Е такова животно нема

Стари теми

Модератор: Модератори

Mushrambo
Калфа
Мнения: 54
Регистриран на: пон окт 10, 2005 9:32 pm

Е такова животно нема

Мнение от Mushrambo » нед окт 16, 2005 11:49 pm

Гледам си аз оня ден Аксиомеца 16, щото нямаше друго какво да правя (ооо боже) и чета съществата отзаде. Стигам до зомбито, където пише , че е по - бавно, но за сметка на това по-силно от скелета и т.н. След това гледам специалните умения и О БОЖЕ :shock: :shock: :shock: зомбито има умението Бързия Joe. Та незнам колко време се хилих ама ако продължа . . . ох ще умра . :lol: :lol: :lol: :lol:

[info]lowstef:Кирилизирах заглавието и леееко пипнах пунктуацията, че ми бодеше очите.[/info]

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » пон окт 17, 2005 12:11 am

Ми може да става дума за зомбирания Джо Баузър или може би някой от неговите ученици... :shock:
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пон окт 17, 2005 1:12 am

Не бъркай скороста с точките за действие! Двете неща са с огромна разлика! Вероятно Бързия Джо като умение е сложено за да се балансират ТД малко...
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пон окт 17, 2005 8:57 am

Според мен Кид е уцелил, но си мисля че щеше да е по-добре да се пише като "расово" умение - "Допълнителни ТД" - зомбито има повече ТД отклокото предполагат неговите Скорост и Ловкост. Нещо което да е еквивалентно на Бързия Джо, но да не звучи толкова... ами абсурдно наистина. :wink:
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон окт 17, 2005 5:01 pm

ТД и скорост не са чак толкова далечни неща. И аз мисля, че зомбитата трябва да имат малко ТД. Първо са измислени "мудните" зомбита, псоле някой се е хванал и "оригинално" е измислил зомбита, които "не са като онези, дето сте чели за тях". Не случайно в ДнД тая сган има паршал екшън.
Не бъркай скороста с точките за действие! Двете неща са с огромна разлика! Вероятно Бързия Джо като умение е сложено за да се балансират ТД малко...
:lol:
Някъде, някой (Андарас?) беше дал пример с рибки от ДнД (едикойсисетинг), които имат чарм пърсън само за да са балансирани. Магия...
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пон окт 17, 2005 5:59 pm

Някъде, някой (Андарас?) беше дал пример с рибки от ДнД (едикойсисетинг), които имат чарм пърсън само за да са балансирани. Магия...
Аз бях - с аболетите. Те не стига дет се водят изчадия (aberrations), ми като погледнеш какво са правили и се потрисаш. Едно дето чармват, ами и в суплементите се оказа, че имат цели цивилизации с подводни градове, че като за капак създали расата на скъмовете. Е да им имам рибките дет мязат на кръстоска между сом и есетра, таковата. Както и да е, това го споменавах в тема, в която обяснявах, защо точно е абсолютно ненужно да се правят смешни и жалки опити да се слага анатомия, физиология и етология на очевидно фантасмагорични създания, които допълнително объркват нещата и водят до комичен ефект.
Вероятно някой ги е натикал в ММ за да има достатъчно силна гадинка, дето живее по моретата. Да не би случайно да има едно място, където няма какво да изяде приключенците.

Но ако трябва да търсим паралел между Аксиом и ДнД по тая тема, най-точния пример са удушвачите (choker), които имат допълнително стандартно действие, извадено от нищото. И познайте сега кой се полиморфва във удушвач, дами и господа?!
Това е точно пример, когато някой решава да направи дадено създание с възможност да прави повече неща от колкото обективно му се полага, но там поне, като напишат че нещо е свръхестествено качество, повече въпроси не се задават. Тук е по-зле, понеже се води СПЕЦИАЛНО УМЕНИЕ, т.е. зомбито е хванало и се е научило на него. Ето това ме притеснява.

Mushrambo
Калфа
Мнения: 54
Регистриран на: пон окт 10, 2005 9:32 pm

Мнение от Mushrambo » пон окт 17, 2005 6:48 pm

А като погледнеш книгата за справака нещата стоят още по - зле . Скелета има РЕ : 20 , а зомбито 19 . Скелета има ТД : 13 , а зомбито 12 . ДА прибавим още 3 за зомбито от Бързия Джо и какво получаваме - 15 . И какво става - зомбито е по бързо . :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: до безкрай .

Потребителски аватар
SenDjar
Калфа
Мнения: 51
Регистриран на: вт апр 20, 2004 9:04 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от SenDjar » вт окт 18, 2005 12:09 am

Сега е време някой да се изкаже: "Ми правописна грешка :dunno: "

:D :D :D Иначе добро попадение Mushrambo!
God is dead, and no one cares!
Your God is dead, and no one cares!

Mushrambo
Калфа
Мнения: 54
Регистриран на: пон окт 10, 2005 9:32 pm

Мнение от Mushrambo » вт окт 18, 2005 9:15 pm

Надявам се във втората книга това да е оправено , както и много други работи , за които сега не искам да коментирам . :roll:

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » вт окт 18, 2005 9:25 pm

А кой от авторите е казал "Ще има втора книга"?

Така че смело изложи забелязаните глупости(в компактен вид :lol: ) тук, за да им бъде обърнато внимание.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт окт 18, 2005 10:07 pm

Повечето издънки са коментирани вече. Но е истина, че ще има нещо като втора книга. Там ще са разказите от по-горния конкурс а и (доколкото съм разбрал) всички грешки в първата книга.

Mushrambo
Калфа
Мнения: 54
Регистриран на: пон окт 10, 2005 9:32 pm

Мнение от Mushrambo » вт окт 18, 2005 10:32 pm

Значи системата остава непроменена такали да разбирам ь

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » вт окт 18, 2005 11:13 pm

Разбирай, че системата се основава и описва с една единствена формула:

3d6 + умение > 16 + усложнение

Всичко останало е притурка, която дава образ и картина за да вникнеш във формулата... И различна интерпретация на различните неща. Ако не те влече нещо го промени както желаеш и както ти харесва. Никой няма да ти се разсърди, ако си измислил по-добър вариант и особено, ако решиш да го споделиш...
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » вт окт 18, 2005 11:29 pm

Ох стига парадиране с тоя УФУД, че вече дори не е смешно.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » ср окт 19, 2005 11:40 am

Все пак системата наистина се върти само около УФУД, макар че според мен и там има какво да се пипне.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Mushrambo
Калфа
Мнения: 54
Регистриран на: пон окт 10, 2005 9:32 pm

Мнение от Mushrambo » ср окт 19, 2005 12:21 pm

Поне засега бих променил зомбитата . . . и сигурно много други неща , ако се вгледам по - добре .

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » ср окт 19, 2005 12:48 pm

т.нар Уфуд, не е нищо повече от абстрактното 'успех' <> 'трудност'.
И като такова то присъства както в Ендивал, така и във 98% от всички останали системи по света. В Д20 е зар + стойност > трудност, в Гурпс зар < стойност, в Д10 е зар>трудност....

Правя елементарния извод че този уфуд с неговите 3 зара и с някаква стойност лепната там за хубост и вероятно резултат на неуспешна борба за баланс, е сред по-бездарните вариации на 'успех' <> 'трудност'.

Това че в А16 изрично пише "видите ли ние сме първите които ползваме 'единна' формула за успех' нито значи че тя е единна, нито че са първите, нито че всички останали игри не следват същия принцип на 'успех' <> 'трудност'
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср окт 19, 2005 3:50 pm

Бах-лели! От едни зомбита до къде стигнахте.

Вярно, че На Ендивал му трябваха три книги за да стане сис...Е3. ДнД се е правило 50+ години, а все още е пълно със смешки. И така нататък. Ама заявлението, че няма да им друга книга със система може да си се тълкува точно като "ми то А16 си е оригинално, изпипано, ... ". Това също така обезмсиля всякаква конструктивна критика (но не и деструктивната :twisted: :) ).
:idea:
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср окт 19, 2005 3:54 pm

А кой ви казва, че няма да има друга книга (или пък, че ще има такава). В момента се работи по две различни версии на А16 - едната ще е безплатна, а втората ще си излезе на книга. За сега толкова, че да не се възбужда излишен интерес с въпроси на които не мога да отговоря все още - имената на новите версии са Аксиом16 Класик и Аксиом16 Универсал.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » ср окт 19, 2005 4:45 pm

Ще има ли дискутиране на тези два проекта преди тяхното излизане? И ако да - кога?
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср окт 19, 2005 5:13 pm

Всъщност не исках да го обявявам преди да съм напреднал достатъчно в работата по двата проекта, но за да прекъсна спора го направих. Ще има повече информация след време - първо ще се концентрирам над А16 Класик, щото това всъщност е олекотената версия на А16 и ще бъде пусната за свободно теглене на сайта (надявам се да я вместя в 16 страници :) ПДФ). За Универсал ще има доста повече работа, а и тя внася много промени в основния А16, което определено ще предизвика дискусии - отново олекотява някои правила в А16, но други направо си ги изменя... Засега има неща, които са доста спорни и само размишлявам над тях и за моментя няма смисъл да ги обсъждаме, преди поне аз да съм се убедил, че си струват труда. Ще пусна отделни теми, когато има повече какво да споделя. Кога? Зависи изцяло от свободното ми време.

ПП: И двата прокта няма да с аопбвързани пряко с конкретен свят! Универсал ще може да се прилага и извън фентъзи (и именно затова се казва така де).
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » ср окт 19, 2005 6:50 pm

( Аз се връщам на зомбитата ) Абе няма проблем да са по-бързи от скелетите. Само дет умението наистина да не удачно
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Mushrambo
Калфа
Мнения: 54
Регистриран на: пон окт 10, 2005 9:32 pm

Мнение от Mushrambo » ср окт 19, 2005 9:11 pm

По повод написаното от BatGoiko надявам се в другите две версии на А16 да има доста промени ( или по - малко печатни грешки :lol: зависи от гледната точка ) отколкото първата , защтото наистина ИМА какво да се пипне и то доста . А по повод зомбитата ми . . . то и без умението , което е толкова логично , колкото слоновете могат да летят , пак не са толкова бавни . Аз го разбирам поне наполовина бавни . Иначе няма никакъв смисъл . Ебаси и на пръв поглед се вижда това .

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср окт 19, 2005 9:15 pm

А16 универсал звучи мултиинтересно! Страхувам се обаче, че вероятно много ( до 50%) от "изменените" правила могат да се окажат " незначително" усложнени. Универсалността го изисква. Дано греша напълно.

(Обратно на зомбитата)Защо да няма проблем да са по-бързи от скелетите? Зомбито е скелет, накичен с плът, увеличаваща с пъти теглото му. Виж, ако зомбито го е вдигнал некромансер, който е въти ^ 2 по-силен от първия съм съгласен :D

Според мене Бат'Гойко трябва да се изкаже има ли нещо специално в аксиомската концепция за зомбитата. Аз когато водя зомбита ги ползвам като чудовища, които не спират да мърдат, докато не ги насечеш на частички (буквално). Аксиомските са други. Какви?
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Mushrambo
Калфа
Мнения: 54
Регистриран на: пон окт 10, 2005 9:32 pm

Мнение от Mushrambo » чет окт 20, 2005 11:40 pm

Въпроса е че зомбито се е НАУЧИЛО на бързия джо . Остава загадката как можеш да научиш нещо , което няма мозък въобще на нещо .

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » пет окт 21, 2005 12:15 am

Mushrambo написа:Въпроса е че зомбито се е НАУЧИЛО на бързия джо . Остава загадката как можеш да научиш нещо , което няма мозък въобще на нещо .
Виж сега, ако ти е толкова зор да се хванеш за едното наименование на нещо, и наистина ти трябва отговор на тоя въпрос, прочети вротия пост в темата и се успокой малко.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
D3BEPA
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: нед окт 02, 2005 3:15 am
Местоположение: Vorodor's Mansion
Контакти:

Мнение от D3BEPA » пет окт 21, 2005 12:59 am

Зомбито може и да няма мозък, но докато е било човек си е имало мозък така че няма може да го е знаело предварително. А пък може да е вундеркинд.
Its drawn to the scent of screaming.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пет окт 21, 2005 9:01 am

Абе Дзвер, а ако зомбито приживе е било маг? Магии дали ще прави? То и ти може да си вундеркинд, ама...

Mushrambo
Калфа
Мнения: 54
Регистриран на: пон окт 10, 2005 9:32 pm

Мнение от Mushrambo » пет окт 21, 2005 10:18 am

Предполагам че ако зомбито е били маг , сега ще бъде зомби лич . Ама иде да не коментираме това .

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пет окт 21, 2005 12:13 pm

А..ето, че нещата се нареждат. То било като в игра на близард:
Всяко зомби приживе е било ученик на бързия Джо. Значи тази джовска секта е боравела със сило от отвъдното, които не владее и ето какво се е получило. Това дава пълни основания за изследователска мисия в/у тъмните страни на привидно безобидното умение за бързо придвижване.

Страничен ефект от всички тези разсъждения : Ако нямш умението Бързия Джо и ако не можеш да изричаш магии, значи шанса да те вдигнат като зомби е нулев.

:lol:

Може сега да пообсъждаме и обикновения ездитен кон, който има атака с около два зара повече от начинаещ войн.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Отговори