Варна Пауър 2: Нов континент за Аксиом 16

Стари теми

Модератор: Модератори

Отговори
Потребителски аватар
Infected Myco
Вълк
Мнения: 13
Регистриран на: пон авг 01, 2005 9:24 am

Варна Пауър 2: Нов континент за Аксиом 16

Мнение от Infected Myco » вт авг 02, 2005 4:50 pm

Ей, само от вчера съм регнат, а как съм се натокал и ми идват идеи :idea:

Така де... навил съм се както забелязахте да правя нов континент за света на Аксиом. Тази идея ми се върти в главата от много време,а и основите съм ги положил отдавна, още докато на българския пазар имаше само Ендивал, но не дотолкова надеждната му система, която е наместа и излишно усложнена и с изискват почти постоянни преизчисления на подпоказатели и т.н.
Не че подценявам Ендивал като свят, даже напротив защото фактически той ме зариби по пен енд пейпъра, и съм преживявал такива моменти с Даенлината си духовничка, че очите ми се пълнят със сълзи от умиление...
Та така де поотплеснах се малко, но все пакда кажа че ако искам да се прави нещо, искам го сериозно, и не само на приказки и на дела.
Вече имам готова карта на континента с, уви, твърде неясен мащаб, включваща основни 3 основни града на хората - Сонел (матерния град на човешката цивилизация), Херал ( дъщерен град възникнал севрно от Сонел, на един планински проход, с цел отбрана по време на 200 Годишната Война, а сега основен търговски път пресичащ планините, но със съхранени воински традиции ), Микор (град възникнал изцяло по търговски причини, поддържащ отношения с елфическото население, и напоследък в остри взаимоотношения със Сонел), Крин (подопечен град на Микор, с преобладаващ селскостопански поминък) и т.н.
Имам и леко трипосана история, която някога беше даже доста добре зашита, но разчиташе на друга система богове напълно измислена и може би най-добре направеното и осмислено нещо, което създадох за този свят, но сигурно ще отпадне... Също така и хорските градове са икономически развити като поминък, адекватно приплетен с историята на света.
Ще има две основни места на свта към които биха могли да се ориентират главните куестове - възпиране на подготовка на нова 200 Годишна Война- куестове с не толкова роулплей, колкото с маниер на дънджънкроул (аве идеята е куестовете да имат толкова роулплей колкото да речем Айсуинд дейла)
а другото е възникване на нова държава от с население непринадлежащо само на една раса, и срещу тази идея се противопоставят елфическите старейшини, които по характер ще приличат на днешните момчета с бръснати глави, бомбери и нахлузили "Мартенс" (откога чакам да се свети маслото и на светлите елфи, дет уж винаги са добри и непорочни, a pеално погледнато въртят най мръсните схеми зад привидната идея за поддържане на баланса, и ко чках, чаках някой да се сети никой, не се сети, и реших да го направя аз :twisted: ), а Сонел негласно изказва подкрепа спрямо жъзникването на тази нова държава. И именно точно в този сценарии дасе развиват приключения наблягащи не толкова на физическата сила, колкото на (ах, тези Зандани и Змейове) интелигентността, каризмата и мъдростта, абе с две думи чист роулплей с по замотана история.
Още много говор мога да изговоря по този въпрос, и без да раззкажа и една трета от тва което съм намислил, по простата причина, че дори сега, когато ви пиша, пак ми изникват нови работи.
В заключение какво да ви кажа... Нищо няма да ви казвам ако сте заинтересовани ще си проличи само :)

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт авг 02, 2005 5:30 pm

Това твой свят ли е или идея за друг континент в Титания?
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Re: Варна Пауър 2: Нов континент за Аксиом 16

Мнение от Kid » вт авг 02, 2005 5:53 pm

Infected Myco написа:правя нов континент за света на Аксиом
Мисля, че това отговаря на въпроса ;)

Съвет - ако ще го включваш към Аксиом и Титания контитента се откажи от тези неща за матерния град на човешката раса и т.н. Просто го пропусни този момент или го промени по друг начин необвързващ коренна промяна с историята в момента. Останалото си е ОК. Но за един континент 3 града е леко казано несериозно. Виж нацвъкай разни по-малки градчета, селца и т.н. Освен това една карта ще е по-подходяща в случая. Дори и континента да не е толкоз голям като Магландиум, все пак ще запълни представата по-добре какво, къде и как.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » вт авг 02, 2005 6:08 pm

А може ли да попитам каква е целта и смисъла от нов континент при един наличен такъв с площ предостатъчна за наличието на... всичко.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Infected Myco
Вълк
Мнения: 13
Регистриран на: пон авг 01, 2005 9:24 am

Мнение от Infected Myco » ср авг 03, 2005 8:47 am

Съвсем очевидно е че не съм се изразил правилно. Става дума за нов свят използващ системата на Аксиом, но с една две нови раси раси (разбира се стандартните си остават). Ясно ми е че историите и легендите са несъвместими, затова имам в предвид само да се ползва основата на Аксиом. Моя грешка разбира се, няма да тръгвам да прекроявам готови светове, които и така са си добри (да не кажа идеални) :wink:
А, Кид, ти сериозно ли вярваш че съм толкова прост, да имам само 3 града на целия континен и вече да се въодушевявам да правя светове. Имам много измислени работи, кои вече оформени, кои в процес на разработка.
Расите си имат известна социална структура, с ясна история и с конкретни причини за взаимоотношенията им по между им.
Казах вече че имам и готова карта, на която съм маркирал, планини, гори, блата, търговски пътища, терени на древни сражения и прочие кярийки, включително и градовете, или ако не всички градове, то поне териториите ,които расите ще населяват, а мисля че е ясно, че този четириъгълник от градове, които изброих горе в първия си поуст обхваща в площта си главно човешко население. Други по-малки градове не проблем да се измислят, а те ще възникват с разработването на приключения. Същото се отнася и за другите раси, според мен хората са готви,или ще нанасят само някакви козметични промени с течение на времето.
За системата богове вече казах че е адски богата, но разбира се не всички божества ще имат духовни последоварели сиреч клерици
Вече имам близо 100 думи на елфически и гоблински, ама тях съм ги занемарил понеже това по моя преценка не е толкова спешно.
IS THERE ANOTHER WAY TO LIVE, `CAUSE IT'S THE ONLY WAY TO DIE ? I`M NOT SUPPOSED TO BE HERE ! I`M NOT SUPPOSED TO BE !

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » ср авг 03, 2005 9:28 am

А за какво ми е 'нов' свят със същите раси? (По дяволите)
Ако искам 1-2 нови раси ще си ги направя. Ако искам нови божества ще си направя секта която им се прекланя...

Кажи сега какъв е смисъла от целия ти труд, ако мога да го повторя за 1 час планиране на приключение с близък резултат. А ако направиш всичко в подробности и с логика - ще ти отнеме десетки часове работа, която както вече показах, е и ненужна и заместима при нужда.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » ср авг 03, 2005 9:40 am

Тука като цяло не си прав. Просто може да смени магическото или технологичното ниво на света, да създаде нвои политически взаимоотношения и т.н. Не е безполезно, но се съмнявам и голям интерес да хване.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » ср авг 03, 2005 9:50 am

А за какво беше необходимо (по дяволите) да се играе Уоркрафт по А16. И за чий *** ми е на мен Океането? С какво ще ми обогати живота Шадафар? И защо по дяволите (без скоби) не оставите човека на мира. Ето, каза ви, че го е замислял по времето на Еднивал, поне това няма ли да ви затвори устите? И какъв е проблема със старите раси? Ако искам нови раси ще играя Ендивал. Опа, чакай малко, аз не искам да играя Ендивал. Защо ли? Заради ш***ните измислени "нови" раси!
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » ср авг 03, 2005 11:13 am

Защото изброените от теб, Стефане, са различни. Разнообразието е хубаво нещо, но като гледам грубата идея виждам твърде много повторения на света от книгата... най-малкото всяка от расите от света си има предпочитано място за обитание и новия континент също ще ги включва... или поне това е моето предположение като видял десетки фенски идеи и за светове и за континенти и за раси и за класове и за всичко останало.

Т.е. Ако ще правиш нов свят, то той трябва да има толкова много нови елементи, че това което си постнал тук е смешно. Това е някаква принципна концепция, на която ние можем да кажем само.... "еми аре пиши и поствай"...

А моя въпрос е много логичен, защото ако новия свят, по който той(ако е сериозен) се кани да хвърли бая труд, преповтаря стария, то той ще остане под 3 пръста прах на 5та страница от форума.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср авг 03, 2005 12:16 pm

Вярно е това, че трябва да се добави нещо различно, за да не се похаби труда на вятъра, но както каза Стефан, нещата могат да са различни и само в нивото на магия, технология и т.н. Хубаво е умерено да се охлажда ентусиазма с правилните въпроси, за да не се хвърля излишен труд, но още по-хубаво е ентусиазмът да се поощрява с правилните съвети. Така че давайте!
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Infected Myco
Вълк
Мнения: 13
Регистриран на: пон авг 01, 2005 9:24 am

Мнение от Infected Myco » ср авг 03, 2005 2:33 pm

Виж, Аларис, не знам на теб какъв ти е проблема и да ти кажа не ме интересува, защото аз това, което (ще)правя не го правя за ТЕБ, а го правя за СЕБЕ СИ, правя го като ПРИЗНАНИЕ пред хората, които са си дали труда за да напишат тази книга, която ми предлага една възможност да намеря някаква основа за света когото планувам от сума ти време. И освен това искам да ти кажа,че света изобщо не беше заплануван със расите от аксиома, а си има предвидени други раси, а идеята ми хрумна съвсем случайно докато пишех, защото ще е по-лесно да се импортнат готови раси. В случаи на създаване на друга раса, аз не мога да се справя с стойностите на показателите, а в крайна сметка трябва да има баланс между тях.
Освен това ме изуми с експертното мнение, което не се забави да изкажеш и дори да ми разясниш неща, с които сам не бях на ясно. Аз просто съм изумен от факта че ти знаеш по-добре от мен какво ще напиша, какво пиша и какво съм писал преди още 2 години. В крайна сметка каза нещо с което съм съгласен- аз нямах желание да изнасям цялата история защото тя не е никак малка, а предложих само груба концепция. И именно предложих, защото във този форум поначало нямах намерение да се набляга на мненията а на предложенията, ма каквото станало, станало. И последно нещо Аларис, защото не искам да се заяждам с теб въпреки, че много ме изнерви. Ти нито ме познаваш, нито ма знаеш кой съм, нито какво мога а правя добре и какво не, така че недей избързва с преценките за хората, моля те ...
Пък и щом си толкова пекан, мож да ни послужиш ползотворно, нали както каза ти вече си видял десетки "фенски идеи и за светове и за континенти и за раси и за класове и за всичко останало". Е добре , батка,помогни ни да избегнем поредните посредствени несериозници с големи думите думи и малките дела.
:wink:
IS THERE ANOTHER WAY TO LIVE, `CAUSE IT'S THE ONLY WAY TO DIE ? I`M NOT SUPPOSED TO BE HERE ! I`M NOT SUPPOSED TO BE !

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » ср авг 03, 2005 6:52 pm

Добрееее... ти го правиш за себе си... а на нас за какво ни е? Ако го правиш за себе си, далеч няма нужда да описваш нещата които трябва да опишеш като за нас.

Имаш си други раси - ами използвай ги, иначе няма да е Твоя свят™ а ще е Аксиом 17
Числата, от които те е страх много лесно можеш да направиш с помощта на Гойко.

А относно преценката ми, когато през ден два на форума ти се появяват хора с думите:

1. "Йеее копчета Ендивал рулира, ама аре да напраиме MUD че да го цъкаме по мрежата"
2. "Уааа Върколаците са супер яки, ама може ли да напраиме и <раса от популярен филм, игра или книга> - ей тва написах аз - статистики на върколаците умножени по 2 и дълъг списък специални умения"
3. "Ние па ходихме с летящи кораби до <име на неизвестен и на авторите континент> и там се бихме с <неизвестна на авторите раса> и ги избихме и разказвача ни даде <следва дълъг списък с невероятни предмети като за награда>"

И тн и тн и тн.... И това в продължение на година и половина. Е как очакваш да реагирам на поредния изблик на фенски ентусиазъм, при това поднесен по този начин?

Същото важи и за десетките проекти за ролеви игри вдъхновени от Ендивал. Помня как като бяхме 8 клас и ние правихме допълнителни умения и се точехме книга да издаваме... А сега ако си гледал Списъкът на Дагърстаб - от 2500 ролеви фена 1500 работят по собствена система+свят... и от тях ако има 2-3 завършени и игруеми, най-много....

Та ако случайно съм те преценил грешно - и ти си изписал над 80 машинописни страници, за континента, политиката между и в страните, строя на държавите, расите, бита им, историята им, традициите им, и всички останали нужни неща, и те надминават нивото <човешка, оркска и елфка държава и те воюват> - то прощавай.

А относно моето участие - аз работя по Океане. И сам ще научиш повече при желание.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Infected Myco
Вълк
Мнения: 13
Регистриран на: пон авг 01, 2005 9:24 am

Да го бъде или да не го бъде

Мнение от Infected Myco » ср авг 03, 2005 9:24 pm

Ми виж, аз че нямам 80 машинописни страници изписани, нямам, но пък знам какво точно целя да се получи, а дали ще се получи или не това само времето ще го покаже ... и никой не може да даде някаква гаранция дали ще е толкова качествено или не, но пък все от някъде трябва да се почне, нали , защото тия 80 страници не ги получаваш на готово, а и съдържанието от първоначалните тези 80 страници с течение на времето може да се промени дори с 1/3.
Ясно ми е че всеки може да направи някакъв посредствен продукт, и дори и 120 страници да си изписал, пак може да се получи по-скапано в сравнение с някого дет е изписал не повече от 50. Аз не смятам че страниците са му мярката, или решаващия фактор.
И също така ми е ясно че сам надали бих могъл да се справя толкова добре без чужда помощ. Не си правя илюзии, нито както виждаш използвам някакви високопарни думи, защото на мен ми е не по малко ясно, че има и много други ентусиастни, които говорят много и много се надъхват а си остават само с това. Искам само да ти кажа че не се самозаблуждавам, нито пък съм човек който надценява собствените си способности....
...и именно за това направих тази тема, Аларисе.

Така че ако има някой друг, които би желал да се включи добре дошъл е.... ако ли не - здраве да е !
Просто коментари относно продукт, чиято идея е до толкова малка степен представена на форума намирам за излишни.

И все пак ако има някой заинтересован , да не чака много много, просто няма за кога да се отлага- или ще се прави ии няма да се прави.... аз ще му предоставя това с което разполагам в рамките на една седмица... просто лозето не ще молитва, иска мотика...
IS THERE ANOTHER WAY TO LIVE, `CAUSE IT'S THE ONLY WAY TO DIE ? I`M NOT SUPPOSED TO BE HERE ! I`M NOT SUPPOSED TO BE !

Отговори