дракони - бла, бла, бла...

Стари теми

Модератор: Модератори

Заключена
Потребителски аватар
Di_Masta
Работник
Мнения: 78
Регистриран на: ср фев 07, 2007 6:32 pm
Местоположение: грл Дулово

Мнение от Di_Masta » пет фев 16, 2007 3:53 pm

Браво идеята е добра и аз се пробвах да създам раса "дракони". Разработих 1 щарх до 10 ниво и 1 прилеп до 20 ниво и им свързах показателите средно аритмитично и така получих основните им показатели. Какво мислиш?

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пет фев 16, 2007 5:43 pm

Божичко! Вие сериозно не мислите.

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » пет фев 16, 2007 7:57 pm

Andras, колкото и да ми е тъжно да го кажа, драконите са всякакви, в зависимост от колко болен е човекът. Така че няма "грешен" и "прав" дракон... Да не говорим, че дракон е даже чуждица.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пет фев 16, 2007 8:18 pm

Разработих 1 щарх до 10 ниво и 1 прилеп до 20 ниво и им свързах показателите средно аритмитично и така получих основните им показатели.
Включително системна кръстоска между прилеп-герой и хофещ на два крака разумен гущер?
Интересна концепция.
Да не говорим, че дракон е даже чуждица.
Bastion the Warforged - Master of the obvious.
Хубави реплики имаше тая игра, трябва да започна по-често да я цитирам.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » пет фев 16, 2007 8:55 pm

Може би помните темата за това Що е Змей ? :lol:
Приемете , че е българският еквивалент на Дракон.

Щарх + Прилеп = Дракон :lol: :shock: Логично :P

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » пет фев 16, 2007 11:01 pm

Sharky_Dog написа:
Приемете , че е българският еквивалент на Дракон.
А хайде вие да приемете да не ползвате "дракон", а "змей" за означаване на това нещо? Или да почна да ви говоря на джимбоджайски, щото видете ли, той е по-фиешан?

Потребителски аватар
Di_Masta
Работник
Мнения: 78
Регистриран на: ср фев 07, 2007 6:32 pm
Местоположение: грл Дулово

Мнение от Di_Masta » съб фев 17, 2007 12:56 am

:D :D :D ясно, значи моя вариант не става все пак благодаря за критичните ви мнения, ще ги имам в предвит за бъдещи разработки. Просто ми трябваше дракон за приключение(тогава не бях запознат с форума) и създадох 1 което ми хрумна. Нали за форума е казано "Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата."

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб фев 17, 2007 6:25 pm

А, Галеане, драконът и змеят са си две различни неща. Приличат си, но не са едно и също, така че нека си ги наричат както си искат, в зависимост към кое повече клонят - това е тема за митологиите, така че не е съвсем за тук, но да си кажа преди да сте се впуснали в някакъв по-сложен спор. Най0-малкото в много от българските легенди змеят е в човешки образ, докато драконът май не е приемал такъв в официалните легнди никъде (може и да греша де), макар да са му вменявани подобни качества във фентъзи литературата (може би авторите там, просто не са знаели, че всъщност говорят за нашите змейове).
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » съб фев 17, 2007 7:36 pm

Мхм, в доста светове драконите приемат човешки образ. И то от някой от клишираните (Слейърс, примерно) светове. За легенди- съвременият "фолклор" е това ;)
И все пак ми е интерсно, какви са разликите.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » нед фев 18, 2007 1:40 am

В момента наистина не разполагам с време да подготвя изчерпателен отговор на въпроса за разликите, но след време, може и да успея (съмнително е). Като цяло поста ми имаше за цел само да посочи, че има такива, както и между нашата ламя и африканската такава, нищо, че все им викат лами. Предполагам си има разлика в имената на китайския и европейския дракон също, само дето с времето, всички чуждоезични са станали дракони. Много дълго може да се говори за прилики и разлики, така че не, змеят не е българският дракон (или поне не всеки змей е дракон)... Объркващо, а!? трябва да поровя из легендите и да извадя някои от най-съществените разлики. Предсто и ми да започвам сериозно с приказките след някоя и другагодина, като поотрасне Гойко Джуниър, така че ще имам много материал за размисли и споделяне.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед фев 18, 2007 11:58 am

forums.rpgbg.net в раздела общи приказки има една тема „Що е Змей?“. Та там се разискват разликите приликите и други неща, като например, че халата е буря (в най общия случай), змея е добър когато се бие с нея и я побеждава и лош когато спира изворите, ламята си е чудовище най-много доближаващо се до западните дракони, като изключим липсата и на крила и повишения брой глави. Нашия пък змей, когато е в „гушерски“ образ си е едноглав (пак в общия случай). и въобще интересна дискусия се спретна там.
А за предложението на диместа, не е толкова абсурдно и има логика в него, макар че описания от него метод може да докара до нещо по близко до земния дракон отколкото до някой от големите твари.

Диместа пусни го тоз дракон дет си напривил да го видим все пак!
И някой да ми каже приблизителните статове на блатен дракон? ;) Евентуално и обхвата на зрива му ;)!
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » нед фев 18, 2007 12:38 pm

За съжаление онзи форум ми е недостъпен (бан по IP), та не мога да видя споменатата тема. Все пак съм твърдо зад мнението, че разлика няма. Все пак нека да спрем с офтопика (дори и че май аз го започнах).

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » нед фев 18, 2007 1:37 pm

За тук бан нямаш:
http://www.sivosten.com/forum/viewtopic ... 7%EC%E5%E9

Достатъчно сме ги глождили змейовете.

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » нед фев 18, 2007 1:53 pm

Ох, след като продължаваме:
ЗНачи, как виждам нещата аз- драконите са общо название на всичко подобно, включае и змейовете. Змейят е дракон, а драконът може да бъде и змей :)
Тоест- нека не злоупотребяваме и навсякъде, където може да си ползваме българската думичка.
Последна промяна от Gallean на нед фев 18, 2007 2:01 pm, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » нед фев 18, 2007 1:54 pm

НЕ! Писал съм достатъчно в горния линк защо не е така. И Жеко е писал и Вер е писал и който там още е писал... Не ми се пише пак едно и също, да му се незнае!

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » нед фев 18, 2007 3:04 pm

Кво ми трябваше на мене да се обаждам за ши****те змеьове :shock:

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед фев 18, 2007 6:02 pm

Сцепих темата, но според мен всичко това си е за търкане - има си теми в други форуми, където са обсъждани тия неща!

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » нед фев 18, 2007 8:49 pm

Еми вече и в тоя има :lol:

Потребителски аватар
Di_Masta
Работник
Мнения: 78
Регистриран на: ср фев 07, 2007 6:32 pm
Местоположение: грл Дулово

Мнение от Di_Masta » пон фев 19, 2007 12:08 am

Vilorp написа:Диместа пусни го тоз дракон дет си напривил да го видим все пак!


Ами ето го: Казва се Кей.

Начални показатели(Ниво 0).

Виталност:2
Жизненост:150
Сила:15 Максимално: 50
Ловкост:14 Максимално: 35
Интелект:14 Максимално: 48
Прецизност:16 Максимално: 23
Издръжливост:9 Максимално: 22

Скорост:20(по земя) (+НИ/2+Л)-във въздух
МЗ:6+НИ/2+ИН/3

Максималните показатели доста ме затрудниха и не съм ги разработил добре, но за сесията ми трябваше доста силен дракон към 52 ниво(за базовата щета не ме питайте). Изчислих, че средно на ниво покачва 65 ТР и 33 ТЖ като наблягам предимно на ИН и СИ.

За сессията първоначално използвах дракона като противник срещу групата (4 играча) доста развити. Той естествено ще успее да ги победи, но имаше 1 тънкост, който от играчите издържеше най-дълго, си създава духовна връзка с дракона (получава го като съдружник-спътник) и естествено не може човек ей така безгрижно да язди дракон, и създадъх това:

СУ Драконов ездач:
За придобиване на 0 степен 15 ТР Изисква: Езда:7 Степен Ловкост:14(то като имаш 1-то имаш и другото ама може и с други умения героя да си е покачил ездата).

История: Когато Кали се е сражавала срещу брат си с огромните си драконови орди тя е изпаднала в затруднение да управлява толкова много дракони и е създала слуги, които да ги яздят, но не успяла да удържи и тях срещу волята им. Те не могли да й се противопоставят със сила, за това те обучили създания, които не били под контрола на Кали тайно от нея, нареклиги "Светлинните ездачи". Съдбата на поробените била в ръцете на светлите ездачи. Те открили много древен драконски орден-изтезаван векове наред от Кали и заедно се обидинили срещу нея. Години наред ездачите изучавали драконите и драконите ездачите си. Точно когато Кали заедно със своите "ездачи на мрака" почти завзела Титания, се появили "светлинните ездачи" предвождани от Кей-най-силния и мъдър дракон от клана. Кали се ужасила като видяла някакви си 50 "дракончита" да я спират. Наредила на всичките си орди да атакуват нападателите, а тя лично се заела с Кей. Десетки драгони се изправили в епична битка. Ездачите на мрака се опитали да се оставят да бъдат победени но Кали не им позволила. Драконите заедно с ездачите си измирали един по един, докато накрая не останали само Кей и Кали. Пред погледа на умрелите Кей съжалил, че се е впуснал в такава битка и кратко се разсеял, точно това очаквала Кали, нанесла смъртоносен удър в слепоочието на Кей. От удъра Кей почти не умрял, но със сетни сили успял да атакува Кали с все сили. Говори се, че силата на този удър разделила земята на Титания на много части едно от които била Мангландиум. След това Кали и Кей изчезнали в безкрая на вселената. След смърта на толкова умрели дракони магията на Титания никога не въстоновила равновесието си. Такова равновесие може да се възвърне само чрез последователите на "Светлинните ездачи". Те са успели да предвидят изхода от това сражение и скрили много драконови яйца из цяла Титания, които могат да бъдат изродени само от истински дракони. Ездачите скрили и своите познания в ръкопис в подземията на Храма на Кали. Само там може да се научи това умение...

Придобивки:
-1степен: Позволява на героя телепатично общуване с дракона.
-2степен: По време на битка позволява извикването на дракона за всички ТД.
-3степен: Героя се научава да язди дракона.
-4степен: Увелечава езда с +3 (при яздене на дракона).
-5степен: Героя вече свиква на гърба на дракона и получава бонус къ м атаката си +{(МР+Езда)-16} (МР на дракона)
-6степен: Героя научава команди към дракона с които да се защитава БЗ+МР/4 (МР на дракона)
-7степен: Ако "Езда" е на 12 степен героя с научава да изпълнява лупинг на гърба на дракона с шанс за успех: СУ+3зара>16+Усложнение(най-вече то 3-4-съпротивлението на въздуха).
-10степен: Връзката на героя с дракона се усъвършенства до такава степен, че той вече виж с очите на дракона (перфектно) на разтояние СУ*5км ако терена позволява. Не се влияе от атмосферните условия.
-12степен: -ТД за призоваване на дракона намаляват наполовина
-ако Спосолност Билкарство е на 12 степен героя научава анатомията на драконите и маже да ги лекува
-ТД езда намаляват с -2

ВАЖНО!!! -Ако дракона на ездача умре, умира и ездача.
-Ездача е длъжен да заплаща ТД за езда в началото на всеки ход равни на ТД за езда=16-езда.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пон фев 19, 2007 12:18 am

Ей на това му се вика индуцирана налудност. Защо му трябваше на някой да издава Паолини!

И един по-технически въпрос - защо тоя дракон има толкова издръжливост?

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон фев 19, 2007 10:24 am

Абе и на ман ми звучи познато това, а това с очите май в Еберон съм го гледал.
Интересното при 7-ма дтепен на „ездача“ е, че за да не се пребие при лупинга който му се разрешава да прави тогава трябва да метне 13 или повече (при препоръчано усложнение 3). ;)

Андрас, Паолини кой е? А що се отнася до издърржливоста, предполагам че е за да компенсира намалената ловкос и невисоката скорост.

А със тея 150 живот, малките дракончета стават прекрасен трофеи за група от 4-то ниво герой или самостоятелен тип 6-то - 7-мо. :twisted:

Ди места, да разбирам ли че 10-то гущер и прилеп, си ги взел за минимума?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Di_Masta
Работник
Мнения: 78
Регистриран на: ср фев 07, 2007 6:32 pm
Местоположение: грл Дулово

Мнение от Di_Masta » пон фев 19, 2007 2:49 pm

Историята съм я измислил аз. Може да са станали случайни съвпадения. Придобивките съм ги заимствал от различние места филми, книги, игри.

За Лупинга на 7ст. Значи според мен въобще не е лесно да преобърнеш (20 тонен) дракон докато си на гърба му. И за това съм сложил 3-4 усложнение, а според мен трябва да е повече. Усложнението може да зависи и от МР на дракона.

За издражиливоста. Ами казах ви, че се затруднех при максималните показатели, а пък и кожата му е доста дебела, намаля всички щети на Щ/3 и ми се стори логично да е доста издръжлив.

Ловкоста не е много висока, защото е доста огромен и тежък. (размерите се определят от възраста на дракона).

ТЖ първоначално ги смятах за около 370-400. Ама като видях разработките на hameliona си помислих, че ще кажете "ти луд ли си бе".

Показателите на щарха са:

НИВО:10
СИ:15
Л:10
ИН:12
ПР:12
ИЗ:6

НИВО:20
СИ:17
Л:17
ИН:15
ПР:12
ИЗ:11

за прилепа са :

НИВО:10
СИ:13
Л:12
ИН:9
ПР:15
ИЗ: 2

НИВО:20
СИ:13
Л:12
ИН:13
ПР:20
ИЗ:7

Показателите на Кей са средно от 20-щарх и 20-прилеп

Потребителски аватар
Di_Masta
Работник
Мнения: 78
Регистриран на: ср фев 07, 2007 6:32 pm
Местоположение: грл Дулово

Мнение от Di_Masta » пон мар 12, 2007 3:18 pm

Филма Ерагон ми хареса, не е лош. Не можах да разбера само какви бяха тези пера по крилете на драконите :? :?:

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » вт мар 13, 2007 1:05 am

За да може, като уцелиш с някоя мощна ракета или огнена топка дракона да се разхвърчи перушина на всякъде :twisted:
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Заключена