Тъмни и Светли елфи

Стари теми

Модератор: Модератори

Заключена
Потребителски аватар
D3BEPA
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: нед окт 02, 2005 3:15 am
Местоположение: Vorodor's Mansion
Контакти:

Тъмни и Светли елфи

Мнение от D3BEPA » пон ное 21, 2005 10:55 pm

Според Вас трябва ли да има разпределение на 2-те раси? Лично според мен трябва. Да ама само според мен, ами според вас.......
Подготвил съм някакви начални статистики за разпределението, които подлежат на обработване. Та кой е за и кой е против, съответно, би било хубаво да има и обяснение защо има/няма нужда от разпределението.
Ми това е за сега. Вие сте на ход....
Its drawn to the scent of screaming.

Потребителски аватар
Battle_Mage
Работник
Мнения: 97
Регистриран на: вт сеп 27, 2005 12:49 pm
Местоположение: Търговище

Мнение от Battle_Mage » пон ное 21, 2005 10:58 pm

:shock: Според мен няма снисъл.В книгата са достатъчно разграничени и.... просто няма смисъл.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пон ное 21, 2005 10:58 pm

Ами те реално не са две различни раси. По-скоро са политически фракции. Между тях няма (поне според както разбрах книгата) никакви физиологични, биологични или каквито и да е други разлики.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » пон ное 21, 2005 11:03 pm

Напълно подкрепям lowstef. Може би трябва да има символични бонуси и минуси към социалните умения на тъмните и светли елфи. Пр. Тъмните елфи да имат минус към чужди езици и т.н. но да получават плюс в някое друго умение. Същото и с светлите елфи: получават бонус при изечаване на други раси.

Потребителски аватар
D3BEPA
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: нед окт 02, 2005 3:15 am
Местоположение: Vorodor's Mansion
Контакти:

Мнение от D3BEPA » пон ное 21, 2005 11:33 pm

Аз не говоря за нещо революционно, но все пак някои неща по принцип са различни за тъмните и светлите елфи. Например Тъмните лефи виждат отлично в тъмното, но пък не стоят така нещата със светлината, но това е Аксиом тези тъмни елфи можеби са различни, затова тук ще има думата Бат ни Гойко :wink: .
Its drawn to the scent of screaming.

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пон ное 21, 2005 11:41 pm

Например Тъмните лефи виждат отлично в тъмното, но пък не стоят така нещата със светлината, но това е Аксиом тези тъмни елфи можеби са различни, затова тук ще има думата Бат ни Гойко Wink .
Извинявай, но къде го прочете това? Забелязал съм, че за повечето хора тъмните елфи са пълна загадка и затова пораждат в главите им пълна каша. Всъщност разликата между тъмните и светлите елфи в Магландиум се основава само върху отношението им към другите раси. По същество светлите и тъмните елфи си прилчат помежду си много повече, отколкото, да речем, гигантите от племената на Великите мечки и Белите лъвове. Така че предложението ти е меко казано абсурдно.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
D3BEPA
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: нед окт 02, 2005 3:15 am
Местоположение: Vorodor's Mansion
Контакти:

Мнение от D3BEPA » вт ное 22, 2005 12:14 am

Не съм го чел в Аксиом, затова казах, че думата тък, т.е. там има Бат Гойко. Ми чета го в книгите на Салваторе, който им обръща най-голямо внимание. Не знам обаче дали тези елфи не са същите като (тъмните) в Д&Д, защото все пак са от Форготън Риилмс. Не съм играл Д&Д, нека някой, който е чел книгите на Салваторе и е играл Д&Д се изкаже по въпроса.
Its drawn to the scent of screaming.

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » вт ное 22, 2005 12:43 am

Първо, книгите на Салваторе са за Форготън Риълмс, докато тук става дума за Аксиом 16. Добре прочети това изречение, преди да говориш разни неща.

Както казаха някои души, тъмни и светли елфи няма практически. Има само елфи, които биват делени на две политически фракции, възникнали от самия мироглед на елфите - едните "обичат" останалите раси и искат да развиват контакти, докато другите са меланхолици и малоумни тъпаци и си кютат на своето - тоест мразят останалите раси. Но такова нещо като специални умения за едните няма, или поне няма според моите разбирания за това, което съм чел в ПММ-А16.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » вт ное 22, 2005 12:50 am

D3BEPA написа:Не съм го чел в Аксиом, затова казах, че думата тък, т.е. там има Бат Гойко...
Ми доста ще ти помогне да го прочетеш. Разликите са в идиологията (е, и каквото произтича от това) и туй то.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » вт ное 22, 2005 12:58 am

D3BEPA написа:Не съм го чел в Аксиом, затова казах, че думата тък, т.е. там има Бат Гойко...
[/quote]
МХАХАХахахахахАхахаХАхахАхахАхахахаХАхах
Изображение

Аз не съм чел Война и мир, но предлагам сюжета да се промени. Искам накрая да свършва със световен холокст, при който земята е пометена от извънземни!
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
D3BEPA
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: нед окт 02, 2005 3:15 am
Местоположение: Vorodor's Mansion
Контакти:

Мнение от D3BEPA » вт ное 22, 2005 1:09 am

Лелеле!!! Четете бе хора!!! Нямах предвид, че не съм чел за Елфите квото пише в Аксиом, ставаше въпрос за виждането на тъмно, това не съм чел в аксиом. Сега ясно ли ви е :lol: ? Навсякуде дето става въпрос за Тъмни елфи (мое мнение) става въпрос за Демони, Некроманти и още същества от подземния свят. Те са развили зрението си защото живеят подземята, поради причината,че ненавиждат всички останали раси. Ми и ти да живееш подземята и ти ще развиеш зрението си. :wink:
Its drawn to the scent of screaming.

Потребителски аватар
D3BEPA
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: нед окт 02, 2005 3:15 am
Местоположение: Vorodor's Mansion
Контакти:

Мнение от D3BEPA » вт ное 22, 2005 1:15 am

РЕЗО добре знам книгите на Салваторе за кво се отнасят трябва да си голям дебил за да не разбереш. Все пак си пише. Точно за това казах(омръзна ми да се повтарям), че Бат Гойко ще се изкаже, ако не става просто се трие темата и толкоз. Хубаво Елфите са едни, но това не пречи да ги разграничим, както навсякъде го правят. Зависи от идеите на Автора. Така, че Бат Гойко ти си......
Its drawn to the scent of screaming.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт ное 22, 2005 1:48 am

D3BEPA написа:ставаше въпрос за виждането на тъмно, това не съм чел в аксиом. Сега ясно ли ви е :lol: ? Навсякуде дето става въпрос за Тъмни елфи (мое мнение) става въпрос за Демони, Некроманти и още същества от подземния свят. Те са развили зрението си защото живеят подземята, поради причината,че ненавиждат всички останали раси.
Некой да извика Стефан и да го пита по въпросите за физиката светлината и физиологията...
Ми и ти да живееш подземята и ти ще развиеш зрението си. :wink:
Някой да е чувал за нещо наречено еволюция!?!? Къртицата и сляпото куче живееят под земята, а на сляпото куче му казват сляпо не случайно!
Има нощни животинки които имат по-добро НОЩНО зрение спрямо други такива, ама говорим за по-добро и за нощно. съвсем друг е въпроса че Аксиомските елфи на тъмно влизат е динствено в хралупа.

Малко в страни от въпроса: Защо елфите са преходното звено между маймуната и човека? ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
D3BEPA
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: нед окт 02, 2005 3:15 am
Местоположение: Vorodor's Mansion
Контакти:

Мнение от D3BEPA » вт ное 22, 2005 1:55 am

Отчаях се :cry: какво общо има физиката тук по :twisted:-те . Отговор: нищо. За каква еволюция говорим нали това е фентъзи свят не ми давай примери с реалността :evil: .
Последна промяна от D3BEPA на вт ное 22, 2005 1:59 am, променено общо 1 път.
Its drawn to the scent of screaming.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » вт ное 22, 2005 1:56 am

физика и еволюция?! Баааах ;)
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » вт ное 22, 2005 10:40 am

D3BEPA написа:РЕЗО добре знам книгите на Салваторе за кво се отнасят трябва да си голям дебил за да не разбереш. Все пак си пише. Точно за това казах(омръзна ми да се повтарям), че Бат Гойко ще се изкаже, ако не става просто се трие темата и толкоз. Хубаво Елфите са едни, но това не пречи да ги разграничим, както навсякъде го правят. Зависи от идеите на Автора. Така, че Бат Гойко ти си......
А ти трябва да си голям дебил за да не схванеш това:
Както казаха някои души, тъмни и светли елфи няма практически. Има само елфи, които биват делени на две политически фракции, възникнали от самия мироглед на елфите - едните "обичат" останалите раси и искат да развиват контакти, докато другите са меланхолици и малоумни тъпаци и си кютат на своето - тоест мразят останалите раси. Но такова нещо като специални умения за едните няма, или поне няма според моите разбирания за това, което съм чел в ПММ-А16.
което е писано поне пет пъти в темата... :roll:

Потребителски аватар
D3BEPA
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: нед окт 02, 2005 3:15 am
Местоположение: Vorodor's Mansion
Контакти:

Мнение от D3BEPA » вт ное 22, 2005 11:01 am

Спирам :lol: . Явно не мога да ви обясня каква е идеята ми. Тогава няма смисъл да правим СПАМ!!!
Брей това политическо разделение, то не бяха тъпаци, то не бяха меланхолици. Но на повечето места на които съм срещал Тъмни и Светли елфи- ми имат си различни характеристики, едните имат повече ловкосто от предните, но те пък от своя страна имат повече инт. и така нататък......
Но стига глупости РЕЗО, ме разби, той е прав затва вече няма кво да кажа, прав си РЕЗО :lol: :wink: .
Колкото до ДЕБИЛ, грешно си ме разбрал, казах, че попринцип някой трябва да е дебил, за да не види надписа Форготън Риилмс :lol: .
Its drawn to the scent of screaming.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » вт ное 22, 2005 11:53 am

Остави ДнД на страна. И мен ме кефи псиона на ДнД, ама в Аксиом 16 няма Псиони (Е, то всъщност има, ама в на Иван едно приключение само ;))! В книгата е описано съвсем точно каква е разликата между тъмни и светли елфи. Ако ти трябва елф с повече ловкост си развиваш ловкоста, ако ти трява с повече Интелект му развиваш интелекта. Това не е ДнД, където почваш с ловкост 18 и щото си елф взимаш +2 та да стане 20.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
D3BEPA
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: нед окт 02, 2005 3:15 am
Местоположение: Vorodor's Mansion
Контакти:

Мнение от D3BEPA » вт ное 22, 2005 12:04 pm

Това се опитвах да обясня на всики, но изглежда само Кид ме е разбрал, ако приемем, е Тъмните си останат така, няма да правим разделение, но ако Гойко има нещо на ум, нека да го каже.
Its drawn to the scent of screaming.

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » вт ное 22, 2005 12:06 pm

Според Вас трябва ли да има разпределение на 2-те раси? Лично според мен трябва. Да ама само според мен, ами според вас.......
Подготвил съм някакви начални статистики за разпределението, които подлежат на обработване. Та кой е за и кой е против, съответно, би било хубаво да има и обяснение защо има/няма нужда от разпределението.
Е ти или сам си противоречиш, или просто нещо не мога да те разбера. Отначало предлагаш разделение на тъмни и светли елфи като две различни раси, след това изведнъж се съгласяваш с мнението на Кид:
В книгата е описано съвсем точно каква е разликата между тъмни и светли елфи. Ако ти трябва елф с повече ловкост си развиваш ловкоста, ако ти трява с повече Интелект му развиваш интелекта.
Нещо не мога да разбера. А бат Гойко каквото е имал на ум, вече го е казал (написал) в А16 предполагам. Ако той е участвал в създаването на елфите де ;)

Потребителски аватар
D3BEPA
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: нед окт 02, 2005 3:15 am
Местоположение: Vorodor's Mansion
Контакти:

Мнение от D3BEPA » вт ное 22, 2005 12:12 pm

Да ама Аксиом тепърва ще се пише- предполагам . В случая раси не е най-точната дума, имах предвид разлика в характеристиките им.
Its drawn to the scent of screaming.

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » вт ное 22, 2005 12:18 pm

D3BEPA написа:Да ама Аксиом тепърва ще се пише- предполагам . В случая раси не е най-точната дума, имах предвид разлика в характеристиките им.
:shock: :shock: :shock:

:lol: :lol:

Потребителски аватар
D3BEPA
Работник
Мнения: 120
Регистриран на: нед окт 02, 2005 3:15 am
Местоположение: Vorodor's Mansion
Контакти:

Мнение от D3BEPA » вт ное 22, 2005 12:35 pm

Тая тема много зле стана, за което (и) аз съм виновен. Стеф9 ако мога да те наричам така) трийй, сега няма време за обяснения щот трябва да излизам за даскало.
Its drawn to the scent of screaming.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт ное 22, 2005 1:01 pm

По принцип няма две различни раси елфи и това си е казано съвсем ясно и недвусмислено. Това е като да има две различни раси китайци - няма такова нещо. Ако някъде по останалите оцелели земи от титания се е случили някои елфи да живеят под земята ще се разбере в последствие, но дори и това едва ли ще е довело до кой-знае какви изменения у тях - става дума само за 15 века, а това са 5-6 поколения елфи. За 5-6 поколения не стават кой знае какви промени ако разчитаме на еволюцията... но ако говорим за мутация (в следствие на магия, радиация и т.н) това е съвсем друго. Войната, като много глобален конфликт, на доста напреднала цивилизация, позволява да развихряте въображението си и в такива насоки, но ако решите да го правите, нека да не е само и единствено с цел да докараме тъмните елфи на Салваторе в Титания... нищо не ви пречи да играете с А16 и във форготън риълмс и в който и да било друг свят, така че няма защо да напъхаме всичко в Магландиум. Идеята на Магландиум и Титания е да започне като един що-годе класически свят - джужджета, елфи и т.н. -, за да е достъпен за възприемане и от начинаещите играчи, а в последствие да се разкрие като такъв със свои характерни особености и причудливости. Това значи, че сме искали нашите раси в Магландиум да имат свое собствено, макар и близко до стереотипа излъчване - затова не сме напъхали никакви елфи под земята - нямаме нужда от това и считаме, че е много по-добре да има разлика в мирогледа, отколкото в една или две статистики - играчите могат да си развиват героите както пожелаят, така че между двама елфи да има много голяма разлика, така както между двама човека на земята има много голяма разлика в зависимост от това как са се развивали през годините.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » вт ное 22, 2005 1:05 pm

Малииии, човек да не поспи повече! Сега последно - в Магландиум (света, системата е друго, ако искате да играете Форготън Реалмс по А16 ще се наложи да направите отделени елфи, че и други работи доста) има само едни елфи - ъъъ... елфи! "Тъмни" и "светли" са политически термини. Ако щете заместват "Ксенофоби" и "Глобалисти"; "Атака" и "Всички останали". Не се различават помежду си, освен по манталитет. В книгата изрично си пише, че понякога тъмни елфи претендират да са светли за да шпионират извън Гората.

ПП Виждането на тъмно е фентъзи измислица. В реалния свят животните живеещи в тъмнина са слепи, или практически слепи. Друг е въпрос, че някои видове в сумрак (много слаба светлина - примено звездна) виждат почти толкова хубаво, колкото и на светло. Това се нарича "нощно виждане". В ПММ го имат джуджетата и е наречено "Устойчиво зрение"

ППП Тази тема довечера ще извърши една последна разходка да Кошчето


Добавено от БатГойко: Може да я оставиш заключена и да зачистиш всичкия спор по въпроса, като оставиш само първото мнение и последните две (моето и твоето), а между тях по преценка всяко, което носи някаква конкретна информация. Така темата ще остане като разяснителна бе;лежка, защо в Магландиум няма тъмни елфи.... И защо Салваторе не пише за нас :)
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Заключена