Магии

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » ср мар 16, 2005 8:27 pm

Вилорп, почна да вдяваш най-сетне. Виждам мисъл в думите ти, макар че писанията ти още бъкат с грешки. Язък че Гойко отхвърли идеята ти.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср мар 16, 2005 11:44 pm

Аз предполагам че Гойко има в предвид Армагедона Андрас.
Бат Гойко поправи ме ако се лъжа!

БатГойко: Не се лъжеш :)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср мар 16, 2005 11:45 pm

Топлина
Свободно заклинание {може да се сложи и в школата на оганя ама никак не ми се връзва някакси да е там} от 3-то ниво, изисква МУ поне 13 (18 ако се реши да е от огнената школа) и се казва за 8 ТД
Цена: 3 ср
Запаметяване: 2 ТР
Валидна цел: Магьосника
Точки мана: 11 + Х точки мана
Време на действие: по желание
Разстояние: докосване (2 сантиметра от върха на пръстите на мага)
( Където Х нараства с 1-ца за всяка секунда (1 ТД) при нагряване. След спиране на нагряването (но подържане на температурата) цената се оформя по долу описания метод)
Описание: Това е вишата степен на простата магия затопляне, като за разлика от нея позволява да се достигнат температури на 400 градуса. Малко над върховете на пръстите на магьостника се оформя загряваща се зона* с постепенно нарастваща температура. Повишаваща се с 40 градуса за секунда или също толкова за 1 ТД по време на битка. Загряването започва от 40 градуса** (не е писано за гущерите ама ако са студенокръвни се приема базовата температура на околната среда = 20). Максималната температура която може да се постигне: Т = Воля*100 [градуса целзии]***. При достигане на определена температура нагряването може да се спре и тя да се подържана: Градуси/100 ТМ за рунд (10 секунди) (минимум 1-ца).
Щети: за да нанесе щета мага трябва да докостне противника (акака с рака преодоляла базовата му защита). Наняся ((градуси/100) – 2) зара изгаряща щета {не е баш огнена}. Ако се направи захват на някоя част от екипировката на противника и при достатъчна температура, тя може да се разтопи или пламне (дърво, кожа) с произтичащите последици {1600 за стомана, 1100 бронз, 600 за дърво и кожа, 1500 за камък – ориентировачни температури на топене****}.
Бележки
* Мага търпи щети в размер на: Щ=(градуси/100)-(Воля/2) изгаряща щета (минимум 2 точки) на рунд (10 секунди). {Формулата е доста тежка, предложете някакви твърди числа, или щетите да се активират само когато мага реши да подържа температурта!?}
** Разликата от 5-6 градуса спрямо общо върприетата я слагам по 2 причини: а) понеже всички магьостници са болни :) и б) за опростяване на сметките.
*** След тази стойност на мага му “припарва” и той изпуска магията, или започва да търпи щетите от (*)?
**** Погледнато от физична и химична гледна точка би трябвало да мине време приди матеряла да започне да се топи, но все пак това е игра!?
Ефект: Създава “топлинен източник с нарастваща температура”
{ Разбирасе отново може да се ползва за запалване или подгряване на супа да речем, но в случая е по-полезна, като “оксижен” за разтапяне на ключалки и рязане на решетки :). При дастатъчно голяма воля нанася и доста прилична щета (27 при воля 10 и реално хвърлени зарове). Разбирасе магията е по-мощна и вероятно по-небалансирана. Чакам оценки и предложения за доизкусуряването й.}
ПП Специални благодарности на Кид за смислените предложения.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » пет апр 01, 2005 6:59 pm

Въздушен щит
Ниво:5
Школа:Въздух
Валидни цели:Магьосникът
Цeна за свитък:5 ср
За запаметяване:3 ТР
Точки мана:22 за произнасяне+7 за рунд поддръжка
Време за действие:По желание
Разстояние:Магьосникът
Описание:Магьосникът създава невидим въздушен щит около себе си.Този щит абсорбира цялата поета щета,но при всеки удар,магьосникът губи мана=Щ/2.Също така не може да атакува,но може да прави магии и да се движи.

“Вдъхнових” се от “Властелина”,както вече може би се досещате. :D Айде сега давайте критиките! :wink:
Последна промяна от smeshko на нед апр 03, 2005 2:14 pm, променено общо 1 път.
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » съб апр 02, 2005 11:14 pm

Това да не може да прави нищо друго е в повечко. Помисли малко повече за какво е магьосник без да прави нищо. Можеш да го накажеш само отностно Hand-to-hand атаката. Като като просто я забраниш.
Извинявам се за ужасяващия правопис...

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » нед апр 03, 2005 12:20 pm

smeshko написа:“Вдъхнових” се от “Властелина”,както вече може би се досещате. :D Айде сега давайте критиките! :wink:
Откъде точно във "Властелина"??????? :? :? :?

А иначе магията е безполезна, ако магьосника не може да прави нищо с нея. Поне да може други магии да прави. А иначе просто протвиниците ще го заобикалят докато му избиват спътниците, после ще изчакат да му свърши маната и ще го сдъвчат.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » нед апр 03, 2005 2:11 pm

lowstef написа: Откъде точно във "Властелина"??????? :? :? :?
"Задругата на пръстена"->Мория->Казад-Дум->Балрога :wink:

А иначе за магията-прави сте!Значи само ще е забранено да атакува,но може да прави магии.
Други забележки :?:
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед апр 03, 2005 3:10 pm

smeshko написа:Също така не може да атакува,но може да прави магии и да се движи.
Не може да атакува? Извинявай, ама що за странна идея? :shock: Гандалф точно с атака разруши моста, щом от там си се вдъхновявал! :lol:
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » нед апр 03, 2005 3:26 pm

Прав си, Асене, ама забраната за атака според мен е за да уравновеси магията (ако не е така няма смисъл от нея).
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
smeshko
Кадет
Мнения: 194
Регистриран на: чет яну 27, 2005 9:40 pm
Местоположение: Варна

Мнение от smeshko » нед апр 03, 2005 4:12 pm

С атака ли?Мисля,че беше някаква магия...Иначе,не може да атакува с оръжия.
Life isn't bad - it's WORSE!!

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » нед апр 03, 2005 7:41 pm

глупости.
значи първо, използвайте малко логика бе, хора! Когато поддържа заклинанието за щита, то той използва магия все пак. Не може да атакува... Според мен ако се разконцентрира малко повече от необходимото тогава магията просто ще рухне. тъй че примерно при атака или нещо от сорта (нормална) то би трябвало до проверява отново дали магията е успешна, с някакво усложнение, или нещо от тоя тип.

А колкото до това да прави още магии - не знам в Магландиум точно как се поддържат магии, но определено ще е доста трудно един магьосник да вади от торбата хлябове и риби, да прави щитове, да лекува, да мята огнени кълбета и да си прави магически кръгчета от дима на лулата.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » нед апр 03, 2005 10:27 pm

хайде първо да прочетете магическата система, после да прочетете магиите, после да ги прочетете пак, след това да им хвърлите поглед още веднъж, а после да ги прелистите още пет-шеснайсе пъти и като се уверите, че ги знаете поне по имена магиите тогава да почнете да предлагате нови някакви... до тогава ще сте просто поредните шматароци, дет се правят на интересни!

Потребителски аватар
Hazalad
Работник
Мнения: 109
Регистриран на: пет фев 13, 2004 4:39 pm
Местоположение: Някакво
Контакти:

Мнение от Hazalad » нед апр 03, 2005 10:45 pm

Съгласен с Кид. Няма начин да направите нищо свястно преди да сте на Ти със системата. А за момента май дори не сте на вие, щото явно даже не сте се срещали:)
I`m kid at heart, you see? When you tell me to stop, it just makes me run faster!

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пон апр 04, 2005 12:17 am

Hazalad написа:Съгласен с Кид. Няма начин да направите нищо свястно преди да сте на Ти със системата. А за момента май дори не сте на вие, щото явно даже не сте се срещали:)
I double on that!!!
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон апр 04, 2005 12:21 pm

Rezo написа:глупости.
значи първо, използвайте малко логика бе, хора!

А колкото до това да прави още магии - не знам в Магландиум точно как се поддържат магии, но определено ще е доста трудно един магьосник да вади от торбата хлябове и риби, да прави щитове, да лекува, да мята огнени кълбета и да си прави магически кръгчета от дима на лулата.
Значи, приятелю на логиката, научи първото й и най-важно правило. "При неверни изходни данни, полученият отговор може да е правилен само по случайност". Оттам и твоето прибързано изказване. Аз ще съм учтив и няма да те обиждам с определения за това, което си писал, но то определено се разминава със системата.
Киди ви го е резюмирал горе -долу точно:), но все пак, обяснението, което търсите, е, че в Магландиум магиите се поддържат, като магьосникът влива в тях част от собствената си магическа енергия-маната. След като направи магията, няма нужда от концентрация, стига да остане в съзнание. Това са и твоите "невери изходни данни":). Магът може да ускори движенията си, да поддържа манащит, който да абсорбира щетите му, след това да хвърли огнена топка върху стрелеца отсреща, защото му е далеч и след това да се бие два рунда срещу противника си:). Ако аз бях маг, така и бих постъпил:)!
Та, все пак, прочетете ги първо тия правила! :lol:
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Doombringer
Чирак
Мнения: 18
Регистриран на: пет мар 25, 2005 4:18 pm
Местоположение: В канавките
Контакти:

магийки

Мнение от Doombringer » пон апр 04, 2005 3:45 pm

Искам да попитам автора на тази хм "магия" за къф дявол му е на човек да кара звездите да летят към главата ти!!!!!Освен това когато ти писне от живота в Аксиом16 можеш по-лесно да се заколиш отколкото да се правиш на гадно к*п*л* и решавайки да си отидеш да завлечеш в Ада с теб милиардните армии,дошли да те спрат.Ада няма такъв капацитет на популация просто!!!!!!!!

Потребителски аватар
Hazalad
Работник
Мнения: 109
Регистриран на: пет фев 13, 2004 4:39 pm
Местоположение: Някакво
Контакти:

Мнение от Hazalad » вт апр 05, 2005 10:18 pm

Doombringer... Направи една услуга на себе си и останалите - престани да пишеш глупости. Или направи услуга на себе си и родителите си - застреляй се. Не те знам от коя яма се пръкна но не съм видял едно твое смислено мнение.
I`m kid at heart, you see? When you tell me to stop, it just makes me run faster!

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » вт апр 05, 2005 10:20 pm

Хазалад, за смислеността донякъде си прав, но не прекалявай.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт апр 05, 2005 11:17 pm

Doombringer целта е еменно да завлечеш света и да го спасиш от мъкатна да търпи разните твари щъкащи по него. Съвсем друг въпрос е, че темата по Милота на Кали е изчерпана и в най-добрия случай както каза бат Гойко може да се ползва за тъмен ритуал с мнооого мана :)
За въздушния щит ми се струва че ими модобна магия но не съм сигурен съвсем тъй че не претендирам.
Ако магията може да се приложи срещу танка на групата ще има доста повече полза от нея.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон яну 30, 2006 6:24 pm

Искам да възродя тази тема, като предлозха някои от многото магии, които са ми хрумнали, а и предполагам са хрумнали на много от вас. Първата е...

Усещане на магьсник
Школа: Обща
Мана: 4 + 1 на минута(6 рунда) подръжка
Цели: магьосника
Разстояние: магьосника
Описание: Магьсника усеща всяко създание, способно да прави магии от ниво 1+ в радиус от МУ метра. В този радиус заклинателя узнава за пурвите МУ/5 нива магии, които знаят останалите.

Пример: Герой с 20 МУ ще разбере за всеки магьосник в радиус от 20 метра. Ако някой в този радиус владее магии до 3то ниво, то героят ще знае, че споменатият владее магии до 3то ниво. Ако има огнен маг, който владее магии на 2ро ниво, водни на 1во, а огнени на 3то, то такава информация ще получи и героят, хвърлил заклинанието. Ако има изключително силен вълшебник, то героят само ще разбере, че мага знае яки магии - 5+ - но няма да разбере повече.

Е, тези "няколко магии" бяха само една, но май е достатъчно, за да се заядете относно реализма на тази магия (ега ти словосъчетанието :lol: ).

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон яну 30, 2006 7:24 pm

Shamajotsi написа: Усещане на магьсник
Школа: Обща
Мана: 4 + 1 на минута(6 рунда) подръжка
Цели: магьосника
Разстояние: магьосника
Описание: Магьсника усеща всяко създание, способно да прави магии от ниво 1+ в радиус от МУ метра.
Предлагам промяна от тук насетне:
В този радиус заклинателя узнава за максималното ниво магии, които знаят останалите магове.

Няма нужда да е МУ/5 и т.н. Директно разбира какво ниво са най-силните магии на опонентите му. Все пак не разбира нито какви точно са, нито какво е МУ-то на опонентите му (магьоснк с 32 МУ, пак може да се е ограничил до 3 ниво магии, но затова пък как ще ги казва...)

Не ми допада и механиката за поддръжката, щото по никакъв начин не е обвързана с броя на опонентите, но засега не мисля, че това е голям проблем. Все пак трябва да има разлика между 2 опоненти и цяла армия от магьосници (макар че във втория случай е по-добре да се ползва заклинанието "забързване" или нещо друго, което бързо отдалечава героя от тях ;) )
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон яну 30, 2006 8:03 pm

Аам така магията става независиам от МУ...и малко по-малко интересна сякаш. По-добре добавете още някаква информация, но да има ограничение и на двете...примерно специализациите.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср фев 08, 2006 1:46 pm

Сори, но не мога точно сега да правя промени по магията, която предложих, тъй като нямах достъп до и-нет за много време и нямаше как да се вслушам в критиките, но за сметка на това бих искал да предложа нова механика в магическата с-ма.

Ясно е, че ако някой е превърнал приятеля ви в жаба, вие може да използвате магия за да развалят първата. Но ако магията е срещу вас, или противниковия маг не иска да се церемони толкова и призове светкавица, то тогава какво? Предлагам ако някой иска на момента да отблъсне противникова магия, това дейстивие да е възможно ако МУ на мага е достатъчно за да кастне магии от същото ниво от същата или противоположната школа. За това се изискват 8ТД и Мана на магията+4, като това, естествено е мигновено действие. По натам се процедира като при разваляне на магията. Важно е да се уточни, че естествено не може да има концентрация.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » ср фев 08, 2006 2:45 pm

кастват..... божичко

А защо да няма концентрация - аз може да съм си се приготвил специално за отразяване на всякакви магии и да вложа всички сили в това, а не да го правя когато вече ме уцелват с нещо.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср фев 08, 2006 5:15 pm

Контра магия?
Едва ли може да стане най-мълкото защото по подразбиране противниковия маг има по-висока реакция щом първи казва магията. Тук по-скоро може да се приложи някакво дребно задържащо заклинание 1во ниво гълтащо малко мана - 1 или 2 в минута което позволява на могьосника да държи в паметта си готови магии, но не повече от МУ/10 даречем, тогава вече може да пусне контра магия като мигновенно действия за 2ТД примерно (ако противниковия маг казва по-бързо магията си изгорял, но ака са му нужни повече от 2 ТД имаш право на това).
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » ср фев 08, 2006 9:55 pm

ами какво, ако така си е добре? Има не-малко магии, които пречат на противниковия маг да си каже неговата си както трябва...
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет фев 10, 2006 2:22 pm

Току що ми хрумна двете ми предложения да бъдат комбинирани в едно общо умение "Усет за магии". Успехът определя доколко някой може да засече прояви на свръх-естественото в ололността. Усложнение/улеснение може да се явява това доколко героят очаква да намери нещо - както казахте, може да се е подготвил на всяка крачка да му изкачат магьсници и призовани същества, съответно се получава бонус, но ако героят е полу-пиян, то ще получи наказание. Колкото до контра-магията, според мен трябва да присъства като елемент, защото засега, поправете ме ако се лъжа, но единственото, което може да ви защити от "Чукът на боговете" е МЗ, което е, как да кажа, прекалено пасивен начин за мойте вкусове. Начина, който съм измислил чрез у-то е да се прави проверка с него дали героят е усеща мрачните помисли на своя противник. Улеснение се явява противниковата концентрация, а усложнение - СУ "Бърза мисъл"/2 на противника. По-нататък, ако има успех, се процедира, както при контра-стрелба, като това е момента, в който може да се изпълни описаното в предното ми мнение.. Поправям се, ако останат ТД, то те могат да се използват за концентрация.

Май звучи бая тегаво, но според мен това ще е необходимо за много случаи за развитие на действието.

П.п. Не е задължително магьосник да има по-голяма реакция от някой друг, та да изпепели/заледи всичко наоколо. Далеч не е нужно... :twisted:
シャマョツィ

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пет фев 10, 2006 4:58 pm

Да си влезна в ролята на лошият батко Киди...

Аре престани да се занимаваш с глупости, прочети няколко стотин пъти магическата система и магиите, изиграй 50+ сесии и направи 5+ магьосника и тогава почни да даваш смислени предложения. За сега глупавите предложения си ги запази за себе си!

Ще ти посоча пример, с което се надявам да ти докажа, че не си сторил това по-горе:

Школата на реда, магията е "Знание" и с нея можеш да разбереш кой магьосник какво ти прави и защо ти го мисли, колко магически или простотически лайна има около тебе и с какви статистики са даже!

Дали е пиян или полу-пиян или мъртво-пиян си има други места за описание какво и как става!

Защита от "чука на бога" има няколко начина, но ще ти ги оставя на теб да си ги помислиш и откриеш.

И не е станало
бая тегаво
ами си е направо бая тъпо и безсмислено!
П.п. Не е задължително магьосник да има по-голяма реакция от някой друг, та да изпепели/заледи всичко наоколо. Далеч не е нужно... Twisted Evil
Ако тръгна да ти казвам какво е нужно и какво не е нужно за да го направя ще ми отнеме 78 минути и 69 секунди за да го изпиша. Не си открил топлата, нито студената вода... нито кранчето за спирането или пускането им!
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет фев 10, 2006 7:16 pm

Мили мой "лош батко Киди",

До сега не бях виждал човек, който би стигнал до такава откровено безумна ярост само при даването на две предложения, развити в три поста. Изпитвайки сериозни съмнения, че даже и в началото си се водел по здрав разум, а не по накърнени (от какво ли?) чувства, ще се защитя от сериозните думи, отправени към мен и моите идеи.

Като начало, искам да разясня целта на така исканата от мен "контра-магия". Идеята не е да правите приготовления за превантирането на щети от магически род. Идеята е в случай, че например попаднете на магически капан да можете да се защитите, както сме гледали по филми и сме чели по книги. Доколкото ми е известно, "бате", няма нито една магия, която да се изрича като мигновено действие, съответно да е подходяща за случая. Така че остават само три способа за предотвратяване на неблагоприятен изход - ТЖ, МЗ и късмет. За останалите, които ти спомена - ми не знам, имаш странни способности при достигане на абсолютно грешни изводи. Точно като елфа Алтирел, ти се впусна "в наглед празното пространство... което се и оказа празно", като ми заяви, че не познавам системата. Може и да не я знам перфектно, но, повярвай ми, достатъчно та да ти се обидя.

Честно казано, не знам защо повдигна въпроса за това "...което е нужно [за да може магьсник да изпепели/заледи всичко наоколо?]...", при условие, че не защитаваш нищо с това, а само изразяваш чувства.

Като отговор на бъдещи постове относно този, искам да се извиня, но съм от хората които се засягат лесно и не аз трябва да се съобразявам с това. Чакам конструктивна критика и ако предложението ми не ви харесва, заявете това културно, както би трябвало да са ви учили. Мога и аз да се изразявам хапливо като "батко Киди" но не изкам да се принизявам като него.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » пет фев 10, 2006 7:42 pm

Ако разгледаш още колко кила простотии са се изляли тука ще разбереш много добре бат Кид.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Отговори