Глупости от темата за гномите

Стари теми

Модератор: Модератори

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » съб яну 20, 2007 11:38 pm

Галфон 1, Галфон 2, Галфон 3... Докарах ги до 10 и забелязах, че започват някак си да мрат от само себе си. Но може и да им се помогне, ако не искат сами да се гътват от комплекси.

Фобос, две дузини стрелци, освен ако не са картечари, не са нищо. В споменатата битка при Аженкур имаме няколко хиляди стрелци на фланг.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб яну 20, 2007 11:53 pm

Rezo написа::lol: G1, G2, G3, G4 = Gay1, Gay2? Баааасииии, хахахах
Поколение, всъщност, но трактовката на Андрас повече ми харесва след прочитането на тоя пост. И стига насърчавахте хомицидни тенденции сред подрастващите с тоя бухалкаджийски лаф! Между другото, ползата от РИ е и в това, че хората научават нови неща, който иска само да мята зарове, да играе "Генерал" без залози, гарантирам, че също е забавно!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » нед яну 21, 2007 11:29 am

Oh, really? Не знаех, че става дума за поколение :shock:

Мисълта ми е, че задълбавате в прекалено много подробности - което е тъпо. Щото ролевите игри са за забавление, не да се потиш непрекъснато за да проверяваш някакви научни факти.

Бал съм го, мен па ще си ме кефи да играя с такъв гном - независимо дали поколението му ще измре след сто години или не, от това могат да се получат супер яки куестове - аре като сте толкова печени, дайте ми научно обяснение на магията? (бел. ав. - можете да се обърнете към Сашка Васева, тя ги разбира тия работи, дори Биография беше написала).
Супер балъшките разговори - точно geeks биха казали братята американци. Но естествено, тук ще намине някой да каже: "У, А, Ъ, Различни стилове на игра, ти кво, отваряш ли се?"
И аз ще кажа - ми хубу, аз ще си играя с приятели у нас, вие си играйте в Народна библиотека.

И примера с бухалката е повече от як :) No offence.

П.С.
Опа, съжалявам, не бях прочел последната част на поста ти - много ми се спи още.

Значи, ако вярваш, че тоя който не избива в последните детайли, не е добър играч, то тогава си пълния кон с капаци.
Между другото, ползата от РИ е и в това, че хората научават нови неща, който иска само да мята зарове, да играе "Генерал" без залози, гарантирам, че също е забавно!
Ползи от РИ има много - на всеки каквото му изнася за да каже "Мойто хоби е най-хубаво!". В РИ има образователна цел само ако е представена по начин, по който да грабне читателя - да, верно, повечето от РИ играчи са книжни плъхове, тоест средностатистическия тийнейджър никога нема да тръгне да игра, ще предпочете чалгата и джойнта, но все пак - ако исках да роулплейвам по учебника си по история, най-малкото щях да го правя в час да изкарам някоя шестица.

Но да, всеки си намира забавлението по свой си начин.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » нед яну 21, 2007 12:56 pm

можем да разгледаме следното разпределение по поколения:
Броят на най-старото (G1)
Моля? Не си знаел викаш? Това по-горе е от поста, с който се заяждаш.
аре като сте толкова печени, дайте ми научно обяснение на магията?
Представлява различни по характеристики потоци от чарони, частици с вълново-корпускулярен характер. Някои създания са по-магични от други, защото разполагат с по-силно развита одилическа жлеза, която се намира малко под хипоталамо-хипофизалния комплекс.
Проблемът не ти е с добавянето на нови закони в нова сфера, която няма нищо общо с наличните тук. Проблемът ти е с променянето на старите.

За лафът с бухалката - да говори Асен.

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » нед яну 21, 2007 1:02 pm

Мерси, че ме смяташ за толкова тъп, че да не знам за какво иде реч :lol: - разбира се, ако прочетеш по-внимателно горния ми пост, ще разбереш че първото ми изречение далееееееч не е сериозно казано. Реакция на казаното от Асен:
Поколение, всъщност,
Естествено, Асен явно не ме е разбрал, защото тъй като прочетох такава глупост в горния пост (за поколенията "формулата"), направо се зачудих какво да пиша.
И що? Защото ми се вижда СТРАШНО глупаво, ама СТРАШНО, да пишеш обяснения за ИЗМИСЛЕНА РАСА. WTF, Get a life dude :shock: :shock:
Представлява различни по характеристики потоци от чарони, частици с вълново-корпускулярен характер. Някои създания са по-магични от други, защото разполагат с по-силно развита одилическа жлеза, която се намира малко под хипоталамо-хипофизалния комплекс.
Проблемът не ти е с добавянето на нови закони в нова сфера, която няма нищо общо с наличните тук. Проблемът ти е с променянето на старите.
Няма какво друго да кажа, освен - ПВАХАХАХАХААХАХАХАХАХАХАХА.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Чакай ся, един въпрос -

Вие на сериозно ли се взимате? :shock:

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » нед яну 21, 2007 1:51 pm

Мхм, раумът не трябва да тежи на крилете на въображението. Слава богу има хора, които са по природа опазени от подобна възможност.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед яну 21, 2007 5:58 pm

Rezo написа:Мисълта ми е, че задълбавате в прекалено много подробности - което е тъпо. Щото ролевите игри са за забавление, не да се потиш непрекъснато за да проверяваш някакви научни факти.

И примера с бухалката е повече от як :) No offence.

Значи, ако вярваш, че тоя който не избива в последните детайли, не е добър играч, то тогава си пълния кон с капаци.

Но да, всеки си намира забавлението по свой си начин.
Пич, мислех да не ти пиша, защото сам си противоречиш, ама хайде накратко, че излизам.

Ролевите игри са забавление, но различните хора се забавляват по различен начин. Не виждам защо трябва да налагаш на емн или който и да е друг твоите стандарти кое е забавно и кое не е. Не ти казвам, че трябва да обръщаш внимание на детайлите, за да си добър играч. Съвсем сигурно е обаче, че аз не ставам по-лош играч, защото го правя, а го намирам за полезно-поне за себе си!

Примерът с бухалката е повече от необмислен. Все пак, хората тук са от различни възрастови групи и някой може да си помисли, че говориш сериозно!

И накрая, за меннието ти на лична основа.
Rezo написа:Мерси, че ме смяташ за толкова тъп, че да не знам за какво иде реч :lol: - разбира се, ако прочетеш по-внимателно горния ми пост, ще разбереш че първото ми изречение далееееееч не е сериозно казано.
Не, не те смятам, твоето мнение си беше откровено заяждане, така че ти отговорих в същия стил. Ако прочетеш цялото изречение, което си цитирал, би трябвало да става ясно, че просто си ме издразнил! В темата съм ти обяснил защо смятам, че имам право да искам обяснение за измислена раса, ако на теб не ти трябва-както си казал, различните хора се забавляват различно!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » нед яну 21, 2007 11:02 pm

Пич, мислех да не ти пиша, щото си уж много важен, ама ся се връщам от репетиция та...

Пиша това, щото всеки може се забавлява както си иска (както и двамата сме съгласни явно) - и Коста е никой и няма право да минава през всяка тема като черна станция и да прави тези, които измислят нещо, на някакви неуки простаци и съвсем ясно да им набива своя начин на игра - демек реализъм до болка.
И тъй, пич, изречението ти "Не виждам защо трябва да налагаш на мен или който и да е друг твоите стандарти" (редактирах разни грешчици, явно много си бил ядосан докато си писал - дори няма емотиконки) е много правилно - дори да става дума за това дали е забавно или дали просто "нямало грам математическа логика".

Безгрешните да ходят в романите на Дедо Вазов. Останалите да си играят ролевите игри с кеф 8)

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » нед яну 21, 2007 11:20 pm

Аз не мога да задължа никому да играе както ми е удобно. Но когато някой ми излезе с текст насред форума, съм в пълното право да отговоря със съответната критика, която той има право да приеме или отхвърли. Ако приеме, се признава за сгрешил. Ако отхвърли, то поема задължението да каже "Не си прав, защото..." и важното е многоточието. Това естествено, ако пише за нещо друго от графоманско задоволяване. Не е нужно да обяснявам на теб правото на критика. Нали?!

ПС. Никой, не може да направи някой на неук простак. Най-много да можеш сам да се направиш на такъв, но обикновено си си и още по-обикновено - не го и съзнаваш. Когато някой каже "мъчат се да ме изкарат тъп", обикновено иде реч за "мъчат се да ми покажат че съм тъп".

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон яну 22, 2007 12:00 am

НО един добър тон би бил по-приятен за всички. Радвайте се, че не съм мод. :wink: :twisted: (Визирам и Андраш и Шамайоци и Резо, все хора ,които принципно уважавам и харесвам, след беглите си контакти из форумите с тях.)

Заключена