Аман от западни влияния

Стари теми

Модератор: Модератори

Отговори
Потребителски аватар
Infected Myco
Вълк
Мнения: 13
Регистриран на: пон авг 01, 2005 9:24 am

Аман от западни влияния

Мнение от Infected Myco » пон авг 01, 2005 10:36 am

Аз лично бих се изкефил на раса Змей (да не се бърка с Ламя или Хала), ма такава каквато я представя българският фолклор, защото според българският фолклор змеят е с човешко тяло, криле на птица и змийска опашка, не съм сигурен дали има крака обаче, но пък и няма толкова голямо значение. Просто ми писна да се бия с герои, хора, елфи, джуджета, и полу-орки (в Аксиом 16 - Гоблини), българският фолклор е толкова богат, че ако човек се поровичка вътре малко по прилежно все ще открие нещо което може да се върже с фентъзи свят по някакъв адекватен начин. А колкото за Вампира винаги може да се говори с разказвача за някви особености и характеристики, които се плащат на определена цена. И ако ще се прави нова раса, аз предлагам да нещо съвсем различно предлагащо малко по-различен маниер на игра. Пък и може да се измисли много яка история за възникването на Змейовете.Нещо от порядъка на древно население хора което било наказано за еди си какво си и били осъдени да носят опашки като наказание и да бъдат презирани и отхвърляни от всички, но после направили еди си щоси добро и като награда получили и крилата си, но Боговете не пожелали да им отнемат опашките и да им върнат напълно честта за да помнят винаги това злото, което са сторили и т.н. Тва в момента го измислих фристайл, пък изобщо не ми се мисли какво би могло да се получи ако някой се заеме с това сериозно и го вплете адекватно в историята на Магландиум. А предложения за статиски няма смисл да да давам просто защото е безсмислено, все пак този който прави играта трябва да си прецени баланса между расите...

Стеф: Само леко промених заглавието, темата иначе е интересна, може по някое време и аз да се включа.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » пон авг 01, 2005 12:50 pm

Не е само аксиом бре хора. защо трябва всичко да набиете в един свят.

http://forums.rpgbg.net/viewtopic.php?t=3809

И по-специално пуснатат информация за Славяните и техните вярвания.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон авг 01, 2005 1:01 pm

Не може всичката митология да е в един сетинг. Или може, но тпй ще е адски неубедителен. Аксиом16 е фентъзи ролева система, но тя не е ограничена само за Магландиум - вече я играха хора и в други светове, така че се доказа, че работи.
Ние от екипа ще сме щастливи да видим всеки нов сетинг (любителски или не) по Аксиом16 и там може да е замесена изцяло и само БГ митология.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Infected Myco
Вълк
Мнения: 13
Регистриран на: пон авг 01, 2005 9:24 am

Мнение от Infected Myco » пон авг 01, 2005 1:54 pm

Хаха така си е, а и е мноо добра идеята за някъв "мод" на Аксиом 16,занимаващ се само с български фолклор, още сега вднагах почна да си мисля за 8 левъл Самодива със СУ "Отвличане на беззащитни момци в горта", което макар и на ташак (извинявам се ама "ташак" считате ли го го за мръсна дума)казано ме наведе на една мноо интересна идея теоретично ако има такава раса да има СУ "Манипулиране на противоположния пол".
Ма по добре да не се отплесвам по тези работи, че бих могъл още мноо говор да изговоря, без да кажа нищо смислено.
Искам да попитам (може би на този въпрос си отговарял твърде често, ама аз понеже съм нов(във форума, а не в бранша) ще се наложи да го повториш) откъде подяволите мога да си намеря готови приключения за Аксиома,нямам претенции относно произхода им. Понеже колкото и да имаш фантазия и желание свестен куест без поне да си запознат с материала е почти невъзможно да се направи, ай хуу свестен може и да се направи, ама хубав- не.
Освен това.. ае защо няма един кьорав човек във варна дет да иска да се направи сериозно парти.
Просто някой път ми се доплаква кат се замисля колко непопулярен е роулплея в града ми...
аве да мрат там, да ходят да си разцъкват Це еС-а и да....

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон авг 01, 2005 2:43 pm

За момента единственото приключение на сайта ни е на Иван Димитров. От известно време очаквам и това на Боян Иванов ама не се е появило още. Тази седмица до края може би ще успея да задвижа малко обновления по сайта - ще се появят няколко статии, карти рисувани от фенове и др. Но за приключения, когато Боян е готов!
Спокойно могат да се ползват приключения, писани за други системи и светове, те лесно могат да се модифицират. Жалко, наистина, че във Варна няма много фенове, но се надявам да се появят с времето - бъди упорит и не се отказвай :)!
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон авг 01, 2005 4:43 pm

Infected Myco написа: което ме наведе на една мноо интересна идея теоретично ако има такава раса да има СУ "Манипулиране на противоположния пол".
Ами то си има познание "Съблазняване" (което съм виждал по време на сесия да се прилага и срещу НИП от същия пол :lol: ), просто не виждам нужда от умение със същите функции.
А. :lol:
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Infected Myco
Вълк
Мнения: 13
Регистриран на: пон авг 01, 2005 9:24 am

Мнение от Infected Myco » вт авг 02, 2005 9:44 am

Нямах в предвид "Съблазняване", защото някакси тва умение ми се струва по адекватно в самия роулплей, а не в битка не ми се струва нормално някоя мадама да ме съблазни при условие че досега ми е размахвала пред лицето боздуган по голям от главата ми, пък ако ще и да е облечена във фентъзи аналога на "Виктория'с Сикрет" дет го дават късно вечер по фешънтивито :D . Имах в предвид нещо по скоро като Контрола или Чарма от Занданите и Змейовете или пък нещо от порядъка на хипноза или стън. Ма тва няма никакво значение... просто имах в предвид че няма да е толкова трудно да се измисли нещо по въпроса.

п.с.
много ме кефи да пиша фонетично аглийските думи на български :wink:

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » вт авг 02, 2005 2:24 pm

Че какъв е проблема да се биете и след малко да си легнете?! Вярно, ще е малко по-трудно, но защо да е невъзможно? Мога да ти го обясня от чисто биологична и химична гледна точка, но няма да го разбереш ми се струва. Хинт - и мъжа и жената си имат специфична миризма, секрет, които изпускат. Нещо като скункс. Айде мисли нататък сам.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » вт авг 02, 2005 2:51 pm

Кхъм, кхъм! Ако ще си говорим за БГ митология 16, добре, супер, направо чудесно. Но био-сваляческите мнения ако ще продължават, в най-добрия случай (за вас) то ще е в отделна тема. Давам ви два дни да измолите благоволението на арменския поп или Господ (за справка - виж темата за напоителните системи) и после изтривам всички подобни мнения. Че както сте почнали ще се прехвърлите на скунксовете, оттам на порове, белки, язовци, катерички и накрая ще прекръстим темата на "Стратегии за размножаване на всеки биологичен вид за който се сетите - дисертация за студентите по зоология".
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Infected Myco
Вълк
Мнения: 13
Регистриран на: пон авг 01, 2005 9:24 am

за птичкитеи пчеличките

Мнение от Infected Myco » вт авг 02, 2005 3:15 pm

Хахаха, Лоустеф е прав :lol: Ние от къде тръгнахме, пък докъде стигнахме ...
Изобщо не съм и имал намерение да стигнем до вездесъщата тема за съвкупленията, която някакси така ни вълнува в тази тежка възраст :D ма ко да са прай рано или късно натам ни избива :twisted:
По начало идеята ми като започнах да пиша тва беше да се съберат известно количество мнения и предложения, щото ако сериозно искаме да се направи нещо все отнякъде трябва да се почне... нищо че още от съвсем началото почнахме с лирическите отклонения към сексуалните взаимоотношения между въпросния персонаж Самодива и произволно НПС от мъжки пол... ама карай :lol:
Все пак искам да припомня за какво отворих тази тема във форума, и се надявам все пак да се получи нещо от което да тръгне някаква основа от която да почне да се гради нещо.

п.с

въпросната миризма дет я отделят катеричките, поровете, белите язовци, ъмбър хълковете, и галбрезутата, и полярните лисици, включая и хората разбира се, се нарича мускус
Амин!

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » вт авг 02, 2005 6:04 pm

Алелуя, знаел си ;) Радвам се, че съм бил в заблуда значи (веднъж и аз ;) :oops: ) Та сега разбираш защо Е възможно ;) Хайде, успех с триенето...
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Infected Myco
Вълк
Мнения: 13
Регистриран на: пон авг 01, 2005 9:24 am

Мнение от Infected Myco » чет авг 04, 2005 1:42 pm

Та такааа...
Самодивата не ми звучи поначало никак лошо ама ми се струва че ще е малко кофти да има еднополови раси, а самодив нещо не ми звучи много. За расови умения вече измислихме едно- манипулиране на противоположния пол, може също така нощем да могат да стават невидими на при условие, че са на открито и на лунна светлина, или пък разговор с дърво. За външен вид са ясни, не се отличават денем от хората, с хубава дълга руса коса, която хм... могат да я продават за перуки на добра цена 8), а нощем косите им стават зелени, а очите им стават бели и без зеници
Змей- значи може да се подходи така към наличието на крила, да може да си трансформира ръцете в крила, което изключва вариант да лети и да бие хората да речем с лък или с магия, а за трансформацията ще е нужно известно време, в случай на трансформация ранен змей може да губи еди си колко живот, което пречи когато стане напечено да избяга, или пък ако е на под половина живот да не може да я усъществи. Също така защита срещу отрови- все пак имат и опашки, а според фолклора змеят е космически медиатор (смятай какви работи съм учил по Литература в 5 клас)
тялото му съчетава характерната за злото змия (опашката ) и горния свят (крилата ). Хуманоиди със синкав цвят на кожата, с голо безкосмено тяло, нямат ушни миди и имат къса опаш стигаща малко под коленете (добавено от БатГойко: Сега Киди ще вземе да се пише, че и той е змей ;)), на ръцете си имат характерна окраска (плетеница от руни), а на края на лактите си имат снопче малки пера)
Хала- човекоподобна раса, която има умение да контролитра вятъра и с вдигане на ниво вятъра, който може да предизвикава става все по-силен, но да може да действа само в открити пространства.
Да може за няколко хода да получава бонус бързина с екстра точки за действие, или с поглед от близо да предизвиква произволна реакция у жертвата- паника, смразяване от ужас, изпадане в делириум и какво ли още не. Номадска раса, с всички характерни чоешки черти с особеността, че са изключително слаби и жилави с остри черти доста високи в сравнение с човек, а черни очи без зеници, и буйни червени коси и бради (само за мъжете мноо ясно), които обичат да сплитат на дредлокс или плитки.
IS THERE ANOTHER WAY TO LIVE, `CAUSE IT'S THE ONLY WAY TO DIE ? I`M NOT SUPPOSED TO BE HERE ! I`M NOT SUPPOSED TO BE !

Потребителски аватар
Infected Myco
Вълк
Мнения: 13
Регистриран на: пон авг 01, 2005 9:24 am

Мнение от Infected Myco » чет авг 04, 2005 3:43 pm

е хубу бе бат ми гойко, кат си го прочел изкажи мнение, ти си едн от най-пеканите типове :lol:, а за Киди можем и да го включим в така наречената от Лоустеф "БГ митология 16" като някой НИГ полузмеица-полусамодива дет докат се бие с вразите и им размахва разни железа пред очите, ще ги сваля, понеже ще отделя характерна полова миризма, дет ще възбужда противниците му :twisted: и скунксовете, и бурсуците и да не забравяме и амбър хълковете и галбрезутата :lick: :lol:

Ма сериозно ако сучайно се набутате да прочетете писанията ми поне изкажете едно мнение, дори и да звучи от порядъка на "бахти тъпнята, стига пълни форума с глупости,да та :censored:", все пак и това си е мнение, лаконично, но все пак някакво мнение :D
IS THERE ANOTHER WAY TO LIVE, `CAUSE IT'S THE ONLY WAY TO DIE ? I`M NOT SUPPOSED TO BE HERE ! I`M NOT SUPPOSED TO BE !

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет авг 04, 2005 5:37 pm

Лошото, когато аз изказвам мнение е, че то лесно може да повлияе на преценката на повечето посетители на форума. Така де, ако аз кажа, за едно нещо, че не става да се пъхне в Аксиом едва ли ще се намери някой, който да ме обори :) Та затова не винаги бързам да изказвам мнения. Самата идея за разработка на сетинг, който да включва Славянска и БГ митология ми допада, но труда не е никак малко и чакам да видя, дали начинанието ще се подхване по-сериозно. Ако стане нещо, аз винаги ще помогна то да се намести по-добре в А16, че ако пък се получи и много добро мога да се заинтересувам да го издам (но за това си има разни изисквания на пазара и т.н., които няма смисъл да се обсъждат за момента, че ще се отплеснем).
Визуалното описание на Змей и Самодива ми харесаха, като за начало. Способностите на Халата са малко вятърничави ;), но дават някаква основа за развитие...
В крайна сметка аз се интересувам и от реакцията на читателите и играчите, за да мога д асе ориентирам в това, кое и доколко се приема (а за Киди, просто веднага си го представих как пречупва информацията през изкривеното си съзнание, та не се стърпях да го добавя).
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » чет авг 04, 2005 10:36 pm

Така, тия неща като хала и самодива, както цялата сюрия от нечисти мъртъвци ги оставете за части от 'фауната'. Що се отнася до змейовете, не знам до колко Мико е запознат с вярванията в тях, но някои неща ме притесняват.
Най-вече изречението "Също така защита срещу отрови- все пак имат и опашки, а според фолклора змеят е космически медиатор", в което няма никакъв смисъл. Нито фолклора е единно нещо, щото за змеят има една дузина различни образи с напластени религиозни влияния от поне 3 народа; нито опшаките издават имунитет към отрова (да кучетата се тровят, а не е като да си нямат); нито това, че е 'космически медиатор', което всъщност казва доста малко за самото създание, ще остане в сила след като направите цял народ змейове. Избери си един образ от фолклора и работи по него. Аз лично предлагам крилатият мъж/жена, който може да приема различни образи, но представа си нямам как ще го балансираш.

Потребителски аватар
Infected Myco
Вълк
Мнения: 13
Регистриран на: пон авг 01, 2005 9:24 am

Мнение от Infected Myco » пет авг 05, 2005 8:36 am

Андрас, имах в предвид змийска опашка, или поне опашка на влечуго (подземен свят), и момента със отровите на мен лично никак не ми звучи странно... а колкото до приемането на друг образ, кажи какво си представяш под това. Подозирам, че става дума за човешки образ, но кажи как точно ги виждаш нещата... вселяване в тялото или заемане на образа. Щом го каза, значи все си представял нещо конкретно.
И в заключение, когато в другия форум си говорих с Аларис, той каза,че е много важно да има нещо ново като раса, а именно аз съм предложил три игрови раси, които нямат нищо общо с тези, с които сме играли досега и на мен те не ми звучат никак лошо, и как да ми звучат пък, нали аз съм ги писал, така че вашия тънкия момент е на всички ни да се хареса като резултат, или пък ако не се хареса поне да няма недоволни :D

А тук един въппрос:

Как мислите дали е удачно да се използват славянските богове: Перун, Лада(Самара)... и т.н., щото на мен от една страна не ми звучи лошо, обаче от друга не знам дали ще можем да го вплетем добре в един такъв свят :?:
IS THERE ANOTHER WAY TO LIVE, `CAUSE IT'S THE ONLY WAY TO DIE ? I`M NOT SUPPOSED TO BE HERE ! I`M NOT SUPPOSED TO BE !

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пет авг 05, 2005 8:56 am

Вятър те вее на бял кон...

Змия - има си опашка, отровни зъби и всичко. Арсеник в зимята. Мъртва змия. Няма такова живо същество, имунно на всякакви отрови, някои същества са по-трудно податливи на някои отрови. Отравянето е количествено зависим процес.

Инак - змеят, според доста вярвания може да приема произволен външен вид на човек от своя пол. Не като вампирът, който може и на купа сено да стане, но произволен като външен вид, възраст и т.н.

Расата 'хала' не звучи добре, ако си решил да ползваш напите вярвания, понеже на половината места отъждествяват хала-змей-аждер, а на другата половина халата е едно такова голямо с крила като облаци, дето прави бури и градушки.

Расата 'самодива' не звучи добре, понеже няма мъжки еквивалент. Горяните - да, макар те да не се вписват в идеята за красота. Ако искаш някаква такава красива и примамлива раса с мъжки и женски, работи по въпроса водян-русалка, като за русалка вземеш не вярването, че е нечиста удавница, а че е природен дух.

С пантеона положението е трагично. Първо - имаме разлики в пантеона на източните и западните славяни. Второ - имаме голяма изменчивост на пантеона през времето и трето - имаме и голяма изменчивост на имената. А нито Владимировият пантеон (ех, Симаргл), нито този на Ян Длугош вършат някаква особена работа. Особено пък този на Длугош!
Ако тръгнеш да правиш някакво обединение пък, то се нанизват дузина богове, които или не е ясно, дали са един и същ или още по-зле, ясно е че са различни, ама правят едно и също. Само соларните божества на славяните ще ги докарам до над половин дузина - Хорс(Хърс), Сварог, Дажбог, Свантевит, Радогост(Радегаст), Яровит, Ярило и др.
Аз се хванах да реализирам славянската митология и демонология в Океане и да ти кажа - не е лесно. С демоните човек се оправя, като си хване една версия за основна и си я донагоди и изчисти спрямо останалите, но с боговете беше голямо приключение.

Потребителски аватар
Infected Myco
Вълк
Мнения: 13
Регистриран на: пон авг 01, 2005 9:24 am

Мнение от Infected Myco » пет авг 05, 2005 10:05 am

Еми вее ме, не може всички да са като тебе, с обширни познания не само по славянската митология, а и по фармакология. Ма ко, поне имаш пред кого да чешеш ерудираното си его, нали :lol: , и последно... ако само имаш намерение да ктитикуваш, това е чудесно- точно това ни трябва, но все пак изкажи и някакво конструктивно решение, защото дупките се много, аз ги виждам че са много, но просто сам не мога да ги запълня всичките веднага ... но пък ще се постарая.
IS THERE ANOTHER WAY TO LIVE, `CAUSE IT'S THE ONLY WAY TO DIE ? I`M NOT SUPPOSED TO BE HERE ! I`M NOT SUPPOSED TO BE !

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пет авг 05, 2005 10:09 am

Първо е токсикология и второ - това се учи в час по биология.

Второ - мисля, че бях достатъчно конструктивен, като ти показах трудностите, с които ще се сблъскаш. Казах ти и евентуален заместител на самодивите. Ако искаш повече, съжалявам, но нямам необходимото време.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Работник
Мнения: 66
Регистриран на: нед фев 17, 2002 9:33 pm
Местоположение: Пловдив Любим клас: Паладин. Любим цитат: Аз мога.

Мнение от CTAHuMuP » пет авг 05, 2005 10:34 am

Infected Myco написа:Еми вее ме, не може всички да са като тебе, с обширни познания не само по славянската митология, а и по фармакология.
Мъжки, ми като нямаш нужната подготовка, къде си тръгнал да твориш бе? В "А" група без бутонки май? Знаеш ли защо книгите на Крайтън се продават и е толкова добър и известен? Щото като тръгне да пише за нещо, било то динозаври, маймуни или извънземни, хваща и изчита всичката литература по въпроса, чак след това тръгва да развихря въображението си. И той няма обширни познания, но не твори ей тъй, щот' му е кефнало, а гледа сериозно и отговорно на това, което прави. Т'ва твоето е "Нямам си ко да прая ваканцията, та реших тука сетинг да прая". В което няма нищо лошо, по принцип, ма що занимаваш нас с незрелите си и безполезни опити за продукт?

Потребителски аватар
Infected Myco
Вълк
Мнения: 13
Регистриран на: пон авг 01, 2005 9:24 am

чао

Мнение от Infected Myco » пет авг 05, 2005 12:48 pm

Ми хуу аз повече нямам намерение повече да ви занимавам с глупости и да ви хабя от свободното време.Ай може с чиста съвест да изтриете всички мои теми, щот аъ просто нямам намерение да се боря със всички.
Мислех си, че може да се получи нещо яко с вас ама явно не може. Тва е.. нямам какво повече да ви кажа.

Айде чал ви на всички
IS THERE ANOTHER WAY TO LIVE, `CAUSE IT'S THE ONLY WAY TO DIE ? I`M NOT SUPPOSED TO BE HERE ! I`M NOT SUPPOSED TO BE !

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет авг 05, 2005 3:28 pm

Andras написа: С пантеона положението е трагично. Първо - имаме разлики в пантеона на източните и западните славяни. Второ - имаме голяма изменчивост на пантеона през времето и трето - имаме и голяма изменчивост на имената. А нито Владимировият пантеон (ех, Симаргл), нито този на Ян Длугош вършат някаква особена работа. Особено пък този на Длугош!
Ако тръгнеш да правиш някакво обединение пък, то се нанизват дузина богове, които или не е ясно, дали са един и същ или още по-зле, ясно е че са различни, ама правят едно и също. Само соларните божества на славяните ще ги докарам до над половин дузина - Хорс(Хърс), Сварог, Дажбог, Свантевит, Радогост(Радегаст), Яровит, Ярило и др.
Аз се хванах да реализирам славянската митология и демонология в Океане и да ти кажа - не е лесно. С демоните човек се оправя, като си хване една версия за основна и си я донагоди и изчисти спрямо останалите, но с боговете беше голямо приключение.
Ами това не е ли чудесна идея да се направи един пантеон от всички тези богове, които постоянно си оспорват властта и се опитват да се докажат, кой е истинския. Всички те ще трябва да имат свои аватари, които да бродят из земята и да се опитват да им привлекат вярващи и т.н. Общо взето, ако се развихри въображението, може да се получи интересно ми се струва.
Толкова за славянските богове!
А сега за Инфектед Мико: ако не си готов да поемаш остра критика, трудно ще сътвориш нещо, което да си струва. Нападките на Станимир не са с цел да те отказват, а да те накарат да се замислиш над нещата, които плануваш да правиш. Би било жалко, ако със това те е отказал да продължаваш напред, но пък от друга страна, това само би потвърдило думите му, че не си погледнал сериозно на идеята си. Предполагам, че изказването ти за отказ е продиктувано от някакво моментно чувство на обида, което ще отшуми и след време ще можеш да погледнещ по-безпристрастно на съветите на Станимир и на Андрас, които като цяло са си полезни.
Наистина не си първият, а нама и да си последният, който се захваща да твори нещо и заявява желанието си на форума с цел да му се помогне. Досега малцина са издържали критиката на читателите и са продължили напред, но пък това е единственият начин да се постигне нещо - като вървиш напред и отстраняваш слабости, забележки и трудности.
Ако искаш някой да ти даде конкретна помощ, постарай се да зададеш конкретен въпрос. Например: "Пичове, имам идея да направя земя ми имунен към магии и това е продиктувано от тези и тези негови характеристики, с което искам да постигна това и това.... на вас как ви се струва, няма ли да стане много силен? И ако все пак ви се вижда силен, как предлагате да го компенсирам (не ми се ще да му махам имунитета, все пак) - да му бамаля поносимостта в някоя магическа школа или да му намаля максимлната граница на Прецизността (щото той и без това едва ли ще стреля мног-много)..." и тогава ще получиш конкретни съвети за конкретни ситуации. Можеш и просто да питаш за мнение и оценка на света си "Пичове (и момета, щот сигурно има и таквизика), имам страшна идея за един свят, който ще се простира на толкова и толкова площ, ще има такваз и онакваз технология, расите ще са три ама ще са супер изродски... (тук даваш лек пример за това как точно се постигха уникалността поне на една раса), ще има само двама богове (че ме мързи да измисля повече), ама те ще са много готини и това ще доведе до следните възможности за играчите... бла бала, описанието продължава докато не ти писне, с цел да ни покажеш, колкото се може повече неща, които според теб са интересни и биха ни хванали вниманието... Е, кво ша каите са, кое ви кефи и кое не?" и в този момент трявба да си готов за много критика (основателна или не), която ти трябва да преглътнеш и да оцениш за себе си дали е полезна или не.
Ако успееш да направи това, ще успееш и да продължиш работата си, че и да я споделиш с нас. В противен случай се надявам поне да не спираш да си я правиш за себе си - без труд не се постига никакво творчество, и "творците". които седят и чакат вдъхновението обикновено така и не разбират, кога са остаряли.
Успех!
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пет авг 05, 2005 4:05 pm

Ами това не е ли чудесна идея да се направи един пантеон от всички тези богове, които постоянно си оспорват властта и се опитват да се докажат, кой е истинския. Всички те ще трябва да имат свои аватари, които да бродят из земята и да се опитват да им привлекат вярващи и т.н. Общо взето, ако се развихри въображението, може да се получи интересно ми се струва.
Там е проблема, че във всите славянски пантеони никой с никой не се кара, освен понякога Перун с Велес или Перун с Марена (и евентуално Ния). А и нещото 'аватар' е напълно непознато. Изобщо, много интересна ти е идеята, действително, но си мисля, че не точно върху славянският пантеон трябва да се приложи. По съм на мнение, че може тия експерименти да се правят в черна Африка, където и без туй за митология може да се говори с уговорки, по-скоро за демонология.

Отговори