"Замъкът на престола"

Стари теми

Модератор: Модератори

Потребителски аватар
Chimera
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: пет дек 28, 2001 12:55 pm
Местоположение: Магландия
Контакти:

Мнение от Chimera » вт апр 18, 2006 6:20 pm

Ами както каза Иван книгата е в търговската мрежа в София. Колко време ще отнеме на книжарниците да си разнесат от складовете например не можем да знаем, но предполагам утре, най-късно в четвъртък трябва да я има. На пл. Славейкове от днес вече я има, както и в магазичето в безистена.
Every once in a while, declare peace. It Confuses the hell out of your enemies. - FRA #76
Внимавайте за алигатори в багажника на спидера!
Форум на Българската Ролева Гилдия

Потребителски аватар
taurus
Вълк
Мнения: 12
Регистриран на: ср фев 18, 2004 12:29 pm
Местоположение: novi iskar

Мнение от taurus » вт апр 18, 2006 7:26 pm

надявам се че още не са я разграбили в безистена :D :D :D :D :D :D :D :D
msi

Потребителски аватар
Chimera
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: пет дек 28, 2001 12:55 pm
Местоположение: Магландия
Контакти:

Мнение от Chimera » вт апр 18, 2006 7:26 pm

Аз пък се надявам да са я разграбили :) но вярвам, че още имат.
Every once in a while, declare peace. It Confuses the hell out of your enemies. - FRA #76
Внимавайте за алигатори в багажника на спидера!
Форум на Българската Ролева Гилдия

Потребителски аватар
taurus
Вълк
Мнения: 12
Регистриран на: ср фев 18, 2004 12:29 pm
Местоположение: novi iskar

Мнение от taurus » вт апр 18, 2006 7:28 pm

едва ли,кат ги знам кви хиени са,1000% са я разграбили.
msi

Потребителски аватар
taurus
Вълк
Мнения: 12
Регистриран на: ср фев 18, 2004 12:29 pm
Местоположение: novi iskar

Мнение от taurus » вт апр 18, 2006 7:29 pm

химера,освен ако и ти не си някой от тези,които продават там.ако е така,извинявай.
msi

Потребителски аватар
xsmind
The X factor
Мнения: 100
Регистриран на: чет май 02, 2002 11:44 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от xsmind » вт апр 18, 2006 11:55 pm

Има я и в Ориндж.

Потребителски аватар
taurus
Вълк
Мнения: 12
Регистриран на: ср фев 18, 2004 12:29 pm
Местоположение: novi iskar

Мнение от taurus » ср апр 19, 2006 12:02 am

това е добре,ще гледам да не я изпусна
msi

Потребителски аватар
Chimera
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: пет дек 28, 2001 12:55 pm
Местоположение: Магландия
Контакти:

Мнение от Chimera » ср апр 19, 2006 12:42 am

Има я и в Ориндж.
Въх много са бързи! Отлично, трябва да ги похваля следващия път като ходя да им нося книги 8)
Every once in a while, declare peace. It Confuses the hell out of your enemies. - FRA #76
Внимавайте за алигатори в багажника на спидера!
Форум на Българската Ролева Гилдия

Потребителски аватар
taurus
Вълк
Мнения: 12
Регистриран на: ср фев 18, 2004 12:29 pm
Местоположение: novi iskar

Мнение от taurus » ср апр 19, 2006 12:45 am

дано не свърши бързо
msi

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср апр 19, 2006 12:14 pm

Всъщност, дано да свършват бързо, а ние ще имаме грижата за допечатка, ако се налага ;)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » ср апр 19, 2006 1:14 pm

Щях да се изненадам ако имаше негативни нотки в 'рецензията' при положение че я е писал човек чийто разказ участва в сборника... мда.

'Страхотен' и 'макар' бяха ключови думи, но поне казваше за какво се говори в разказите.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » ср апр 19, 2006 3:34 pm

BatGojko написа:Всъщност, дано да свършват бързо, а ние ще имаме грижата за допечатка, ако се налага ;)
Ха така. Да върви бизнеса и да излизат нови :wink:
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Boluk
Чирак
Мнения: 18
Регистриран на: ср дек 28, 2005 11:53 pm
Местоположение: В една далечна, далечна страна...
Контакти:

Мнение от Boluk » ср апр 19, 2006 3:46 pm

Масов бой пред книжарница "Хеликон"

Масов бой между фенове се образува пред новата книжарница "Хеликон" (бившето кино "Витоша") в София. Поводът бе излизането на дългоочаквания сборник "Замъкът на престола" по фантастичния свят Титаниум. Най-нетърпеливите почитатели се бяха наредили още в 7 сутринта, а към 10 часа пред книжарницата имаше тълпа от около 100 човека, които се втурнаха вътре в мига, в който книжарницата отвори врати. Недостатъчното количество бройки от сборника предизвикаха шумни разправии сред феновете, прераснало в масов бой. Само бързата намеса на полицаи от Четвърто столичното РПУ предотврати...

Виж цялата новина:
http://news.netinfo.bg/index.phtml?tid=40&oid=120910

Аз все пак успях да си я взема :D

BatGojko: Ясно, пъвото ни излизане в чужбина ще е в Афганистан ;)
Вие търсите хора, достойни за вашите храмове, а аз диря храм, достоен за хората.

Даная - да играеш системно без система :)

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » ср апр 19, 2006 4:03 pm

Alaris написа:Щях да се изненадам ако имаше негативни нотки в 'рецензията' при положение че я е писал човек чийто разказ участва в сборника... мда.

'Страхотен' и 'макар' бяха ключови думи, но поне казваше за какво се говори в разказите.
Забрави една - замак :lol:

BatGojko: То с това писане на латиница, замАк си е напълно нормално явление вече - може би затова не му е направил впечатление ;)

Rezo: О, не, напротив - вижте Title - онова надписче там над бутоните File, edit, ... - където си пише всичко.
Последна промяна от Rezo на ср апр 19, 2006 7:49 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
taurus
Вълк
Мнения: 12
Регистриран на: ср фев 18, 2004 12:29 pm
Местоположение: novi iskar

Мнение от taurus » ср апр 19, 2006 6:55 pm

жалко,че не можах да се вредя в мелето
msi

Mushrambo
Калфа
Мнения: 54
Регистриран на: пон окт 10, 2005 9:32 pm

Мнение от Mushrambo » чет апр 20, 2006 12:15 am

Еееее доживях да си я зема тая книга и то след много кратък неспазен срок . Е кво да кайа книжката изглежда яка , но най - якото е , че си я взех без да се блъскам - от фентъзи магазина . И има още да знаете .

Потребителски аватар
taurus
Вълк
Мнения: 12
Регистриран на: ср фев 18, 2004 12:29 pm
Местоположение: novi iskar

Мнение от taurus » чет апр 20, 2006 3:55 pm

УРААААААААААААААА!
msi

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет апр 20, 2006 10:43 pm

Каква етазц тенденция за молоформатни издания бре? Или поне да бяхте казали, че ще е като едра пощенска марка :(
Ще прегледам рецензиите и тогава евентуалнто ще го взема, ама дори на пратчет книжките са по-големи :(. то праблема може и вм мен да си е, защото очаквах да е поне с формата на книга :( :( :(
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Chimera
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: пет дек 28, 2001 12:55 pm
Местоположение: Магландия
Контакти:

Мнение от Chimera » чет апр 20, 2006 10:53 pm

Съжалявам, че си останал с грешно впечатление, но никога не сме твърдяли, че сборника с разкази ще е с формата на ролевата игра, това най-малкото не би било практично. Джобния формат беше избран от нас от гледна точка удобство и по-ниската ценова категория.
Every once in a while, declare peace. It Confuses the hell out of your enemies. - FRA #76
Внимавайте за алигатори в багажника на спидера!
Форум на Българската Ролева Гилдия

Mushrambo
Калфа
Мнения: 54
Регистриран на: пон окт 10, 2005 9:32 pm

Мнение от Mushrambo » пет апр 21, 2006 12:54 am

Принципно малкия шрифт обаче дразни . Но иначе се чете де . А и много ми е странно първия разказ как е писан от двама човека?

От Модератора: Моля в бъдеще не пиши с 6ци и 4ки!

Потребителски аватар
Super M
Вълк
Мнения: 15
Регистриран на: съб фев 05, 2005 1:40 am
Местоположение: Sofia/Bourgas
Контакти:

Мнение от Super M » пет апр 21, 2006 1:16 am

Ами кажи какво точно ти е интересно?
Създаването на историята в общ план? Конкретното написване? Или целия процес?
Двоумя се дали това е странно за повече хора или само за теб. Ако няма други заинтересувани, мога да ти обясня на лични. В случая по-важно е да си харесал самия разказ.
Дано ти е било приятно да ни четеш въпреки ситния шрифт!
Поздрави: Марин
Самовлюбено егоцентрично копеле

Потребителски аватар
Avatar
Чирак
Мнения: 27
Регистриран на: нед сеп 07, 2003 10:31 pm
Местоположение: Varna

Мнение от Avatar » пет апр 21, 2006 12:11 pm

Горунар вътре ли е? А, А?

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет апр 21, 2006 1:14 pm

Не, но БатГойко е там ;)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пет апр 21, 2006 1:23 pm

Ще прегледам рецензиите и тогава евентуалнто ще го взема, ама дори на пратчет книжките са по-големи Sad.
Ще има ли по-безпристрастни рецензии? Тази, която четох ми приличаше на плосък рекламен трик.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет апр 21, 2006 1:25 pm

Надявам се на повече рецензии от различни източници. Така ще сме сигурни кои неща се харесват и кои не, за да го предвиждаме за следващите ни книги.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Night Wanderer
Вълк
Мнения: 11
Регистриран на: нед юни 27, 2004 10:15 pm
Местоположение: София. Предпочитана музика:Red Hot Chili Peppers
Контакти:

Мнение от Night Wanderer » пет апр 21, 2006 11:06 pm

Препечатвайте :lol: :lol:

Днеска купих последната бройка в Ориндж.

ОФФ: В интерес на истината на въпроса ми "Имате ли "Замъкът на престола?" младежът на касата ме изгледа умно и ми каза "Е па и такова ли има?". Добре, че бяха кмопютърът и двете му колжеки, които след 5 минутно търсене успяха да му покажат къде е книгата. Е, както и да е де, човека пък от друга страна се спука да се извинява, че даже накрая ме пита дали ще плащам с кредитна карта. :lol: :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Chimera
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: пет дек 28, 2001 12:55 pm
Местоположение: Магландия
Контакти:

Мнение от Chimera » съб апр 22, 2006 12:01 am

:offtopic:
В интерес на истината на въпроса ми "Имате ли "Замъкът на престола?" младежът на касата ме изгледа умно и ми каза "Е па и такова ли има?". Добре, че бяха кмопютърът и двете му колжеки, които след 5 минутно търсене успяха да му покажат къде е книгата. Е, както и да е де, човека пък от друга страна се спука да се извинява, че даже накрая ме пита дали ще плащам с кредитна карта.
В Ориндж продавачите винаги са били изключително незайнтересовани и некомпетентни, но явно това е проблема с големите книжарници. Веднъж не съм купувал от там нещо и те да занят за какво точно става дума. Последното нещо което си купих от там бе Guild Wars Factions, което ми отне около 20 минути, докато 3мата човека на касата успяха да попълнят талона за преордера. Трябва да призная, че в магазина на Пулсар същата процедура отне 45 минути на 5 човека, така че има и по-лощи варианти :cthulhu:
Every once in a while, declare peace. It Confuses the hell out of your enemies. - FRA #76
Внимавайте за алигатори в багажника на спидера!
Форум на Българската Ролева Гилдия

Потребителски аватар
Night Wanderer
Вълк
Мнения: 11
Регистриран на: нед юни 27, 2004 10:15 pm
Местоположение: София. Предпочитана музика:Red Hot Chili Peppers
Контакти:

Мнение от Night Wanderer » нед апр 23, 2006 12:11 pm

Още не съм прочел цялата книжка, но може ли да сде изкажа от позицията на човек, прочел три разказчета.... Реших вместо да пускам ново мнение да допълня това с впечатленията си от другите разкази, които съм прочел. Причината може би е продиктувана от факта, че още несъм прочел всичко.

[sblock="Меча на светлината"]Първо - Меча на светлината като идея ми хареса, само че имам чувството че авторите малко са се оляли с тея битки. Извинявам се много ама тая в началото докато я прочета умрях. Прекалено много парагра фи заема някакъв бой, който би трябвало да е динамичен. [/sblock]
[sblock="Храма..."]Второ - Храма също ми хареса, само дето хич не си представях менестрела като оная картинка отзад. Извинявам се на художника (наистина, картинките на първия разказ много ми харесаха и двете) обаче тука ми прилича на цървул алкохолик. [/sblock]
[sblock="Последна нощ"]Трето - Последната нощ - ами многто ми хареса, единствения минус (който успях да изсмуча) за мен е, че накрая тоя малкия се измъкна с плячката. Щеше да е по-хубаво и той да умре. Ама както е казал Howard по въпроса за крадците One fled, one dead, one sleeps on golden bed[/sblock]
Ако някой го интересува това по-надолу е НОВО
[sblock="Две кристални късчета изумруд"]Наистина е възможно да се дължи на настроението ми докато го четох, но ми се стори че много бързо протече действието. [/sblock]
[sblock="Тайната на черната стомана"]Поздравявам автора. Много ми хареса. Може би се дължи на деформацията ми поради кандидат студентските изпити ама започнах да търся под вола теле... и да гонамирам. Само не ми хареса очевидното влияние на Мартин върху автора. Или на Ериксън, не съм сигурен. (нали Ериксън се казваше автора на малазана?)Прощавай, но това в началото ме шокира повече и от онова в подписа ми като го зачетох. [/sblock]
Последна промяна от Night Wanderer на вт апр 25, 2006 9:06 pm, променено общо 2 пъти.
Изображение

Потребителски аватар
taurus
Вълк
Мнения: 12
Регистриран на: ср фев 18, 2004 12:29 pm
Местоположение: novi iskar

Мнение от taurus » нед апр 23, 2006 7:01 pm

аз имах възможността да я прочета и ми хареса.идеята с героите е чудесна.
msi

Потребителски аватар
Boluk
Чирак
Мнения: 18
Регистриран на: ср дек 28, 2005 11:53 pm
Местоположение: В една далечна, далечна страна...
Контакти:

Мнение от Boluk » пон апр 24, 2006 6:29 pm

Хм, доколко мнението ми е обективно, може да се спори, ама аз ще си кажа какво мисля за сборника, пък вие ако искате му вярвайте :) . Личните ми фаворити - "Династичния камък" и "Замъкът на престола", и двата разказа са написани с добър стил и увлекателно, първия е жив и интригуващ, а вторият мрачен, тежък и разтърсващ, ама пък и двата ми харесаха и то много. "Стария Храм" - изненадващо добър хумор и остроумни диалози, единствено малко не ми хареса, че накрая като че ли авторът "забравя", че разказът е смешен и той става твърде сериозен. Искаше ми се последната битка да е по-комична, ама пък може и авторът целенасочено да е искал да е сериозна, не знам :) "Мечът на Светлината" - битките си бяха направо като на кино, все едно бях там и ги гледах на живо, особено онова млатене със Щарха, направо ми идеше да грабна меч и аз да се включа :D Малък недостатък на този разказ според мен е стила - можеше и още да се изглади, защото имаше някои думи не съвсем на място - примерно "крясък" - можеше да бъде вик, писък, рев - все начин да изразяваш шумно чувствата си :wink: Но иначе като цяло много ми хареса.
Та така - 4 от 7 разказа (а това е около 2/3 от обема на книгата) е добро съотношение за мен, така че аз съм доволен, доволен :)

За самата книга - корицата сте я виждали, поздравления за художника. Форматът не ми пречи - Серпис си издават всичките СтарКрафт, Диабло и т.н. поредици в такъв формат. Виж, ако шрифтът беше поне два пункта по-голям, щеше да е по-добре май. :roll:
Вие търсите хора, достойни за вашите храмове, а аз диря храм, достоен за хората.

Даная - да играеш системно без система :)

Отговори