Фелини - базово инфо - обсъждане на статистиките

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет юни 12, 2009 9:45 pm

Vilorp написа: Та да се върем на елфите. По-ловко, по-умно, по-прецизно, по-издържливо и по силно от елфите нЕма Е имало. Всъщност и сега наследниците му непрекъснато воюват с елифите и както се досетихте става въпорс за гигантите които са били не просто по-по, а са били най-най. Един вид и толкиновите елфи да дойдат в магландиум старите гиганти са щели да им съдерат гъзовете и да си направят тъпани от тях. А както знаем от толкиновите елфи нагоре е само Саурон. Само дето той е нарочен да е от лошите и затова не се брои.

ПП. Реплика към ПП-то на Айн.
Анчо, айнчо, айнчо, Кел е развит герой, а Пинко е математически развит герой. Имча огромна разлика между двете. Ако асен най сетне се престраши да излезе срещу Математикс ще ти покажа къде е разликата между двете творения. От друга страна Пин Ко е правен по Остаряла и неактуална версия, за която дори съдателят и вдигна ръце, поне до някъде, но ловкоста като показател не е порделящ за победата му. Не мви причи и сам да пробевда битката между двамата, но после се някой ще каже нещо напреко, та затова чакам Асен.
И после боговете обсъдили старите гиганти на форума на стария Аксиом и казали "хайде сега да видим как да ги нърфнем..." :twisted:

Спасе, Спасе, Фиоре е математически развит герой, Пинко също. Разликата в показателите им съм я ползвал за основа на поста, обясняващ вероятностите, при това двамата са развивани в една насока...
А за битка с Математикс нито съм бил предизвикван, нито ще я приема, докато не оправиш името на Пинко до нормалния му правопис в заглаваията на темите ;). Дотогава ще смятам, че не се отнася за мен!

Още повече, Математикс ясно показва, че за да играя човек-войн, който има шансвое срещу фелин, трябва да е тъп... 8)
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет юни 12, 2009 10:20 pm

Дай критерии за тъпота, защото съм го лишил от една специална атака и едно щета, само за да удовлетворя твоето виждане, че война трябва и да пише стихове, освен хайку. Името е "оправено". Имаш и предизвикателство.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пет юни 12, 2009 10:56 pm

Не, аз чета. 13 страници глупости. Защо тези фелини приличат на котки, като нямат нищо общо с котките. Какво ти е основанието. Казал съм го по-горе, но ти май не четеш. Като ще приличат на котки нека са котки, бе, защо ще им правиш образ, който не съответства на изначалния образ (и тук ми идва идеята за елфите на Слънцето, че не били по началния образ, ама начален образ на елфите в нашия свят ЛИПСВА, за разлика от котките...).
Аз не виждам смисъл във обсъждането на фелините с този им образ като полу-котки. Просто това е напълно безидейно. Имаш котка, която не е котка. Нали държахте, че имате сентигово обосноваване на показателите си. Да, ама не. Просто такова липсва. Дори само от образа им.
Покрай демоните е горещо, и има онгьове най-малкото. Какво ще стане ако едно коте си подпали опашката? Ами какво ще стане ако всички котета попаднат в засада от огнен демон? Изгарят, това става. Сетингово козината им пречи.
Опашката също им пречи, защото един демон ще ги хване и ХОП! ще ги повлаче надолу. Така еволюционно опашката също изчезнала. За мустаците и дългите уши нещо няма да казвам. Те са част от високата им прецизност... която те всъщност няма.
Сега ще вземете да кажете, че се захващам за най-дребното - образа. :lol: You fail guys! Точният образ е 99% от усещането за сетинга. Когато имам Човек полу-котка, който не е котка... ами просто е парадоксално и смешно. Къде му е логиката на това, че пък и да мяза на котка (което пък лично според мен е толкова смешно, че... бегай, бегай). Не можахте ли да измислите хвъркати хора, които като национален спорт да са добри в копаенето на тунели и да имат наказание към летене?
Ама като описвате хора, които приличат на котки, нека да е и системно, не само сетингово (а и доста хора, включително и ти, ми се струва, се хващаха, че Фелините са толкова ловки, защото котките са толкова ловки), а не аз ще ги направя така, защото изглеждат красиво, но с показателите ще си правя каквото си искам, защото ми се запълва една несъществуваща ниша.
Не запълвайте ниша, а правете расата с идея. Няма нищо против фелините, но като приличат на котки, нека да приличат, а не само да прикриваме желанието си да надцакаме елфите с ловкост и скорост, защото така ни е харесало. (ама ти така и не ми отговори, защо не се примириш със СК17 и Л17, които са само символични и не нарушават баланса толкова много, защо задължително трябва да е 19, когато не спазваш идеята на Мистрал "само елфите могат да им съперничат", ама с разлика от 2 за всеки показател елфите дори не могат да си помислят за подобно нещо).
Сега да кажа и за Хармоничното развитие, защото е едно допълнително правило, което евентуално би натоварило играта (а и май съм пропуснал сетинговото описание, след това, че Хармонар не ги е създал, ама ги е направил да са такива... WUT).
И по обвинението ти за това, че не чета. За твое съжаление е невярно (трябва да те разочаровам). Направих си да прочета сетинговата идея (тяхната среда на живот, външния им вид) и останалите 13-14 страници безсмислици, където със всяка следваща версия ми се струва направо невъзможно оцеляването в подобна среда, но то се появява по изкуствен начин с необосновано вдигане на ловкост и скорост (защо са силни като са свикнали само да бягат? 15 сила не е малко)
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет юни 12, 2009 11:00 pm

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1% ... 0%BA%D0%B0

Това е нещо, което прилича на патка, ама не е патка. Не е логично, нали?

А за нелогичността на фелините от "еволюционна гледна точка" - нали прочете по-рано за телесната мазнина на гигантите и местата, където се срещат? Нека да кажа, че в началото са се топлели на огнищата в пещите, но на - не са станали като негрите с малко телесна мазнина.

А видиш ли ги тези красавци - http://en.wikipedia.org/wiki/Tiger - те са силни и бегат като за световно.

И накрая - ок, дори да са хора-котки... какво? Защо статистиките да не подкрепят дори това виждане? Защо си ги представяте като хора-домашни котки, хора-лъвове или хора-гепарди, а не като хора-тигри или хора-снежни леопарди, да кажем? Еми последните две доста добре покриват подобни показатели.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пет юни 12, 2009 11:18 pm

Поклон първо! Разби ме с птицечовката :D . А за гигантите само ще кажа, че има разлика между мазнина и мускулна маса, а те притежават определено второ (ама много от второто) и не е логично първото да го имат.
А и в описанието им пише, че колкото по-натопло са толкова повече представителите на гигантите са по-леки. (за справка стр 44, звездичката "*Гигантите са няколко основни племенни вида и разликите им в теглото са огромни, така че данните тук са доста усреднени и се доближават до най-разпространениете и познати размери. Пустинните гиганти са значително по-леки и слаби, но ръстът на всички остава над 200см.")
Може и да отвориш ако искаш. Нека да кажа, че най-разпространениете гиганти са тези, които живеят по северния склон на Колосът, и при които времето доближава умерено континентален климат. Тези, които са по-насевер (както се подразбира и от книгата) приличат до някъде на... араби (защото не мисля, че негрите са добро сравнение).
(не можеш да ме разубедиш, че външният им вид отговаря на средата, тъй като външният вид на гигантите отговаря, при все това, че масата на един гигант е по-скоро мускулна, отколкото масна)

ПП: за тигите нищо не казвам, защото все още нямам обяснение защо хората-котки, които не приличат на котки, приличат на котки и защо изобщо сравняваме с котки, като на тези външното им описание е причина да измрат в мирис на изгоряла козина... Абе съществуват ли фелините в образа, който виждаме сега или са се променили (или пък измрели, аз друга алтернатива не виждам)?
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » пет юни 12, 2009 11:38 pm

До всички (и в частност Ain alkar), мислещи си че Фелин = Домашна Котка, и че близо 1500 години имат главно определящо действие за развитието на расата...

Може би ще ви е по-лесно да мислите за тях като за хуманоиди с коткоприлични (пак, на семейство котки, не на домашната котка) черти. Фелините са раса със строг социален строй. Едно време, Хармонарчо ги е довел с идеята да са му миротворци (колко добре е сработило, не коментираме в момента). Все още са запазили немалко забравени познания от преди войната на боговете (макар и повечето да не за общоизвестни, а определени организации да ги пазят зорко от всичко живо). Демоните (което е просто общо название за почти всичко пръкнало се от съседния остров) пък не са някакви си ходещи факли. И да бяха, щеше ли армия адва ли не специализирана да ги държи на страна бъде просто "гепена за опашката".
Ain alkar написа:You fail guys!
I sense much anger in you, young one.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пет юни 12, 2009 11:55 pm

Indeed. Но замисли се, добре ли е раса тогава с такива познания (отвъд последната война на боговете) да бъде игрова от играчи? Сега пък и това взе да ме човърка. Добре нека направим така: аз ще се успокоя, но това не означава, че фелините са наред. Ще си задам въпросите един по един.

1- Защо фелините имат козина и защо още не са изгорели до крак, като имат за съседи демони (а дамоните на Магландиум предполагам като на всички други места пръскат огън)?

2- Защо държите на големите разлики, като имате пример, че и малките символични промени са ефективни? (забележете, че гигантите всъщност водят с много само в един показател, а всичко останало им е по-малко и то много по-малко, не можете ли и вие така или трябва всичко да е много?)

3- Нужно ли е изобщо това утежняване на механиката на играта с фелина само за да го уравновесите? (Ако "да" как точно това прави играта по-забавна, а не те хвърля в света на калкулаторите?)
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб юни 13, 2009 12:08 am

1- Защо фелините имат козина и защо още не са изгорели до крак, като имат за съседи демони (а дамоните на Магландиум предполагам като на всички други места пръскат огън)?
Защото да бръснеш и епилираш цялото си тяло е трудуемка и времегубещазадача при условие че имаш красива пухкава козина, а колкото до демоните - бъркаш тотално. Има само един демон от книгата конкретно кото пуска огън и забележи, че той не е най-силния.
2- Защо държите на големите разлики, като имате пример, че и малките символични промени са ефективни? (забележете, че гигантите всъщност водят с много само в един показател, а всичко останало им е по-малко и то много по-малко, не можете ли и вие така или трябва всичко да е много?)
И после ми разправя че четял! Ловкост 19 и СК16, Силана и синволична не е, прецизноста е равна а издържливостта е по-ниска. Като четеш поне чети.
3- Нужно ли е изобщо това утежняване на механиката на играта с фелина само за да го уравновесите? (Ако "да" как точно това прави играта по-забавна, а не те хвърля в света на калкулаторите?)
Айнчо, разглезили са те тебе, по мое време аритметичните зададачи с едноцифрени числа не ги смятахме на калкулатор. Ако единя показател е 8 значи никой от другите неможе да е повече то 16, за каква елка за какви 5 лева говориш? В тая връзка залагам петарка че и срещу математкс ще имаш същите проблеми както и срещу Пин Ко, само дето атаката на човека е 29 срещу 28 на сина на Пантерата...
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » съб юни 13, 2009 12:22 am

Относно "старите познания" - това ще се съгласува с Иван.
Общодостъпните ще са предимно разни битейски улеснения - осветителни тела, "часовници", може би някой скрит в Магландия мега-портал за бъдеща инвазия, заклинания за сушене на козина... такива ми ти работи.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб юни 13, 2009 10:55 am

Казано иначе - Аине, ти си писател, не читател :D

Сега, ще помоля всички да се кротнат малко и Мистрал най-накрая да даде своето виждане за фелините. Справедливо ще е да обсъждаме това, а не нашите си фантазии. До тогава темата си седи отворена, но не вярвам да дадете градивна критика.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб юни 13, 2009 12:08 pm

Хамелеоне, аз не обсъждам виждането на Мистрал за фелините, което още не е изяснено докрай според теб, а системното им изразяване.
В тази връзка, имам един въпрос към автора - защо обвързва литературното описание, което е дал в началото, с точно определено системно описание?
Лично на мен "и са много ловки, имат 19 расов максимум" ми звучи особено като описание, макар че съм го чувал...
Аз лично твърдя, че дадените от него показатели не само дебалансират останалите раси, за справки тук, а и не са необходими, за да предадат литературния им образ. (Това без да споменаваме засега съдбата на старите гиганти).
Напомням, героите на расата може да са били много ловки, но това само означава, че са се подготвили за герои - както вече уточнихме, в Аксиом 16 е напълно възможно повишаване над расовия максимум, и това е напълно в рамките на образа на герой като Широ!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » съб юни 13, 2009 4:27 pm

1.
Аз четох описанията, дадени от Мистрал и признавам, че ми харесаха... до момента, в който не разбрах, че грешката не е грешка и под "само елфите могат да им съперничат" е имал предвид догонване, а не равенство.

Да - заядлив съм! Ако ще се правят левъладжмънт раси нека всички седнем честно и почтенно, за да се обсъди ще ги има ли, как ще се изработи ясна и ефективна механика за тях, за всички раси ли ще има такъв под-вариант. Герой направен по този мод с колко ще изостава от представител на своята раса по основния модел на нулево ниво, и кога, на кое нищо ще го изравни - с колко може да го надскочи като максимални показатели?
И да - Силмарионът (Заедно с Билбо Бегинс и Властелинът на Пръстените) са велики книги не само с богатството на създанения свят и с мащаба на творческото въображение, но и с влиянието върху всички следващи писатели в този жанр.

2.
Аз самият обожавам котките. Те са пухкави, гальовни, имат симпатични муцунки и големи (обикновенно наситено зелени) очи, които те гледат любопитно дали ставаш за ядене или за игра. Помнят дълго обидите и забравят лесно стоическото ти търпение, докато са се катерили по гърдите си с извадени нокти. Милват се и мъркат в теб, когато те имат нужда от близост и тежко и горко ти, ако тогава не си на емоционално разположение.
Уважавам ги заради същността им, защото тяхната форма е просто изражение на тази вродена природа. Те са хищници, които нападат от засада и бързо, направо огнено бързо изгарят ниската си издръжливост. (Това би обяснило системния расов бонус безрасъдна умора, който обаче намирам за недомислен бонус и съм против. Изкривява логиката на основен показател).
Удрят по-силно, отколкото би трябвало да могат и някак това също е свързано с ниската им издръжливост и способността да я изхарчват твърде бързо.
Прецизни са - защото нанасят невероятно точни удари
Ловки и силни са - наистина са такива, но всъщност не повече от останалите животни с техния ръст - мощта им идва от способността да атакуват от изневиделица с хирургически точни удари.
Имат и добра реакция (Ск и Ре), но всъщност не превъхождат средно трениран човек - аз съм си играел с наистина настървени да ми одраскат ръката котараци и често отнасях болезнени одирания и ухапвания, но резултатът беше горе долу 50:50, а тази игра с подаването и дърпането на ръката е тъкмо за реакция ( а въпреки бокса аз въобще не съм най-"светкавичния" човек, който познавам).

С една дума - наистина ги харесвам. Както казва Тери Пратчет, в котките има нещо елфическо (неговите елфи са кофти племе, но при Пратчет много неща са нарочно, пародийно преобърнати с краката нагоре).
Та котките са красиви и елегантни хищници, които осъзнават, че са такива - всеки е виждал котка, която спира точно пред друга такава или човек и демонстративно започва да си почиства козината със следното послание - "виж аз съм здрав/а, с блестяща козина и ще те набия/нае...а или като по-бърз/а от теб просто ще избягам".

Има само един проблем: системно техните черти не са отразени
- май никъде не видях нещо за мустаците им към расовите качества.
- по доброто катерене всъщност би могло да се обясни тъкмо с опашката, щото тя е естествен балансьор, ама кой да се сети - вместо това се даваше обяснението с навика да се катерят като национелен спорт.
- по-лошото яздене пак е свързано с опашката - всъщност не съм сигурен колко комфортно би се чувствал фелин на стол изобщо, за подрусващо седло да не говорим. Може би някакви свръх странни седла с пролука в средата, но как добичето ще реагира на това, ми е чудна работа.
- Всъщност котките са спокойни, защото са левини и склонни към мързелуване същества, които периодично, всеки ден за няколко секунди изпадат в ловна или бойна истерия. Всъщност това +1Псу би трябвало да се обръща на -Х към Псу за всеки Х рунда след първия. Щото всички котки, освен може бе лъвовете, са същества които удрят и бягат или удрят, бягат и пак удрят - но определено не са боксьори по дух.

В тази връзка - вкарани са във хронична война, при условие че нито един представител на семейство котки не може да се определи като боец с изключение на лъва Те бяха единствените, които влизат в турнир почти рицарската - лице в лице (почти, щото някой път са двама на един, а пък при победа на претенденда с неотбитите от майките лъвчета стават едни грозни неща). Асвен това лъва е по-точно боксьор тежка категория, не умее да се катери, повече силен е, отколкото ловък и т.н).
Не мога да си представя изобщо представител на семейство котки да удържа в отбранителна война.

П.П. А ако основния образ за фелините идва от японците, нека напомня, че японците са хора. В такъв случай основните показатели на расата трябва да са близки до тези на хората. Например Си и Ловк 17
за сметка на Инт 15 и Издр 9 (без безрасъдна умора, защото е изкривяване логиката на основен показател)
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » съб юни 13, 2009 10:54 pm

1. Да ми говориш за баланс, пък после да ми говориш как идеалът ти за елфи бил перфектните създания на Толкин* ми се вижда някак не на място.

2. Специално за демоните и как не си виждал и ала-бала-шитз... Не знам как очакваш да си създадеш мнение за поведението на "хора-/нещо си/", при условие, че животните не се бият междувидово за територия, поне Енимъл планет и Нешънъл джиографик не са ми показали такива... Опа! Изказах се неподготвен: http://en.wikipedia.org/wiki/Tiger#Inte ... ationships . Не че са добър пример за бойци ама... всъщност са на върха на хранителната си верига. А между другото, кои животни са "истински бойци" и какво ги определя така? И кое животно може да държи отбранителна война?

А гущерите могат ли да водят нападателна война? Могат ли да следват фанатично някакъв абстрактен идеал? Че нещо подхождаш с много двойни стандарти спрямо фелините и расите от книгата.

А Мистрал пропусна ли да спомене някъде, че фелините не са хора-котки?

Между другото, аз също съм недоволен - не видях и системно отражение на бакенбардите на женските джуджета!

А за влиянието на опашката - ми ти супер обясни нещата, какво искаш от нас. Аз също мислех да кажа нещо за удара към опашка с усложнение някакво си и какъв ефект би трябвало да има щетата към тази част на тялото.

*които не са перфектни, естествено, хората имат бонуса, че умират, което е много яко!
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб юни 13, 2009 11:55 pm

Постът е от две части така че моля, изчетете и двете преди да коментирате! Благодаря за тоделеното време.

Основни показатели:

Код: Избери всички

Предложените от Мен стойности са в скоби и в [b]получер[/b]
- Виталност: 2
- Жизненост: 32
- Сила: 5, максимално 17
- Ловкост: 7 (5), максимално 19
- Интелект: (5)->9 (6), максимално 14
- Прецизност: 5, максимално 15
- Издръжливост: 3, максимално 8 (7 но много разколебано, тъй че и 8 става)

Константни
- Скорост: 19 (16 при наличие на расовото: безрасъдна умора) или 18 без него.
- Магическа защита: 0

Допълнително
- Начални ТР -30 (задължително образование, точки разпределени на ИН) (това беше отхъврено и от Бат Гойко)
- На негово място +1 реакция, давощо им шанс около 50 на 50 да реагират преди елф войн.

Расови умения
Тяло и воля:
+Фелините започват с +4 към „Катерене” (По умесно предположение то слънцето освен национално хоби и опашката помага неимоверно много)
+1 към „Бдителност” (имат си прилично висока Прецизност и това не им е нужно).
Поради силния си характер (дължи се колкото на инат, толкова и на условията на живот на острова), получават бонуси от +1 към „Воля” (ВТори бонус към вторичен показател може да дойде в повече, така че и това е по добре да топадне)
+2 (1)„Психическа устойчивост”. (само срещу Страх което опрвдава бънуса към вторичен показател за прдпочитане е да се намали малко)
Скачат 50% по-дълго и по-високо от „нормалното”
и търпят щети от падане наполовина. (+2 Начална Височина на Падане)
- Устойчиво зрение (приоритет е на подземните раси, така че най добре да отпадне)
- Отлично обоняние (+2)
- Неумела езда: Фелините по принцип не виждат конете като яздитни животни, само товарни. Самата идея за „езда” по природа им е чужда. -2 към умението. (отново по умесно предполажение на слънцето, че опашките им пречат)
- Брони: По практически причини, Фелините отказват да носят не гъвкави брони изработени от големи, монолитни парчета (да се чете, всичко от сорта на кираса). Това е и една от традициите, предавани от зората на времето, която не биха нарушили. (При хармоничното развитие липсата на твърди брони от рода на ковн метал и дърво придобива прилично измерение)
- Отношение към вода
Фелините предпочитат да избягват големите количества вода, пък и не обичат да се разхождат под дъжда. Мократа козина има тенденция да се вмирисва, когато не я изсушиш както трябва. Миризливата козина е нещо неблагоприлично. Поради вродена липса на интерес към заниманието имат:
* Изключително неумело „Плуване” (-4)
* Невъзможност да специализират в магическата „Водна Школа”.


- Хармонично развитие: доколко поради намеса на Хармонар, доколко поради особеностите и културата на самите Фелини, никоя от стойностите на показателите им за СИ, Л, ПР, ИН и ИЗ не може да бъде покачена до степен надхвърляща повече от двойно най-ниския от тях. Пример - за вдигането на Л от 16 на 17, СИ, ПР, ИН и ИЗ трябва да са минимум 9.

- Усет: Фелините са способни да усещат присъствието на могъщи дракони и демони на големи разстояния (по-силно силно създание се усеща от по-далеч, в изключителни случаи на разстояния от порядъка на десетки километри) и да определят посоката и приблизителната дистанция до тях. Това важи и за други същества с голяма сила, но в по-малка степен. Ефективността на това умение се определя по преценка на Разказвача. "Усет" също има влияние върху уменията "Наблюдателност" и "Разпознаване и оценка на магически предмети" - бонуса е по преценка на разказвача, като обичайно расте с мощта на обекта на внимание. (никога не е имало забележки към това.)

Начало на втората част на поста!

Ако погледнем цялостната картина получаваме следното:
Максимални показатели:

- Сила: 16
- Ловкост: 16
- Интелект: 14
- Прецизност: 15
- Издръжливост: 8

СК 16+1(при безрасъдна умора) или 18 без нея.

За да станат ловки колкото Елфите фелините ще трябва да платят или 17*2=34ТР или 8*2+17=33ТР
При интелакт максимум 14 те получават 3зара+16=26ТР...

Слънцето искаше Никой да не надскача Елфите по скорост и ловкост (главно заради образът им в неговото въображение, но това е друга тема), ето получи го. Асен Твърдеше, че война трябва да е глупав за да се изправи срещу Фелин (В ролата на Кел видяхме глупав войн с интелект 9+ и войн срещу кото фелина все още не е посмял да се зиправи в лицето на Математикс) и ето сега получава хармонично развита възможност за фелините, където дори маг може да ги рита. Принципно маговете могат да ритат всекидокто имат мана но и това е друга тема.

Мистрал е направил едно много сериозна заявка за балансиране на показателите и с някой дребни промени фелините ще са една наистина интерсна за игра раса, но не и ултиматевна такава.

Принципно аз бих им добавил безрасъднта умора и ноктестата лапа, за да не станат прък прекалено слаби и никой да не иска да играе с тях. но нека първо да потвърдим че посочените максимални паказатели устройват всички, цитирам ге отново:

- Сила: 16
- Ловкост: 16
- Интелект: 14
- Прецизност: 15
- Издръжливост: 8

СК 16+1(при безрасъдна умора) или 18 без нея.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » нед юни 14, 2009 4:55 am

Ако трябва веднага с една дума да коментирам промените ти, Вило - не.

Помолих Бат Гойко да погледне последната ми версия и да си каже мнението, нека почакаме и чуем.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед юни 14, 2009 9:16 am

А ако трябва с повече от една?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед юни 14, 2009 10:49 am

С цялото ми уважение, Слънце, светът не се върти около твоята идея за него.

Вилорп, лично за мен това, което си дал като статове по-скоро ще откаже много хора да играят с фелините. Щото, брат ми, какво им е интересното сега? Безразсъдната умора? О, колко се вързва образа на бересерка в представите ми за ловките източни бойци...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед юни 14, 2009 11:01 am

Хам ти кьорав ли си или не четеш?

Показателите са същите но Мистрал ги е ограничел с хармоничното развитие.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед юни 14, 2009 11:11 am

Принципно аз бих им добавил безрасъднта умора и ноктестата лапа, за да не станат прък прекалено слаби и никой да не иска да играе с тях. но нека първо да потвърдим че посочените максимални паказатели устройват всички, цитирам ге отново:

- Сила: 16
- Ловкост: 16
- Интелект: 14
- Прецизност: 15
- Издръжливост: 8

СК 16+1(при безрасъдна умора) или 18 без нея.
мда е, сляп съм....

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » нед юни 14, 2009 12:17 pm

"- Хармонично развитие: доколко поради намеса на Хармонар, доколко поради особеностите и културата на самите Фелини, никоя от стойностите на показателите им за СИ, Л, ПР, ИН и ИЗ не може да бъде покачена до степен надхвърляща повече от двойно най-ниския от тях. Пример - за вдигането на Л от 16 на 17, СИ, ПР, ИН и ИЗ трябва да са минимум 9. "

Вилорп иска да каже, че при минимален максимум от 8, то всички останали са не по-големи от 16, един вид.

Не знам, според мен това усложнява ненужно играта и прави фелините ненужно слаби. Нека да видим дали Пин ще последва баща си в отвъдното и ако не, то как Математикс ще се представи срещу него и тогава да решаваме дали да им даваме расово качество "Ако стане твърде силен, фелинът получава -5 на всички показатели".
シャマョツィ

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » нед юни 14, 2009 6:08 pm

1.
Боже, още малко и ще сложите всички начални показатели на фелините на 3-ки, само и само да има право на тази ловк 19 като максимален показател.
Това число просто ви се е загнездило в мозъка и край - няма излизане от там.
2.
Не сте можели да си представите расата без системата да отрази ловкостта им на поне 19-сет - в същото време се "подразбира", че представата на Черно Слънце за елфите си е само негова.
... Мне - просто така се е случило, че във настоящия форум съм се оказал единствения горещ привърженик на прекрасния народ. Въпреки това твърдя, че това е от редките случаи, когато всъщност съм на страната на мнозинството. Така е, защото дори хора, абсолютно неизкушени от фентъзито, знаят какво е елф - ако не друго се сещат за Леголас, Арвен и Елронд от филмовата адаптация на "Властелина на пръстените"
3.
Ако образът на фелините идва всъщност от Япония, това обяснява тази мания да направят расата ултимативни, ръкопашни бойци. Е тука също може много да спорим, защото китайските бойни изкуства по нищо не са отстъпвали на японските, а заради по-разнообразните природни и теренни условия, са били и доста по-разнообразни. И освен това катаната и свързаното с нея кендо не е ултимативния инструмент/стил за двубои едно на едно. Един от най-добрите е, но не е ултимативното чудо на света. Сблъсъкът между добър средновековен самурай срещу добър испански дуелист от същата епоха би довел до двубой с абсолютно неизвестен изход.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » нед юни 14, 2009 9:47 pm

Леголас - прецизен стрелец.
Арвен - с много обаяние.
Елронд - мъдрец.

Кой от тримата е проявявал ловкостта си във филма?

И защо пък трябва да е проблем загнезденият у нашето съзнание максимум на ловкостта, защо пък не е проблем загнездената у теб фикс-идея, че елфите трябва да са най-ловки, освен най-прецизни и най-умни, сиреч най-перфектни. Та тукашните елфи дори не са безсмъртни, те са ъпгрейдвана версия на Толкиновите!

П.П. Също така фелините са "източен елемент", а не "японски елемент". Ето например - СУ "Пазител на баланса", което трябваше да бъде въведено именно с Фелла и цялата идея за баланса адски много прилича на Даоизъм. Разбира се, Мистрал ще доуточнява и ще доначертава щрихите, но според фелините обобщават образа на Далечния изток, а не просто на Страната на изгряващото слънце, пък и този твой аргумент ме навежда на мисълта, че...

...абе вече търсиш под вола катър.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед юни 14, 2009 10:55 pm

cherno_slance написа:...в същото време се "подразбира", че представата на Черно Слънце за елфите си е само негова.
... Мне - просто така се е случило, че във настоящия форум съм се оказал единствения горещ привърженик на прекрасния народ. Въпреки това твърдя, че това е от редките случаи, когато всъщност съм на страната на мнозинството. Така е, защото дори хора, абсолютно неизкушени от фентъзито, знаят какво е елф - ако не друго се сещат за Леголас, Арвен и Елронд от филмовата адаптация на "Властелина на пръстените"
Това го цитирам, на другото ще отговоря в последнствие.
На страната на кое мнозинство бре Тонка? Ти и Асен сте само, ако не броим Айн, ама дори и да го бройим пак може да сте 1/2 пряко сили. При внори прочит излиза, че говориш за това какво е елф според хората незикушени от фентъзито. Веднага ти давма две примера: Сестрата - елфът е много мълък има крилца и се събира на дланта ти; Майчето - Има големи уши и е много малък.
Това им бяха тоговорите преди да ме попитаз за ми трябва. Така че Слънци питай поне еин човек дето е "абсолютно неизкушени от фентъзито" да видим дали първата му реплика ще е Геголас. И идея си нямама защо аз първо се сещам за Гил Галад и в ква връзка го асоциирам с елф ама това си е мой проблем. Та в крайна сметка Толкин се е опитал да наложи един образ, който е придобил причина популярност, ама не е единствен и определено не е водещ.

1. Ама и ти като Хам. Мистрал предлага всипе показатели да са 16-ки, ти продължаваш дълбеш оная 19-ка. А прочети последните няколко поста още веднъж де.

2. Въприсния сблъсък можеш да го проследиш при битката между Пин Ко и Математикс, но някак си се съмнявам че ще е в полза на пантарата.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон юни 15, 2009 10:54 am

Vilorp написа:
cherno_slance написа:...в същото време се "подразбира", че представата на Черно Слънце за елфите си е само негова.
... Мне - просто така се е случило, че във настоящия форум съм се оказал единствения горещ привърженик на прекрасния народ. Въпреки това твърдя, че това е от редките случаи, когато всъщност съм на страната на мнозинството. Така е, защото дори хора, абсолютно неизкушени от фентъзито, знаят какво е елф - ако не друго се сещат за Леголас, Арвен и Елронд от филмовата адаптация на "Властелина на пръстените"
Това го цитирам, на другото ще отговоря в последнствие.
На страната на кое мнозинство бре Тонка? Ти и Асен сте само, ако не броим Айн, ама дори и да го бройим пак може да сте 1/2 пряко сили. При внори прочит излиза, че говориш за това какво е елф според хората незикушени от фентъзито. Веднага ти давма две примера: Сестрата - елфът е много мълък има крилца и се събира на дланта ти; Майчето - Има големи уши и е много малък.
Това им бяха тоговорите преди да ме попитаз за ми трябва. Така че Слънци питай поне еин човек дето е "абсолютно неизкушени от фентъзито" да видим дали първата му реплика ще е Геголас. И идея си нямама защо аз първо се сещам за Гил Галад и в ква връзка го асоциирам с елф ама това си е мой проблем. Та в крайна сметка Толкин се е опитал да наложи един образ, който е придобил причина популярност, ама не е единствен и определено не е водещ.

1. Ама и ти като Хам. Мистрал предлага всипе показатели да са 16-ки, ти продължаваш дълбеш оная 19-ка. А прочети последните няколко поста още веднъж де.

2. Въприсния сблъсък можеш да го проследиш при битката между Пин Ко и Математикс, но някак си се съмнявам че ще е в полза на пантарата.
Спасе, силно не препоръчвам да ме слагаш при елфофилите! Споря срещу фелините, защото понатоящем са счупени. Ефектът на хармоничното развитие още не съм го смятал, но подозирам, че просто им отлага счупването с едно-две нива.
Няма и да го сметна в идните дни, а подозирам, че никой няма да го изчисли заради мен, така че дотогава няма да го отчитам и фелините остават счупени до доказване на противното.

Какъв е билдът на Математикс, просто не помня, така че може и да е "билд за прецакване на фелин". Все едно, както казах, битките в арената нищо не доказват, защото говорим за разлики във вероятностите, а се опитвате да ги докажете с частни случаи - но въпреки това си добре дошъл, поне ще е забавна битка!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон юни 15, 2009 11:23 am

Ще ти го сметна аз ;).

Колко струва да се вдигне Л до 19? Самото вдигане на показателя изисква (6+19)*(19-5)/2 = 175 ТР
Обаче с Хармоничното развитие ни трябва още да вдигнем всеки от показателите до 10:
СИ: 40 ТР
ИН: 34 ТР
ПР: 40 ТР
ИЗ: 30 + 2*9 + 2*10 = 68 ТР

Или общо: 357 ТР. Разбира се, вдигнали сме и останалите показатели бая. Но колко би струвало на един човек същата операция? Вдигането на Л до 19 изисква (17+18+19) = 54 ТР повече, но вдигането на показателите до 10 изисква (-6+4+5+9+10) = 22 ТР по-малко. Т.е. фелинът "спестява" 32 ТР при еднакво развитие на статистиките.

А спрямо елф, това са "спестени" 13 ТР (елфът има два минимума на 6 и два на 4 - това са +2 ТР спрямо човека - и макс на Л 17, което е +17 ТР спрямо човека).

Друг е въпросът дали човекът/елфът би се развил така при еднаква концепция на героите - като си говорим за математически герои, ИН няма смисъл да бъде 10 (единственото, което дава, е (Ниво+1) ТМ), СИ няма да бъде 10, освен ако екипировката не го изисква, но тогава пък ПР няма да бъде въобще вдигана.

Така че като цяло това изискване добавя поне едно излишно покачване на някой ненужен показател и то с много.

И както обясних, една битка може да покаже много за имбавостта на фелина.

Още повече, че ако трябва да провеждаме 100000000 битки за да добием някаква представа, то в индивидуална кампания едни играчи, които няма да играят повече от 3 битки на сесия, примерно, и няма да изиграят повече от 250 сесии за шест години ;), те няма и да са направили процент от тези 10^много битки, т.е. по твоята логика няма да разберат дали расата е имбава или не ;) .

Аз разбира се не подкрепям твоята логика и смятам, че имбавостта може да се докаже/опровергае и при първата битка при "интересни зарове" (а в случая има прекалено малко зарове, които да са "безинтересни"), така че с нетърпение очаквам развоя на битката ;) .
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон юни 15, 2009 11:36 am

Shamajotsi написа:Ще ти го сметна аз ;).
Така вече ме кефиш ;).
Ще трябва да ги сметна и за още един-два случая, а и 32 ТР са си поне едно ниво. Окончателно становище ще заема, когато намеря време да направя още няколко сметки, но за момента се ориентирам към връщане на максимума на Издържливост към 6, което може би ще им докара приблизително равенство!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пон юни 15, 2009 3:17 pm

А, Shamajotsi, извинявай, ама във филма Леголас ни показва как кара сърф по гърба на земеслон (олифант) и едновременно с това изстрелва половин дузина стрели! На това му викам ловкост.

Но ако вкараме Толкиновите елфи в Магландиум ще стане една... Онова, което филмите не ни показват е, че елфите се справят отлично и с меча, освен това са ненадминати ковачи, притежават невероятна издръжливост, сила, поне равна на човешката, мощна магия, не стареят след определена възраст и какво ли още не. Толкиновите елфи превъзхождат всички останали раси в Средната земя.

ПП. И въпреки безбройните предимства на елфите, персонажът от книгите, за който първо се сещам е Турин Турамбар.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон юни 15, 2009 3:26 pm

Кокан най-сетне разконпирира Авторите. (; Толкинови елфи в магландиум е имало, билиса най-най-най, но в последствие боговете са ги пратили на едно по-топло място и в крайна сметка са се изродили до днешните гиганти, което обяснява и защо езикът на елфите и гигантите звучи по почти един и същи начин.

Ако се върнеме към темата, в момента има три вида фелини от към статистики:
МФ1 (за които всички твърдим че са засилени)
ВФ1 (за които Асен твърди че са силни, а Слънцето ну му харасват че бият онея малки изродчета който несправедливо носят името елфи (виж горния абзац) =Р )
МФ2 (Който пък стават доста слаби и имат „бавно развитие”)
ВФ2 се явяват нещо като доошлайфане на МФ2 но не са прилично избистрени.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон юни 15, 2009 3:36 pm

Аз съм за ВФ1.

Ако Математикс ~ Пин = МФ1 > ВФ1 > останалото, то няма проблем фелините да бъдат ВФ1. (тилда обозначава "приблизително равно на", а не "пропорционално на", тъй като го няма истинския знак за това на клавиатурата ми.)

Иначе бързото стреляне е от СУ "Поток от стрели", а сърфирането с щит - Акробатика, което обяснява и начините на героя да яха кон ;) .
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон юни 15, 2009 6:23 pm

След четири вида фелини, половината от които съм оптписал като счупени, а за останалите се колебая и не ми се смята, какво ли мисля по въпроса и за останалите?
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Отговори