Епична арена по А16

Стари теми

Модератор: Модератори

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Епична арена по А16

Мнение от Miro » нед юли 17, 2005 4:54 pm

Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » нед юли 17, 2005 5:09 pm

Чудесна идея, но защо избра герои от толкова високо ниво - не се изнеадам на конкретното число, а защо епични герои? Не е ли по-добре, като за първа такава арена да се започне с по-ниско ниво герои и с всяка следваща битка нивата да се покачват с +1. Така само тези, които могат да оцелеят и на по-ниски нива ще достигнат до по-високите такива. Иначе се получава леко небалансирано - веднага давам пример: Аз знам, че ми трябват много ТР и си правя моя войн супер слаб на 0 ниво, но му повишавам ИН (да кажем, не повече от 12), коео ми дава малко повечко ТР (които до 16 НИ се изплащат задължителни), а също така и осигурява и много Мана - ценна за специалните ми удари. Да ама иначе съм си войн, което пък значи, че при такъв старт едва ли ще оцелея за да стигна до 16 НИ :)
Прдлагам ти да се замислиш над схема от типа:
- Старт с 0 ниво герои;
- Тези, които се представят подобаващо (не е задължително да печелят) получават +1 НИ за следащата си арена;
- На една арена се бият само герои от еднакво ниво;
- и така докато се стигне и до герои от 16 НИ;
Предимствата на това са, че участниците ще имат възможност постепенно да "опознават" силните и слабите страни на героите си, а и ще видят пътя по който се става Епичен герой :)
Това е само предложение де, не се съмнявам, че както и да я направите арената ще е забавна. Чакам подробни анализи и описания на битките (е, не колкото описанията на Киди де :) )
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » нед юли 17, 2005 5:58 pm

Това, което описваш е типичн оразвитие на герой във всяка една "нормална" игра, само изтискана от елемента на ролево вживяване. Решил съм ниво 16 (и по-нагоре, какт осъм писал) за да е нещо различно. А това как се развиват героите ми ммога да наблюдавам при споменатите вече "обикновени " игри (и го правя с удоволствие.)

Пък нека сега играем с герои, които първите си 10 нива дигат само сила и интелект за мана и живот и после и умения...
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед юли 17, 2005 10:59 pm

Ок, пиши ме и мене... утре ще си пусна героя.
Let's get reeeady for rrrrumble!!!!!!!!!!!!! :lol:
А. :lol:
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед юли 17, 2005 11:35 pm

И аз ще гледам да си спретна едно момченце ;). Тука ли да пускаме геройте или да ти ги пращаме някъде?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон юли 18, 2005 8:42 am

Хуууммм-хооммм, както казва Дървобрад

Само да попитам - задължително ли е да е Арена? Щото може и дасе направи като бая-бая приключение. Просто героите трябва а са в един и същ "Колизеум" Така даже са възможни и много ролеви ситуации. А и определено живота на Гладиатора е доста интересен - битки, слава, приятелство и предателство...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон юли 18, 2005 12:51 pm

За приключение трябва свестен водещ, който и да е свободен и да му се занимава. А при услове, че от тия герой не се очаква нещо друго освен напомпани показатели, едва ли е нужно.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон юли 18, 2005 5:05 pm

Така. Героите съвсем не ги поствайте никъде - ще отворя отделен форум за всеки и само той ше си го вижда. Там ще ви пиша и какво става, защото иначе ще знаете какво става по цялата арена. Просто се рагнете и ми кажете. Арената тепърва ще я чертая..
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон юли 18, 2005 5:08 pm

И..такова...ще има правила, които да не омаловажават ковачите ии...ми не се сещам кои други. Коването , предлагам, да иска само 1 ход на опит, но да трябва да си носиш материалите (да, ще има "магическа ковачница на картата")
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт юли 19, 2005 4:33 pm

Абе каква арена, какви 5 лева...:)
Предизвиквам първия появил се войн на Двубой! Влизаме в кръг 10/10 метра, единият излиза... другият го изнасят и получава много лечебни магии!:)
Доскоро!
А. :lol:
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » съб юли 23, 2005 10:28 am

Асене имаш ме :)
Съжалявам да кажа това тук но героят ми има 56 обща защита без да броя бронята :twisted: :twisted: :twisted: и атака с париране за 3 ТД със сила от 46 и обикновенна атака със сила от 38, ааа да и 22ТД и май е това :) :twisted: атакувам за 5 ТД и правя спокойно по 5 удара в рунд (с умора :))
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед юли 24, 2005 1:46 pm

Вчера героят ми и този на Любо изиграха един мач (на живо). Моят спечели. Други желаещи за игра с който и да било от двамата при същите условия? :lol:
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » нед юли 24, 2005 6:51 pm

Асене, нямаш шансове просто. Каквото и да правиш и както и да го мислиш ;)
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед юли 24, 2005 8:19 pm

Аз съм навит, и при това ще кажа че съм се поучил от крешките на Любо. Мерси за което ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед юли 24, 2005 9:01 pm

Уточнявам и за двамата- не можете да си пуснете защитните магии преди боя, а арената и правилата ще бъдат както ги видяхте :).
До скив :lol: .
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » нед юли 24, 2005 9:48 pm

В събота (надявам се) ще си промениш/те мнението ;)
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед юли 24, 2005 10:15 pm

Киди ми взе репликата :(
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » пон юли 25, 2005 3:49 pm

Искам реванш като уточня, че рунда ще бъде с продължителност от 3 секунди за да можем да използваме максимално добре допустимите си ТД и да се получи едновременност защото ми е някак непонятно още как в 10 секунден рунд един герой може да изстреля 15 стрели, а другият да не може дори и да си вдигне щита :shock: :shock: :shock: иначе битката си беше епична погледнато от страната на победителя за мен си беше позор и ако играем в рундове с по-кратка продължителност щях да те... абе :) :) знаеш си :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пон юли 25, 2005 6:59 pm

От мен да мине, ще ви пусна и тримата срещу мен... едновременно :twisted: Ако не успеете да ме натупате, ще падне голям смях ;)
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон юли 25, 2005 10:41 pm

Любе, при всяка атака на Асен имаше право на контра атака, проблемча беше че не разполагаше със стрелково оръжие, и героя ти не беше предвиден да се изправи срещу стрелец. Още се чудя от де остпя сама 170 живат да направиш. Моя тип хем харчи за бърза развитие хем пак е с повече!!!
Ма това е друг въпрос.
Киди злагам медник срещу петаче, че ако твоя се изправи срещу трима ни ще разбереш какво означава израза: "би го като маче у дирек"! ;)
А иначе с арената при Ворак какво става?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пон юли 25, 2005 10:49 pm

Ми аз ко да ти кажа... маче у дерек или мачки в дерачки... ше ви подкастря крилцата ;)
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » вт юли 26, 2005 7:39 am

Опция първа: Оставям ви да си мерите... героите (т.е. да спамите най-безсрамно), но батГойко ми се ядосва, че не си върша работата (е няма чак да ми се ядоса до степен да ме "уволни", ама...).

Опция втора: Заключвам темата и изтривам спама, но пък вие ми се сърдите, че съм "лошия, строг модератор" (не че ми пука чак отлкова, ама...).

Опция трета (скрита): Спирате доброволно, пък аз след някой и друг ден "фино" изрязвам най-грубия спам и темата си остава отворена за евентуални по-сериозни дискусии. (не че ще има такива, ама...)

Ако форума беше по-натоварен, изобщо нямаше и да ви давам избор. Имате късмет, че е лято и "всичко живо" е литнало нанякъде. Пък ако междувременно бат' ви Гойко каже "Айде остави ги да си поспамят момчетата, нищо чак толкоз лошо не е станало" аз с удоволствие може дори да се включа (чак в Арената едва ли ще участвам, но имам една-две "всеразбиващи" идейки :twisted: :wink: :lol: )
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » вт юли 26, 2005 2:17 pm

режиииииииии, режиииииииииии :twisted:
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт юли 26, 2005 3:26 pm

Аз съм за финото изрязване.
А може ли да си отворим нова тема тогава в която да си ги мерим ;), та и ти да се включиш, че започна да ми става интресно какви герой могат да се направят?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » вт юли 26, 2005 4:59 pm

Тема за пауърплей (маскирана като "съвети за ефективно комбиниране на СУ" или нещо подобно) мислех да пусна. В нея ще може по идея (според заглавието) да се хвалите кой какво "говедо" си е направил. Проблема тук е, че темата не е за "мерене" и вашето е спам (така поне аз като модератор го разбирам) и се чуствам длъжен да го третирам като спам. Пак казвам - ако има специална тема (между другото мисля, че има вече, не е зле да погледнете малко назад) за герои - там може да се хвалите колкото си искате. Това е.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт юли 26, 2005 5:40 pm

То за момента тук няма кой знае какво друго да се обсъжда, но може би ще се изнасят резултати, а самото мерене на герои е добре да става в друга тема. Тук ще е забавно да виждаме само поетичните описания на резултатите, давани от безпристрастният Разказвач от арената... Така темата ще е много по-интересна от голото мерене на .... мечове и бухалки :)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » вт юли 26, 2005 10:35 pm

Добре да премерим това тогава:
Киди имаш какъвто и да искаш герой.
НО
Аз ще си направя певец лидер убиец и акробат
а бонусите от песните и бойния вик ще са смразяващи.
Това, че героят ми очакваше меле атака също е верно, но с пиерсинга ме изненадаха неприятно :)
Да оставим за малко меренето и да покажем по литературно първата битка.
Гледаме реакцията повече е на стрелеца на Асен.
Моя танк гледа злобно и ако сте гледали троя може да ви напомня какво става в началото. Така и моя герой блъска ятаган в щит незабелязвайки вече приклекналия елф.
После излитат 10 стрели към мен като са изпратени за по малко от 2 ТД последните няколко (поток от стрели заедно със специалистика на лък и естествено бърза атака и пренебрегване) 1 се забива в главата от останалите 9, една пропуска щото си мръднах главата, а другите ме правят на игленик и това при максимална ЗА от 63 като включим всички защитни средства :)
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » ср юли 27, 2005 12:47 am

Малко ти е била защитата... ;) Това е извода... ;) Освен това песните на певеца се обезмислят при 1vs1 :) Лидерските викове също... пък ти си прави каквото искаш, моя вече е готов и утре ще натупам героя на Асен ;)
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср юли 27, 2005 3:57 pm

Хайде стига приказки. Стефчо, изрежи ненужното според теб, тук само сравняваме идеите си за комбинации от умения при достатъчно високо ниво. Все пак темата е за това, ако не греша-не мога да измисля начин да напиша как съм победил, без да опиша героя, който е изпълнил съответнто действие:).
Едно уточнение-героят ми беше човек, 1.75, но наистина приклекна. И май трябваше да ползвам и късмет, за да не се оплакваш, че си станал на игленик, а да те накова в главата още с първите атаки :lol: . Всъщност, сигурен бях, че ще си изненадан от стрелеца, ако имам време, за утрешното "премерване" ще ви сметна и един маг, да не се оплаквате от липса на разнообразие... :lol:
След това ще постнем още описания, а сега-лека нощ! :)


***

Любо, можеш да се чувстваш отмъстен. Героят на Киди току-що действа първи, глътна почти 200 щета, без да се притесни особено, и отнесе стрелеца ми в следващия си ход... :)
А. :)
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср юли 27, 2005 4:02 pm

Хммм, тази арена звучи все по-интересно. Ще взема да намеря време и аз да се пробвам :)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Отговори