"Замъкът на престола"

Стари теми

Модератор: Модератори

Потребителски аватар
Super M
Вълк
Мнения: 15
Регистриран на: съб фев 05, 2005 1:40 am
Местоположение: Sofia/Bourgas
Контакти:

Мнение от Super M » пон апр 24, 2006 11:03 pm

Отговарям по повод забележките относно разказа "Мечът на светлината"

За битките:
Както се вижда още в първите две мнения във форума, касаещи "Мечът" има напълно противоречива позиция, което показва, че вкусовете на читателите са доста различни.

До Night Wanderer
- битката в началото на разказа не цели да създава динамика, а напрежение и да те накара да се потопиш в атмосферата и да изживееш объркването на героя - ето че Boluk се е изкушил да награби меча
:wink:
- битките като цяло на места са продължителни, защото искахме да покажем повече от уменията, способностите и екипировката на различните герои, което да ви улесни и вдъхнови по време на игра. Не знаехме на колко и кои от тях ще са включени характеристиките, а те и в момента се доразвиват за бъдещи приключения.
- авторите обичат продължителни и добре описани битки - засега и читателите :)
Благодаря ти за коментара - взет е под внимание - както и за цялостната положителната оценка.

До Boluk
Тук не знам какво да кажа. Никога не съм получавал забележки относно стила по начина, по който ти ги даваш. Наричали са стила ми тежък, тромав, с прекалено много епитети, синоними и твърде дълги изречения, но мисля, че ти имаш предвид точно обратното. Чел съм почти всички останали разкази и съм редактирал двата най-големи от тях, така че съм добре запознат и най-отговорно твърдя, че нашият е може би най-описателният. Думите които изброяваш ми се струват напълно заменими с "крясък" и надали контекстът би доказал обратното. Сигурен ли си, че не си сгрешил в коментара си като си имал предвид друго произведение?

Благодаря ви и на двамата и се радвам, че сте харесали разказчето! Искам да използвам момента да благодаря и на всички останали, чието мнение непрекъснато търсим и внимателно следим, но те не са сред членовете на форума! Бъдете сигурни, че всеки коментар се чете и обмисля внимателно и ако е възможно ще получи директен отговор.

Поздрави Марин!
Самовлюбено егоцентрично копеле

Потребителски аватар
Night Wanderer
Вълк
Мнения: 11
Регистриран на: нед юни 27, 2004 10:15 pm
Местоположение: София. Предпочитана музика:Red Hot Chili Peppers
Контакти:

Мнение от Night Wanderer » вт апр 25, 2006 12:07 am

:offtopic: Приятно е когато читателя види, че не пише мнението си просто ей така за да виси във въздуха и че автора го взима предвид
Изображение

Mushrambo
Калфа
Мнения: 54
Регистриран на: пон окт 10, 2005 9:32 pm

Мнение от Mushrambo » вт апр 25, 2006 1:18 am

Аммм , много ми е странно , защо след Меча на светлината е даден герой , който практически е мъртав ? :roll:

Потребителски аватар
Boluk
Чирак
Мнения: 18
Регистриран на: ср дек 28, 2005 11:53 pm
Местоположение: В една далечна, далечна страна...
Контакти:

Мнение от Boluk » вт апр 25, 2006 11:45 am

@Super M (Марин): Ами аз май не успях да се изкажа правилно, щото като че ли ме разбра превратно :) Аз стила на разказа го харесвам, битката е толкова жива и истинска, защото е добре описана. Мисълта ми беше, че можа тук-там някои думи да се подменят със синоними, ама ще продължа на лични че да не разводняваме темата :)
Вие търсите хора, достойни за вашите храмове, а аз диря храм, достоен за хората.

Даная - да играеш системно без система :)

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт апр 25, 2006 12:53 pm

Всички автори в сборника, имаме какво още да учим за стила си и за писането. Никой от нас още не е утвърден писател, който да може да се назове ерудит, така че е напълно нормално да имате забележки към стила, а и да ни ги давате де (та белким се вслушаме и си подобрим исанията оттук насетне). Всяко критично и обосновано мнение е полезно за нас - за авторите и за издателите. В този първи сборник има автори с разнообразни стилове, за да има "по нещо за всеки", но и за да разберем, кое как се приема от читателите и да знаем кои стилови решения да поощряваме и кои не.
За Мушрамбо - не само живите герои трябва да се помнят ;). Героите не са дадени, за да се играе специално с тях, а да служат за примерни НИП например. Така че не е толкова странно.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » вт апр 25, 2006 2:34 pm

И аз не съм дочел още книжката, но "Последната нощ" направо ми напълни душата.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Mushrambo
Калфа
Мнения: 54
Регистриран на: пон окт 10, 2005 9:32 pm

Мнение от Mushrambo » ср апр 26, 2006 1:53 am

То всъ6тност сега се стих , 4е не е нуйно героя да се е появил в игра след историята , демек мойе да е имал и други приклиу4ения преди това . . . ама кой да мисли . . . Извинявам се предварително . :oops:

Потребителски аватар
sir Sparhawk
Вълк
Мнения: 12
Регистриран на: нед яну 25, 2004 4:05 pm
Местоположение: Cimmura
Контакти:

Мнение от sir Sparhawk » ср апр 26, 2006 9:01 am

Boluk написа: "Стария Храм" - изненадващо добър хумор и остроумни диалози, единствено малко не ми хареса, че накрая като че ли авторът "забравя", че разказът е смешен и той става твърде сериозен. Искаше ми се последната битка да е по-комична, ама пък може и авторът целенасочено да е искал да е сериозна, не знам :)
Ами да, значи аз съм си върл фен на Едингс и се стремя като него да пускам лафове пък кьотека да е по-сериозен. Иначе много благодаря за топлите думи. :oops:
"Everything is idiocy if you see it in the proper light" - Belgarath the Sorcerer

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » ср апр 26, 2006 11:07 am

За малкото време което съм отделил на книгата тази нощ, останах с добро впечатление в момента чета разказчето за "тайната на черната стомана" и съм впечатлен именно от него. "Вчера прочетох Две кристални късчета изумруд" и "Последната нощ" като според скромното ми мнение бяха почти перфектни. А за идеята на последния разказ... За сега съм безмълвен като прочета книжката до край ще драсна още някой ред...
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср апр 26, 2006 1:00 pm

Е, и аз ще се присъединя към хората, които хвалят "Стария Храм" и "Последната Нощ", тъй като наистина двата разказа са много добри. То като цяло сборникът е страхотен (с много по-малко грешки спрямо "Приключение с меч и магия" :lol: ), но тези два разказа просто къртят мивки. Джобният формат е много удобен - "Мечът на светлината" го прочетох още в трамвая, книжката е много удобна в Градския транспорт, пък и нямах търпение. Чакаме следващата книжка*! (Не тълкувайте последното, като че ви давам зор, само ви окуражавам, ако се налага). Само занапред моля да включите повече илюстрации - много се радваме на картинките :D !

*А то някъде беше обявена, нали? Къде?
シャマョツィ

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср апр 26, 2006 1:03 pm

И ние се радваме на картинките, но художникът е доста търсен и зает човек, та не мога да обещая повече (освен ако не свалим качеството и започна да рисувам и аз ;) ). Иначе има-няма два месеца и ще се сдобиете и със следващия ни сборник с разкази - най-вероятно, заглавието ще е "Металната кула".
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Night Wanderer
Вълк
Мнения: 11
Регистриран на: нед юни 27, 2004 10:15 pm
Местоположение: София. Предпочитана музика:Red Hot Chili Peppers
Контакти:

Мнение от Night Wanderer » ср апр 26, 2006 7:52 pm

Извинявам се че нарушавам правилата си, установени в последното мнение, ама наистина много искам автора да види това:

[sblock="съвсем лек спойлер"]Династичния камък е най-доброто нещо което съм чел в последно време. Автора изглежда (съзнателно или несъзнателно) е спазил насоките, дадени от Зелазни. Историята е много добра и ме навежда на мисълта, че я е писал някой доста добре познаващ системата. Може би малко е прекалил с японизмите, ама това вече си е личен вкус. Но откъм криминална история, откъм стил, откъм фентъзи елементи - перфектна е. [/sblock]
[sblock="доста тежък спойлер"]
П.С. Само едно нещо не разбрах - Ония тигър от картината направи ли нещо или в крайна сметка нямаше смисъл от него?[/sblock]
Изображение

Потребителски аватар
sir Sparhawk
Вълк
Мнения: 12
Регистриран на: нед яну 25, 2004 4:05 pm
Местоположение: Cimmura
Контакти:

Мнение от sir Sparhawk » ср апр 26, 2006 8:44 pm

Shamajotsi написа:Е, и аз ще се присъединя към хората, които хвалят "Стария Храм"
Благодаря много :oops:
"Everything is idiocy if you see it in the proper light" - Belgarath the Sorcerer

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » чет апр 27, 2006 1:47 am

Night Wanderer, сигурен съм, че сега веднага ще се намерят наколко души да ме линчуват, като спомена, че още нищо от Зелазни не съм чел. Кажи къде мога да ги намеря тези негови насоки, тях със сигурност ще отделя време да ги прочета. Династичния камък го написъх преди две години, и колкото и да ме е яд, от тогава не съм сядал "сериозно" да пиша нищо друго, макар още навремето да си изготвих за няколко разказа основния сюжет. Иде лято обаче, така че ще гледам тоя пропуск да го пооправя.
За японизмите се извинямам, но в това отношение съм обречен и няма измъкване за мене.
Колкото до "ония тигър", той горкия наистина остана без активна роля. Пратиха го да помага в търсенето, после в още няколко сцени трябваше да се покаже, но се разместиха леко някои неща в историята. Вярно, че както е в момента разказа и съвсем без тигъра може да мине, но чак безсмислен не бих го нарекъл.
Радвам се, че са ти се понравили писанията ми. Ако имаш още коментари, давай ги.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Mindcrime
Стар заек
Мнения: 6
Регистриран на: нед апр 11, 2004 1:50 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Mindcrime » чет апр 27, 2006 1:47 pm

Аз съм прочел само първите три разказа и, разбира се, съм далече от ролевите игри. Но в коментарите към разказите се оценяват литературните им достойнства. Не видях мнение, че някой разказ е бил полезен на някого в чисто игрово отношение - например, разкрива елементи от начина на мислене на гущероидите, които помагат на играча да играе по-добре с гущероид. Или пък описват добре един типичен хан в някакъв град, за да е по-ясно на играчите какви са хановете в тази страна. Затова ми е интересно дали изобщо съставителите на сборника са си поставяли такава цел. Както и каква е световната практика - дали книгите на ДнД имат за цел да подпомагат играчите или са просто за разширяване на продуктовата гама.

Потребителски аватар
sir Sparhawk
Вълк
Мнения: 12
Регистриран на: нед яну 25, 2004 4:05 pm
Местоположение: Cimmura
Контакти:

Мнение от sir Sparhawk » чет апр 27, 2006 3:06 pm

Майкъл, много интересен въпрос поставяш. Лично аз нямах никаква цел докато пиша разказа. Просто разказвах една история в Магландиум, като стремежа ми беше отношенията между героите да са приблизително такива, каквито са отношенията с приятелите ми по време на парти.
За световната практика мисля, че книгите вече си живеят отделно от ролевите системи и просто развиват свят, както правят и Междузвездните Войни примерно.
"Everything is idiocy if you see it in the proper light" - Belgarath the Sorcerer

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет апр 27, 2006 3:39 pm

Една от целите е да вдъхнем живот на света, но сме поставяли изискване за това, какви точно описания да има в разказите. По-скоро искаме да придадем настроението от игрите и приключенията - какво представлява живота на приключенците. Постепенно се разкриват и подробности за света, разбира се (с такава цел съм редактирал и някои от детайлите в разказите), а в последствие ще подхванем линия за развитие на историята в света. (Оф топик: я земетресение?)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

alex sultan
Треволяк
Мнения: 1
Регистриран на: вт юни 28, 2005 3:27 pm

Мнение от alex sultan » чет апр 27, 2006 5:50 pm

Живи ли сте? Само 3,7 по Рихтер. Иначе се води първото от век. :roll:
Днес южнокорейски войници дадоха предупредителни изстрели на границата между двете Кореи, след като петима севернокорейски войници нарушиха демилитаризираната зона с явното намерение да отидат за риба.

Mindcrime
Стар заек
Мнения: 6
Регистриран на: нед апр 11, 2004 1:50 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Mindcrime » чет апр 27, 2006 6:13 pm

Да не пропусна да се заям, Алекс, понеже включването ти в тази тема (не че беше кой знае колко различно от всичко друго от теб) кой знае защо ме кара да съм заядлив: Да, живи сме. Даже и сред твоите читатели няма умрели, но въпреки това няма да ти вървят добре продажбите.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет апр 27, 2006 6:22 pm

Оставям тези три (включвам и този, който пиша в момента) поста само ден, защото сте ми любимите страни в спор, ама ако той се заформи по-сериозен, няма да изтрия нещата, а ще ги преместя в отделна тема в секцията на Аксиом16, за да си вдигна посещенията ;)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Mindcrime
Стар заек
Мнения: 6
Регистриран на: нед апр 11, 2004 1:50 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Mindcrime » чет апр 27, 2006 6:27 pm

"По-скоро искаме да придадем настроението от игрите и приключенията - какво представлява живота на приключенците."
Да, сега се сещам, че в първите три разказа винаги ставаше въпрос за групово приключение. Това означава ли, че ако бяхте получили разказ за самотен гущероид, щяхте да го оставите извън борда?:)

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет апр 27, 2006 6:34 pm

Не, духът на Магландиум предполага и изяви на самотни приключенци, макр те да са по-скоро част от миналото им, когато играят. Вече има един такъв - Горунар -, а в слеващия сборник има предвиден поне един самотен герой гигантът - Вордан... а може би и още един двама други ;) Не съм сигурен за всички разкази, които ще влязат в сборник номер две, та не мога засега да кажа, но може и да се очартае като сборника на по-самотните герои. Е, няма да липсват и класическите "партита".
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Mushrambo
Калфа
Мнения: 54
Регистриран на: пон окт 10, 2005 9:32 pm

Мнение от Mushrambo » чет апр 27, 2006 7:45 pm

Така , аз ве4е се запознах с три от разказите ( първите три ) :
Номер едно : Това ми хареса най - много от вси4ките . Края бе6е много як и като цяло историята бе6е увлекателна .
Номер две : Много поздрави на Сашо Драганов , ама Саше , мойто мом4е така разказ не се пи6е . Не искам да коментирам поотделно вси4ко само 6те спомена не6та като 1:1 описание на момата от бира "Славена " , някои думи не са на мястото си , доста свободен стил неподхойда6т за този жанр и др . Вярвам , 4е ако се постарае6 о6те малко 6те стане добре , но така просто не се полу4ава . Извиняваи ако думите ми са толкова груби , но искам да 4ета ка4ествени не6та . Вярвам 4е мойе6 по - добре .
Номер три : Ами като цяло добрееее , само онова със сканира6тата магия си е направо сме6но .

Та тва бе6е от мен засега , надявам се да няма много обидени , въпреки 4е сигурно няма да е така . :roll:

Потребителски аватар
sir Sparhawk
Вълк
Мнения: 12
Регистриран на: нед яну 25, 2004 4:05 pm
Местоположение: Cimmura
Контакти:

Мнение от sir Sparhawk » чет апр 27, 2006 8:56 pm

Съжалявам, че разказа ми не ти е харесал. Като всеки автор се стремя за в бъдеще да пиша по-добре, може пък някой ден и на теб да се харесам.
"Everything is idiocy if you see it in the proper light" - Belgarath the Sorcerer

Потребителски аватар
Daggerstab
Стар заек
Мнения: 6
Регистриран на: съб яну 19, 2002 1:49 pm
Контакти:

Мнение от Daggerstab » пет апр 28, 2006 3:01 pm

Вчера си купих сборника, днес ще го дочета, така че утре очаквайте някакво мнение.... ;-)

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » пет апр 28, 2006 5:09 pm

След като вече се запознах с книжката подробно мога да дам скромното си лично мнение за всеки разказ и въпреки, че историите проследени във всеки от тях са изключително забавни е нормално да има и по един ред критика...
Мечът на светлината - невероятен разказ държи те в постоянно любопитство от началото до края нейзвестното в него е точно това което го прави интересен, но все пак ми се ще да чуя от автора Super M защо последното изречение толкова натрапливо проверява спомените ми от четенето. Някак това изречение е единственото, което ме дразни, а историиката просто е перфектна.
Старият Храм - не мога да бъда обективен понеже любимото ми СУ в аксиом е певец....
Две кристални късчета изумруд - Изпитанието, на което подлагат Шепот е малко нестандартно, въпреки че разказа като цяло е много объркан и чак до края ми оставаха неясноти, но удовлетворението от един щастлив край преминава твърде бързо...
Тайната на черната стомана - Перфектната идея... просто това ще е приключението, което ще бъде изиграно в една от мойте сесий идеята за лудите джуджета и метала направо ме разби. Изпипан и същевременно някак си нестандартно изглеждащ на фона на лековатото начало остави в мен един въпрос "КОЯ ПО ДЯВОЛИТЕ Е КРАЛИЦАТА НА ЕРИК" и точно заради постоянното човъркане от вътре този разказ ми е един от фаворитите.
Династичният камък - Като цяло идеята за фелините не ми допадна още от самото начало. Расата ми изглежда и сега повече като шега отколкото някакво сериозно въведение и въпреки това за разказа отново не мога да кажа нищо лошо защото историята беше найстина приятна.
Последната нощ - Май на повечето от хората, който писаха тук той им беше фаворита или греша? Няма значение разказа е готин заради това че е оригинален и рядко се виждат такива нестандартни идей...
Замъкът на престола - Май един потресаващ край е по-добър от един красив Happy End еми след като прочетох разказа 10 минути съм гледал корицата на книгата онемял с широка усмивка издигаща в култ лудостта на горкото джудже и все пак щях да остана по доволен ако края беше 2 страници по назад...
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
Super M
Вълк
Мнения: 15
Регистриран на: съб фев 05, 2005 1:40 am
Местоположение: Sofia/Bourgas
Контакти:

!

Мнение от Super M » пет апр 28, 2006 5:53 pm

Здрасти!
Номер едно : Това ми хареса най-много от всичките. Краят беше много як и като цяло историята беше увлекателна .
Благодаря Mushrambo - за вас го правим, а едно такова изречение много може да стопли сърцето на авторите!
Мечът на светлината - невероятен разказ държи те в постоянно любопитство от началото до края. Неизвестното в него е точно това което го прави интересен, но все пак ми се ще да чуя от автора Super M защо последното изречение толкова натрапчиво проверява спомените ми от четенето. Някак това изречение е единственото, което ме дразни, а историйката просто е перфектна.
blade master - приятелю, целта не е да ви дразним или да ви ровим из спомените. Няма да пояснявам, защото не искам да пиша spoiler-и, ако има допълнителни въпроси може да си поговорим на лични. Идеята на последното изречение в разказа е по-скоро съкровена и някак сантиментална. Това го разбрах, когато едно момиче (Цвети) прочете "Мечът на светлината" и остана запленена именно от него. Въпросът опира до начин на възприемане.

Сърдечни благодарности и на двамата! Продължавайте да ни обсипвате с мнения и коментари! Четем ги ежедневно!

Поздрави - Марин!
Самовлюбено егоцентрично копеле

Потребителски аватар
Ro#|#
Войн
Мнения: 150
Регистриран на: чет май 05, 2005 6:41 pm

Мнение от Ro#|# » пет апр 28, 2006 7:39 pm

Като автор на "Две кристални късчета изумруд" искам да благодаря на всички, които изразиха мнението си за него. Много съм доволен от илюстрациите. Повече...като прочета сборника :D

P.S.: Идеята ми беше да напиша забавен разказ, който в същото време да бъде объркващ и чак на края да стане ясно какъв е бил замисълът. Надявам се да ви хареса поне малко!

@Mindcrime: Е това не мислех, че ще го доживея - ти да прочетеш нещо писано от мен :D. До този момент се бе случвало само обратното.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Вълк
Мнения: 11
Регистриран на: нед юни 27, 2004 10:15 pm
Местоположение: София. Предпочитана музика:Red Hot Chili Peppers
Контакти:

Мнение от Night Wanderer » пет апр 28, 2006 8:13 pm

blade master написа: "КОЯ ПО ДЯВОЛИТЕ Е КРАЛИЦАТА НА ЕРИК"
Вени, как коя :wink:
Изображение

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » съб апр 29, 2006 7:59 pm

Е, и аз съм на края на книжката и мога да кажа, че като за начало е доста добро постижение.Малкият размер е добра идея и картинките са супер.А сега по няколко думи за всеки разказ:
Мечът на светлината има много завладяваща история и мога да кажа, че е сред фаворитите ми.Определено мястото му като първи разказ в книгата е добре избрано.Поведението на расите е добре изразено и ми се иска да има продължение.
Старият храм ни хвърля твърде бързо в действието, но хуморът е блестящ.
На Две кристални късчета изумруд определено му трябва още доизпипване, но пък за сметка на това историята си я бива.
Тайната на черната стомана ме заплени още оначало, но и аз не разбрах коя е кралицата на Ерик.Характерите на персонажите са добре развити, но гледната точка се сменя твърде бързо, което не ми допадна.
Династичният камък притежава увлекателна история замесена с подходяща доза хумор, което доста ми хареса,само расата на фелините малко не ми харесва, но това може да се пренебрегне.
Последната нощ е наистина много оригинален разказ.Хубавото е, че показва мисленето на представителите на различните раси.Малко труно обаче се разбира кой кой е.
Замъкът на престола много добре илюстрира йерархията на джуджетата и техните вътрешни борби за власт,но всъщност още не съм го допрочел, така че още не мога да изкажа пълно мнение.
Абе с две думи- много яко.Очаквам с нетърпение следващия.

Отговори