Дискусия за нестандартни реални оръжия

Стари теми

Модератор: Модератори

Отговори
Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет сеп 15, 2005 3:53 pm

Ворак, не ме цитираш погрешно - казвал съм именно това (че и май съм го писал някъде). Всичко това е намправено с цел баланс, така че играта да работи по-добре, а не с желание да се постига някакъв реализъм. Но ако искате реализъм, е добре да знаете и, че алебардата на някакъв китайски генерал (Асен Г, може би ще успее да му издири името) е била 40 кг (евентуално, може да има грешка и да става дума за паунди, които да са сгрешени в превода, но пак си е много)... Така че както каза Аларис - приликата с всякакви действителни лица, събития и предмети е напълно случайна ;)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед сеп 25, 2005 9:19 pm

BatGojko написа:Но ако искате реализъм, е добре да знаете и, че алебардата на някакъв китайски генерал (Асен, може би ще успее да му издири името) е била 40 кг (евентуално, може да има грешка и да става дума за паунди, които да са сгрешени в превода, но пак си е много)... Така че както каза Аларис - приликата с всякакви действителни лица, събития и предмети е напълно случайна ;)
Май говориш за Юе Фей, или за някой друг генерал :). Става дума баш за паунди, но все едно-много е. Китайска му работа... само се чудя как ли е скачал с нея. Задължително умение за китайските филми е, все пак... макар че с такава алебарда, по-често скачат другите-за да не са ти в обсега :lol: .
А. 8)
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » нед сеп 25, 2005 10:32 pm

Асене, то и на Филип Македонски щитът е бил със слонова кост. Редно е в случаят да попитаме тоя китайски генерал колко пъти е ползвал алебардата си (което съм по-склонен да мисля, че е чан, я чаган, я нещо друго такова шантаво..) в битка. Склонен съм да предполагам нито веднъж.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон сеп 26, 2005 12:14 am

Ако е Юе Фей, няколко китайски стила си започват родословието с него, така че явно е бил добър (ако бяха български, щаяха да са писали Крали Марко). Както писах, може и да бъркам. Но все пак, предупреждавам, че това е полу-легендарен образ и легендите непрекъснато подчертават колко е силен. Опитите на обикновен боец да използва такова оръжие ще завършат бързо и безславно. Но едно не разбирам-какво не е ясно в обяснението "защото играта трябва да бъде балансирана"? Ако погледнете, това беше и първото ми предположение.
А за феновете на реализма, евто ви какво писа авторът на системата.
Спокойно може да пробвате и с исторически тегла, но това би могло да доведе до дисбаланс от типа на - практически слаб магьосник, се облича без проблем с тежка броня и носи сандък със златни кани на гърба си. Както се казва: Do it on your own risk!
Според мен това изчерпва въпроса 8) .
А. :lol:
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пон сеп 26, 2005 8:00 am

А, ако е полулегендарен образ, при това далекоизточен...не благодаря. Особено като знам японските полулегендарни образи какво ги пишат че са правили. Склонен съм или да повярвам, че е преувеличение, или - в по-малка степен, както Асен спомена в предната тема - тренировъчно оръжие.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон сеп 26, 2005 12:11 pm

Разводняваме темата, но да отбележа-все пак безопасността на потребителите е важна.
Не показвай такова отношение, пред някой, който тренира някой от горепоспоменатите стилове! 8)
А. :lol:
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пон сеп 26, 2005 5:14 pm

Нищо против стиловете, похвално е че се тренират, но в момента в който се опре до предполагаеми постижения на някой далекоисточен военен герой, ставам скептичен. На твърде много легенди за японските мечоносци (все от Сенгоку, изглежда е имало добра реколта) и на достатъчно корейски герои съм се начел.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон сеп 26, 2005 7:22 pm

Модераторът да трие, че това вече няма много общо с Аксиом16 :).
А.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пон сеп 26, 2005 7:45 pm

Хммм, това точно заглавие има странното свойство да не отговаря на разискваната тема. Ще ли насочим някаква дискусия по заглавието или ще молим за промяната му (а най-добре за изтриването на всичко - тук няма нищо ценно)?

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон сеп 26, 2005 9:36 pm

Няма ли някой от тоя форум дето да е пробвал да тренира с такова оръжие? Драгъни?
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » вт сеп 27, 2005 6:36 pm

С голяма степен на сигурност мога да кажа че живи хора които да са боравили с 20 килограмови ръкопашни оръжия няма. А най-вероятно и умрели такива няма.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пет сеп 30, 2005 11:34 pm

Сега като смятам "Леката алебарда" от А16, тая 8-килограмовета ще се стри на война, който борави с нея като ...29 килограмова. (да кажем, че лявата ръка е на края на дръжката, а ялвата е на половин метър нататък по нея. Това означава, че дясната повдига 8 килограма, служейки за опорна точка на двураменен лост с рамене съответно 0,5 и 1,5 м. На края на дългото рамо стои...да кажем 7-килограмова глава, което *3 прави 21. Общо стана 29кг на двете ръце.). А има и такива от 10+кг ;(
Още по-тъжно е, че и из Ендивала са не по-леки алебардите - та там 60-сантиметров меч е четири кила.

Бележка: Може иб бъркам нещо, може би има топуз в края на дръжката, който да балансира оръжието...ама това трябва да е поне тежко колкото главата за да иам макар и не пълен ефект. И става мазало.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб окт 01, 2005 12:01 am

Прав си, има "топуз" дори при нагинатата, а тя е по-лека от европейските модификации. А самото острие не е толкова тежко, колкото го мислиш-половината от металната част на оръжието, да речем. Останалото е обков на дръжката и "топуза", за който говориш.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Dragony
Стар заек
Мнения: 7
Регистриран на: пет апр 09, 2004 3:17 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Dragony » съб окт 01, 2005 12:10 am

Ее, ай стига бъзици, никакви топузи няма, най-малкото пък при нагинатата. А това за обкова на дръжката е почти смешно твърдение. Освен това един глейф и една нагината тежат приблизително еднакво.
Леле, аз от тия хора дето се изказват остро ли съм :wink:
"... и изрече с глас, наподобяващ шума на вятъра: Сам! И какво от това? Аз съм дошъл сам и сам ще си отида в мъглата."

Изображение

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб окт 01, 2005 12:22 am

Dragony написа:Ее, ай стига бъзици, никакви топузи няма, най-малкото пък при нагинатата. А това за обкова на дръжката е почти смешно твърдение.
Верно? Значи утре ще ти пусна как се казва на японски това, дето го няма... ако намеря, ще ти пусна и колко тежи спрямо острието.
За обкова на дръжката визирма европейките оръжия, прав си.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Dragony
Стар заек
Мнения: 7
Регистриран на: пет апр 09, 2004 3:17 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Dragony » съб окт 01, 2005 12:46 am

Не се мори. Накрайникът се нарича исизуки и се среща на почти всички японски polearms, включително и на яри. Тежи много малко в сравнение с клина и не служи за балансиране.
"... и изрече с глас, наподобяващ шума на вятъра: Сам! И какво от това? Аз съм дошъл сам и сам ще си отида в мъглата."

Изображение

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » съб окт 01, 2005 8:20 am

Не че нещо, ама нагинатата все пак е била и 'дамско оръжие'. Ако тежеше толкова, че да става реч и за балансиране...То трябваше да издирват японки дето да я носят с години.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » съб окт 01, 2005 8:59 am

Аз както съм се хванал в принципа на двураменен лост, ще отбележа, че з да се балансира успешно оръжието, тоя топуз трябва да е повече от 3 пъти по-тежък от острието. И ето че стигаме до 20-килограмовата алебарда. :lol:

От друга страна тук не е мястото да питам за какво джанам се ползва тоя исизуки . За допълителна удряща част?

(
Наскоро си намерих двуметров прът, закачих на края му 3-килограмова тежест и опитах да го размахам. Пръта тежеше под 500грама. Резултата - с такова нещо в двубой не вярвам някой да прокопса. То е толкова слабо маневрено че и неброниран и невъоръжен противник ще отбегне острието и ще те пребие преди да си завършил замаха. Греша ли?
)
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Dragony
Стар заек
Мнения: 7
Регистриран на: пет апр 09, 2004 3:17 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Dragony » съб окт 01, 2005 9:30 am

Ворац, грешиш.
Андрас- нагинатата става предимно женско оръжие чак през 16-ти век.
"... и изрече с глас, наподобяващ шума на вятъра: Сам! И какво от това? Аз съм дошъл сам и сам ще си отида в мъглата."

Изображение

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб окт 01, 2005 2:27 pm

Dragony написа:Не се мори. Накрайникът се нарича исизуки и се среща на почти всички японски polearms, включително и на яри. Тежи много малко в сравнение с клина и не служи за балансиране.
Да, точно за исизуки става дума:). Не е много тежък, но го има (и е коничен, ако се сещам правилно, така че вероятно не е и лек).
А докато търсех инфо, намерих и информацията, че една от популярните техники е била с широк хват и хващане на алебардата под острието, почти като меч. При това положение не виждам проблем с балансировката :lol: .
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » съб окт 01, 2005 10:24 pm

Андрас- нагинатата става предимно женско оръжие чак през 16-ти век
Да, за това казах 'и дамско оръжие'. Но при всички положения е била доста лека.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб окт 01, 2005 10:58 pm

Andras написа:
Андрас- нагинатата става предимно женско оръжие чак през 16-ти век
Да, за това казах 'и дамско оръжие'. Но при всички положения е била доста лека.
Ахм, "лека" е нещо доволно условно според човека, не мислиш ли?:)
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Отговори