Бой с две оръжия и продължителна атака

Стари теми

Модератор: Модератори

Отговори
Потребителски аватар
Zir'Aah
Чирак
Мнения: 22
Регистриран на: пет яну 14, 2005 8:14 pm
Местоположение: Souls' Vortex

Бой с две оръжия и продължителна атака

Мнение от Zir'Aah » нед юли 03, 2005 10:34 am

Въпроса ми е за герой, който има двете СУ-Бой с две оръжия и Пордължителна атака.
Как точно се извършва продължителната атака при това положение-и с двете оръжия или само с основното?
В книгата пише, че на 12та степен на Продължителна атака героят има право да атакува всички в обсега на оръжието си.Това означава ли, че получава правото да удари всички по 2 пъти(и с двете оръжия)?
Също така пише, че по време на битка за още 1 ТД, героят може да увеличи обсега на оръжието си еднократно с 1м.Това може ли да се прилага при боя с две оръжия и продължителна атака?

Тея въпроси ми хрумнаха след като нашият "миличък, добричък" разказвач насъска 10 гущероида по 3ма герои 2ро ниво, от които един гигант воин с Бои с две оръжия и давама магьосници.Като се има предвид, че всичките гщери наведнъж се изхрачиха на гиганта и той остана на 16 живот(берсерк), а на следващия ход умираше, ако не бях аз да му прелея 39 ЖТ.... и след това масово каствахме с другия магьосник само Лекуване на леки рани да махаме отровата.... че и нас наплюха.И тогаз ми хрумна, че ако имаше Продължителна атака, можеше битката да завърши по-бързо и с цената на по-малко нерви от наша страна :twisted: :shock:.....
Mortis, goddess of the Underworld, wants your soul!

The dark side of The Force is a pathway to many abilities, some considered to be unnatural.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед юли 03, 2005 3:10 pm

Замахваш с двете си оръжия (едвото иска 7 другото 5 ТД) за общо 7+1=8ТД. Даваш още една ТД, за да си увеличиш обхавата 8+1=9ТД. До тук само бой с две оръжия и крачка.
Можеш да продължиш атаката си (Продължителна атака), като с един замах посечеш още СУ/3 (на 12, 4 противника.). Като за всеки заплащаш още по 1ТД за метър помеждутях. Ако са в твоето поле +1+1+1+1=4 (12-та степен) Ако са на по-голямо разстояние съответната цена. Щом са в обсега и на двете ти оръжия значи дъгата ще премине и през четтримата. На синоволичната цена от 9+4=13ТД.

Ако съм успял да те объркам достатъчно ;)...
Как точно се извършва продължителната атака при това положение-и с двете оръжия или само с основното?
Стига да са ти в обсега и на двете оръжия и двете минават през тях!
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » нед юли 03, 2005 6:31 pm

Вилорп, много хубаво обясняваш, но аз препоръчвам да погледнеднеш описанието на "Продължителна атака" и по-специално какво става като я имаш на 12 ниво, а не ,да кажем, на 11.
:)
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед юли 03, 2005 8:09 pm

Да, мерси!
Ако са в твоето поле +1+1+1+1=4 (12-та степен)
Да се чете: Ако са в твоето поле +1+1+1+1=4 (на < от 12-та степен)

Примера:
като с един замах посечеш още СУ/3 (на 12, 4 противника.).
Да се чете: като с един замах посечеш още СУ/3 (на 9, 3 противника, а на 12-та всички в обсега, като се заплаща 1/2 от метрите помежу им).
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Отговори