Е такова животно нема

Стари теми

Модератор: Модератори

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет окт 21, 2005 12:39 pm

Ей, два дена като не влизам в рпгбг-то, и знам, че ме чакат доста бисери. Сега повечето сте ги събрали в тая тема, браво!

Започваме с това. Ако магьосникът, създал магията "създаване на зомби", е включил в нея зомбито да има определени умения, то ще ги има, когато бъде възкресено с нея. Очевидно въпросният маг е включил такива умения, за да може зомбитата все пак да стигат до стрелците и маговете, преди да са станали на кости. Браво на тактическото му мислене!
Останалото е мета-игрови спор... Викайте му "Бързия Мухлясал Джими", ако искате. Само не в моя сесия:).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пет окт 21, 2005 12:47 pm

Зомби, което се плаши от стрели? :roll:
Зомби, което има достатъчно развито мсилене, та да надхитри груапта приключенци и да нападне маговете им, вместо войните, които са му са се предложили? :shock:

Ако туй беше / е до магьосника щеше да е значително по-вярно да се напише "едно умение на едикоя си степен". Или може би коня трябва да има вградено светлинно копие, за да не съвсем беззащитен?
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет окт 21, 2005 12:50 pm

Решението е чисто метаигрово и то е за да даде възможност на зомбито да достига враговете си, без да му дава право на много атаки. И понеже това може да се постигне с механиката на играта, не сме писали специални правила за Зомби. Дали звучи забавно или не, това е друг въпрос, по-важният е, дали работи. А то работи - постигнали сме за зомбито това, което сме искали - то ходи нормално дълги разстояния, удря бавно, защото няма много ТД, не играе първи, защото има ниска скорост.

За коня... ами то не е ли така? Ти с какво предпочиташ да се сбиеш, с начинаещ войн или с разбеснял се селски кон? Аз бих избрал война :)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
D3BEPA
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: нед окт 02, 2005 3:15 am
Местоположение: Vorodor's Mansion
Контакти:

Мнение от D3BEPA » пет окт 21, 2005 1:48 pm

Дадох пример просто не казwам 4е wсяко зомби е било у4еник нА Дvо. Колкото до зомби мага Мусхрамбо отгоwори праwилно.
Its drawn to the scent of screaming.

Mushrambo
Калфа
Мнения: 54
Регистриран на: пон окт 10, 2005 9:32 pm

Мнение от Mushrambo » пет окт 21, 2005 8:04 pm

:shock: :shock: :shock: Как така зомбито да няма много ТД . По - горе го писах . Зомбито с Джото има повече ТД от скелета . Нали Джо това даваше . Аде не ми минаваите с тоя номер а вземете прочетете кво сте измислили в книгата . :wink:

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » пет окт 21, 2005 9:52 pm

Mushrambo написа::shock: :shock: :shock: Как така зомбито да няма много ТД . По - горе го писах . Зомбито с Джото има повече ТД от скелета . Нали Джо това даваше . Аде не ми минаваите с тоя номер а вземете прочетете кво сте измислили в книгата . :wink:
А защо ти не вземеш да прочетеш книгата? Тогава ще видиш, че ТД, които зомбито получава от "Джо", са само за движение.
Погледни го така: зомбито може да се движи с едно поле повече от скелета, но има 1 ТД по-малко за атака и други действия.
Ако си тръгнал да сравняваш скелета със зомбито, вземи обърни внимание и на това, че дадения в книгата скелет е НИ 4, а зомбито - 5.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет окт 21, 2005 11:03 pm

VORAC написа:Зомби, което се плаши от стрели? :roll:
Зомби, което има достатъчно развито мсилене, та да надхитри груапта приключенци и да нападне маговете им, вместо войните, които са му са се предложили? :shock:
Опитите ти за ирония са добри, но за момента си остават опити... 8)
Първо, не съм казал нищо за тактическото мислене на зомбито, а за възможностите, които му е дал магьосника. Предполагам, че поне той е имал достатъчно Интелигентност;). И ако не си забелязал, не пиша за магьосника, осъществявал ритуала, а за този, който го е измислил и записал на пергамент за пръв път.
Второ, зомби, което не се плаши от стрели, бързо става труп (отново). Наковано с няколко (10-ина) стрели за Забавяне, зомбито може да бъде бито дори от доста по-начинаещ войн (защото е с -10 Скорост и -5 ТД). Ако пък няколко стрелци обстрелват едно зомби 1-2 рунда, шансът поне един от тях да постигне критичен удар нараства с всяка следваща стрела, за потокът от стрели не говоря изобщо... всъщност говоря:). Какво точно ще постигне това зомби без крака и ръце, ще ме просветиш ли? После и стрелците могат да го разфасоват, ако им се занимава...:)
Впрочем, и блейдмастъра си мислеше, че стрелците причиняват малки поражения спрямо оръжията за близък бой... Докато на турнира на героите моят стрелец не го закова в първи рунд:). В момента неговият герой носи меч и лък:).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Mushrambo
Калфа
Мнения: 54
Регистриран на: пон окт 10, 2005 9:32 pm

Мнение от Mushrambo » съб окт 22, 2005 2:15 am

:oops: моя грешка . Ама аз и без това вече чета А16 само когато ми е тъпо и нямам абсолютно нищо за правене :P Надявам се BatGoiko и компания да се постараят скоро да не е така . Но пак не е реално . Все едно аз да тичам доста бързо , ама да размахвам ръце като флегматик . Да възможно е така да стоят нещата със зомбито , ама чак пък толкоз . . .

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » съб окт 22, 2005 8:32 am

И тук идва момента, че според мен "Мъртва плът" трябва да пази повече от прободни наранявания, отколкото от сечащи и трошащи. Нали стрела през сърцето на човек нанася такива щети, каквито биха убили и зомби, но стрела през сърцето на зомбито е просот едно допълнение към тялото му. Крайник пък може да се откъсне само ако стрелата удари костта...и то под прав ъгъл.

Всъщност как умират аксиомските зомбита -като им прекъснеш ЦНС? като ги разпарчаладосаш? както човек - ръгаш го, ръгаш го и постепенно магията, държаща го на крака, се изпарява?
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб окт 22, 2005 4:05 pm

VORAC написа:И тук идва момента, че според мен "Мъртва плът" трябва да пази повече от прободни наранявания, отколкото от сечащи и трошащи.

Крайник пък може да се откъсне само ако стрелата удари костта...и то под прав ъгъл.

Всъщност как умират аксиомските зомбита -като им прекъснеш ЦНС? като ги разпарчаладосаш? както човек - ръгаш го, ръгаш го и постепенно магията, държаща го на крака, се изпарява?
Ако си спомням правилно, точно така е и в книгата. Трощащите оръжия са оптимални срещу немъртви:).

Къде, къде съм писал "да се откъсне"? Достатъчно е да се нанесат увреждания, които биха попречили на нормалното му движение. Хайде да не изпадаме в подробности какви са точно, но за целта в никакъв случай няма нужда от тежко сечащо оръжие...

Аз лично ги считам за умрели (what, again? :P)) при достатъчно количество понесени структурни щети. Все ми е едно дали ще заприлича на таралеж от стрели, ше му прекъснеш ЦНС и/или ПНС, или ще му натрошиш всичко, което може да се троши...

Между другото, чудя се, дали убийството на зомби се счита за гавра с труп? :lol:
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » съб окт 22, 2005 4:28 pm

Не знам дали се счита, но в светлината на немъртвите, популярната поговорка "На умрело куче нож вади" придобива доста различен смисъл.

Mushrambo
Калфа
Мнения: 54
Регистриран на: пон окт 10, 2005 9:32 pm

Мнение от Mushrambo » нед окт 23, 2005 1:44 am

Ами ако съдим по книгат то зомбито си има ТЖ и като му свършат си умира . Аз по дтуг начин не виждам нещата . А и то маи няма друг начин .

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед окт 23, 2005 7:29 pm

Andras написа:Не знам дали се счита, но в светлината на немъртвите, популярната поговорка "На умрело куче нож вади" придобива доста различен смисъл.
Аха, а представяш ли си "Един убит" как би трябвало да звучи? "Един убит-отново и отново..." :lol:
Мушрамбо, мисля, че въпросът е в какво точно се изразява загубата на Т(Н)Ж (Точки (Не-)Живот :lol: ) при не-мъртвите... Единственото сигурно е, че едва ли се отчита кръвозагубата или въздействието на отровата... :lol:
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Mushrambo
Калфа
Мнения: 54
Регистриран на: пон окт 10, 2005 9:32 pm

Мнение от Mushrambo » пон окт 24, 2005 12:37 am

Амиииии да това си е ясно . Ама пак имат ТЖ според системата нали . Пък в какво се изразяват е отделен въпрос .

Отговори