Чукът на бога Vs Магическа стрела.

Стари теми

Модератор: Модератори

Отговори
Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Чукът на бога Vs Магическа стрела.

Мнение от blade master » нед юли 31, 2005 3:22 pm

Преди няколко дни когато разигравахме арената с геройте от 16-ниво се забеляза един малък недостатък в играта. Очаквах тези дни да видя такава тема, но за лош късмет тя не се появи от този който беше забелязал дисбаланса.
Така идеята е следната при по силни герой от 16 ниво магията чукът на бога се обезсмисля аз бях на друго мнение, но ми доказаха това по леко насилствен път :), така чукът на бога е силна поразяваща магия която на 45 МУ има шанс
3d6>15 да удари сами се убеждавате, че без концентрация това ще бъде голям риск а пък маната която струва си е направо болезнено много при вероятен провал.
Единственото, което остава на мага е да се концентрира и да чака хода на противника си заради спадането на реакцията.
През това време обаче противников маг със същите показатели и магий от сорта на Ефективност и Тройно или нищо и маг стрела ще разцепи нашият човек на 2, защото може да изстреля с едно забързване до толкова стрели, че после ако накарат потърпевшия да пие вода ще тече като лейка. Както и да е по важното в случая е да се попитаме дали има смисъл от подсилване на магията чукът на бога, която пък сравнена с Армагедон е детска игра и ако да с колко.
И още нещо ме тревожи опасно късата продължителност на битката в Аксиом след достигането на високите нива. Незнам дали останалите са видели това но средната продължителност на битката на арената беше малко по малко от 1 рунд при някой битки се стигна и до 2,3 но те бяха по скоро гавра с противника отколкото битка (поздрави киди щото при теб щетата на чимбер не можеше да се сравнява с щетата на двуръчна брадва въпреки, че и двете имат покъртителен ефект заради базовата си щета от 363 (или там някъде)) така, че имам един въпрос какво да правим мисля за логично решение да намалим делителя на точките за сила на (Си/2 зара)/2 зада може битките да станат по комични дълги и интересни, но това ще затормози изключително много геймплея и ще се наложи преправяне на гадовете и изобщо някой от правилата. Естествено това е незначителен проблем на фона на играта, но ме води на мисълта не може ли да поправим нещо, за да стане играта по добра. Ако мислите, че в темата има хляб за спор дайте по едно мнение иначе ще я изстрия :)
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед юли 31, 2005 4:14 pm

Не знам, забелязал съм го тоя бъг - ако имаш бърза мисъл можеш да пуснеш ТДброя магически стрели на рунд.Наистина е проблем и (поне според мен) трябва да се засилят показателите на магиите на по-високите нива...

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » нед юли 31, 2005 6:23 pm

Маг стрела удря един. Когато имасх войн на първа линия, който да пази мага, а после мага пусня магията си върху няколко врази едновременно, става яко. Магиите, мисля аз, са си балансирани, но няма универсално балансиране. По тази логика ако се изправите пред армия габундури магията забавяне ще ви се стори невероятно слаба в сравнение с огнената топка...
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » нед юли 31, 2005 8:02 pm

Да, но един маг специализиран в земя с 5 нива по високи от другия, който не е специализиран в нищо духа супата ако се опита да се съсредоточи до направата на чукът следвователно какво е по добре да играеш маг направен за да помита или маг направен за да бъде пометен + това не ми сравнявай ако може поразяваща магия с отрицателно бъфче защото нямат практически никакво взаймство и база на сравнение говоря принципно, а не специално ако те нападнат маса гоблини. Ако искаш погледни аналога на магията чукът на бога в огнената школа Армагедона това е добра магия перфектно балансирана и направена добра за масови битки но въпреки това може да се използва и за 1 to 1 битка заради приличната си щета.
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » нед юли 31, 2005 8:11 pm

Да се засилят магиите?!? Не ставайте смешни! В момента магиите са ПРЕКАЛЕНО силни! Ако трябва да се прави нещо то е да се регулират и намалят. Например магическата стрела трябва да добаяв твърда щета МУ/10, а не МУ/5 и т.н. от тоя сорт... И магиите, които дават МУ/число трябва да се фиксират с горна граница някаква, примерно фиксирана стойност или пък два-три пъти показател, или 2 пъти максимален показател и т.н.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » нед юли 31, 2005 8:45 pm

Но при фиксиране на максимален показател при вдигане на МУ единственоото, което героя печели е шанса да направи магия на по високо ниво. Найстина трябва да се позанижат поразяващите магий и по специално за мен огнената топка. Защото аналогът и дъждът от камъни е по високо ниво и вкарва по малко щета :shock: :shock: :shock: това ме изуми и единственото, което може да се направи с дъжда от камъни е да се поддържа, но това не е голяма загуба щото обсегът му е малък и всеки би се "дръпнал" от полето.
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон авг 01, 2005 12:05 am

ПРи по високите нива на арената вече влизат дивите зверове.
Няма да те пускат срещу герой а срещу два три земни дракона. В началота на аксиома пише че грой които имат основини показатели 16+ са вече митологични същества и ако имат мерак могат да кандидатстват за богове. ;)
Кат ще преработвате магическата стрела бе!? МУ/10 е страшно малко за остновна магия. Това значи че ако някой не маг иска да стреля ще нанесе щета само 1-ца. Което пак нее достатъчно да събориш саксия върху нечия глава примерно.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » пон авг 01, 2005 10:12 am

Да ама и предложението не маг да стреля не е приемливо на такова ниво, че да се налага да се избере магическа стрела вместо Бойна брадва например. Нима един гигант по височко ниво със сила от 22 ще хвърля магически стрели. Те имат приложение единствено когато се правят от магове.
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон авг 01, 2005 11:39 am

Ами, киди, един войн 16то ниво, който си направих има 150 ЖТ, при положение, че хвърлих почти всички нови ЖТ за ТР. Героя на Асен е 6 или 7 ниво (в По петите...) а вече има поне 100 ЖТ.

А сега си помисли колко пъти трябва да направиш Чука на бога за да смжеш един герой 16то ниво... По мои сметки - поне два пъти. А един човек 16то ниво има около 16ТД и 10Издр. Значи има възможност да измине 26 метра.... Не знам на какво растояние трябва да е мага за да успее...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон авг 01, 2005 12:06 pm

Да ама и предложението не маг да стреля не е приемливо на такова ниво, че да се налага да се избере магическа стрела вместо Бойна брадва например. Нима един гигант по височко ниво със сила от 22 ще хвърля магически стрели. Те имат приложение единствено когато се правят от магове.
Искам да отбележа нещо! В ролевите игри има и един момент наречен ролева част, която нее свързана с битките. Именно в тая ролова част гигант имащ 22 сила можеби ще предпочете да метне адна стрела по горепосочената саксияи да отвлече вниманието на стражата, вместа да изкочи пред тяхи да размахва бойната си брадва или трите си алебарди.
При МУ/10 магическата стрела вече е безполезна за не магове, а също и за слаби такива.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон авг 01, 2005 12:10 pm

Да, ама за силни такива е направо благословия.... :roll:

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон авг 01, 2005 12:58 pm

Не е бъг, спокойно. Има си заклинания за едно и за друго. Чукът на бога е едно от силните заклинания и при дбър късмет прави доста ндс 100 щета. Вярно, за същтото време и магическата стрела прави толкова, за по-малко мана дори (изичслявал съм го). Но си представете ситуация в която героят, когото атакувате има малко нещастно пръстенче, което казва, че "намалява всяка щета, физическа или магическа с -2"... Май нещата много рязко се обръщат в полза на Чука, нали?. А сега да видим друга ситуация... Праивлото за контраатака. Магьосникът казва магическа стрела, опонентът му отвръща с обикновена. Да приемем, че магзосникът я прави за 1 ТД, а изстрелът е за 6, но ако се ползва Поток от стрели, тя работата започва да отива много към оеднаквяване. И т.н. И т.н. Както се казва, за всеки влак си има пътници, така че не се притеснявайте, че Чукът, правел по-малка щета от магическата стрела (то и в Д&Д е така, но наистина това на никого не пречи). Да не говорим за ситуация, в която магьосникът иска да порази своя опонент, без той да успее да вдигне тревога - значи трябва да го помете с първото си заклинание... Магическата стрела не става за такива случаи. И не на последно място, само си представете играчът, който ще предпочете да хвърли 3 зара 20 пъти, вместо веднъж :)
Както правилно отбеляза Ворак, в дадена ситтуация една магия е много различна от другата.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон авг 01, 2005 4:39 pm

Да добавя и аз-не разбирам какво имаш против по-късите битки, на мен именно те са ми по-приятни. Дългите битки ме поставявт пред затрудението да обяснявам защо гадното джудже е поело 4 секири в тялото и е още на крака и се усмихва (отговор-заради джуджешката ризница). Аз лично давам бонус опит за всяка победа в един рунд... :lol: .
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон авг 01, 2005 7:42 pm

Абе, ако има кой да пази мага може да вкара и над 250 Щети. Как? Чиука на Бога, после Тройно или нищо. За жалост реакцията спада жестоко. Бахти, тва с няколко такива и Земен дракон ша гътнеш :shock:
Последна промяна от hameleona на пон авг 01, 2005 9:52 pm, променено общо 1 път.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пон авг 01, 2005 8:38 pm

Принципно едно е вярно: магическата стрела управлява срещу всички останали поразяващи магии, срещу един враг.
Принципно е вярно и още едно: малката щета, но честа е нож с две остриета. Достатъчно е -1 да има абсорбация врагът и това променя абсолютно всичко.

И както винаги съм казвал - където не става с пари, става с много пари... искам да кажа, че всяка (3 в 1, неочаквано добра) комбинация си има своята слабост. Иван правилно отбеляза, че школата на светлината е не по-слаба от коя да е друга школа. Въпроса е, някой може ли да открие супер-дупер-хипер комбинацията?! Дето да мачка и гази и да няма спиране?! (Тема за нова тема :) )
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » пон авг 01, 2005 10:30 pm

Когато не става с пари става с много пари(май беше цитат от черна котка бял котарак, но както и да е) по важното в момента е че при сила от 80 не ти трябва чукът на бога щото с ефективност ще се вкарва щета от по 360 без зарчето за щета на ръка :)
Не съм много съгласен геройте от 16 ниво да стават митологични същества, но това е съвсем друга тема за спор
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон авг 01, 2005 11:12 pm

blade master написа: Не съм много съгласен геройте от 16 ниво да стават митологични същества, но това е съвсем друга тема за спор
Ако го имаш предвид буквално-и на мен не ми се струва логично, това трябва да си е тема за отделно приключение. Ако обаче имаш предвид способностите им и говориш метафорично-това са практически легендарни личности в своята област или области (в една друга тема се аргументирах защо Арагорн е 10-о, а Боромир 8-о ниво, да речем).

Ултимативан комбинация, няма, с Кид вече говорихме как може да бъде победен и неговия герой и установихме, че може:). Няма да ви кажа как:).
А. :lol:
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » вт авг 02, 2005 10:24 am

Да защото аз знам с тишина невидимост и атака в гръб става ли??? Май също да :) особенно ако цепиш с двуръка брадва.

Да говорех буквално и все пак засега героя с най-високо ниво, което мой играч е имал е било 7 така, че не смятам че 16 е чак такава цифра :)
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пон авг 08, 2005 7:41 pm

Аз да питам нещо дето батГойко бегло го спомена:
Казваш, че на магическа стрела може да се прави контраатака с обикновена. Може ли да се прави контраатака от разсточние на всяка магия, която магьосника насочи директно към някой стрелец. И може ли самия магьосник да прави контраатака, ако го обстрелват. И ако може, може ли да е с произволна магия (есествено тя трябва да е срещу стрелеца, но дали е задължително да е поразяваща например). Щото почват да ми идват някои много гнусни идеи (гнусни за тези, които се изправят срещу моя евентуален магьосник високо ниво :twisted: ).
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет авг 12, 2005 4:34 pm

Срещу всяка атака, потърпевшият има право на контраатака, насочена срещу нападателя му. Това включва магии, изстрели, удари, достатъчно е двамата да са в обхвата на действията си. В определени ситуации са позволени и други специфични действие (виж СУ Акробат). Так че отговорът е Да! Всичко може да се прави, стига да са спазени условията за ТД на контраатакуващото действие, и то наистина да е такова (а не насочено към друг опонент).
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Отговори