Аксиом vs Ендивал

Стари теми

Модератор: Модератори

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » чет апр 26, 2007 12:19 pm

И сега ще отнесеш сиктир №2, защото всички подобни мероприятия се обявяват по електронен път, а ти очевидно имаш интернет. При което твоя милост има възможност да участва в почти всички мероприятия, достъпни за 'гражданите' плюс проектите по инициативи като регионално развитие и младежка мобилност, където имаш предимство пред останалите.
При оценяването за субективизъм и предразсъдъци към провинцията е смешно да говориш, но ако държиш, ще ти покажа доволно много опровержения както при избирането на участници по програма Еразъм, така и по ученическите конкурси - "Млади таланти" и състезателните сесии на УчИМИ, че ако желаеш - и в сферата на изкуството. Едно от най-престижните ни музикални средни училища се намира в Котел, все пак!
Ако ще мърмориш, мърмори за понижените възможности от гледна точка на инфраструктура.

Тая работа с 1000та евро не я разбрах. Ако ме питаш, дали финансиите са стимул - очевидно, но ако тръгнеш да ми поддържаш тезата, че само с много пари се прави качествен продукт, то си много уязвим от гледна точка на независимите продукти на пазара, които са влак с доста пътници.

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » чет апр 26, 2007 2:08 pm

Парите са добър стимул и това май е ясно на всички. Че стимул може да има и без пари очевидно пак е вярно. И все пак 1000 евро на месец е ненужно голяма и прекалено луксозна съма. Особенно за България. Ако човек държи на нещо, то това е достатъчен стимул да го "обработва" всеки месец. Ясно е че Ди маста малко посбърка (според мен де) но пък чак такава критика, каквато андрас му удари, е малко пресилено за случайя. Все пак човека има такава гледна точка и не трябва да бъде газен по този начин :axe:
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет апр 26, 2007 2:08 pm

съвсем се отнесохте. Айде, стига. Мен ако ме питат цялата тема е за архива, ама карай, ще я оставя още малко.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет апр 27, 2007 1:02 am

Ммм да, тръгнала е за архива, ако не продължи в някакви реални обсъждания и сравнеиня.
Нямам нищо против някой да седне и да направи подробен разбор, защо смята Д&Д за толкова недостижимо съваршена система, че нито А16, нито Ендивал да имат шанс да се съизмерват с нея. Аз съм имал играчи, които са казвали, че А16 им харесва именно защото е различна от Д&Д и им предлага други възможности. С това не казвам, че Д&Д не са най-добрите (пазарът поне твърди така, значи трябва да му вярваме... Ама то и "Хари Потър" е най-продаваната книга, но дали е най-добрата? Както и да е, разсъждения много).
За мен ще е полезно да чуя кое точно в Д&Д е за предпочитане пред А16. Само не казвайте класовата система, щото това просто е различие, което няма как да избегна - аз не си падам по калсовите системи и това си е! Също така не ми се говори и за използваниете зарове - полихидроните не са удобни за БГ пазара и само биха свили още повече и без това мизерния ни пазрен дял. Та като заговорих за пазар, не парите са проблем, за развитие на системите (да, А16 има накъде да се развива и ще има и други версии), а по-скоро липсата на интерес у пазара ни. Пазар на РИ у нас НЯМА! Всички го правим за хобито и за да си начешем крастата. Ако се надявах да се прехранвам с писане на РИ сега нямаше да съм 73 кг, а 37... Колкото и добър продукт да създадем. Ходете да проверите, колко Д&Д са се продали в Меджик Уърлд и коло "Приключение с Меч и Магия" и "Ендивал". Е, ние се продаваме много по-добре от "по-добрата система" (по очевидни причини де, но те пък са свързани със споменатите пари и качества ;) ) - така де, опитвам се да кажа, че парите в случая не са оправдание или съществен фактор. Аз никога не съм се крил зад подобен аргимент. Аз направих А16 с цел да е система, която да дава нова свобода на играчите. По дух тя много е повлияна от компютърните РИ, които пък са повлияни най-вече от Д&Д. Много от "новите идеи", които вложих в А16 имат свой аналог в Д&Д 3 (3,5) без да сме се наговаряли с магьосниците, а това пък означава, че все пак сме били поели в правилна посока...
ОК, с този пост може и да успея да върн адискусията към първоначалната идея, незавсимо, че говоря повече за Д&Д отколкото за Ендивал.
Последна промяна от BatGojko на вт май 01, 2007 4:01 pm, променено общо 2 пъти.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пет апр 27, 2007 6:59 am

Ако някой ще се прави на интелектуалец, много моля 'полиедри', не 'полихедрони' и особено не полихидрони' (Това нещо с много хидри ли е?). Много обичат разни хора да ползват чуждици по някакъв особен българо-английски начин.
По дух тя много е повлияна от компютърните РИ, които пък са повлияни най-вече от Д&Д.
По дух намирисва да е Fallout или Lionheart, което си е SPECIAL. Двете категорично не са повлияни от ДнД.
Много от "новите идеи", които вложих в А16 имат свой аналог в Д&Д 3 (3,5) без да сме се наговаряли с магьосниците, а това пък означава, че все пак сме били поели в правилна посока...
Ми основно значи, че сте поели в тяхната посока, защото при системите няма една, дето да е правилна и толкова. В известен смисъл, тръгнали сте по най-популярната.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет апр 27, 2007 12:41 pm

BatGojko написа:Ммм да, тръгнала е за архива, ако не продължи в някакви реални обсъждания и сравнеиня.
Нямам нищо против някой да седне и да направи подробен разбор, защо смята Д&Д за толкова недостижимо съваршена система, че нито А16, нито Ендивал да имат шанс да се съизмерват с нея. Аз съм имал играчи, които са казвали, че А16 им харесва именно защото е различна от Д&Д и им предлага други възможности. С това не казвам, че Д&Д не са най-добрите (пазарът поне твърди така, значи трябва да му вярваме... Ама то и "Хари Потър" е най-продаваната книга, но дали е най-добрата? Както и да е, разсъждения много).
За мен ще е полезно да чуя кое точно в Д&Д е за предпочитане пред А16.

ОК, с този пост може и да успея да върн адискусията към първоначалната идея, незавсимо, че говоря повече за Д&Д отколкото за Ендивал.
А не е ли по-добре да се прати дискусията в коша за начало, а после да се започне нова за сравнение на А16 със западните системи? По-точно ще сравняваме на коя система прилича най-много, а не коя е по-добра, но това може да подскаже и в какво направление да се развива системата. На мен лично асоциациите ми за Аксиом 16 са най-вече с някои по-малко известни системи, които налагат различна логика на игра!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт май 01, 2007 3:57 pm

Andras написа:Ако някой ще се прави на интелектуалец
Спокойно, всички на този форум (че и на други) знаем, че единственият интелектуалец в интернет пространството това си ти.
Благопдаря за "учтивата" забележка за сбърканото Е. Не бях сигурен как е правилното, но реших да си направя труда да проверя.

http://www.yourdictionary.com/ahd/p/p0425100.html
(очевидно, четецът също се опитва да се прави на интелектуалец, но се надявам да му простиш дързоста.)

Е, благодарение на теб, аз вече съм с една молекула по-мъдър от преди, но уви, все още далеч от твоето възвишено интелектуално ниво. И понеже знам, че мястото ми в интелекуалната стълбица е много етажи под твоето, няма да се опитвам да ти обаснявам, че всяка РИ е повлияна в огромна степен от Д&Д, и че Д&Д са дали основата на първите компютърни РИ, и че няма уважаваща себе си РИ, която да не си признава, че дължи много на Д&Д и т.н. и т.н. Но подобни спорове са за интелектуалци, а аз очевидно нямам подобен статут, че да се впускам в тях - като така, явно трябва да ти се извиня, че съм се надценил, позволявайки си да изразявам мнение в собствения си форум, при положение, че крехката ти и ранима интелектуална психика може да бъде накърнена.
Извинявай, Андрасе, прости ми!
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » вт май 01, 2007 5:05 pm

А, не, професионална деформация ми е да съм неучтив на такава тема. Особено, като някой ми излезе с с 'циклофреничен' вместо 'циклотомичен' (явно полиномите имат съзнание) или пък 'определител' вместо 'детерминанта' (някои се изживяват като проф. Балан). А съм неучтив, защото учтивостта изисква, като ползваш някаква терминология да я знаеш.

В конкретния случай, който заедно с предните два цитирани ми е любим, ми е дори още по-ведро, щото си говорим за гимназиален материал. Многостен, или от гръцки - полиедър. А не от гръцки през английски 'полихедрон'. Или 'полиедрон' Или каквото и да е там. Особено пък ми стана любимо, когато решават да ми докажат правопис и произношение на български, чрез линк на английски речник! Тамън мислех, че няма какво ново да видя пък то...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт май 01, 2007 5:07 pm

полихедрон се използва масово сред БГ играчите на РИ. Не виждам смисъл от фанатизъм...

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » вт май 01, 2007 8:26 pm

Масово имаш предвид сред няколко дузини хора?

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт май 01, 2007 9:59 pm

ми, за обществото си е масово... :roll:
Ти си единствения, дето мрънка :roll:

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » вт май 01, 2007 10:46 pm

Но обществото ни не е масово. Много повече хора казват копеуе, от колкото полихедрон.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт май 01, 2007 11:06 pm

Тъкмо си мислех, че няма да се ядосвам поне днес на този форум. Не се получи!
Темата е за коша, казвам го пак и си стоя зад мнението!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт май 01, 2007 11:06 pm

подкрепям.

*Щрак* и във Архива.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср май 02, 2007 9:35 am

Andras написа:А, не, професионална деформация ми е да съм неучтив на такава тема. Особено, като някой ми излезе с с 'циклофреничен' вместо 'циклотомичен' (явно полиномите имат съзнание) или пък 'определител' вместо 'детерминанта' (някои се изживяват като проф. Балан). А съм неучтив, защото учтивостта изисква, като ползваш някаква терминология да я знаеш.

В конкретния случай, който заедно с предните два цитирани ми е любим, ми е дори още по-ведро, щото си говорим за гимназиален материал. Многостен, или от гръцки - полиедър. А не от гръцки през английски 'полихедрон'. Или 'полиедрон' Или каквото и да е там. Особено пък ми стана любимо, когато решават да ми докажат правопис и произношение на български, чрез линк на английски речник! Тамън мислех, че няма какво ново да видя пък то...
И понеже си имам предимства на този форум, смятам да завърша спора аз ;)
Полихедрон-ът, за който става дума в случая са зарчетата ползвани от Д&Д, а те не идват от Гърция, а от USA. И понеже аз ползвам английската (а не гръцката) чуждица, вместо многостенно зарче, се съобразявам и влияя от английското произношение (а и никога не съм го чувал как го произнася някой грък, че да знам).
Разбира се, всеки "ентелектуалец" има право да се дразни, че другите не са на неговото мнение, колкото си поиска, но резултатът, обникновено е такъв, както в случая.

ПП: Да, аз си падам по това да водя и безсмислени спорове, но няма да върна темата, тъй като е очевидно, че тя дразни останалите потребители на форума, а и няма нищо общо с РИ и Аксиом16. Но ако, Андрас, все пак имаш желание да ме образоваш, назначи си една събота или неделя, вземи си всички там речници, с които разполагаш и ме покани на диспут в парка. Аз ако съм свободен и на кеф за безумни беседи, ще взема и да дойда.

ППП: Забележи, че този път написах ПолихЕдрон! Това е така, защото аз по принцип го пиша така и така си ми идва по-естествено, но след като някой започне да ми обяснява как се произнасяли и пишели чуждици в българския език, обикновено се дразня и се опитвам да му обясня колко е в грешка. А това, че си в грешка е 100% защото съм сигурен, че за тези неща може много да се спори, тъй като едва ли го има в правоговорния речник на българския език (виж, ако там има записана само едната форма, значи в единя от случаите го изписвам грешно).
Между другото, как според теб се пише: Атрефакт или Атрифакт? Аз лично го пиша се Е, но на български е прието за по-правилно да е с И. Но понеже думата пак не е българска, съм склонен да налагам моето си предпочитание към изписването й.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Заключена