СУ "Некромант"

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » вт мар 08, 2005 11:52 pm

Млади човече, сам поиска да видиш версия за не-дебиловски некромант - е това е гадател. Пък сега пак фучиш, е нема угодия май, а....
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » вт мар 08, 2005 11:56 pm

Добре, ама нямам голяма полза от гадател, не мислиш ли? Абе въобще зарежете името. Не ви харесва, не ви харесва. Пак повтарям - не ми пука. Стига с това име. Ако ще ме плюете, плюйте ме за съдържанието, не за името. Разбрахме ли се?

ПП:Угодия нема никаква.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » вт мар 08, 2005 11:59 pm

Оооо, гадателът е много полезен, ако се направи добре системно.

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » ср мар 09, 2005 12:04 am

За какво ще е полезен? Просветли ме щото аз съм прост и не разбирам. (Сериозно, много съм прост - аз поисках "не-дебиловски" некромант, а после пак мрънках, така е)
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » ср мар 09, 2005 12:04 am

Няма полза от гадател!? За кого няма полза? За God-moder-ите няма, определено. Но за тях и умения като пеене, свирене на инструмент и прочие нямат полза.... така че не мисля че имаш обективна гледна точка в случая.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » ср мар 09, 2005 12:08 am

Добре, предавам се. Официално се извинявам за всички простотии които написах (но държа на името). Но, сериозно, наистина нямам идея. За какво може да се ползва гадателството?
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » ср мар 09, 2005 12:13 am

Понеже дефиницията е мека, може да се каже че е гадателство за бъдещето или просто разговор с починали хора. Това отвръзва ръцете на разказвача да дава засукани думи на някой призрак, които да значат нещо само след 3 сесии главоблъскане и няколко безсънни нощи. Също разни загадъчно подадени думи, на разни лукави духове(Order of the stick рулз) :)
Изобщо да можеш да си говориш с умрели си е полезно. Примерно гледаш пещера с разпръснати кокаляци отпред - призоваваш духа на един от умрелите и го питаш аджеба кво е станало тука... и тн и тн и тн....
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » ср мар 09, 2005 12:24 am

Ясно. Обаче "умния" от моите играчи (той е елф и в момента има ИН 14) е толкова "умен", че дори да му кажа в прав текст, че е дошъл едикой си и е избил кокаляците, пак няма да ме разбере. Не, че го обиждам ама тоя човек понякога ме отчайва с невероятния си талант да не разбира (и запомня) нищо от това, което му се казва. Затова засега ми е малко безполезно - ако нормално нещо отнема 3 сесии главоблъскане, на него ще му отнеме 3 години.

Но такова умение най-добре да се нарича просто гадател, защото иначе се ограничава само с мъртвите, а те едва ли могат да дадат съществена информация за бъдещето. Както и да е, може да се ползва.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » ср мар 09, 2005 3:27 pm

Ще ти дам пример точно с некромантия, обаче от VtM. Често играя с Джовани, които са некроманти, та общо-взето знам как се ползва. Там некромантията е запазила и гадателските си части, а са добавени и такива призовавания, каквито ти искаш.

1) Намирам си труп. Мога да видя през неговите очи, какво е видял в последните си минути. Много приятно за разкриване на убийци (и в моя случай - изнудването им)
2) Призовавам призрак, който да мога да разпитам и евентуално да го пратя да ми свърши някоя работа. Особено удачно е някой от дружинката ти да убие нежелаещ да сътрудничи глупак, а после да го викнеш и да научиш тъй и тъй какво има да ти каже.
3) Трябва ми да изкарам някой луд. Правя кратък ритуал, който да му позволи да чува разговорите на духовете. И той сам си полудява пар екселанс...

Потребителски аватар
Vonamarak
Вълк
Мнения: 14
Регистриран на: вт яну 01, 2002 11:26 pm
Местоположение: Отвъд.
Контакти:

Мнение от Vonamarak » чет мар 17, 2005 12:37 am

http://forums.rpgbg.net/viewtopic.php?t=3454

Да ви закача леко ;)
Кон черен яздя, a до мене бягa вълк.
Сърце ми помни рaните ужaсни,
Но длaните ми помнят мекa бялa плът,
Косите - ветрове прекрaсни.

zelgadis
Калфа
Мнения: 44
Регистриран на: нед авг 20, 2006 4:22 am

Мнение от zelgadis » нед авг 20, 2006 4:33 am

Асен написа:В момента във форумната игра ме критикуват, че героя ми е "прекалено зъл", но все пак-не ти ли се струва, че това умение е изключително неподходящо за герои? Аз бих го оставил само за техните противници.
Асене, не е нужно некромантите да са зли или нешто такова. Даже в Diablo, от където и автора си признава че е копирал, не са зли сащтества. Доста по добри са от повечето други класове и се борят да запазят баланса живот/смърт.

Според мен, ако трябва да се прави СУ некромант, не трябва да вдига само скелети, ами да се направи нещо като друида - да речем да си има няколко магии които не са призователни, за да се съчетават и вдигането на скелети и гадателство по очите на умрелия, привикване на дух, отделяне на душата на некроманта от тялото му и т.н. Но трябва да се прави твърде внимателно (самата нематериална същност на духа може да пренебрегне доста от материалните прегради), че да не се наруши баланса на играта.

[info]lowstef:Слято, правописирано, пунктуацирано [/info]

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт авг 22, 2006 12:25 am

Много правилно виждане, определено ме навя на някои интересни мисли по въпроса за СУ-то.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Отговори