Мана за ТЖ?

Стари теми

Модератор: Модератори

Отговори
Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мана за ТЖ?

Мнение от Vilorp » нед юли 10, 2005 12:23 am

Може ли магическо същество да точи мана при атака и да я преобразува в жизненост или ТД?

Понеже подозирам опасност от голяма тема, я разделям сега, да не се главоболя после.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » нед юли 10, 2005 12:01 pm

при коефициент 5:1 мана:живот бих могъл да се съглася. За ТД... не мисля, че е редно.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед юли 10, 2005 12:24 pm

Ако приемем че гаднката нанеса щета от 20 чиста. Дали ще се яви злобно да точи и 20 мана?
Или да глътне 10 ТЖ и 10 мана, която да си преобразува в жизненост?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед юли 10, 2005 2:43 pm

Vilorp написа:Ако приемем че гаднката нанеса щета от 20 чиста. Дали ще се яви злобно да точи и 20 мана?
Или да глътне 10 ТЖ и 10 мана, която да си преобразува в жизненост?
Срещу магьосници-определено ще е злобно, но аз и без това не мисля да търся Дзвера... :lol: 8) :lol:
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед юли 10, 2005 3:59 pm

То не само маговете ползват мана! А и това е базисно сондиране, незнам за какър дзвер говориш! ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » нед юли 10, 2005 4:20 pm

Лично мнение - не прави такива фантасмагории. Маната е едно, ТЖ са друго, а ТД - нещо съвсем различно (също и трето). Те са отделни не без причина. Не ги смесвай. Иначе си има магийки, които възстановяват (не дават, а връщат) загубени ТЖ, както и други магии, които по един или друг начин могат да увеличат ТД. Но това са изрични магии, които се правята от магьосник и не е хубаво някой звяр/човек/изрод да може просто ей тъй да "превръща" Мана в нещо друго. Ако искаш можеш да сложиш на съответното животно "вградени" съответните магии, да си ги прави, ако иска, но като нормални магии, а не като нещо ново специално. С едно съкращение - K.I.S.S. (Keep It Simple Stupid)!
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед юли 10, 2005 10:35 pm

Това добре ама ми кажи как да обясня на играча, че розовата мечка насреща му прави върху себе си 4 пъти магията лекувате на леки рани!? Доста ще е по-логично (не че в магията има логика, да ме прощаваш като физик) да им кажа че има расово умение регенерация (не като това от Су-тата) и може да си преобазува част от маната в ТЖ. :)

ще за моля никой четящ поста и да не си мисли че в него е използван злостен тон ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » нед юли 10, 2005 10:42 pm

Хм. Маната не е ли точно енергията на персонажа и неговата... хм... душевно-магична сила? Какво пречи да отнеме от нея, например за да възстанови раните си системно? (игрово - да "пренебрегне" болката примерно)?

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед юли 10, 2005 10:45 pm

Всъщнаст въпроса изпървом бе ако те наръфа гореспоменатата розова мечка да ти вземе ТЖ и мана като ползва маната за да ес регенерира. :)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » нед юли 10, 2005 11:00 pm

Това е глупаво; виж, ако беше някакъв природен дух - бива; ама розова мечка... :lol:

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед юли 10, 2005 11:15 pm

За природен дух не се бях замислял, всишност гадинката, която визарам най-много до оранжев вълк се доближава :lol:
Какво имаш в предвид с това природен дух?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » нед юли 10, 2005 11:38 pm

Ами че е по-енергийно насочен и ще има начин, по който да тегли сили.

Ето, в собствения ми проект имаме едно такова насЕкомо ;) (макар да не е насЕкомо де):
Ерви
Създания, образувани от концентрирана Свободна материя – първоначалната “материя”, от която Илдариус е създал всичко живо във Всемира. Тези “същества” се образуват при възли в магическите нишки и представляват по-скоро жива енергия, носеща се свободно из пространството. През деня са почти невидими, през нощта светят със зеленикаво сияние. Съществуват два вида ерви: едни са безопасни за заобикалящата ги среда, носят се безцелно и не могат да навредят на никое живо създание, но други са изключително опасни, тъй като се стремят към превръщането на всяка “несвободна” материя в Свободна. Така те поглъщат всичко живо по пътя си и присъединяват новообразуваната материя към себе си, ставайки все по-големи и все по-силни. Възможно е да опустошат цели гори и да ги превърнат в пустини. Подобни създания могат да бъдат унищожени само чрез магия – елементална, призоваваща или времево-пространствена, както и чрез определени магически оръжия и пособия, затова съществата на Евалорм избягват сблъсъците с ервите. Повечето горски народи ги прогонват чрез заклинания или ги затварят в пещери, като им устройват капан. Когато една ерва остане известно време, без да се е “хранила” с жива материя, тя умира. При смъртта си, самата ерва се преобразува в жива материя – възможно е да се превърне в растение или в животно, от нея може да произлязат най-различни причудливи същества, в зависимост от това, как се свържат отделните материи.
Идеята е, че изсмуква енергийните ти/жизнени сили.

Потребителски аватар
Haron the son of Erb
Работник
Мнения: 89
Регистриран на: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Местоположение: Майна таун
Контакти:

Мнение от Haron the son of Erb » пон юли 11, 2005 2:02 pm

Може да е някакъв астрален дух или нещо от сорта който се храни САМО с маната на жертвата, а при изчерпването й вместо мана да почва да черпи ЖТ и отделно да трупа умора. Да речем 1 Умора за 4ТМ?

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон юли 11, 2005 5:36 pm

Е па нека краде само мана и после да я ползва за регенерация, но постепенно, не да те удари и да си " напълни живота".
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон юли 11, 2005 7:31 pm

Kid написа:при коефициент 5:1 мана:живот бих могъл да се съглася. За ТД... не мисля, че е редно.
Неможе да краде само мана щото все пак трябва и някакви щети да нанася на героя, а при горния коефициент който пре това е сравнително разумен ще трябва да прави 50 щета за да възтанови 10ТЖ, а 50 щета от захапка и дракона нея прави... ;)

Харон, що пък да трупа умора!?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пон юли 11, 2005 8:33 pm

не разбра идеята, както и да е...
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт юли 12, 2005 10:08 pm

Това със създанието, което краде първо маната, а после ЖТ е добра идея и спокойно може да се прилага. Не виждам и проблем, някое създание да се възстановява директно чрез използване на Мана или чрез удар и нанасяне на щети. Важното е какви щети нанася и до колко се възстановява от тях 1:1 би било малко множко, ако нанася повече от 3 зара щета. Това е добре познатата механика от компютърните РИ - мечове, пиещи кръв и т.н. :) Няма проблем да работи и в А16 (че и навсякъде другаде)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » ср юли 13, 2005 8:19 am

БатГойко, опасно е да сваляш механика от КРИ в настолните. Най-малкото, понеже там позната механика е и +24% better chance of finding magical items :)
Както и да е - гадинки, възстановяващи се чрез своите противници не е като да няма. И в ДнД и в СнМ (оооо, особено там) съществуват, но не чак толкова директно - на принципа взимаш 20, лекуваш 10. Моето предложение - направи го просто да си краде маната, па ако ще да се лекува с нея, ако ще да фърчи, ако ще телботи да изобретява.

Отговори