Интродукция: Кръчма по пътя за Леондор.

Стари теми

Модератор: Модератори

Отговори
Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Интродукция: Кръчма по пътя за Леондор.

Мнение от hameleona » съб яну 17, 2009 10:04 pm

Светлата и уюутна кръчма бе изпълнена с живот. Всички по масите с удоволствие слушаха квартета музиканти или пък гледаха лекооблечената танцьорка, която сновеше между масите с плавна крачка и с ловкост отбягваше мъжките ръце. В кръчмата се бе събрал всякакъв народ - хора, елфи, джуджета и гиганти, дори няколко гущероида се бяха свряли в един от ъглите и си съскаха нещо на техния си език.

И в тази кръчма, на една от масите в ъглите, седеше Коен. Отпиваше от питието си и си гледаше неговата си работа, когато изведнъж един мъж седна на стола до него и го заговори:

- Готина танцьорка, нали?

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » нед яну 18, 2009 10:23 pm

Коен се беше отнесъл в мислите си и малко се стресна от така внезапната поява на непознатия, но това не му пролича много. Той изгледа преценяващо новопоявилия се и след кратка пауза потвърди:

- Готина и още как! Но мисля че не се познаваме, с кого имам честта да разговарям?

Коен говореше със спокоен глас и следеше внимателно както изражението на събеседника си, така и позицията на тялото му. Годините, прекарани в скитане по пътищата на Магландиум, го бяха научили винаги да отваря очите си на четири.
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт яну 20, 2009 12:14 am

Събеседника му всъщност беше нещо много странно. Висок, но наистина висок (над два разкрача), целия в черно, с боядисан в черно нагръдник, с дълга чена коса и (най-странното) червени очи. Структурата му беше на типичен боец, но от червените очи лъхаше страховит интелект. Общо взето - човек, който искаш да ти е приятел, а не враг. Непознатия направи нещо като полу-поклон и отвърна:

- Тенорис дин Фалех дин Салур. Това е цялото ми име, но всички ми викат Тенорис. Приятно ми е да се запозная с теб. Търсех те. Мога да заявя, че имам нещо като делово предложение.

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » вт яну 20, 2009 10:13 pm

Имаше нещо странно, дори мистично в този човек, особено в такова простовато място като крайпътния хан. Коен почувства странна възбуда от изведнъж появилия се събеседник и още повече от неизвестното му все още делово предложение. Любопитството бързо накара позаспалия му мозък да заработи. Ала все пак някакво едва доловимо чувство за предпазливост принуждаваше Коен да задържи емоциите си.

- Не очаквах някой да търси тъкмо мен, още по-малко да ме открие и то на място като това. Няма да крия, че определено възбуди любопитството ми с внезапната си поява и с факта, че имаш бизнес предложение за мен. Е, нека го чуем.
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт яну 20, 2009 11:28 pm

Непознатия се подсмихна:

- Ами, ако ти кажа, че ти предлагам 200 златника? За рисковано пътешествие? За откриване на тайни, за вълнуващи битки? За възможна плячка? Какво ще кажеш тогава?

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » ср яну 21, 2009 11:29 am

- Ще кажа, че си попрекалил с виното, приятелю! - засмя се Коен и сам надигна своята чаша. Този непознат пътешественик ставаше все по-странен (и донякъде интресен) в очите му. - Но все пак, разкажи ми за пътешствието, което спомена. С толкова малко жени наоколо вечерта е доста скучна.
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср яну 21, 2009 6:17 pm

- Ха! Харесваш ми, боецо, харесваш ми. Направил съм добър избор. - Тенорис отпи от бирата си и продължи. - Не мога да ти кажа много, защото официално всичко се държи в тайна. Но съм склонен да тидам 10 златника, за да отидеш на юг, до Тих Бряг. Там ще разбереш, за какво става дума.

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » чет яну 22, 2009 2:14 am

- Хмм, 10 златника звучи доста добре. - кимна Коен. Какво беше това? Някаква шега? Кое разумно същество ще даде ей така 10 златника само за едно кратко пътуване. Все пак на Коен не му се изпускаше такава възможност, пък била тя и леко невероятна. Той все пак изгледа още веднъж събеседника си, търсейки признаци на подсмихване, ала сериозното лице срещу него не показваше такива.
- Е, тъй като и без това в момента само се шляя в околността, мисля че за 10 златника си струва да се разходя до Тих бряг. - реши той.
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет яну 22, 2009 11:11 am

- Виж, отиди до Тих Бряг и ще разбереш, че не се шегувам, става ли. - Тенорис се усмихна и с замах подхвърли малка кесия към Коен. - Тук са парите. Надявам се да несе отклониш от пътя.

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » съб яну 24, 2009 12:50 pm

Коен надзърна в кесията и след като се увери в съдържанието й погледна към Тенорис и рече:
- Е, златото говори достатъчно ясно за сериозността на това, за което говориш. Кого да потърся в Тих бряг за повече информация?
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб яну 24, 2009 3:21 pm

- Пак мен. Всеки ще може да ти каже, къде съм. А сега, ако нямаш други въпроси се налага да бързам.

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » вт яну 27, 2009 9:25 pm

Коен кимна разбиращо.
- Така да е, Тенорис. Утре сутрин ще потегля към Тих бряг. Надявам се да се срещнем там.
И той продължи небрежното си занимание, което упражняваше цяла вечер.
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб яну 31, 2009 12:26 am

Тва е. Повече няма да имаш самостоятелни действия. :) Чакаш да се съберетевтих бряг.

Отговори