите, а не дизайна на сайта.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » пон юли 04, 2005 4:44 pm

С риск да прозвучи обидно, но колко уникални посещения генерира сайта, та свалянето му за 30мин да е проблем по което и да е време на денонощието?

И не знам точно как обновяване на сайт трае 30мин... Все пак трябва да се качат неща които и с 56к ще отнемат броени минути.

xs, а ти ли всъщност го поддържаш сайта? Интересно.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Работник
Мнения: 66
Регистриран на: нед фев 17, 2002 9:33 pm
Местоположение: Пловдив Любим клас: Паладин. Любим цитат: Аз мога.

Мнение от CTAHuMuP » пон юли 04, 2005 4:47 pm

Ексеса поддържа всички ролеви сайтове в България :) . Той е интернет варианта на Кръстника за българското ролево общество. Капо ди тути капи. Никой не може да помръдне без неговото позволение. И най-якото е, че никой дори не подозира за огромната власт, събрана в ръцете на този иначе добродушно изглеждащ човечец...

Стеф: Да, браво, много забавно! Наистина! Ама хайде да се въздържаме от подобни изпълнения за в бъдеще! Моля! И го правя за последен път (моленето).
БатГойко: Що бе, Стеф, човекът само го величае, няма нищо лошо. А и очевидно ме предупреждава за надвисналата над мен опасност - вече съм забъркан с интернет мафията - тежко ми! :)
Стеф: Лошо няма, смешно е и всьо, но е спам, а Стан е модератор и сме си говорили лично на тази тема - аз, ти, той и някои други може да разбираме разликата между този спам (тънка и сполучлива шега) и "лошия" спам, но много потребители си казват "Ми то щом модераторите спамят, айде и аз", а после протестират, като изтрия техния флуд. Затова и тези дни най-вероятно ще пратя дискусиите около кръстническата фигура на Ексес в Кошчето. Не защото са лоши и не ми харесват, а защото не е хубаво да ги виждат останалите потребители.

ПП Двамата с батГойко откиравме нова форма на комуникация между модераторите - харесваме си някой пост в някоя забравена тема и го ползваме като чат. Темата не "изплува" отгоре, потребителите не виждат, рахат отвсякъде. :D

Потребителски аватар
xsmind
The X factor
Мнения: 100
Регистриран на: чет май 02, 2002 11:44 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от xsmind » пон юли 04, 2005 5:29 pm

Може да стане за 5 мин, може да стане и за 30, зависи от връзката. Не виждам защо трябва да се рискува.
След малко изчисления: Би трябвало да стане за 2 минути, ако се запълва пълния капацитет на връзката. Но, както знаем това не винаги е възможно.

Все пак, намекнах вече, че дискусията е безпочвена. Сайт има, леко променен му е дизайна, но това, което би трябвало да ви интересува повече, все още го няма. Коментарите дотук са просто безсмислени. Вероятно искате всичко да става веднага и на секундата, но то не става така.ю

Станимире, защо ме издаваш?

P.S. Чак сега загрях, защо се палите толкова много за сайта. Темата с новините е реално новините, които ще се появяват на сайта. Т.е. това ще е първата новина, когато тръгне сайта. Това не променя мнението ми за промяна на сайтове през деня.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон юли 04, 2005 9:45 pm

xsmind написа:Вероятно искате всичко да става веднага и на секундата, но то не става така.ю
Аз лично бих бил доволен, ако изявлението: "Сайта е тотално променен и са накачулени по него супер много нови неща" бива поствано след като се направи ако не обновлевието то поне качването на въпросните неща!
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Chimera
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: пет дек 28, 2001 12:55 pm
Местоположение: Магландия
Контакти:

Мнение от Chimera » вт юли 05, 2005 11:38 am

Дизайна е променен малко, защото стария си работеше добре и имаше само нужда малко от картинките да бъдат пипнати от художника нищо повече. Контент нов ще има когато има.
Every once in a while, declare peace. It Confuses the hell out of your enemies. - FRA #76
Внимавайте за алигатори в багажника на спидера!
Форум на Българската Ролева Гилдия

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт юли 05, 2005 9:14 pm

Всъщност се радвам, на "яростта" с която ни се карате за немърливостта по сайта. Вече се признахме за виновни и се надявам, че като свърши сесията на Боян нещата ще се оправят, така както ги искате. Има понатрупан и малко фенски материал, който чака сайта да заработи, за да се появи, та ще има нови работи по него и както обещахме, това ще се обяви тук, така че вие сте си напълно добре с информацията, да му мислят тези дето не посещават форума (или дето нямат интернет :))
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Отговори