ДРИАДИ-ОЩЕ ЕДНА НИР

Стари теми

Модератор: Модератори

Отговори
KOLOBAR
Работник
Мнения: 91
Регистриран на: пон окт 17, 2005 12:31 pm
Местоположение: БЪЛГАРИЯ

ДРИАДИ-ОЩЕ ЕДНА НИР

Мнение от KOLOBAR » пет фев 10, 2006 1:41 pm

Малкото което знаем за дриадите идва от разкази на пътешественици и от документи в библиотеката на
Тир Ал Олминор.Отделен въпрос е че документите могат да се разчетат само от някой с елафи и древния
език на максимум :!: Спори се дори и за произходо на дриадите: според някои са създадени от
елфите или дори от тримата повелители,според други от Великото дърво а според трети са възникнали в резултат на смесването на елфи с някаква неизвестна раса/последната теория има най-малко привърженици/. Всяко от мненията е основателно :D От една страна дриадите и елфите са много близки като вънщност ,език/съвпадат с над 70 %/и култура.Движенията на дриадите обаче са много по бавни
/всъщност те са най-бавната раса в Магландиум/.От друга страна се срещат само сред горите/без веч-
ната/и са тясно свързани с дърветата :wink:
Статистики :живот=35
скорост=9
МЗ=1
СИЛА=5-14
Ловк=3-10
инт=5=17
изд=7-12
прец=6-16
РаСОви особености:
1-Невъзможност за гмуркане-независимо от уменията им да плуват дриадите не могат да се гмуркат и
жива дриада не може по никакъв начин да потъне
2-Ограничение за магии-единствените магии които дриада може да ползва са друидски и тези от школите
на водата,въздуха и земята
3-Променливи щети-дриадите понасят тройно по големи щети от огън и 25%по-малко от тъпи :x освен това никакви шокови
4-Сливане с дърво -в случай на опасност дриадата може да се слее с дърво/трябва да има допир /и изглежда
като част от него.Цената е 1 умора на всеки 20 сек
5-Стабилност-+5 стабилност
6-ЛИчно дърво/недоказано/-пРЕДПОлага се че още с раждането си духът на дриадата се свързва с
някое дърво и ако то умре/огън или бъде отсечено/ дриадата също умира и обратно.Има и мнение че
след смъртта си дриадите се превръщат в дървета
При дриадите съотношетието жени-мъже е е 4към 1 и вероятно точно по тази причина мъжете се занимават основно с домакинска работа и създаване на потомство/по 1 дете в семейство/
Дриадите придобиват СУ стрелец и спец в лъкове и механични за 0 ТР,ДВоен изтрел ,друид и горянин
за 1 тр и всички останали като елфите
Последна промяна от KOLOBAR на пон фев 13, 2006 10:25 am, променено общо 3 пъти.
НЕКА ИУИ БЪДЕ С НАС
АН УАКХ

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » пет фев 10, 2006 4:02 pm

Ох... има едно копче на клавиатурата, викат му "спейс", "интервал", "шпация" и не знам още как. Хубаво е да го ползваш, а още по-хубаво е да не пишеш с главни букви. Нищо лично, просто става по-прегледно :)

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » пет фев 10, 2006 9:01 pm

Първо за правописа правописа. Проверявай си текста за печатни грешки. И по-лоши постове съм виждал, но все пак дразни.

Сега по основния въпрос. Първо, напълно липсва описание и история, а без това една раса не е раса. Кое е това "малко", което знаем за тях, като нищо не ни е казано. И как така се "предполага", че дриадите имат лично дърво. Един разказвач трябва да знае със сигурност така ли е или не. Тези предположения и несигурности са само приказки без съдържание. Освен това защо не могат да се гмуркат? И какво, по дяволите, значи "мъжете се занимават със създаване на потомство"?! За да се създаде потомство са нужни и мъж и жена, друг начин няма.

И накрая за статистиките. Те са ужасно, небалансирано бавни и неловки, а с нищо не го компенсират. Аз никога не бих играл с дриад в този му вид. Не знам какъв му е характера, каква му е историята, как точно изглежда (да не би да са като две капки вода с елфите), а на всичкото отгоре имам сума ти слабости и нито едно предимство. :snotty: Не, благодаря.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
Hazalad
Работник
Мнения: 109
Регистриран на: пет фев 13, 2004 4:39 pm
Местоположение: Някакво
Контакти:

Мнение от Hazalad » съб фев 11, 2006 1:47 am

Айде още една раса, за която нищо от никого не се знае, но изненадващо се знаят всичките и статистики и умения. Е, как, откъде? Що за раса е това? Пълна излагация и губене на време:)
I`m kid at heart, you see? When you tell me to stop, it just makes me run faster!

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Re: ДРИАДИ-ОЩЕ ЕДНА НИР

Мнение от Miro » съб фев 11, 2006 3:11 am

KOLOBAR написа: 1-Невъзможност за гмуркане-независимо от уменията им да плуват дриадите не могат да се гмуркат и
жива дриада не може по никакъв начин да потъне
УОУ. Това напомня за ДнД-ския имувабъл род. Представете си плаващ кей, който използва за възглавнци няколко дриади-антигмуркини :):)
---
Аз винаги съм си представял дриадите като особено сексапилни фентъзи създания...ама с тая ловкост не, мерси! За смтка на което , виждам, са издържливи като джуджета. Някаква причина за това?

ПП: и още една критика...Хевък...това е обявено, че е НИР, не ИР ;)
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Hazalad
Работник
Мнения: 109
Регистриран на: пет фев 13, 2004 4:39 pm
Местоположение: Някакво
Контакти:

Мнение от Hazalad » съб фев 11, 2006 8:03 am

Сега (от велика скука, все пак е 7 почти сутринта) си направих труда да прочета по-подробно уменията на дриадите и някакси ми се наби на очи неколкократното споменаване на "домакинска работа" и това колко са умели дриадите в нея. Като се има предвид, че става дума за горски духчета живеещи в дървета, за ква домакинска работа става дума? Миене на чинии или пране на дрехи и килими? Минават ли с прахосмукачките всяка сутрин мъжете през гората (понеже нали те домакинствали щото са малцинство)? Плетат ли пуловери или се ограничават до рибарски мрежи?:)
I`m kid at heart, you see? When you tell me to stop, it just makes me run faster!

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Re: ДРИАДИ-ОЩЕ ЕДНА НИР

Мнение от Havoc » съб фев 11, 2006 3:34 pm

VORAC написа:ПП: и още една критика...Хевък...това е обявено, че е НИР, не ИР ;)
Виноват. Но това не променя нищо в поста ми.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » нед фев 12, 2006 12:03 am

Уф, Колобар, не за пръв път, като правиш раса се почва от описанието и историята, обществото, обичайте, религията и тн. Статистиките са само подробност. Винаги съм си мислил, че към новите раси може да се подходи с малко повече въображение.
При дриадите съотношетието жени-мъже е е 4към 1 и вероятно точно по тази причина мъжете се занимават основно с домакинска работа и създаване на потомство/по 1 дете в семейство/
Така написано излиза, че мъжките дриади раждат. Оригинално! :)
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Hazalad
Работник
Мнения: 109
Регистриран на: пет фев 13, 2004 4:39 pm
Местоположение: Някакво
Контакти:

Мнение от Hazalad » нед фев 12, 2006 12:59 am

Това би трябвало всеки да го знае, ама явно и той е трети клас още. Или четвърти най-много. Върви му обяснявай после, че повечето от характерните особености за дадена раса произтичат именно от тия неща, за които той грам не е писал. За него е важно да имат тия и тия статистики, тия и тия умения, тия и тия особености - а защо просто няма значение.
I`m kid at heart, you see? When you tell me to stop, it just makes me run faster!

KOLOBAR
Работник
Мнения: 91
Регистриран на: пон окт 17, 2005 12:31 pm
Местоположение: БЪЛГАРИЯ

Мнение от KOLOBAR » пон фев 13, 2006 10:41 am

Така написано излиза, че мъжките дриади раждат. Оригинално! :)
---------------------------------------

Сега да не излезе ,че бащати не е взел участие в зачеването ти :?:

Относно историята и възникването на на дриадите в главата ми се въртят някои откъси от легенди и
ще ги постна когато ги пооформя и когато имам вдъхновение.
За личното дърво:с превръщането в дърво съм се изсилил-отпада .Факт е че са забелязвани дриади
да умират без видима причина/случаите се броят на пръстите на едната ръка/а в един от тях това съвпада с пречупването на дърво от мълния.Получената информация обаче е крайно недостатъчна
за да се установи дали душата на дриадата е свързана с дърво
И една промяна в гмуркането-дриада в безсъзнание може да потъне но много бавно/освен ако не я на
тискат
НЕКА ИУИ БЪДЕ С НАС
АН УАКХ

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » пон фев 13, 2006 1:12 pm

KOLOBAR написа:
Така написано излиза, че мъжките дриади раждат. Оригинално! :)
---------------------------------------

Сега да не излезе ,че бащати не е взел участие в зачеването ти :?:
Това, което Cocaine искаше да каже е, че е очеизвадно, че и двата пола участват в създаването на потомство, това няма нужда от споменаване. Щом си го споменал, човек може да остане с убеждението, че именно те (мъжките дриади) се занимават с раждането :rofl: .

И като съм на тая тема, ако наистина във всяко семейство има най-много 1 дете и има, примерно... 30000 дриади само след 4 поколения ще са 1875, и то ако всички дриади имат дете. Но това вече е заяждане за подробности :twisted: .
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон фев 13, 2006 4:53 pm

Колобар, не бързай да отхвърляш разни неща от идеите си, поради каквато и да било причина. Остави расата засега така. Добави й история, опитай да я вместиш пълноценно в света на Титания и го направи така, че на хората, като четат да им се прииска да срещнат дриада в своите приключения. Самите статистики и умения ще дойдат от самосебе си. Тези в момента са се появили по някаква твоя логика, която все още не се знае дали си противоречи или си взаимодейства с историята и основния замисъл на Дриадите (щото очевидно, все още не ти е напълно ясна), затова не бързай да махаш нещо, която после може да решиш, че отново ти е нужно.
И се опитвай да извличаш полезното от "острата критика" на постителите на форума. Това е работата им - да ти покажат, кое им е прозвучало зле и кое неубедително и кое... А ти пък от своя страна трябва или да ги убедиш, че не са те разбрали добре или наистина да промениш идеята, но в никакъв случай не го прави само, защото на някого не му харесало - променяй само когато ти самият си убеден, че това е необходимо.
Поздрави на всички!
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Hazalad
Работник
Мнения: 109
Регистриран на: пет фев 13, 2004 4:39 pm
Местоположение: Някакво
Контакти:

Мнение от Hazalad » вт фев 14, 2006 6:39 pm

Не, проблема на КОЛОБАР явно е, че е преизпълнен с ентусиазъм да се докаже колко оригинални и интересни идеи има. Поради това подхваща един куп неща едновременно, прави ги нескопосано и в крайна сметка дори не го довършва - единственото довършено нещо от него скоро ще е здравият разум на посещаващите форума. Тая критика не е с цел да го обижда или нещо подобно - но в крайна сметка вижте резултата - две теми за безсмислени полунагласени, краднати от тук и там раси. В нито една от темите няма нищо от най-важните неща за расите - нито история, нито бит нито култура, даже едно елементарно описание
- а именно тия неща различават расите една от друга, без тях имаме просто една групичка същества тука и една по-друга групичка (с по-различни статистики) същества ей-там, които от време на време се бият ама дори и те не знаят защо (понеже никой не си е седнал на четирибуквието да го измисли и обоснове).

Колобар, преди да се юрнеш да постваш за 3-а и 4-а раса, вземи помисли за разнообразие. Защото като следя абсолютната незаинтересованост и безхаберие относно отправените досега критики, май това е единственото (и съществено) нещо с което не се занимаваш.
I`m kid at heart, you see? When you tell me to stop, it just makes me run faster!

KOLOBAR
Работник
Мнения: 91
Регистриран на: пон окт 17, 2005 12:31 pm
Местоположение: БЪЛГАРИЯ

Мнение от KOLOBAR » ср фев 15, 2006 2:13 pm

BatGojko написа:Колобар, не бързай да отхвърляш разни неща от идеите си, поради каквато и да било причина. - променяй само когато ти самият си убеден, че това е необходимо.
Поздрави на всички!
----------------------------------------------------------------------------
Единствената причина поради която бих променил нещо в постовете си е че новия вариант ми харесва
повече.Същото е и като мисля умения,оръжия или магии-нагаждам ги според личните си предпочитания

Относно външността -дриадите имат телосложението на елфите и също като тях заострени уши но тези на
дриадите са наполовина по-малки.Женските дриади имат прическа"глухарче"докато мъжките имат дълги
коси и бради.Цветовете им /на косите и брадите/в низходящ ред са:зелени, кафеви и жълто червени
Относно статистиките започнах с тях зашото ми е по-лесно пък и нее казано че не може да се измисли
история като се съобразяваш със статистиките :!: Сложих им такава скорост и ловкост поради една
причина-че не смятам да играя с дриада
Между другото г игантите са много силни но интелекта им не е голям и съответно ще получават по-малко
ТР на ниво.Това значили да не играем с гигант :?:
И едно уточнение-дриадите никога не използват брадви или алебарди
НЕКА ИУИ БЪДЕ С НАС
АН УАКХ

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср фев 15, 2006 2:18 pm

идеята не е да не започваш от статистиките (особено ако ти помагат в историята след това), но да поднесеш на останалите твоята по-обща представа за расата. И няма нищо лошо в много завишените или много намалени показатели, ако те са с определена цел.
Аз исках да ти кажа да не се поддаваш на промени само под влияние на критика, защото това не води до добри решения иначе ако ти самият си убеден в промяната - прави я, разбира се.
Успех!
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Hazalad
Работник
Мнения: 109
Регистриран на: пет фев 13, 2004 4:39 pm
Местоположение: Някакво
Контакти:

Мнение от Hazalad » ср фев 15, 2006 3:03 pm

Идеята е да измислиш раса. След това възоснова на нея се мислят статистиките. Не обратното.
I`m kid at heart, you see? When you tell me to stop, it just makes me run faster!

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср фев 15, 2006 3:08 pm

И обратният метод работи, но по-скоро, когато създаваш основни механики за играта. Иначе, ако работиш като надстройка на света е достатъчно да нзаеш дали искаш расата да е много силна, много умна и т.н. без да имаш нужда от особени статистики. Тя смислената "игра със статистиките" е вече почти изчерпана в рамките на игровите раси (не се притеснявайте ще има и още игрови раси ;) ), но за неигровите не се изисква никакъв баланс, така че там нещата са по-свободни.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Hazalad
Работник
Мнения: 109
Регистриран на: пет фев 13, 2004 4:39 pm
Местоположение: Някакво
Контакти:

Мнение от Hazalad » ср фев 15, 2006 3:49 pm

Да, ако се работи все още по основите на самият свят е възможно първо да се почне със статистики - да има
една умна, една бърза една силна една "красива" раса и т.н. Обаче щом става дума за готов свят, първо трябва да се намери мястото на расата в тоя свят, след това да се мисли всичко останало.
I`m kid at heart, you see? When you tell me to stop, it just makes me run faster!

KOLOBAR
Работник
Мнения: 91
Регистриран на: пон окт 17, 2005 12:31 pm
Местоположение: БЪЛГАРИЯ

Мнение от KOLOBAR » ср фев 15, 2006 5:18 pm

Дриадски лък-дриадския лък е любимото оръжие на дриадите

Размер и МР 170-200 см/Мр.4
Атака -пр:си
атаки из СУ спец в лъкове,ниво на атаката=СУ/2
1-забиване
2-пронизване
3-пренебрегване
4-прицелване
4-мана изтрел
6-двойна щета
Тегло=5 кг.Обсег=5 сила.Щети=+3 зара за вида на стрелите
Тъй като дриадите живеят изолирано,което е и причината за оскъдната информация за тях то дриадски-ят лък няма широко разпространение.Елфите са го усъвършенствали и така се е появил
елфическия лък
И една промяна -като бройка мъжките дриади са почити равни на женските ,но им липсва инициативност
и затова са в "подчинено"положение
НЕКА ИУИ БЪДЕ С НАС
АН УАКХ

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » ср фев 15, 2006 8:48 pm

Колобъре, ти въобще четеш ли чуждите постове?

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » ср фев 15, 2006 9:10 pm

Защо му е, статистики може да прави и без зли хора да му пречат... а за повече очевидно мерак и подход няма.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Hazalad
Работник
Мнения: 109
Регистриран на: пет фев 13, 2004 4:39 pm
Местоположение: Някакво
Контакти:

Мнение от Hazalad » чет фев 16, 2006 12:35 am

Що ли си мисля, че всеки идиот може да седне да напише няколко статистики ей така от нищото? Не се притеснявам да не обидя Колобар понеже той явно наистина не се интересува от нищо, освен от себе си и своите статистики:)
I`m kid at heart, you see? When you tell me to stop, it just makes me run faster!

KOLOBAR
Работник
Мнения: 91
Регистриран на: пон окт 17, 2005 12:31 pm
Местоположение: БЪЛГАРИЯ

Мнение от KOLOBAR » пет мар 10, 2006 2:55 pm

ЗАпазен откьс от легенда за сьздаването на дриадите:

Тримата повелители предали и 4аст от гордоста си на елфите.При някои от тях тя била толкова силна,4е решили и те
да сьздадат своя раса.Сьбрали се таино и в продзлжение на векове опитвали докато накрая постигнали успех
.Новите сьздания много прили4али на тях,но и били доста разли4ни.Разбрали оба4е за това повелителите и
се разгневили...
В КРАЙна сметка дриадите били прокудени завинаги от ве4ната гора и прокълнати с многократно по-бав-
ни движения.

Запазен е и откъс от друга легенда:
Тъжно и самотно се по4увствало веднъж великото дърво.Решило да създаде някого с,когото да си говори.Използвало магията си и 4аст от себе си и така се появил нови същества-дриадите
ТЕ оба4е били толкова много,4е в 4удната гора не останало място за други създания,затова дървото изпратило
по-голямата 4аст от тях в другите гори на Магландиум...
Никой не знае кое в тези 2 легенди е истина и кое-не.Факт е оба4е,4е дриадите умишлено странят от останалия свят
и ревниво пазят таините си.ВСЕки влязал по-надълбоко в тях и особено ако се е разприказвал е свършвал с
поне 1 стрела себе си и обикновяно това сполетява и онези пред,които е споделял Едно е сигурно-
дриадите още дълго ще си останат една от най-големите загадки на Магландиум
И едно уто4нение-Магландиум е единствения континент на Титания където се срещат
НЕКА ИУИ БЪДЕ С НАС
АН УАКХ

Отговори