Разсъждения за Джуджетата

Стари теми

Модератор: Модератори

Отговори
Потребителски аватар
Boluk
Чирак
Мнения: 18
Регистриран на: ср дек 28, 2005 11:53 pm
Местоположение: В една далечна, далечна страна...
Контакти:

Разсъждения за Джуджетата

Мнение от Boluk » ср фев 15, 2006 5:29 pm

/Преместено от темата Въпроси и отговори/

Ей така докато разглеждах за пореден път джуджетата ми хрумнаха някои идеи. Кое от изброеното е вярно?

- Предишният крал на джуджетата се е казвал Баул Нинелокчич
- След като е умрял от препиване е бил погребан в каменен саркофаг в добре охладена зала, за да могат младите джуджета да ходят там на поклонение
- Сегашният крал Баул Нилатсокчич е взел властта като е забил кирка в главата на един от основните претенденти
- Баул Нилатсокчич има добре поддържани мустаци (въпреки че си има и брада), обича да пуши лула, а любимите му фрази са "Старейшините решават всичко" и "Има джудже - има проблем, няма джудже - няма проблем"
- Младите джуджета си имат организация, която се казва "Откривател", а символа й е кръстосан чук и кирка
Вие търсите хора, достойни за вашите храмове, а аз диря храм, достоен за хората.

Даная - да играеш системно без система :)

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср фев 15, 2006 5:50 pm

Само се чудя, дали си уцелил темата ;) Че е въпрос, въпрос е, ама ще го попрехвърля в някоя нова темичка.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » ср фев 15, 2006 7:09 pm

Абе интересно е да се даде сегашно състояние на света. Ма много малко бее. По общо кажи. Да разбирам ли че джуджетата на третото а първото име действа кат фамилия?
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » чет фев 16, 2006 11:21 am

Баул е титла сред джуджетата, Долар.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » чет фев 16, 2006 12:09 pm

А защо трябва да е охладен плътно затворения каменен ковчег? За да им е студено на поклонниците, да?
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » чет фев 16, 2006 12:24 pm

Просто Болук е решил, че клановете на джуджетата са някаква фентъзи версия на СССР. Той погрешно интерпретира фактите по свой собствен начин, вместо да се води по написаното в книгата. Вероятна причина за това са имената на последните двама планински крале - Баул Чичко Сталин и неговия предшественик Баул Ну Ленин Пагади Трети (четени от дясно на ляво). Няма да коментирам самите имена, това вече е правено.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » пет фев 17, 2006 8:55 pm

Точно това гледах да не коментирам, щото много щях да псувам.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет фев 17, 2006 10:55 pm

Имената на джуджетата се образуваха от житейския им път (май или юни), така добре познатия ви приятел на който за кратко сте казвали Балин е с автентичното име: Баразадниканасиналошонаправилк атозаспалдобуресгръмопряхитозатво рилозадълговремемногогал ерииникогаповеченегодопускай тедаприпаридогалериите*

*името е разделено на парчета за да нестава широка темата иначе е слято и се изговаря на едни дъх.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб фев 18, 2006 12:03 am

Съответно, ако Баулите са проявили черти, присъщи на някой исторически лидер от Магландиум, напълно възможно е да бъдат наречени на негово име, което обозначава сходство в методите и стила им на управление:). А тези двамата вероятно са, прочетете пак частта за дълбоките галерии. По същата причина мисля, че е напълно възможно така да се казват последните двама крале на джуджетата :lol: . А за сходствата с някои съществували внашия свят исторически лидери-ормално не сте ли чували законът на магията, който гласи, че историята се повтаря? Като добавим съществуваето на паралелни светове, просто е логично да има някакво пренасяне.... 8)
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Boluk
Чирак
Мнения: 18
Регистриран на: ср дек 28, 2005 11:53 pm
Местоположение: В една далечна, далечна страна...
Контакти:

Мнение от Boluk » вт фев 28, 2006 2:21 pm

@Аларис - да, ама не. А щом се хващаш за дума, значи не се чувстваш много стабилен (вятър те вее на бял кон) :)

@Кокаин - не е само заради едното име. Имаше ги и подземните галерии и затвореното общество, което живее в лишения, но е щастливо и ред други дребни детайли. От една страна ги има обичайните джуджета, дето ги знаем още от Толкиново време, но пък имат едни такива особени черти - мили, близки, родни - та чак ти идеш да ги разцелуваш :) В крайна сметка това му е хубавото на Магландиум - свободата да интерпретираш. Асен май беше казал (не съм много сигурен), че джуджетата му приличат на японци и сигурно е имал аргументи за това.

Всъщност идеята на цялата тая тема е, че в училище винаги се дразня когато в час по литература ме застрелят с въпроса "Какво е искал да каже автора?" Че аз да не съм пророк?! Обаче тук авторите са ни подръка и предлагам да притиснем батГойко и той да си признае какви са тия такива джуджета :D
Вие търсите хора, достойни за вашите храмове, а аз диря храм, достоен за хората.

Даная - да играеш системно без система :)

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт фев 28, 2006 3:24 pm

Има логика в тълкуванията ти ;) Ама ко аз разкрия всичко, къде ще отиде магията? Така е, не е никак случайна заигравката с чичко ви сталин и други специфични черти на джуджетата - обществото им е криво и те живеят в затъмнение (буквално, предвид, че са под земята).
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » вт фев 28, 2006 3:54 pm

"Какво е искал да каже автора" е най-омразното ми нещо в цялото ми училищно образование. Защото първо - само автора си знав какво е искал да каже и второ - не е важно какво е искал да каже, а какво съм разбрал аз. Е, да, понякога някои неща са общо взето очевидни, особено когато посланията са любов, патриотизъм, дълг, приятелство, жертвоготовност и прочие повече или по-малко банални* неща, но често човек откирва в някое произведение нещо, който автора не само че не е имал предвид, ами понякога не е могъл и да има предвид (по хронологично-исторически причини например).

*Това че са банани не ги прави лоши, просто са предъвквани отново и отново, и отново... Което не пречи да се изкефиш супер много на някоя добра любовна историйка например (повтарям - добра)
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » вт фев 28, 2006 5:33 pm

Пфффхахахаха...
Ахем, да.

Та се хванах за това, поради защото то е единственото не-твърде-комично-и-абсурдно в целия набор така наречени разсъждения и то не защото ти си надарен с изключително оригинална мисъл и способност да обосноваваш фантазиите си, а защото сме го виждали и преди.

Та както и да е - играйте там и стига смесвахте един свят с друг - а по-точно нашия с този на А16.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » вт фев 28, 2006 8:15 pm

Авторите го смесват :wink: Още повече- так е по-забавно... да знаеш идеята на автора.
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт фев 28, 2006 8:26 pm

Не го смесваме, но черпим идеи от реалността, за да можем да правим по-добри описания.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » вт фев 28, 2006 9:02 pm

Малко извън темата:
Boluk написа:Всъщност идеята на цялата тая тема е, че в училище винаги се дразня когато в час по литература ме застрелят с въпроса "Какво е искал да каже автора?" Че аз да не съм пророк?! Обаче тук авторите са ни подръка и предлагам да притиснем батГойко и той да си признае какви са тия такива джуджета :D
Предлагам ти да направиш един експеримент. Следващият път като трябва да правиш някакъв анализ на някаква тема се абстрахирай от това, какво си чел по разни рецензии или какво ти е казвал ступид тийчър. Просто започни да разсъждаваш върху героите. Какъв характер имат според теб, защо според теб е постъпил така, а не онака и какво е щяло да стане, ако е направил иначе. Развинти си въображението на максимално и дай нещо съвсем нестандартно като отговор. Най-лесно ще го постигнеш ефекта, ако е на писменна тема. Като в увода си просто спомени в едно директно изречение, че всички следващи мисли са плод на твоето въображение защото ти е писнало да гадаеш какво е имал предвид някой, който вероятно е умрял и да перифразираш или цитираш някой с 5 висши образования и също толкоз грама мозък в главата си.

След това, ако даскала/ката ти напише 2 дай си темата да видим какво си казвал и ти обещавам (поне лично аз) да ти кажа имал/а ли е право и ако е нямала да я навестим да я попитаме какво и защо е имала предвид с тази 2-ка :twisted:

Иначе можеш да си останеш с дразненето или да видиш дали даскала е свестен :)
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » вт фев 28, 2006 9:21 pm

Boluk написа:винаги се дразня когато в час по литература ме застрелят с въпроса "Какво е искал да каже автора?" Че аз да не съм пророк?!
Да интерпретираш авторски текст е едно, да му приписваш неща, които не е казал, е съвсем друго.
Когато ти пусна темата, попита кое от твърденията е вярно. Това е добре познатият ми тип упражнения "true or false". При тях едно от основните правила е, че всичко, което не е изрично упоменато в текста се бележи с главно F (т.е. невярно)*.

*Забележи, че между невярно и грешно има разлика.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

mad warior
Заек
Мнения: 3
Регистриран на: ср апр 26, 2006 7:37 pm
Местоположение: niakade iz sofiiskata dgungla

Мнение от mad warior » ср апр 26, 2006 10:07 pm

Според мен джуджетата показват перфектния строй който е бил покварен и на джуджетата им триабва техен Клеомен(спартански цар) в случая може би Рон Сурдингхален кой
то насилствено да върне правилните привички при джуджетата(според мен точно като в древна спарта според плутарх)и да направи за Чичо Ленин топъл гроб(направо буф в лавата). :lol:

Отговори