[Корнуел] СУ Паладин

Стари теми

Модератор: Модератори

Отговори
Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

[Корнуел] СУ Паладин

Мнение от hameleona » пон юни 26, 2006 6:03 pm

СУ Паладин.
Изисква: СУ Свещеник (6); Лидер (6) Войн (5);

Паладинските ордени са едни от най-могъщите организации на Корнуел. Паладините са войни, посветили се в служба на светлината и доброто. Винаги готови да откликнат на зов за помощ, винаги готови да се изправят срещу злото. Не всеки може да стане паладин. Това е чест за малцина, но тези малцина се превръщат в едни от най-опасните войни в света.

Придобивки:
- повишава познание Дипломация с СУ/3
- повишава познание Политика с СУ/3
- повишава познание Религия с СУ/4
- повишава познание Военна екипировка с СУ/2
- повишава познание Легенди и древна история с СУ/4
- повишава познание Тактика с СУ/2
- дава право на паладина да ползва Специални паладински способности от ниво СУ/2.
- на 12 степен повишава расовия максимум за Интелект с +1

Специални Паладински Способности:

Ниво 1:

1. Унищожител на злото (пасивно) – увеличава Атаката и Защитата на Паладина срещу не-мъртви създания, демони и създания на злото с СУ/2
2. Засичане на зло (5ТМ; 2ТД) - Усещане дали има зло създание на СУ*5 метра около паладина.

Ниво 2:

1. Божи удар (15 ТМ; + 2 ТД за съответната атака) – добавка към атаката на паладина. При успешна атака паладина нанася двойни щети на атакуваното създание.
2. Свят огън - Свещеническо заклинание от 2ро ниво, известно само на паладините. Обсег: СУ Свещеник метра; Цел: Създание; Цена: 19 Мана; Описание: Паладина изстрелва кълбо от чиста светлина по някое създание. Ако създанието е не-мъртво, то понася 4 зара щети, ако създанието е живо, то възстановява 2 зара ЖТ.

Ниво 3:

1. Изцеряващо докосване – Свещеническо заклинание от 3то ниво, което е известно само на паладините. Подобрена версия на Лекуващо докосване. При докосване възстановява 6 зара ЖТ, както и намалява силата на всяка отрова в тялото на докоснатия с СУ Свещеник/2. 27 Мана

Ниво 4:

1. Броненосец (пасивно) – увеличава защитата на всички брони, които носи с +1, без това да влияе на Ограничената подвижност.

Ниво 5:

1. Щитоносец (пасивно) – увеличава защитата на щита с +1.
2. Свят удар (25 точки Мана; двойно повече ТД за атака) – добавка към атаката. Позволява на паладина на нанесе максимални щети на атакуваното създание. Ако създанието е не-мъртво, демон или зло щетите се удвояват.

Ниво 6:

1. Войн на доброто (пасивно) – Увеличава щетите на паладина срещу не-мъртви, демони и създания на злото с +6.
2. Божествена Мълния - Свещеническо заклинание от 6то ниво, известно само на паладините. Цел: Създание; Обсег: СУ Свещеник метра; Цена: 40 Мана; Описание: Божествена мълния пада върху посоченото създание, нанасяйки му директно 20 + 5зара щети. Ако създанието е не-мъртво, демонично или зло щетите са 30 + 10 зара.


Още не съм довършил бонусите, но предупреждавам - не сравнявайте какво може този паладин, с това, което могат паладините в другите системи. Това си е престижно СУ!!!

Menelvagor
Треволяк
Мнения: 1
Регистриран на: ср дек 11, 2002 9:40 am
Местоположение: Варна

Мнение от Menelvagor » вт юни 27, 2006 12:00 am

хм от това дето го чета май трябва да смениш името на класа. по-подходящо ще бъде "Ходещ танк" то бива престижен клас, но това е прекалено водещия какво да му пуска на тоя паладин - дракони ли те поен ще имат достатъчно сила да оцелеят 1-2 рунда. Прекалено много си го "нагруал" тоя клас, като е паладин даваи му малки бонуси и то само срещу зло ве човек. все пак си представи класа това е един "свят" воин почитащ живота и подобно как ще използва силите си срещу бедните не зли гадинки?
Сложи му и малко наказания. По принцип бонуси=наказания или са малко пове4е от наказанията но никога толкова фрапиращо. Все пак и другите в групата на паладина трябва да играят а ако им пуснеш врагове за паладина ти направо обезмисляш цялата игра.
Прощавам само след като съм наказал.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт юни 27, 2006 3:45 pm

моя милост написа:но предупреждавам - не сравнявайте какво може този паладин, с това, което могат паладините в другите системи.
ПП: докато не пусна кодекса, няма да можете да видите има ли баланс или не, но кодекса може да почака. Ти си помисли, дали наистина е танк. просто премисли!

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » вт юни 27, 2006 5:58 pm

Кои са създанията на злото?

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт юни 27, 2006 7:43 pm

Ха, че ти нямаш ли огледало в къщи, бре?
;) ;) ;)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт юни 27, 2006 8:03 pm

В Корнуел - всичко създадено от повелителите на Ада. Нямам предвид демони!!! Те са друго.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » вт юни 27, 2006 10:04 pm

Бат'Гойко, да ме извиняваш, но аз съм зло създание, а не създание на Злото. Ако съм създание на нещо, то ще да е на мама и татко.

Хамелеоне, хубаво, че си ги определил точно.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт юни 27, 2006 10:10 pm

Ами, след като в Аксиом няма уклони, както в ДнД... кво друго ми оставаше ;) . Само точно, много точно определение. Забележи, ще има (в разработка е още) и СУ, което те причислява към тези създания, така да се изразя, както и още едно-две неща, но те са рядкости, които ще са описани много внимателно.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » ср юни 28, 2006 1:06 am

Само една забележка - дава бонуси на цели 6 познания. И то различни бонуси. То бива, бива престижка, ама това е много. Айде, да приемем, че може да дава бонус на всичките, но поне да е еднакъв бонус. Примерно СУ/3, а по-добре (според мен) дори СУ/4. Така ще се облекчи малко механиката (болна тема напоследък :wink: ).
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб юли 08, 2006 10:26 pm

мммм... не. хъм... трябва ли да пусна кодекса и всички ордени? Щото само така ще разберете пълния му вид. А и му трябва много яко ушлайфване?

Отговори