ТД За магическите кристали

Стари теми

Модератор: Модератори

Отговори
Потребителски аватар
Haron the son of Erb
Работник
Мнения: 89
Регистриран на: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Местоположение: Майна таун
Контакти:

Мнение от Haron the son of Erb » нед сеп 25, 2005 7:23 pm

Не смяташ ли, че щом магията от кристал не изисква точки действие, това е малко ъммммм НЕБАЛАНСИРАНО... Току що осъзнах, че мога да си призова 10 голема едновременно !!! :shock: :shock: . А самата магия от кристала ще изисква ли хвърляне за успех??

А какви са цените за направата на магически предмети??? Каде е тази формула с усложнение?

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » нед сеп 25, 2005 7:45 pm

Haron the son of Erb написа:Не смяташ ли, че щом магията от кристал не изисква точки действие, това е малко ъммммм НЕБАЛАНСИРАНО...
И аз така мислех като водех и играчите си направиха такива. Въведох цена от 4ТД.

Сега,обаче, като погледна, може и да е балансирано. Защото си се мята нормален УФУД и освен това кристала няма право на концентрация, нали така? Та за да е ефективен трябва доста силничук маг.

Ако ще го гледяме реалистично, нужнии са поне 2ТД за да си вдигнеш ръката и да си помислиш какво искаш да стане.
:twisted:

ППтова си е за "въпроси и отговори", ама ще оставя на друг, евентуално мода.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Ambartanen
Калфа
Мнения: 51
Регистриран на: чет авг 14, 2003 11:03 pm
Местоположение: Пловдив/Amherst

Мнение от Ambartanen » нед сеп 25, 2005 8:02 pm

Петре, кристал от 2,1 килограма струва 23,1 жълтици. :)

И аз мисля, че ако не изисква ТД кастването от кристал ще е небалансирано. Все пак това означава, че мога да си изхабя цялата мана от жезъла (100, което са 6 огнени топки, т.е. приблизително 198 поражение) в един ход без да хабя ТД. Е, да само половината магии ще успеят, но дори и 3 огнени топки, които не искат ТД е...хмм. По-добре да си иска нормалните 8 ТД, но ако притежателят има бърза мисъл тя да си важи.

Няма да можем да се концентрираме при използването на кристал, тъй ли? Това е доста неприятно :( Естествено самата концентрация ще си изисква нормални ТД и ще намаля реакцията.

А аз да питам какво се случва ако се концентрирам за две магии в един ход. Да речем два пъти се концентрирам за огнена топка- с 8 ли ми пада реакцията или с 4, става нормална, отново с 4 и отново става нормална?
"Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog, it's too dark to read." --Groucho Marx

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » нед сеп 25, 2005 8:20 pm

Ambartanen написа: По-добре да си иска нормалните 8 ТД, но ако притежателят има бърза мисъл тя да си важи.

Няма да можем да се концентрираме при използването на кристал, тъй ли? Това е доста неприятно :( Естествено самата концентрация ще си изисква нормални ТД и ще намаля реакцията.
Аз разглеждам магическия кристал като устройство - като пситолет, акто бомба, като кутийка с много пружинки и няколко спусъка. От тази ми представа произлизат и изводите, че трябв ада изка 4ТД, но да не се влияе от притежжатеял си. Иначе става свитък!
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » нед сеп 25, 2005 8:20 pm

Аз пък защо от някъде бях останъл с впечатлението, че вграден в оръжие кристал (жезъл примерно), изисква за ползване толкова ТД, колкото и оръжието? Е, никога не съм ползвал кристали, така че не знам.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » нед сеп 25, 2005 8:30 pm

Това е при атака ;)
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » пон сеп 26, 2005 4:40 pm

Вижте сега. Наистина липсват точки за действие на невграден кристал, но правилата за УФУД са много прости.

МА + 3з > 16 + усл.

Където МА е МА на този, който е вградил магията в кристала (не този, който я активира) и за мана се ползва маната на кристала. Това пише в книгата. Не виждам как е възможна концентрация при такива условия. Казано по-просто Ворак е прав :D .
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон сеп 26, 2005 9:42 pm

Havoc написа: Ворак е прав :D .
Ворак почти винаги е седнал, когато пише във форума. Нещо повече - в момента е седнал!

А това че, че съм беузсловно прав не съм сигурен, че е вярно. Виж, и пистолета е механизъм, и той стреля толкова силно, колкото е направен, а не толкова силно, колкото натиснеш спусъка. Обаче от тебе зависи как се прицелваш. С базука предполагам някой нетрениран може и съвсем да не успее да стреля...а това нее защото базуакта е правена от глупак.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Ambartanen
Калфа
Мнения: 51
Регистриран на: чет авг 14, 2003 11:03 pm
Местоположение: Пловдив/Amherst

Мнение от Ambartanen » пон сеп 26, 2005 9:47 pm

Аз доколкото го разбирам в кристала има вградена магия, кристала осигурява енергията за съответната магия, но самото заклинание не го прави кристала (все пак не е жив), а човека, който го задейства (което е самото ПРАВЕНО на заклинанието). Дали можеш да се концентрираш... в книгата не е указано, по логически път не можем да достигнем до решение, тъй че си остава решение на водещия. Аз лично не смятам, че възможността да се концентрираш, ще наруши баланса, но пък Хамелеона да се изкаже.

И като стана дума за него- защо спря да пише във форума на играта?
"Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog, it's too dark to read." --Groucho Marx

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон сеп 26, 2005 10:17 pm

Защо заклинанието да го ПРАВИ юзъра? Нали някой тъп варварин с 5 интелект може да ползва кристал с вградена магия седмо ниво. Той една дума от заклинанието няма да разбере.
Би тряжбвало просто да потърка кристала, или да ис предствави, че магията се случва, или да вложи волята си в това. Някои от тези варианти дават доста поводи за спор относно активирането, но все пак МАГИЯТА Я ПРАВИ КРИСТАЛА.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Ambartanen
Калфа
Мнения: 51
Регистриран на: чет авг 14, 2003 11:03 pm
Местоположение: Пловдив/Amherst

Мнение от Ambartanen » пон сеп 26, 2005 10:27 pm

Ми ако така ги виждаш нещата, то наистина не би трябвало активирането да отнема ТД, но и концентрация да няма. Аз по-скоро си представях, че кристала дава на притежателя си знанието как да направи магията, но все пак съществото прави някакви жестове. Обаче това няма как да се приложи при удар, тъй че сигурно ти си прав.
"Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog, it's too dark to read." --Groucho Marx

Потребителски аватар
Haron the son of Erb
Работник
Мнения: 89
Регистриран на: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Местоположение: Майна таун
Контакти:

Мнение от Haron the son of Erb » вт сеп 27, 2005 2:55 pm

Оооопс :oops: :oops: :oops:

Според мен би трябвало притежателя на кристала да няма право да се концентрира, след като концентрацията е задържането на магията в ума на притежателя за дооформяне, така, че самата магия да има по-голям шанс да се реализира. Също така смятам, че е най-добре използването на магия от кристал да отнема 8 ТД, като не може да се ползва Бързо Мислене, след като така и така, този който "произнася" думите на заклинанието реално си е самия кристал, макар и по желание на собственика си. Също така използването на кристала да изисква той да е в ръката на собственика си или ако е вграден съответният предмет да е на местопредназначението си, т.е. оръжието в ръка, медальона на врата, пръстена на пръста на героя и т.н.

Бих искал да попитам водещия дали мога да взема маг. предмет, който дава на притежателя си бонус Реакция или Скорост, след като това не са показатели които могат да се повишат с ТР. Разбира се, става въпрос за 2-3 бонус максимум де :D

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт сеп 27, 2005 8:16 pm

Вижте отговорът във въпроси и отговори - няма концентриране и кристалът не се ползва самостоятелно, той трябва да е вграден в предмет, за да може да действа. Действа при допир или друго задействане от предмета (ако е пистолет, след уцелване на жертвата или мястото - за зонална магия да кажем). Така че изисква ТД, колкото тези за ползване на предметът/оръжието, където е вграден.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Ambartanen
Калфа
Мнения: 51
Регистриран на: чет авг 14, 2003 11:03 pm
Местоположение: Пловдив/Amherst

Мнение от Ambartanen » вт сеп 27, 2005 9:37 pm

А метна огнена топка от жезъл също се иска ТД за атака (без всъщност да атакувам някой)?
"Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog, it's too dark to read." --Groucho Marx

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » вт сеп 27, 2005 10:08 pm

Ambartanen написа:А метна огнена топка от жезъл също се иска ТД за атака (без всъщност да атакувам някой)?
Така се получава.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср сеп 28, 2005 10:34 am

БатГойко написа:Вижте отговорът във въпроси и отговори - няма концентриране и кристалът не се ползва самостоятелно
BatGojko написа:"Задействането може да става при различни условия, но обикновено изисква допир (на кристала или предмета в който е вграден той) с целта на магията - създание, поле.
Защо да не се ползва самостоятелно!? Немога ли, да го взема в ръка и да замахна с него, с което да освободя армагедона някъде напред? Трябва ли задължително да го набутам в пръчка та да замахвам с нея пък била тя наречена и жезъл?! А иначе за условието за допир с целта, то автоматично обезсмисля вграждането на зрелищни магии в оръжията (армагедона и огнената топка примерно), щот ти ще прободеш с иглата си за плетене хобита, самоче огнената топка вградена в нея ще замаже и теб... Вобще към всеки кристал крябва да си върви и инструкция за употреба: "потъркай ме два пъти обратно на часовниковата стрелка", "удари с него тварта по челото", "Размахай го във въздуха докато пееш химна на централния съюз"... такива ми ти работи. :wink:
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » ср сеп 28, 2005 2:18 pm

Когато ти си разказвача можеш да правиш каквото си искаш. Когато някой разказвач е определил действието и ефекта на някой м.кристал то той ще действа както е решено вече, стига да не разваля кефа на играта или пък да дебалансира самата система.
Задействането може да става при различни условия, но обикновено изисква допир
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Отговори