СУ Подготвено заклинание

Стари теми

Модератор: Модератори

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

СУ Подготвено заклинание

Мнение от hameleona » чет яну 25, 2007 4:49 pm

СУ Подготвено заклинание
Цена за степен 0: 5ТР + 2 за гоблини и гущероиди.
Изисква: Магьосник 12

Умение на магьосниците да държат готови заклинания в главата си, като това им позволява да ги задържат в продължение на 24 часа и да ги освободят страшно бързо.

Придобивки:
- Магът може да задържи до СУ/3 магии от ниво до СУ/2. За да ги задържи в съзнанието си, героят трябва да направи магията и после да заплати ТМ равни на нивото й (тези ТМ се заплащат отделно от тези за магията). Така запомнената магия може да бъде освободена по всяко време, само за 2 ТД през следващите 24 аса. Ако магията не бъде освободена през това време, след изтичането на 24тия част, тя просто ще изчезне.
Ограничения:
- За всяка готова магия, която героя поддържа, неговата МА се намалява с 2 точки.



Приемам само градивна критика!

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » чет яну 25, 2007 7:11 pm

Градивна критика - това защо е цяло СУ?

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет яну 25, 2007 7:13 pm

Щото като те перне Верижна Мълния за 2 ТД, ще усетиш :)

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » чет яну 25, 2007 7:32 pm

Вредно мислене, Хамелеоне, не безполезно, а направо вредно. Не можеш да добавяш изкуствено такива големи порции към системата, само защото си направил нещо твърде силно и не можеш да го лепнеш по по-прост начин към нея. Всъщност можеш, ама не е редно, знаеш колко изсмукани от пръстите умения ще се нароят така?

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет яну 25, 2007 8:07 pm

*свива рамене*

Не знам, изпробвали сме го в сесии, действа добре. обикновенно се взима, пр ивсоко ниво на мага.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » чет яну 25, 2007 10:47 pm

Бърза Мисъл на 12 степен не дава ли еквивалентни бонуси ? 2 ТД за магия (8 - 12/2 = 2 ) , ама не ти претакова МА то :?

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет яну 25, 2007 10:50 pm

Обаче, не ти спестява концентрацията. а това ти я спестява. Все едно правиш магия и си я прибираш в ръкава, после само я мяташ.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » чет яну 25, 2007 11:56 pm

Ако искаме да направим магьосниците от най-силните, още по-силни само кажи... веднага ще променим формулите. Наример МУ=Интелект+2*СУ Магьосник+3*СУ Специалист в магия... Няма проблеми, за теб винаги.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет яну 26, 2007 12:03 pm

Кхъ-Кхъ, както казва едно приятелче.

- 2 МА си е доста според мен, пък ако искам да надъхвам маговете мога за секунди.

ПП: Знаеш ли, липсваше ми тона ти по форумите :)

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет яну 26, 2007 4:08 pm

Щом може да се кнцнриа за +16 кагат ме спкйно и после да задържи магията, тиа -2 към МА-то въобще не го бъркат, ама ич!
Приготвям, си един армагедон, пада ми с 2 МА-то
Приготвям, си 2-ри армагедон, пада ми с 2 МА-то
Приготвям, си 3-ти армагедон, пада ми с 2 МА-то
Спатто, но при 4-тия Армегедон и пълна концентрация трябва аметна повече от 4 зада напрвя магията и да си я запазя.
Ц Хам, -2 МА въобщен е голям наказание, а кой ще ти прав малки магии - магическа стрела, коити ще ти искат повече време за направа при възможност да си пуснеш гореуказания армагедон.
Ц, наказанието не е подходящо. И за да некажеш, че надавам решение, ето едно примерно:
Всяка магия която държи в ума си намалява ментлните му способности с 2 степени.
Пример: Маг може да ползва магии от 6-то ниво, решева да си натъпче една магия в главата, това му сваля МУ-то от 27 на 21и максималната магия коята може да пусне е от 4-то ниво., ако реши да си натъпче двемагии в главата, това прави -4 или МУ 15, може да пуска магии от 2-ро ниво. Ако магии те дето е пробвал да си натъпче в главата са съоттветно 2-ро и 3-то ниво, първия път може да пусна моагията от второ и след като му се възвърнат „уменията“ да пусне и тази от 3-то. Още повече, че МУ-то играе роля при щети и обхват.
Допълнителн към това, докато магията му е в главата, горната граница на маната му намалява с исканата за магията. (или двапти цената на магията в ТМ).

Така маг с МУ 30 (7-мо ниво магии) може да натъпче в главата си една магия 5-то ниво, една магия 3-то ниво и една пъво ниво, като МУ-то му ще падне временно на 12. И то ще пределя обхвата и щетите на н магията.

Съвсем отделно стои въпроса с могии в чиито сметки влиза и МЗ-то на мага и на жертвата...
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет яну 26, 2007 7:12 pm

Първо, не вярвам да развиеш умението си на 14, че да запомниш армагедон.
Второ, погледни страница 157 и пак си помисли, дали е толкова безполезно това умение. Мога и да го направя 6 МУ, но така мога да му откажа достъп до ниво магия, а искам само да намаля шанса за нова. И, я се замисли,. Пъво заклинание - -2 МУ, второ още - 2, значи -4, трето общо -6 , до -8 и т.н. Вярно, че можеш да се концентрираш за +16, ама я се замисли при 6то ниво магия, какво ще се получи. Ама наистина се замисли.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб яну 27, 2007 2:20 pm

hameleona написа:Първо, не вярвам да развиеш умението си на 14, че да запомниш армагедон.
Второ, погледни страница 157 и пак си помисли, дали е толкова безполезно това умение.
Първо, целта в горния пример Е именно да не зъдържаш армагедон!

Второ, проблема ти е решен! Машах всички наказания и казваш, позволява на мага да задържа заклинание допълнително СУ ТД, освен тези с кито разполага в хода си. Вуаля! дори не е нужно да е СУ, става едно доста поизчистанво умение.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб яну 27, 2007 8:43 pm

Е, аз пък нещо не мога да схвана. Какво е предимството на това СУ? ТР да го развиеш. Наказание в МА. Предимствата - можеш да правиш квото си искаш цял ден и чак тогава да пуснеш заклинанието.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб яну 27, 2007 9:30 pm

Още един вариант, махаш наказанието (тъй и тъй е безсмислено) и казаш, чемага мже да задържи заклинанието до два пъти СУ. оже да държи СУ/2 магии в глаата с от което ниво реши (стга да мжеда ги кажее ;)), НО:
- За всяка магия, която държи в ума си заплаща веднъж цената й в мана при казването й и още веднъж при пускането.
- Магията не е с автоматичен успех, а с +СУ/2, при новото мятане на заровете.
- За всеки десет минути в които мага държи магия в главата си плаща по 1-ца мана, за всяка магия.
- Щом веднъж пусне готово заклинание, той не може да го каже пак, докато не пусне поне две други магии.
- Докато задържа заклинание, мага може единствено да се придвижва и да говори, при всяко друго действие изпуск от кнтрл заклинанието.
- На 9-та степен, мага разбира, кога времето му за задържане изтича. Водещият трябва да му каже, иначе, да си купи часовник ;) (около обяд е! ;))
- На 12-та степен - мага трябва да каже само едно заклинание от същато школа преди да повтори запаметеното и пуснато заклинание.

Бел. Ако мага няма нужната мана за пускане на заклинанието, то той губи тази която му е останала и магята не сработва.
Ако мага забрави да си пусне заклинанието, след изтичане на срока то се пуска само, на принципа на АНУ.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб яну 27, 2007 10:55 pm

Я, сега кажи кой вариант е по-сложен? моя или твоя? ;) Стига са псували сложността на Аксиом.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед яну 28, 2007 3:14 pm

Вариантът на Вилорп е точно във форматът на нормално СУ от Аксиом:). Не виждам какво точно те притеснява в сложността му? Кое е по-добре от гледна точка на игровия баланс е въпрос на гледната точка на Бат Гойко:), но според мен твоето умение просто позволява на маговете да се равняват на няколко взвода, при това самостоятелно:)! Ако това ти е целта, кажи си и поне му сложи изисквания за предварително овладяни умения:). А ако не ми вярваш, че това е ефекта, пробвай една примерна битка срещу легионерска формация и после виж колко войника си повалил в първи рунд:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед яну 28, 2007 5:03 pm

Пробвах. свалих трима и ме смачкаха. Бях 10то ниво, а те - 4то. ;)

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон яну 29, 2007 10:14 am

hameleona написа:Пробвах. свалих трима и ме смачкаха. Бях 10то ниво, а те - 4то. ;)
Какви точно им бяха статистиките на тия бойци 4-то ниво:)? Публикувай ги във форума, много искам да пробвам същото с различна тактика:)! После ще ви кажа резултатите:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пон яну 29, 2007 10:38 pm

hameleona написа:Пробвах. свалих трима и ме смачкаха. Бях 10то ниво, а те - 4то. ;)
Ако ти си бил 10-то, а те 4-то и са те смачкали, значи си развил мага некадърно или си играл дебилно...
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пон яну 29, 2007 11:05 pm

Ниво 10 - елф; Неразпределени ТР 83
Скорост 17
Живот 53
Мана 309

Сила 8
Ловкост 17
Прецизност 6
Интелект 18
Издр 9

СУ
Магьосник 12
Б. Мисъл 12
Специалист 12
Бързо развитие 6

МУ 26/38
МА 8/12


Искам да го набиеш с 20 обикновенни човечета колячи 4-ниво нападащи го като легионери! Ако успееш значи не го управляваш както трябва или хвърляш среден зар под 6.

Принципно са ти необходими точно 2 магии, за да не е необходимо да умреш и да победиш! Да видим ще се сетиш ли...
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » вт яну 30, 2007 12:18 am

Ако не се лъжа беше написал статия за Имба развитие на Магьосник :lol:

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт яну 30, 2007 2:28 pm

Не знам, какво толкоз нереално виждаш, Киди. Признавам, че не съм магьосник, но от друга страна... пак ти напомням какво каза Асен Легионерска формация. Мислех, че имате предвид Центурия :twisted: (80 души за незапознатите. Бях с Въздушната и Огнената школи, но нямах толкова ловкост, да не говорим за останали ТР. А ония човечета имаха бая животец (ще те излъжа, но към 50 и нещо май беше, трябва да ги изровя.) Верижна мълния, Огнено кълбо...

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » вт яну 30, 2007 8:23 pm

Питай го Асен за битката на кораба - срещу 30+ подредени в редичка как с 2 магии битката свърши. И проблема и срещу 80 не е голям, само 3-4 бурканчета с мана да има...

А героя си е развит с хвърляне на зарове - просто, лесно и ясно. Смятай ако не вярваш.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт яну 30, 2007 11:05 pm

Ей, не съм казал че не ти вярвам, вярвам ти. Но ще се съгласиш, че има и по-завъртяни фактори. Примерно в кръчма, честно ти казвам, срещу двайсетте, може и да не оцелееш. А ако ти дойдат мойте в редичка... значи не мога да ги оправлявам.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » ср яну 31, 2007 12:29 am

Ох... как да ти обяснявам... измисли ги както искаш, ако искаш и на зиг-заг и ще го разиграем и ще видиш каква е разликата.

П.С. Никаква.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср яну 31, 2007 10:45 am

Хамелеоне, Киди е прав-разлика няма:)! Почти няма значение и в коя школа съм специалист, приемаме, че съм се развил в Огнената, както си писал ти:). С твоето умение си хвърлям Бариера и Забързване без концентрация или зарове, след това се концентрирам с Умора за +12 и хвърлям Армагедон:). Както знаеш, тази магия обхваща 36 полета, а аз трябва да хвърля 7 или повече с три зара за да я направя, при което битката с онези 20-те свършва дотам:). Уточнявам, че това изобщо не е най-оптималната тактика, която мога да измисля, просто рано сутринта ме мързи:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср яну 31, 2007 3:36 pm

Ем, значи просто съм тъп :)

ПП: В героя на киди, моето СУ го няма.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср яну 31, 2007 4:52 pm

Kid написа:Ниво 10 - елф; Неразпределени ТР 83
Скорост 17
Живот 53
Мана 309

Сила 8
Ловкост 17
Прецизност 6
Интелект 18
Издр 9

СУ
Магьосник 12
Б. Мисъл 12
Специалист 12
Бързо развитие 6

МУ 26/38
МА 8/12


Искам да го набиеш с 20 обикновенни човечета колячи 4-ниво нападащи го като легионери! Ако успееш значи не го управляваш както трябва или хвърляш среден зар под 6.

Принципно са ти необходими точно 2 магии, за да не е необходимо да умреш и да победиш! Да видим ще се сетиш ли...
Бих казал, че просто Киди умее да играе магьосници:). А за твоето умени, виж му точките:)! Точно толкова неразпределени ТР му трябват, за да вземе произолно умение на степен 12, така че може ад вземе каквото си реши!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср яну 31, 2007 5:04 pm

и две магии?

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » ср яну 31, 2007 8:36 pm

Хамелеоне, ти си тъпо парче. имам оставащи 83ТР, това прави едно СУ на 12. Мога да си махна малко от Ловкоста, да кажем от 17 на 15 и ще имам за 10 магии по избор. Мога да смъкна специалист в школа от 12 на 10 и разлика няма да имам в МУ/МА и ще имам още 8 магии. Какво значение има колко ТР ще имаш, като ти трябват реално не-повече от 2-5 магии в различни комбинации? Прочети малко магическата школа, после малко за билкарството и след това разсъждавай 2 седмици над различни комбинации! Ако откриеш поне 3, значи има шанс да ти се налее мозък в главата... ако откриеш поне 5, значи си на четвъртина от пълните възможности!

Айде, имаш 2 дни междусрокова ваканция - действай!
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Заключена