Фелини - базово инфо - обсъждане на статистиките

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт май 19, 2009 4:27 pm

cherno_slance написа:Тъй че пак го казвам - ако ще е Ск и Л над 16 защо наистина трябва да спираме на 17 или дори 18. Предлагам няколко нови раси, които са оптимизирани около даден показател и практически не могат да бъдат надхвърлени - това ще даде.... най-накрая стабилност.
Накратко, водете се от това ограничение. Ловкост до 17, сила до 20, двете заедно да не надхвърлят 32, скоростта да се води от ограничението за Ловкостта!
А предложението за по-лесни отклони е много добро и пасва идеално за "ловки", без да им дава прецакващи баланса атака, защита и ТД в едно.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » вт май 19, 2009 4:29 pm

Алелуя!
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет май 22, 2009 12:25 am

Така, хамелеона ви предлага своя вариант за Фелинската раса, който се стреми:

1. Да запази оригиналния вид на расата, предложен от Мистрал.
2. Да балансира расата, спрямо останалите в Магландиум.

Базови статистики:

Скорост 17
Виталност 2
Жизненост 29

Сила 5 – 16
Ловкост 7 – 17
Интелект 4 – 14
Прецизност 5 – 16
Издръжливост 3 – 6

Расови умения
- Тяло и воля
+ 2 към катерене.
+1 към Бдителност.
- Устойчиво зрение
- Изключително обоняние (+4)
- Неумела езда: Фелините по принцип не виждат конете като яздитни животни, само като товарни. Самата идея за „езда” по природа им е чужда. -2 към умението.
- Брони: По практически причини, Фелините отказват да носят брони изработени изцяло от метал. Всяка броня със ЗА над 4 (т.е всичко освен нагръдник) има движещи се части, които имат неприятния навик, буквално да отскубват кичури от козината им. Фелин в броня със ЗА над 4 търпи по 3 ШЩ на рунд за всяко ЗА отгоре (при ЗА 7 всеки рунд, фелинът ще понася цели 9 ШЩ). Естествено, ако фелинът не се движи, няма да понася ШЩ. Това правило важи в пълна сила и за броните от дърво.*
- Отношение към вода
Фелините предпочитат да избягват големите количества вода, пък и не обичат
да се разхождат под дъжда. Мократа козина има тенденция да се вмирисва,
когато не я изсушиш както трябва. Миризливата козина е нещо
неблагоприлично. Поради вродена липса на интерес към заниманието имат:
* Изключително неумело „Плуване” (-4)
* Невъзможност да специализират в магическата „Водна Школа”.
- Усет: Фелините са способни да усещат присъствието на могъщи дракони и
демони на големи разстояния (по-силно силно създание се усеща от по-далеч,
в изключителни случаи на разстояния от порядъка на десетки километри) и да
определят посоката и приблизителната дистанция до тях. Това важи и за
други същества с голяма сила, но в далеч по-малка степен. Ефективността на
това умение се определя по преценка на Разказвача.

До тук нищо интересно, нали? Практически варианта (базовия) на Мистрал, с намалени показатели…
Расово СУ Фелин.
Изисквания: Фелин, да е отраснал на остров фелла.
Особеност: Може да се развие само на 0во ниво.
Цена за научаване: 0 ТР.

Фелините имат изключително добре уредена държава, което пряко се отразява върху целия им живот. Отрасналия на остров Фелла фелин получава следните бонуси:

Получава +СУ/4 към Катерене
Получава +СУ/4 към НВП
На 1ва степен получава +1 към Бдителност.
На 6та степен научава способността Фелинска Ловкост
На 7ма степен получава +2 ПсУ при проверки за Страх.
На 9та степен научава способността Тежка Умора
На 10та степен повишава расовия си максимум за Сила с +1
На 11та степен получава +1 към Воля
На 12та степен получава допълнително +1 Бдителност и Увеличава расовия си максимум за ловкост и издръжливост с +1

Фелинска ловкост:
За 1 точка Умора, фелинът може да повиши своят Отклон с +2. Умението е мигновено и не изисква ТД за използване. Умението може да се използва само за подобряване на извършван Отклон!!!

Тежка Умора
Фелинът може да натрупва винаги максимална Умора на рунд, макар неговата Издръжливост да се понижава нормално. Най-лесно умението се обяснява с пример:

Фелин има 6 точки Издръжливост. В първия рунд, той натрупва 6 ТУ и неговата ИЗ спада до 5. Във втория рунд фелина пак може да натрупа до 6 ТУ, но неговата из ще спадне до 4 и 1ТУ. Във третия рунд фелинът ПАК може да натрупа до 6 Умора и така ИЗ ще спадне до 2 (4 ИЗ – (1 +6) ТУ = 3 ИЗ – 3ТУ = 2 ИЗ).


Ако съм изпуснал нещо моля казвайте 

Искам да отбележа, че идеята не е моя си. Просто се сетих, как в някои D20 системи е решен проблема със силните раси, които искат да започнат и да се развиват едновременно с другите – там има расови класове. Е, А16 е безкласова система, за това създадох това СУ. Естествено може би пак се налага да се балансира, но идеята ми е това. Също така СУто изпитва недостиг на т.н. флейвър, но след като имаме предвид само системните показатели на фелините – не мисля, че това е проблем 
Последна промяна от hameleona на пет май 22, 2009 2:38 pm, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет май 22, 2009 9:07 am

Идеята с расово СУ не е лоша. Предвид, че то се вдига с ТР, може да дава и малко по-добри бонуси на високите си нива. В момента 12 степен е доста мижава, тъй като ти спестява само 5 ТР, за да си вдигнеш Максимума на Л.
СУ-то трябва да е задължително за Фелините, а не избирателно, а самото му развитие си е по избор. Идеята е добра, трябва да се добави "Флейвър". И естествено, ще се опитам да го включа в тенденцията всички СУ да повишат своята ефективност, така че в началото дори ще изглежда малко по-мощно от обикновено СУ, може би. В моменъа на СУ-то му липсва стойност която казва, че е СУ/Х.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет май 22, 2009 2:37 pm

Вече има. И да, ще има още неща, просто го писах без нет и не можех да прегледам всичко в темата. :) И не е чак толкова зле... виж го сега :P

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пет май 22, 2009 6:16 pm

Ок, виждам желание за компромис, така че е редно да прибера томахавката. При СК 17, Л 17... ок, така да е.
Долните граници също са спазени - имаме 6+7=13 бонус върху ловкост спрямо хюманите, срещу 5+4+5=14 за наваксване в интелект и издръжливост. Плюс точката в повече на СК, така че са абсолютно балансирани и на долните нива.
Имам само уточняващи въпроси:
- НВП нещо с падането ли беше свързано?
- тяло и воля (расово) не помня какво беше (някъде имаше обяснено, но дискусията вече е на "ен" брой страници)
- Ще имат ли минус 1 към Ре или ще стрелят едновременно с остроухите.

П.П. Поздравления за расовото СУ - идеята е хитра.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет май 22, 2009 6:37 pm

Така, сега вече мога да похваля Хам :). Пак са с потенциала за ултимативните бойци, но ралзиката им с останалите е в границата на приемливото.
Само имам два въпроса за Расовото СУ. Първо, може ли да го изучи очвек, израснал на техния остров? Имам алергия към СУ-та, които никой друг не може да овладее, това си го признавам 8).
И второ, настройвайки механиките към идеята за "изключително подредено общество", бих ти предложил вместо бонуси към устойчивост на страх и болка, просто да им даваш бонуси към социалните Познания и Способности. Поне за мен има повече логика, а СУ-то ще е също толкова полезно и много добре ще им се вписва в образа ;).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет май 22, 2009 7:03 pm

определено мисля, че това СУ трябва да си е расово. Но то се брои към бропйката разрешени СУ-та.
И да, добавяне на малко социални бонуси в него ще е добре, водейки се от разказа на Мистрла, където ясно си личи, че те са и с интересен бит и култура.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет май 22, 2009 9:17 pm

Само дето така нямаме фелини, а елфи с 78ТР по-малко...

Аз лично съм против расови СУ-та, зящото ако са забранени за други раси, а това се подразбира от името това няма да е СУ, а клас, което е в тотално противоречие със системата.

От друга страна и сега си имаме расови СУ-та, Друид да речем, които кокгват на елфите с 2 ТР по-малко на нулево ниво спрямо другите раси или на джуджетата с 4 повече...
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет май 22, 2009 11:51 pm

Ами, ще работя още по СУто, но съм на мнението на Иван - трябва да е расово. Знам, че заприличва на клас, но... самата идея идва от там ;)

Не виждам смисъл да им давам наказание към РЕ. Но ако трябва - не е проблем, макар че не знам как да го обоснова...

Ще има някакви социални бонуси, но това предстои ;)

Всъщност идеята на СУто е да (буквално) принуди фелините да приличат на азиатския тип боец във фентазито. Нима не сте усетили, че това е идеята на Мистрал :P

НВП е началната височина на падане, като ако падаш от по-високо търпиш щети. Заменя базовата идея на всички щети от падане на половина :)

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » съб май 23, 2009 12:41 am

Вилорп, грешиш: съвсем не са елфи със 78 ТР по-малко. Това са елфи със 78 ТР по-малко и анти-Възприемчивостта на хората (което ми напомня за едно нещо, бтв, но това е съвсем друга тема...). В комбинация с максимален ИН 14, това не ми харесва.

Иначе идеята ми харесва, не само за СУ-то, а и за расата като цяло, но в сегашния си вид, фелините ми се виждат леко ощетени.

А какво означава, че може да се развива само на 0во ниво? Че отначало трябва да заделя 78ТР за да имам последните бонуси?

П.П. Иначе азиатския тип боец във фентъзито - да, така е, Мистрал туй май искаше, ама тези фелини са големи скачачи и катерачи и по-скоро отговарят на представата (поне западната) за нинджи, отколкото дженерик герои от анимета, трениращите кендо или самураите от "Шогун", да кажем ;) .
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб май 23, 2009 12:57 am

Ако може да ми дефинирате "азиатски тип боец", че аз не знам каква е разликата с европесйкия ;)?

А за расовите СУ-та, ясно ми е откъде идва идеята. как ще се ангоди тя към Аксиом, е съвсем друг въпрос.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » съб май 23, 2009 1:15 am

Знам ли и аз - пойнтът ми беше, че така са като че ли главно пригодени за убийци, а.к.а. нинджи, а Широ Чанеса съвсем не е такъв герой ;) . Всъщност, никой фелин от "Династичния камък" май не е.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб май 23, 2009 1:19 am

Именно затова питам. Убиец се прави с напълно стнадартните умения и определено не е приоритет на азиатската култура.
Та ако ми кажете какъв "азиатски тип боец" ви трябва, може да испея да помогна, но сега нещо не виждам условието на задачата ;).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб май 23, 2009 2:53 pm

За какви 78 ТР по-малко се говори. Умението не е задължително за развитие, но е задълчително в списъка със СУ на Фелините. Това е първото им СУ и им се дава задължително на 1 степен. От там насетне играчът решава до къде да го развива.
Цялата идея с расовите СУ е много добра даже, тъй като позвоялва да се направи много интересни расови умения и дава право на ирачът да прецени до колко иска да се възползва от тях. Може да се прави баланс на положителни и отрицателни качества, като на някоя степен се дава и отрицателно качество. НАпремер повдигнатия въпрос на реакцията може спокойно да казва, че умението дава СУ/4 наказание върху Реакцията и ето ви го решено. Друг е въпроса, че не се връзва с идеята за фелините и е по-скоро за някоя раса като Тролите, където расовто им СУ може да ги прави изключително силни с всяка следваща степен, но за сметка на бързината на реакцията им...
Много ми харесва идеята. Така може да се даде и СУ на хората даже и всички расови умения да не са вградени, ами да са под формата на сУ - да дават нещо още на 1 степен, за да имаш усещане за новата раса, но и да позволяват развитие. Така едно джудже на 0 НИ няма да може например да се ядоса за +8 (щото за повече така или иначе ще вземе да се гътне) а например само за 3, защото си е развил умениято само до толкова. Елфът със специално СУ на 5, няма да може да прелее 50 кръв, а само 10, например. Всички останали бонуси според силата си също се разпределят на съответните нива и т.н.
струва си да се помисли.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » съб май 23, 2009 3:27 pm

Идеята може и да е хубава, може и да не е, но специално това "расово СУ" на фелините ми се струва доста слабо.

Какво получава фелин, заделил 78 точки на него и един "слот" за СУ-та?
-спестени 6+17+18 ТР от вдигането на максимумите, евентуално някой ден
-многото скачане, катерене (общо +6), +1 Воля, +2 ПсУ с/у страх, +2 Бдителност (общо +3)
-"Тежката умора"
-съмнителното качество "Фелинска ловкост". Какво дава то? За 2ТД и 1ТУ изважда 2 от успеха на атаката. А какво дава "Специалист в защита"? Вдигане на щит за 2ТД, което за прецизни герои дава много защита, за 1ТД и 0ТУ изважда 1 от успеха на атаката. Демек, нито мога да се възползвам максимално от "Спец. в защита", заради ограничението на броните, нито мога да го заместя от моето расово СУ - защото ефектът му е с една идея по-ограничен, по-слаб, а и ми гълта и малкото ИЗ... И нямам допълнителния щастлив шанс, нито възприемчивостта на хората...

А без СУ-то, по отношение на битките фелините... са скръб. Хора с по-висока ловкост, по-висока скорост (общо двете правят +1ТД, +1БЗ и +1РЕ...) значително по-ниска интелигентност (значително, защото едните са над ключовите 15, другите са под) и много по-ниска ИЗ. И не мога да ползвам яките метални брони.

Ъм, някой би ли ми припомнил защо реших да играя с тази раса? Аха, за да скачам и да се катеря, и да усещам демони... Което междувпрочем е много полезно, заедно с Тежката Умора - когато усетя някой такъв, казвам на френдовете "демон - там!" и хуквам през глава да бягам/скачам надалеч или да се покатеря на някое дърво, докато останалите се оправят с него.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб май 23, 2009 8:00 pm

Пак силно пдоценяваш ловкостта, а скачащите герои са много полезни при бой в затворени помещения или гора, ако Разказвачът прилага правило за бонуси поради предимство във височината ;).
Разбира се, пъво е хубаво да се разберете с Ракзазвача по този въпрос. А моята концепция е че фелините, бидейки котки, са социално умели същества и би трябвало да иамт по-скоро такива бонуси - костоо пасва и на "азиатският" тип пвоедение, който всъщност е двоолно универсален :P.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » съб май 23, 2009 8:52 pm

Всъщност, "скачането" на фелините не е бонус към самото умение, а просто качеството да падаш от по-високо без да ти става нищо - което е полезно само в битки тип "загубилият пада в пропастта".

И хубаво, имат високата ловкост - но ако ми е до ловкостта, защо да не играя с елф тогава?

А отгоре на всичко, като му се струпа сума ти народ да му обяснява на Хам защо балансът бил важен, сега май същото количество хора ще ми се изсипе да ми каже, че балансът при тях не е важен, те нека са слаби, номерът е, че са социално умели. А какво им е социалното предимство пред останалите? Да не би да е бонусът към:
-ПсУ с/у страх (защото много често героите, водейки социален живот, се сблъскват с дипломати-чудовища)?
-катерене (защото в Крим няма как да си продадеш стоката, освен ако не си се качил на дърво)?
-"мекото падане" (защото в Синьото братство приемат само такива, които могат да оцелеят след падане 10м без помощта на магии)?
-бдителността (защото в Брил, за да убедиш някого в нещо, първо трябва да го откриеш, тъй като всички се крият от теб)?

Аха, убедих се, сега седнах да си правя хипер-полезния за групата герой-фелин...
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб май 23, 2009 9:21 pm

Shamajotsi написа:Всъщност, "скачането" на фелините не е бонус към самото умение, а просто качеството да падаш от по-високо без да ти става нищо - което е полезно само в битки тип "загубилият пада в пропастта".
Което е полезно, за да не се притесняваш да сакчаш от високо място на друго такова.
И хубаво, имат високата ловкост - но ако ми е до ловкостта, защо да не играя с елф тогава?
Ролеви причини и висока сила са двата аргумента, които ми идват наум...
Първият ще ти е главен, надявам се ;).
А отгоре на всичко, като му се струпа сума ти народ да му обяснява на Хам защо балансът бил важен, сега май същото количество хора ще ми се изсипе да ми каже, че балансът при тях не е важен, те нека са слаби, номерът е, че са социално умели.
Аз пък не мога да повярвам, че един от защитниците на "ролевото срещу баланса", което между другото е несъществувщо противопоставяне, ме питат защо да играят с фелин, а не с елф ;).
И в момента не са по-социално умели от останалите, просто това ми беше рпедложението към Хамелеона за бонуси от СУ-то.
А какво им е социалното предимство пред останалите? Да не би да е бонусът към:
-ПсУ с/у страх (защото много често героите, водейки социален живот, се сблъскват с дипломати-чудовища)?
-катерене (защото в Крим няма как да си продадеш стоката, освен ако не си се качил на дърво)?
-"мекото падане" (защото в Синьото братство приемат само такива, които могат да оцелеят след падане 10м без помощта на магии)?
-бдителността (защото в Брил, за да убедиш някого в нещо, първо трябва да го откриеш, тъй като всички се крият от теб)?
В момента такова няма. Аз обаче продължавам да го предлагам, след като статистиктие им бяха уравновесени. Все пак имат расови наказания и има логика да получат и още малко расови бонуси.
Аха, убедих се, сега седнах да си правя хипер-полезния за групата герой-фелин...
Ето пак, че от подкрепа на "ролевото срещу баланса" стигаш до "не е полезен за групата, затова няма да си правя герой фелин". Е, имам новина за теб - точно това е едно от измеренията на баланса!
И да, както акзах, на фелинтие им трябват още расови бонуси, но е желателно те да са именно в области, в които в момента не са силни, за да няма проблеми при натрупването им.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » съб май 23, 2009 10:00 pm

Аз пък не мога да повярвам, че някога в последните две години съм бил за "ролевото срещу баланса". Може би е било когато обяснявах на Хам, че двете вървят ръка за ръка?

И ако силата ти е аргумент - Фиоре на кое ниво смята да качи силата си от 12 на 15? Защото оттогава на сетне това ще бъде фактор, но не и преди това. Всъщност, от по откъсно, но това е друга тема. А ако героят ми ще борави с оръжие тип СИ/Л, то тогава той ще бъде просто гигант...

А това, че фелините са щели да бъдат социално умели, когато сто пъти сме казвали досега, че А16 е екшън ориентирана система и когато едно СУ "Оракул" на Вилорп, колкото и добре да ни звучи, тъне в забвение, докато и най-имбецилните бойно-ориентирани СУ-та биват разглеждани надълго и нашироко, че някои дори биват удобрявани за "неофициални официални допълнения"... Мне, искам пък да съм добър в битките в поне едно отношение, ако може.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб май 23, 2009 10:29 pm

Shamajotsi написа:Аз пък не мога да повярвам, че някога в последните две години съм бил за "ролевото срещу баланса". Може би е било когато обяснявах на Хам, че двете вървят ръка за ръка?
Сори, погрешно съм те разбрал тогава ;).
А какво точно се опитваш да докажеш, след като явно има нужда от пояснение?
И ако силата ти е аргумент - Фиоре на кое ниво смята да качи силата си от 12 на 15? Защото оттогава на сетне това ще бъде фактор, но не и преди това. Всъщност, от по откъсно, но това е друга тема. А ако героят ми ще борави с оръжие тип СИ/Л, то тогава той ще бъде просто гигант...
От 12 на 15 не се качва за едно ниво. Не съм му пресмятал бъдещото разпределение, но през следващите нива силата ще се покачва бавно, но равномерно :P.
А това, че фелините са щели да бъдат социално умели, когато сто пъти сме казвали досега, че А16 е екшън ориентирана система и когато едно СУ "Оракул" на Вилорп, колкото и добре да ни звучи, тъне в забвение, докато и най-имбецилните бойно-ориентирани СУ-та биват разглеждани надълго и нашироко, че някои дори биват удобрявани за "неофициални официални допълнения"... Мне, искам пък да съм добър в битките в поне едно отношение, ако може.
Лично съм използвал социални умения, за да избягвам мелета, които не са ми нужни и пак имаше достатъчно за всички :twisted: ! Предвид, че бойните им показатели са равни или по-добри от тези на хората, определено няма да са по-лоши фехтовачи или стрелци, така че не виждам кое те спира да си добър в битки.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » съб май 23, 2009 10:43 pm

Опитвам се да кажа, че в този си вид, Фелините са твърде слаби и преди не са били небалансирано силни. Или, ок, били са, ама сега са твъъъърде слаби. И ако това е компромисно решение, между исканията на едните и исканията на другите, то не знам за какви тигри ставаше дума, някои хора са си мислели за домашни котки.

Иначе единствения показател, който е по-добър от този на хората, е Ловкостта, като максимумът е по-висок с цяла единица. Което е вярно и за елфите. Но фелините във всяко едно отношение отстъпват или са наравно с хората. Т.е. в някои ситуации нещата са:
хора<фелини<елфи
Но в другите нещата са:
фелини<хора<елфи
фелини<елфи<хора

П.П. Сетих се кога навярно си добил грешното си впечатление за мен - когато Слънцето ни обясняваше за магьосническите експлоити. Но оттогава мина време и недвусмислено показах, че станах по-умен и старите виждания... ги подкрепям с нови, по-валидни аргументи ;) .

П.П.П. Интересно, сега, Асене, предлагаш социални умения като балансиращ фактор за слабо представяне в битките... но преди не приемаше силна раса от социопати?
シャマョツィ

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед май 24, 2009 3:14 pm

За втори път подчертавам, специално за Шами:

Ще има "ролеви" бонуси от СУто във вида на познания, най-вече. Ще има още неща. И спестените точки са 17 + 7 + 18 = 42

Фелинската ловкост е полезна, особено, ако я оставя за 0 ТД и 1ТУ... Така ще имаме първите, които могат да се защитят от финалната атака на берсерка :)

А иначе, това, което Иван каза, че всички раси могат да се сдобият с едно такова СУ... ми... харесва :):):)

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед май 24, 2009 3:21 pm

Хам при 14 интелакти ла ади 12 щото повече не е ефективно, за колко нива ще ги придобият тия 42ТР?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед май 24, 2009 3:41 pm

това е общо взето двойно повече, от което и да е друго СУ, мамка му!!!!

За асен:

Източния тип боец - ловък, пъргав, с катана и ваакизаши, без броня и ти резва врата, пред ида се усетиш. Западен боец - броня, броня и пак броня и тежък цвайхендер. Трудно те улучва, ама веднъж му стига.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед май 24, 2009 3:47 pm

Преди бяха прекалено силни. Сега може и да не са достатъчно добри, но пак са на нивото на щархите или гоблинтие поне. Именно затова подкрепям добавянето на бонуси, които да ги балансират с основните раси, а селд това да бъдат включени като опционална раса ;).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » нед май 24, 2009 3:49 pm

Пък и егати спестяването - 42 точки, ама похарчваш 78 за тях. Или 17 точки, но на цената на 55...

Фелинската ловкост както си я описал не може да те спаси ако имаш 0ТД и 1ТУ, защото... за да я ползваш, трябва да си направил отклон. Добавил си три удивителни и точно на теб не ти е направило впечатление.

Както и да е, то си се нуждаеше поясняване - можеш да добавиш 1 защита за всяка точка придобита при отклон, или веднъж отклониш ли се за 1, можеш да "си избомбиш" всички ТУ? Във всеки случай, все още е невъзможно да се отклони последната атака на берсерк, защото се извършва за 0ТД, а 0<2.

И още веднъж, за Хам, казвам: както Асен навремето отказваше да приеме, че расата ще бъде силна, но трудно ще се оправя "в големия свят", така и аз не ща слаба раса, която да се балансира от "ролеви бонуси".

И да си кажа направо - интересно е да има 1 раса с расово СУ (стига СУ то да не е като това СН - Специално Недоразумение). Но ако разликите между всички раси на първо четене ще бъдат маргинални и ще трябва да се харчат ТР за да бъда "по-гигант от онзи гигант", то съм твърдо против. От една страна, това и сега го има - гигант с повече сила е "по-гигант" от такъв, който е слагал повече на ловкост. Човек, който с помощта на СУ-та е станал толкова добър мечоносец, колкото някой елф, е "по-човек" отколкото този, който не се е възползвал от това предимство и е решил да се прави на гигант без рога (бързам да уточня, нито един от четирите избора не го смятам за по-грешен от останалите, просто илюстрирам как и сега различните индивиди се възползват до различна степен от качествата на расата си). И не на последно място - БГ сам е дал пример за "спирачка" на расовите умения. Джуджетата не се самоубиват от ярост, елфите, колкото и да ги ползват за подвижни колби, самите те са достатъчно крехки, че да не "преливат" твърде големи количества ЖТ. А да не говорим, че самото действие изисква ТУ. Тъй че според мен трябва да го даваме по-полека с расовите СУ-та дори идеята тук сработи.
シャマョツィ

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед май 24, 2009 3:52 pm

Първо 2 ЗА за 0 ТД не е за чак такова подценяване. Може (евентуално) да се направи +СУ/4 ЗА за 0 ТД (и 1 Умора, естествено). Ако има направя базовия максимум за издръжливост 7 (с възможност да достигне до 8 чрез СУто), прехвърля бонуса към максимума към показателите на три отделни степени и оставя играча да избере, кой максимум да се покачи напред (Сила, Ловкост или Издръжливост)... ами, ще е много интересна ситуация, но на момента, в който слънцето го прочете ще се развика до бога, че са много силна раса, разбираш ли :)

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » нед май 24, 2009 4:06 pm

Ама нали това ти разправям! Сам си добавил правило, което не го спазваш - можеш да подобриш само съществуващ отклон, който се прави за 2ТД, които ги нямаш, когато берсерка си направи последната атака или когато така или иначе си си ги изхарчил!

Също така може и спестените ТР да са два пъти повече отколкото за всяко друго СУ, може и майка му да е два пъти повече, но това се усеща чак когато се стигне до два от максимумите на расата (и максимумът на това СУ, разбира се) - което самият Асен тука ми вика, че било на нинам кое си космическо двестаипетнайсемилиономилиардно ниво.

А и другите СУ-та какво ти дават? Ако не се лъжа (книгата не е у мен, за съжаление) Акробат ти дава покачване на максимума за Ловкост. Дава ти и бонус към скачането със сигурност, а и май към катеренето. Но, омг!, дава ти и 3БЗ! Ако си монах от Шао Лин, бонусът е 4... Ама това не е само акробата, хайде, да го зарежем него, но Убиеца - той също дава бонус към максимумите, но прави от кинжала меч за две ръце. А Воинът - увеличава ти ИЗ, като ти дава и сумата бонуси - 2 към Вит, 6 към атака...

Засега това СУ е просто екзотика - ако Скорпиона реши да се прероди като фелин и да е също толкова неоптимизиран, колкото беше, когато бе елф, то ще си сложи няколко точки на него. И ще стане страж на двореца на фелинския император/шогун/уотевър. Който ще пази на своя пост, качен върху 10 метров пилон и ще пада върху главите на опитващите се да влязят.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон май 25, 2009 12:08 pm

Пак предлагам фелините да са си по първоначална концепция
18 СК
19 Л
като балансиращи фактори да бъдат 4 максимална броня и по голямата разлика между минимален и максимален показател на ловкостта
вместо 9-19 да стане 3-19, което са си 184 ТР. Както при 35-те максимална сила на тролите въпросната ловкост ще оказва влияние чак на високите нива, където тъй и тъй показателите на всички са високи и пак няма да е от значение това +3 защита.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Отговори