За цените и още нещо :)

Стари теми

Модератор: Модератори

Потребителски аватар
D3BEPA
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: нед окт 02, 2005 3:15 am
Местоположение: Vorodor's Mansion
Контакти:

За цените и още нещо :)

Мнение от D3BEPA » чет окт 06, 2005 7:54 pm

А как ще се казва, и колко страници ще е? И оше нещо: много играчи може да не са съгласни с това но, според мен 13 лв са малко за Прик. с меч и магия.Просто на някой ако му се сторят много да си представи или пък да се пробва да направи нещо такова.Поне 15-20 лв трябваше да е .Разбирам че това е рисковано, но на практика тези Ролеви Игри нямат край.Можеш да играеш на тях докато ти писне.

Стеф: Отцепвам тези мнения от тук, че много се отклониха, а ми е интересно. За пръв път виждам клиент да иска по-висока цена :twisted: !
Its drawn to the scent of screaming.

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » чет окт 06, 2005 9:40 pm

Но повечето българи не са и чували за настолни РИ.И ако книгата беше 20лв. всеки, който не разбира от това щеше да си казва:"А бе кви са тея ролеви тъпотии.Ше ти давам аз 20 лева за това".Аз даже като им казвах на тея от моя клас повечето се възмутиха,че съм дал 13 лв за книгата.

Така че 13 лева си е добре.

Потребителски аватар
D3BEPA
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: нед окт 02, 2005 3:15 am
Местоположение: Vorodor's Mansion
Контакти:

Мнение от D3BEPA » пет окт 07, 2005 8:42 pm

Да именно за това казах, че е рисковано. Но помисли колко труд са вложили авторите за да ни доставят удоволствие.Нека и ние им доставим удоволствие, айде не 20, но поне 15-16лв .
Its drawn to the scent of screaming.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » пет окт 07, 2005 8:47 pm

Абе дзвер, не мога да те разбера. Ако искаш да удостоиш авторите с повече от това което те искат за работата си - ами отиди и ги черпи по една бира. Това трябва да е първата кампания за повишаване на цената на даден продукт от страна на купувач...

Хубаво прави икономиката като приема че хората са рационални.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » пет окт 07, 2005 8:52 pm

Наистина, прекали. Плюс това щом са решили такава цена да и дадът, сигурно ги устройва
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
D3BEPA
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: нед окт 02, 2005 3:15 am
Местоположение: Vorodor's Mansion
Контакти:

Мнение от D3BEPA » пет окт 07, 2005 10:12 pm

Не казвам че трябва да мислите като мен. Просто си помислете колко са се мъчили именно заради нас.Само това искам да ви кажа : да оценим това което са ни дали авторите.
Its drawn to the scent of screaming.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » пет окт 07, 2005 10:24 pm

Всички тук са го оценили като са прежалили 26 хляба, за да могат авторите да има какво да ядат.

И без да искам да омаловажавам труда на авторите, който със сигурност е допринесъл за популяризирането на хобито - я ти дзверо ми кажи какво Аджеба са ни дали авторите, защото почваш да ме съмняваш с този религиозно-фанатичен ентусиазъм в думите си.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
D3BEPA
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: нед окт 02, 2005 3:15 am
Местоположение: Vorodor's Mansion
Контакти:

Мнение от D3BEPA » пет окт 07, 2005 10:34 pm

Ми дали са ни книга с 450 страници, колкото до религиозно-фанатичността ми това се дължи, поради факта, че съм нов в РИ. Извинявам се официално че ВИ надувам главата.
Its drawn to the scent of screaming.

Потребителски аватар
D3BEPA
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: нед окт 02, 2005 3:15 am
Местоположение: Vorodor's Mansion
Контакти:

Мнение от D3BEPA » пет окт 07, 2005 10:51 pm

Лошото е че много лесно се зарибявам като се захвана с нещо. 1-во се зарибих с Magic: The Gathering после WOW сега РИ. Направо няма спирка.
Its drawn to the scent of screaming.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » пет окт 07, 2005 11:00 pm

Еми то това много хубаво, и хобито и ентусиазма, но успокой малко топката/ите. Като навлезеш малко по-дълбоко ще видиш че тези български 450 страници са просто... малкото разклонение на големия връх, на огромния айсберг. И че има и по-хубави и по-различни и по-големи и по-шарени и по-добре подредени и тн РИ.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
D3BEPA
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: нед окт 02, 2005 3:15 am
Местоположение: Vorodor's Mansion
Контакти:

Мнение от D3BEPA » пет окт 07, 2005 11:04 pm

Изместихме темата :P .Колкото до другите РИ D&D е най-доброто (не съм го играл), но 80 лв са доста, пък и те няма да са само 80 ами 160, 240 и тн. А да те питам колко е 1 час в аксиом ???
Its drawn to the scent of screaming.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » пет окт 07, 2005 11:54 pm

Alaris написа:...И че има и по-хубави и по-различни и по-големи и по-шарени и по-добре подредени и тн РИ.
Е, но не и на български :wink:
D3BEPA написа:А да те питам колко е 1 час в аксиом ???
Ех... 1 час, може би? Ако му скимне на водещия, един час и три дни може да е.
Ще обясниш ли, с каква цел точно питаш един час колко е?
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » съб окт 08, 2005 12:04 am

Стефан ще ме бие, но ще го помоля в името на новаците да разцепи, а не да затрие.

Колкото до другите РИ D&D е най-доброто (не съм го играл), но 80 лв са доста
1. Д&Д не може да е най-доброто без да си го играл... Най-малкото защото за всеки от този форум който виждаш че го възхвалявам има по 200 които го плюят. Затова човек опитва.
2. Д&Д не е единствената алтернатива, огледай се по-внимателно
3. 80лв са ако искаш да си добър примерен младеж, иначе просто си теглиш книгите от нета.
А да те питам колко е 1 час в аксиом ???
А на това отговорих в темата с въпросите съвсем подобаващо
Е, но не и на български
Еми дай да ползваме правец 8М, щото е български :) Айде не ви ли е достатъчно високо поколението(деба тоя WoD) че да се чувствате като жители на света? Да споменавам ли че има и 3 книги по Ендивал?
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
D3BEPA
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: нед окт 02, 2005 3:15 am
Местоположение: Vorodor's Mansion
Контакти:

Мнение от D3BEPA » съб окт 08, 2005 12:49 am

Еми във връзка с изобретател, и самото придвижване по картата щот там скоростта е км/h .Колкото до тегленото от нет-а, ми аз предпичитам да имам книгата пред това да я тегля. Обичам материалните неща :oops: . Не сериозно предпочитам като си дам парите да знам за какво съм ги дал. Но нека се придържаме от към темата . Дано авторите ни зарадват с нови приключения от света на Магаландиум.
Its drawn to the scent of screaming.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » съб окт 08, 2005 1:58 am

Alaris написа:Да споменавам ли че има и 3 книги по Ендивал?
Не заради правеца, а точно защото те знам, че ще ги споменеш тия 3 книги по Ендивал, го казах това за българския. :wink:
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Haron the son of Erb
Работник
Мнения: 89
Регистриран на: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Местоположение: Майна таун
Контакти:

Мнение от Haron the son of Erb » съб окт 08, 2005 12:38 pm

Коментар: все още не съм си купил Аксиом, защото все нямам 13 лева на куп. Иначе смятам, че цената е съвсем нормална. Иначе смятам, че ако книгата беше 2 пъти по-дебела и два пъти по-скъпа нямаше да навреди на никого. Алтернативен вариант е 1 основна книга и една допълнителна, която не е задължителна ако искаш да играеш, но е категорично препоръчителна.

Потребителски аватар
D3BEPA
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: нед окт 02, 2005 3:15 am
Местоположение: Vorodor's Mansion
Контакти:

Мнение от D3BEPA » съб окт 08, 2005 12:59 pm

Парите си заслужават.Спести малко пари и сам ще се убедиш :lol: .
Its drawn to the scent of screaming.

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » съб окт 08, 2005 4:56 pm

D3BEPA написа:Парите си заслужават.Спести малко пари и сам ще се убедиш :lol: .
Не, според мен не си заслужават. При цялото ми уважение към авторите и към техния труд, книгата за мен не струва. Вече мисля имам достатъчно ролеви опит за да кажа, че по нея не може да се играе - първо прекалено тромавата на места система (за бога, вижте показателите колко са? трябва да играеш с наръчник за съкращенията). И отделно - светът не представя абсолютно нищо ново на играчите; единственото, което ми хареса в Аксиом, това бяха гигантите - наистина добре сте ги направили, хвала, просто блестят пред останалите.

Но иначе - елфите можеш да ги видиш навсякъде в същия им вариант, джуджетата - същите, само дето не се казват Торин или Гимли, а Хвалипръц и Бръкнивгъз (или пък наобратно), което лично за мен си е цяла гавра :wink: :twisted:

Да не говорим за изцепките от рода на канализацията и други нелогични работи (не мога да кажа в момента, тъй като си подарих книгата).

Това е честното ми мнение - единственото, което е хубаво в Аксиом като ролева игра, това са обясненията, които в Ендивал например липсваха (то там и други неща липсваха, ма това е друга история).

Колкото до въпросите за ДнД - всички обвиняват Сивостенци, че са Ендивал фанатици - ха, обичам приказки от хора, които говорят без да знаят. И докато Сивостен не е само ролево-ориентиран форум, този е - и това ми мнение се изгражда от една моя ярост защото тук за друго не се говори, освен за ДнД. За бога, може да е най-купуваната ролева игра това, но не е най-добрата! Винаги когато някой начинаещ пита за някаква ролева игра и по-точно каква да си избере, всички дружно запяват ДнД. Хора, отърсете се от истината :twisted: играйте друго, WoD, 7th Sea, всякаквите модове на GURPS и т.н. :D

А, и още нещо да кажа, преди вероятно да бъда баннат от форума - първо, много мразя всякаквите "четки" - била хубава книгата, заслужавала 30 лева. Е айде да погледнем чистата истина, а? Книгата може да си заслужава парите на начинаещ. За мен това са просто един свят, до болка приличащ на "Средната земя" и Forgotten realms, и една система, един неосъществен опит за д20 система, която в последствие се е изродила и се е получило това.
Друго няма какво да кажа...

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Мнение от gil-galad » съб окт 08, 2005 5:20 pm

Абе вярно,че А16 е малко мудна,но като знаеш как да играеш играта,няма проблем.Всъщност системата е доста реалистична и това е хубаво.Какво като има много статистики.От начало имах проблем с тях,но постепенно ги научих.
Не че съм некав голям разбирач,ама това си е просто моето лично мнение.Ти си говори каквото щеш.

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » съб окт 08, 2005 5:32 pm

Всъщност системата е доста реалистична
От 1 месец провеждане на битки не съм на това мнение, по-скоро е героично-настроена.
Не че съм некав голям разбирач,ама това си е просто моето лично мнение.
Мда :) Хубаво е да се уважава личното мнение. И се пише "някакъв".
Ти си говори каквото щеш.
Както виждаш - говоря си каквото ща. Жалкото е, че това е горчивата истина, хаха :lol:

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » съб окт 08, 2005 6:00 pm

Всъщност системата е доста реалистична и това е хубаво
Бой с две алебарди...
Оръжия двойно по-тежки от логичното...
Борец успява да победи майстор на меча...

Мдааааа...Голям реализъм блика, думи немам.

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » съб окт 08, 2005 7:33 pm

Бой с две алебарди...
Бе те гигантите ги имат за близалки тия бе :lol:

Потребителски аватар
D3BEPA
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: нед окт 02, 2005 3:15 am
Местоположение: Vorodor's Mansion
Контакти:

Мнение от D3BEPA » съб окт 08, 2005 7:56 pm

Колкото до 2-те алебарди, ми то това зависи от разказвча. Кой нормален разказвач би допуснал някой с 2 алебарди (трябва да е гигант и то с много голяма сила), все едно да има някой с 2 арбалета :lol: . Колкото до майстор на меча с/у борец- ми гледал съм доста филми пък и съм чел книги в които това е напулно възможно. А и още нещо- ми щом е най-продаваната значи общото мнение е че е най-доброто РПГ. Но..... всеки си има лично мнение.
Its drawn to the scent of screaming.

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » съб окт 08, 2005 8:17 pm

А и още нещо- ми щом е най-продаваната значи общото мнение е че е най-доброто РПГ. Но..... всеки си има лично мнение.
Човек... ти чуваш ли се какво говориш?

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » съб окт 08, 2005 8:22 pm

Колкото до 2-те алебарди, ми то това зависи от разказвча. Кой нормален разказвач би допуснал някой с 2 алебарди (трябва да е гигант и то с много голяма сила), все едно да има някой с 2 арбалета .
Проблемът е, че СИСТЕМАТА го позволява. Онази - реалистичната. И да - с два арбалета поне можеш да стрелнеш веднъж.
Колкото до майстор на меча с/у борец- ми гледал съм доста филми пък и съм чел книги в които това е напулно възможно.
Тези филми случайно да са екшъни, част от тях далекоизточни?
Впрочем, като казваш доста, значи поне част от тях можеш да направиш поименно. Ще ми бъде интересно.
А и още нещо- ми щом е най-продаваната значи общото мнение е че е най-доброто РПГ.
От българската музика в момента най-продаваният жантр е чалгата - тя най-добрата музика ли е?
В съжденията ти има логически дупки, през които да мине Нимиц.

Потребителски аватар
D3BEPA
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: нед окт 02, 2005 3:15 am
Местоположение: Vorodor's Mansion
Контакти:

Мнение от D3BEPA » съб окт 08, 2005 8:28 pm

1-во Кое е тъпото на канализацията?
2-ро Елфите и джуджетата биле еднакви-ми те почти на всякъде са еднакви.
3-то Играта не можела да се играе- Да ама не. Играта се игра. Отначалото е по-трудно, но после се свиква.
4-то За съкращенията си има лист и химикал. :lol:
5-то Кое е еднаквото м/у Магаландиум и Средната земя?


Казвам, че общото мнение е решаващо, всеки си има мнение.На някои хора не им харесва УоУ, но пък на доста хора им харесва. Не чувам, аз пиша.
Its drawn to the scent of screaming.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » съб окт 08, 2005 8:37 pm

Дзверо, айде да вземеш да не ми подминаваш поста. Не е учтиво инак.

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » съб окт 08, 2005 8:48 pm

Мързи ме да пиша, а особено пък да просветлявам.

1 - канализацията; възможно ли е тази канализация, която всъщност представлява една мрежа от катакомби, да е пълна с опасни чудовища, там да е средището на Гилдията на крадците и да има невероятно много съкровища? (особено онези, миришещите). А и никой не знае кога и кой я е построил. А, да, има я във всеки град. :lol: Не, не искам да обяснявам. Надявам се да проумееш това, написаното.

2 - те навсякъде били еднакви - Да, навсякъде са еднакви. Но аз не искам да давам някакви си 13 лева за нещо, което вече съм виждал. Ти би ли си купувал постоянно вчерашен вестник?

3 - ами да, не може да се играе. Отначало било по-трудно. Да, така е; после се свиква. Но след 1 месец игра, предпочитах да играя по ДнД, която честно казано не обичам много-много; въобще гледах на всяка система другояче. Определено Аксиомската не трябва да бъде повод за гордост, според мен.
За неразбралите - една система на ролева игра трябва да бъде лесна, бързо усвоима и да не пречи на играта. Уважавам авторите на Седмото море, защото са описали системата си възможно най-подробно и то не в толкова много страници, както е в "Приключение с меч и магия"; отделно са споменали: "Ако една система ви пречи на удоволствието, то не я ползвайте!" - златното им правило. Общо взето ние така и направихме - играхме по света на Уоркрафт с лекинко модифицирана система на А16... и, о Чудо!, едва 5-6 от всичките 10-20 показателя бяха ползвани... Там има 5 показателя и умения; в Аксиом има нам-си-колко показателя и тройно повече производни. Това утежнява играта и кара поне всеки играч да е запомнил правилата задължителни...
Няма да говоря повече за системата, тъй като не съм математик, тук може да се обади Андрас; иначе има още неща, които не ми харесват, като нивата, прекаленото развитие предимно на умения и не-толкова социалната система. Но това са си мои лични виждания.

4 - да, има лист и химикал. Ако трябва да бъда точен, има и принтер. Но преди да остроумничиш, можеш да погледнеш игра като Vampire: The Masquerade, където има 9 показателя и доста умения, но за която ти трябва една основа; и после само си гледаш персонажния лист, разсъждаваш логично и хвърляш зарчета. О, забравих да отбележа - там няма около 50-60 съкращения.

5 - добре, признавам, не прилича на Средната земя. Прилича и на други неща, аха, аха...
Добри елфи, които се делят на Светли и Тъмни... хъм, нещо ми напомня на Форготън Риълмс... и тъмните не обичат много останалите... джуджета, които копаят адамантий (слава богу, че не беше митрил и че не ги преследваше страшно легендарно чудовище)... приличат много на тия в Средната земя, само дето както казах имат различни имена... гоблини, които ми мязат на някакво извратено подобие на орки, гущероиди, които пък винаги са ми навявали спомени за Конан... Боговете, които се бият помежду си... (това пак го бях чел някъде, но уви, забравих къде... беше известна книга, като се сетя - ще кажа).
Както казах, гигантите са най-оригиналните типове... изключая появата на демони (о, клише?) в тяхната история.

А, пропуснах да отбележа, че всички раси на Магландиум се мразят помежду си, един вид - някои не могат да общуват, други общуват с останалите раси на трапезата (като ги ядат), трети стоят само в мините и т.н. - сиреч логично погледнато нормално би се събрала група само от приключенци.

Потребителски аватар
D3BEPA
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: нед окт 02, 2005 3:15 am
Местоположение: Vorodor's Mansion
Контакти:

Мнение от D3BEPA » съб окт 08, 2005 8:57 pm

Ми леко глупаво е да сръвняваш РПГ с чалгата. Колкото до с-мата, ами ти можеш да си измисляш оръжия и противници. Това значи ли че можеш да измислиш Самолет??? Да значи, но кой разказвач би се съгласил с това??? Да се върнем към ДнД и чалгата. Всеки знае феновете на чалгата с къв умствен багаж са. Еми то самата чалга разчита на това. Но в ролевите игри се мисли, както и в компютърните (не във всички де) така че 2-те неща са несъпоставими. Колкото до поста ти не го видях. Разбира се че това става във екшъните, а да попитам тази книга не е ли фентъзи??? Така че няма невъзможни неща.
Its drawn to the scent of screaming.

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » съб окт 08, 2005 9:04 pm

Абе кво сте емнали Аксиома. А ти Резо пък дори помогна на дел мтг за фен сайта. Вярно има сходства, но те са неизбежни. Прекалено много неща ( книги, игри и тн) имат историй от този тип. Аксиом тепърва ще се развива и дооправя.
ПП Модераторите, вземете да я заключите тая тема
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Заключена