Фелини - базово инфо - обсъждане на статистиките

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » чет май 14, 2009 8:30 pm

1. Да бе.

2. Ок, каква е разликата между 17 и 19 Ловкост? Сравнено с максималния показател на хората, това дава:
- +3/1/0 атака
- +1 ТД (общо +2 със Скоростта)
- +3 БЗ. Което, продължавам да твърдя, при макснати показатели, е незначително.
Това твърде много ли е, като се вземат максималните показатели на другите раси? Силата на гигантите (+1 зар ЖТ на ниво, +6/3/0 атака, +8БЩ за някои оръжия)? Издъжливостта на гоблините и джуджетата (+2 ТД за 11 хода, +1 ТД за дванадесетия)? Интелекта на елфите (+зар ТР на ниво, +2 Мана на ниво, +1/0 МУ, +1/0 МА, +2/1/0 атака)? Само гущероидите не изпъкват с нещо пред останалите...

3. Всъщност, с кървенето, липсата на броня би трябвало да се отрази още повече. Особено не в случайна битка, като на арената, а по време на кампания.

4. Сещаш ли се, че Мистрал споменаваше за расовия бонус "Тяло и Воля"? Те това е едната забележка - че не Вилорп раздава бонусите. Второ - какво пък му е нелогичното, не мога да разбера? И трето - и какво сега, да нямат никакви извънбойни бонуси? Само негативи?
シャマョツィ

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пет май 15, 2009 10:56 am

Имам да кажа две неща. Ако ви мързи да четете, прескочете направо на втора точка:
1)
Мисля, че се сещам от къде е проблема. Грешен е самият въпрос защо да няма по-ловки от елфите.

Защото психологическата граница за повечето играчи всъщност е СК 16 и Л 16, а елфите са изключението. И важното не е дали са платили достатъчно за това превъзходство с малката си виталност, сила и издръжливост, а че просто са изключението. Обаче какво става, когато изключенията станат две?

Хайде, това може да се приеме в името на системния баланс между расите, понеже дългоухите педали в полички наистина са "наредени" и трябва да си свият малко мястото, което заемат. Ще им се отрази добре, ако има и други ловки и бързи колкото тях. Обаче продължаването от Ск 17 и Л 17 нагоре е истински ужас - защото пуска духа от бутилката. Аз самият много пъти съм се изкушавал да започна процедура по вкарването на туиаканите (по името на езика им) от Сак-Никте в Магландиум. Те си заслужават виталност 1, издръжливост 6 и интелект 14 за сметка на Огромна ловкост - нещо от порядъка на 22/23 - при Прец и Ск като на хората.

Така де, "защо да няма раса с ловкост 22"? Нали където е 17, там е и 19... а 22 е колкото силата на Гигантите, пък тя им дава доста неща (като хване една брадва и гледай как един показател му дава и атака и щета)... за борбата няма да говорим... та защо да няма ловкост 22?
Защото ме хваща страх, че дори това може да не е максимума на показателя, който могат да изстискат някой бъдещи почитатели на по-специалните раси.

2)
Ето защо имам делово предложение
- нека фелините не прекрачват проклетата психологическа граница, която е скоростта и ловкостта на хората - и просто им дайте едно проклето расово умение от +2 ТД на рунд. Това е равно на закръглената разлика между ((18+19) - (16+16))/2 = 2,5 тоест 2 ТД. Но ще е бонус, с който фелинът започва, а не нещо, което ще постигне след неопределено дълга игра. В късен етап от играта, когато приключенията са станали социални или +2 ТД вече просто нямат това огромно значение, което имат в началото, на нисък левъл.

Ако искате, им дайте и расово умение да "купуват" 2 ТД за 10 ТМ (или 15 ТМ - въпрос на проверка) всеки рунд. Сравнително скъпо е, особено за войн начално ниво, но често може да реши съдбата на партито.

Увеличете им максималната издръжливост от 6 на 9 (така че с един СУ войн да стане 10), защото при максимум 6 просто няма смисъл - Дори с расовото им умение пак са много по-назад дори от кекаф елф, който при 9 Издр ще извади 6 ТУ на четвъртия рунд, когато Фелинът отдавна ще е приключил със своята Издр.

Равносметка - Тези расови +2 ТД, в комбинация +2ТД за 10(15)ТМ, плюс безрасъдната умора, ще ги направи войни, които наистина помитат в началото на битката.

И ето ви го боецът, който в началото на битката просто "избухва" и отнася противника. Нещо повече - тези свои ТД героят ще ги постигне не чрез бухане на статистики до невъзможно високия им таван. Последното веднага значи две хубави неща - първо по-висок таван за Виталността, която може да стане 3, по-голяма максимална Сила, Интелекът може да се запази висок, а ако остане излишък, може да им се вдигне и Прец до 17. (макар че последното, в комбинация с многото ТД, ще ги направи по-добри стрелци от проклетите елфи, а на последните това им е идентичността).
Второ - резултатът е постигнат с по-малко ТР за показатели, което освобождава точки за други неща, включително и за СУ та.

П.П. Хм, предполагам че няма да има съгласие.... някой пътища са по-изкусителни от други... освен това го има моментът "не ми казвай какво да правя"
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет май 15, 2009 12:36 pm

Цялостен коментар и по темата и за всичко, всъщност.

Породиха се много неща за обсъждане, които смятам да разнищим в най-скоро време. Но какво се получава:
Но ще е бонус, с който фелинът започва, а не нещо, което ще постигне след неопределено дълга игра.
Моля? Ще е просто възможност за бонус. Вече говорихме, че твоите сесии са изключение и че системата не действа добре на нива над 10то.
Ако искате, им дайте и расово умение да "купуват" 2 ТД за 10 ТМ (или 15 ТМ - въпрос на проверка) всеки рунд. Сравнително скъпо е, особено за войн начално ниво, но често може да реши съдбата на партито.
Слънце, ще се смея... 10 ТМ за 2 ТД!!! Е, фелините много интересно ще кастват магии, вервай ми. Аз съм твърдо против.

И накрая, ако слушаме слънцето, ПАК ще имаме по-силна от нормалното раса и ПАК ще има спорове. А, да, а показателите им ще са по-скоро човешки.

Това смятам.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет май 15, 2009 12:55 pm

hameleona написа: Продължавам да задавам въпроса: Защо няма да има по-ловки от елфите?


вижте ми новия подпис
Защото и те са изроди, всичко с максимална ловкост над това е забранено да припарва до моя игра.
Някой замисли ли се за последствията от тези +2 Ловкост? Не, те не се равняват на 3 пъти повече от +1 Ловкост. Щеше да е така, ако Аксиом ползваше един зар!*
В момента обаче +2 или +3 Ловкост се равняват на около 20% до 40% процента по-малък шанс да бъдеш уцелен! Отделно този, който го уцелват по-често, му се налага да позлва по-често активна защита, с което губи ТД. А предвид, че се определят пак от Ловкост, познайте какво - другият и без това атакува по-често и по повече.

Впрочем, хамелеоне, честит нов подпис! Сега каниш ли се и мен да ме обвиниш, че играя тактически игри, а не ролеви ;) ? Просто ми е любопитно къде съм по твоето определение, защото и аз искам системата да ми помага на историята, а не да я прецаква пасивно-агресивно...

Забелезка: герои с основни физически показатели, различни от Ловкост, са напълно възможни. Също толкова възможно е те да умеят да се бият, но тяхната концепция не е на чисти бойци, а на бойци-магове-стрелци, бойци-берсерки, стрелци с умения в близкия бой и подобни. Оптимизираните като бойци за близък бой персонажи ще имат макисмалната достъпна им Ловкост или Сила, като по-ловкият има съвсем леко преимущество в дуел, но много сериозно - в бой с много опоненти.

И Shamajotsi, отпиши това с максималните показатели. Направете си герой-боец с максимални показатели за атака и Войн 12 и елате да видите как ще го размажа с по-балансирано развит герой със същите точки, на който е максимална само Ловкостта. Това с "ако има макисмални показатели" е в графата "идеални условия за опит по физика". Ианчре казано, не се случва преди да си стигнал 16-о ниво, опримерно, което го рпави толкова рядкъ случай, че може да се пренебрегне. Говори ми как се балансират персонажи 3-6-о ниво... е, спестявам ти смятането. При такава разлика в Ловкост - не се. Можете да помислите и защо на Арената единствената досега загуба на Фиоре срещу друг боец е от единственият, по-ловък от него. Да, Фиоре ви демонстрира ползата от ловкостта, това е половината от механичната му концепция. Мислех, че е ясно, впрочем.


*Оттам пък щеше да се създадат други проблеми, но това ще трябва да го приемете на доверие или да изровите темите за кривите и правите на случайният фактор, а.к.а. броят на заровете, равен на или различен от единица.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пет май 15, 2009 2:29 pm

Слънцето е прав за мислената граница на 17 Л 17 СК и доколкото е горе-долу приемливо да се прекрачи с 1 СК, то с 2 Л, както каза Асен, а впрочем и аз, е шокиращо. Каква е следващата раса? Танцьорите с 22 Л и Джо-Боузъровците с 22 СК?
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет май 15, 2009 3:16 pm

kartacha написа:Слънцето е прав за мислената граница на 17 Л 17 СК и доколкото е горе-долу приемливо да се прекрачи с 1 СК, то с 2 Л, както каза Асен, а впрочем и аз, е шокиращо. Каква е следващата раса? Танцьорите с 22 Л и Джо-Боузъровците с 22 СК?
Аз си мислех за октопоиди. Тия ако знаете колко са гъвкави, съотвветно ловки и прецизни, и какви възможности за ролево отигряаване на "децата на Кхтулкху" отварят покрай това...
Другото име на тази раса е "о-моля-ви-само-не-октопоиди", за което си има ред основания :P !
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пет май 15, 2009 4:27 pm

Ок, Хам, ще си кажа истинските доводи против расата:

1) - правете каквото искате с показателите на фелините, давайте и отнемайте максимуми и расови умения, но не прекрачвайте СК 17 и Л 17. Те и без това принадлежат на леко бъгава раса.... а в този случай ще станат две леко бъгави раси.... боже, какво говоря, всъщност фелините за замислени да надскочат остроухите в това отношение.

2) - Като им сложите СК 17 и Л 17 (което за мен е абсолютния максимум изобщо) и им намалите интелекта за сметка на увеличената сила, правите подобрени за близък бой елфи. Всъщност Диян, който не пише в този форум, но обича да чете написаното тук, дава следния коментар за точно този вариант на статистиките им: "не, мерси, не ща елфи с козина". Той по принцип има леко резервирано отношение към тях, но в случая е напълно категоричен.

В тази връзка аз съм толкова против фелините да се изграждат около статистиките на елфите, колкото някой други са против да се играждат около статистиките на хората.

3)
А защо не направим расата Х, която да има по-голяма издръжливост от дуждетата за сметка примерно на намалена с единица Пр и Инт... Ще е много яко, ако имаме същество, което има Издр 14 в съчетание с расово умение безрасъдна ярост. В тази връзка мисля, че и гигантите не са достигнали оптимума на главния си показател. за какво им е Инт 12, като могат с 10? ба си, има оръжия със първи показател Си, и тогава + 2 значи много! Защо не опитате и в тази посока?

4) За мен вече е ясно, че въпросът за ТД е само предтекст, за да се вземат тези вторични показатели, които зависят от високата Ловк. Защото ако е чисто за ТД, мога да прецизирам предложения расов бонус от + 2 ТД в битка по следния начин:
Нека расовото умение е +3 ТД в първи рунд, +2 във втори и +1 във трети, като минават 5+Ни минути минимум до следващото използване на расовия бонус. Така няма да излиза, че просто си ходят с +2 отгоре на ТД.
Така получаваме мощно, но ограничено във времето расово умение, което прави излишно търсенето на Ск 18 и Л 19... ако високата Ск и Л се иска само за едните ТД.

5) И така стигаме до последния довод против - очевидно е, че високата Ск и Л не се искат само заради ТД (тоест главно заради тях, но не само). Иска се просто нов и подобрен спрямо съществуващите раси вид. А аз се боря да се запази разликата между "различно и ново" спрямо пауърското "същото, но по-добро".

Защото място за подобрения има - от сега си заплювам раса със Ск 17, Лв 17 и Издр 12 (ако не бъркам, тя беше равна на джуджешката. И расово умение +2 към максимално допустимия разход на ТУ (аз си го измислих, така че си е мое), плюс още една две благинки.
Като се прехвърли пимерно 2 Т от Инт и 1 от Прец, издр на създанията, структурирани на елфическа основа, ще стане точно от 9 на 12.
И ето ви супер-раса със В 1, Си 13, Л 17, Пр 16, Инт 16, Издр 12 и Ск 17, с гореописаното расово умение за умората.
Новата не стърчи в нищо над вече съществуващи показатели на същесвуващи видове.. но е супер-раса. Не просто "ново и различно", а "същото, но по-добро". Ето защо съм категорично против цялата идея.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пет май 15, 2009 5:06 pm

Евалата за коментара, Слънце. Не мислех, че ще се намери някой да се прежали да обясни на дълго и на широко очевидното.
П.П.: Мисля си, че ако беше 16 СИ и 13 ПР, щеше да е по-добре.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет май 15, 2009 6:03 pm

Под "против цялата идея" се надявам, че не си против идеята да се внасят нови раси, а против това, да се надхвърлят вече установените максимуми - Най-силни са гигантите, най-ловки елфите, най-издръжливи Джуджетата. Втоя ред на мисли, елфите са и най-прецизни и най-интелигентни. Единият от тези два показателя може да им се отнеме като господство - бих допуснал раса с по-висока прецизност (въпреки,ч е биха станали по-добри стрелци) или по-висок Интелект.
Хубавото е, че дискусията доведе до даване на някой интересни нови механики, постигани с расови умения. това за допълнителните ТД на ход ми допада, макар че аз бих го давал под друга форма... например въртими се из главата расово умение, че при ползване на ИЗ има шанс 50% да не се загубят никакви ТУ (а да ти дойдат ТД безплатно ;) ). Естествено това само при положение, че ИЗ е с нисък таван.
Както и да е, аз съм казал, че балансът на новите раси ще се постига най-вече с интересни раосви умения.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет май 15, 2009 7:08 pm

Асен написа: И Shamajotsi, отпиши това с максималните показатели. Направете си герой-боец с максимални показатели за атака и Войн 12 и елате да видите как ще го размажа с по-балансирано развит герой със същите точки, на който е максимална само Ловкостта. Това с "ако има макисмални показатели" е в графата "идеални условия за опит по физика". Ианчре казано, не се случва преди да си стигнал 16-о ниво, опримерно, което го рпави толкова рядкъ случай, че може да се пренебрегне. Говори ми как се балансират персонажи 3-6-о ниво... е, спестявам ти смятането. При такава разлика в Ловкост - не се. Можете да помислите и защо на Арената единствената досега загуба на Фиоре срещу друг боец е от единственият, по-ловък от него. Да, Фиоре ви демонстрира ползата от ловкостта, това е половината от механичната му концепция. Мислех, че е ясно, впрочем.


*Оттам пък щеше да се създадат други проблеми, но това ще трябва да го приемете на доверие или да изровите темите за кривите и правите на случайният фактор, а.к.а. броят на заровете, равен на или различен от единица.
Асене, ако макснатите показатели са 16то ниво защо въобще ги гледаме като мярка за баланс? Ок, хубаво, само по един показател е макснат, СУ-тата не ги гледаме, защото в най-добрия случай за защитаващия се бонусите се кенсълват аут*. Еми уравнението пак се получава (макс) + П/2 <> 5 + (макс) . Само виж именно на арената, на 3то ниво какво се случва - колко е атаката на добре представящия се боец и колко му е защитата.

Пък и точно Арената, от която е даденият като пример Фиоре, е ферма със сферични овце във вакуум, ще ме прощаваш много

Тук искам да направя една изповед - след битката с Кой Ли, щях да направя герой, който да разчита основно на ловкост на макс. Но предизвикателството ми харесва - мисля, че е възможно Фиоре да бъде победен от човек с 16 сила. Само искам едно да знам - Спец. в защита даваше ли бонус към париране и СУ/колко беше? И друго - виждам, че мечът на Фиоре прави 6 зара. Може ли да ми кажете какъв боздуган съответства на това?

*Колко са героите, които имат Акробатика или Спец. в защита? Мисля, че са само трима, като само Фиоре се е облагодетелствал от +1 БЗ. В момента проверявам, не съм сигурен, скоро ще ъпдейтна, ако не е вярно. Едит: не, не е, били са двама Акробати и трима "спецове" в защитата, като двама от петимата имат бонус към БЗ.

Но колко са със СУ Воин? Дори да не включваме СУ Стрелец - това е почти всеки воин. Така че, не, този най-добър случай е дори твърде добър. Извън специалната лаборатория на МКЦ, в която се тестват герои, бонуси към БЗ почти няма, има бонуси към атака.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет май 15, 2009 9:02 pm

Правилно си ме разбрал, говорим за един показател на максимум. И по правиалта на Аксиом, за всеки войн най-много полза има от максимална Ловкост. Второто най-полезно е максимална сила, но това те ориентира към двубои.
Специалист в Защита ти дава СУ/3 към париране. И казано простичко, двуръчният чук ти трябва срещу Фиоре. Мечът на Фиоре е стандартен двуръчен, както е даден в книгата, така че предлагам да вземеш и ти стандартният чук - второто най-добро двуръчно оръжие, впрочем.
Добре дошъл си да се пробваш със силовия боец - и забележи, казах леко преимущество в дуел. Виж, срещу множество противници с по-сложна тактика, Фиоре ще има тотално примущество, в смисъл, че ще има шанс за оцеляване за разлика от повечето силови бойци. Ако предпочиташ да пробваш битка срещу няколко водени от мен разбойници със силов боец, или с фехтовчик с 16 прецизност срещу Фиоре, мисля, че ще ти е по-полезно за дискусията... :twisted:
Разбира се, че Арената е пословичното място с нулево триене на въздуха. Всъщност това й е и идеята, доколкото знам, за да може в нея да се изпробват бойни билдове. И доколкото виждам, и БатГойко подкрепя идеята фелините да имат не повече от 17 Ловкост, а все смятам, че той познава системата най-добре ;).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет май 15, 2009 9:15 pm

Ха, между другото тамън търсех балансирано оръжие с основен показател ПР, за да се опитам да покажа, че и прецизен боец върши добра работа ;) . Еми добре, боец с ятаган ще бъде, стига да ми позволите да използвам БЕБО.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет май 15, 2009 9:26 pm

Shamajotsi написа:Ха, между другото тамън търсех балансирано оръжие с основен показател ПР, за да се опитам да покажа, че и прецизен боец върши добра работа ;) . Еми добре, боец с ятаган ще бъде, стига да ми позволите да използвам БЕБО.
Той върши добра работа, само че е още по-зле от силовият срещу много противници, ио отстъпва на силовият в дуел ;). А предвид бонуса, който ще имаш от щита - чувствай се поканен да ползваш стандартни оръжия от книгата :)!
Проблемът тио в този спор е, че дуълът няма нищо да докаже, незаивисмо дали ще го спечеля. Изходът на тези дуели зависи от късмет на зарове в индивидуален случай. Една система се ползва от множество играчи. В този случай говорим за статистически вероятности - а тях съм ги изчислил отдавна и ги посочих малко по-нагоре в темата.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет май 15, 2009 10:07 pm

Да де, ама за мен този дуел има значение - два дни мислех един герой за арената, история му измислих, характер, оптимизирах го, въобще муцка, много си го харесах, ама сега не върви да го пусна - защото по идея трябваше да се бие с тояга, а нейния първичен показател е ловкост и ще изглежда, че и аз потвърждавам мнението, че ловкостта е невероятно имбавото чудо. А нямаше да е заради това, просто исках герой, който да се бие с тояжка, ама нейсе, сменям прецизността и ловкостта и този, който ще се изправя срещу Фиоре е следния:

[sblock="Не съм измислил този как ще се казва"]СИ 8 (-21 ТР)
Л 6 (-6 ТР)
ПР 16 (-121 ТР)
ИН 9 (-20 ТР)
ИЗ 5

Бързо Развитие 5 (-15 ТР)
Воин 8 (-36 ТР)
БЕБО 10 (-55 ТР)
Специалист в Оръжия: Фехтувални 4 (-10 ТР)

Общо: -294 ТР
ТР = 182 + 3*(16 + 12 +10) - 294 = 296 - 294 = 2 ТР

ТЖ = 33 + 3*(3 + 8 - 5) = 51 ТЖ.
ТМ = 36

ТД = 11

Ятаган: Атака: 25; 4зара + 1 сечаща щета; 6ТД;
*Париране: 27; 3ТД
СА: Допълнение, Блокада, Контриране

БЗ: 7, Общо: 23, съответно няма никакъв смисъл от броня.[/sblock]

Иначе: той Бат' Гойко изрази също така мнение, че елфите водят по тамън три показателя и може едното първенство да им бъде отнето. Все още си остават най-добрите стрелци (особено с предложеното наказание към РЕ, с което съм съгласен), както и най-добрите магьосници. Пък и не се е изказал категорично.

Накратко: тамън всички достигнахме до някакъв компромис и... нещата се прецакаха - що тъй :( ?
シャマョツィ

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пет май 15, 2009 10:34 pm

Шам, тоягата е най-бруталното оръжие на всички времена. Може да нанася над 9зара щети за 6 или 7ТД и ако умериш главата тези щети преминават в Шок (а шока от 9зара е старшно много :shock: )... а да и отново е много малко пари, като копието на Кел Мелионски на Арената (допи по-малко).
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет май 15, 2009 10:40 pm

Аз продължавам да твърдя че 19 ловкос пи забрана на доспехи или ограничение до 4 не е нещо фрапантно страшно.
На 3-то ниво атаките достигата 26-27 а 16+19=35 сиреч 9 или повече от заровете
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет май 15, 2009 11:03 pm

Брей, не съм си давал сметка. Над 9 зара от някое СА ли е? В момента нямам книгата, но би ли казал откъде идва?

Иначе парите не са от особено значение, като си говорим за трето+ ниво герои (които на арената започват с 3 жълтици екипировка).

А за атаката в главата - то всяко оръжие е доста опасно при попадение там. Чуковете, например, не само че "шокират сами по себе си", но имат и СА-та, които добавят шок, доколкото се сещам и мога да съдя по имената им.

Между другото, сега се сетих още едно нещо за Асен: принципно Арената не бе замислена като лаборатория за билдове. Тя впоследствие се каза, че може да играе тази роля, при това все още никой не е казал "пробвам следното". Пък и тя не е най-успешното поле за изпробване. От една страна, както ти сам спомена, има много ситуации, които не се вземат предвид. Но аз добавям и по-силен аргумент: даден "билд" трябва да се тества от 0во ниво. Иначе няма смисъл. Никоя група не тръгва с адски интелигентните герои, които впоследствие някак оцеляват и стават мега-имбавите бойци. В моята група, където хората правят далеч по-успешни герои от моите, до незнамкое ниво още не се е стигнало до максимален показател - защото това просто не е здравословно. Разказвачът рядко поставя даден герой в дуел, от който се знае, че условието за победа е да се смъкне противника на 1/2 живот, като след битката юнакът ще има достатъчно време да се възстанови на 100% преди следващото изпитание.

(Вилорп между другото чудесно илюстрира това със своята раса - троловете. Не казвам, че са съвършенни, но идеята й е точно да им е трудно да оцеляват по време на кампания - хипер имбави първата битка, но се възстановяват твърде бавно. Но както и да е, това е маловажно отклонение.)
シャマョツィ

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет май 15, 2009 11:06 pm

Пасувам.

Слънце, отговора на въпросите ти не аз мога да го дам.

къртач, не мога да разбера ти какво искаш - нищо по-ловко и бързо от елфите ли? Горките змии... дайте да ги избием... :roll:

Добре, някой да ми каже с две думи, а не с пледуария, защо фелините са бъгави? Заради много ТД (+2 над хората, айде до +3 в най-силния случай) комбинирани с +3БЗ над човешките или не. Хайде да говорим директно, а не да развиваме тези и т.н. За това и няма да хвърлям фермани в обяснения защо да. Ще коментирам само така:

Ако се намали Силата (максимума) с 1 и Виталността с 1, мисля, че расата ще е добре балансирана (не забравяйте, че нямат тежки брони!). Айде, за хептен противниците на расата - дайте да свалим и Прецизността с 1. Да не говорим, че нещо от рода на левел аджъсментта в ДНД ще ни дойде добре за системата И ще оправи всички проблеми със свръх-силните раси. Ако изобщо фелините са свръх-силни.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет май 15, 2009 11:23 pm

Левъл аджъсмънт из ийвил.

Накратко, моята позиция:

Подкрепям Вилорп, Хам и Мистрал* че 19 Л не е твърде много.
Подкрепям Слънцето, че е хуабво да има наказание към РЕ.
Подкрепям Хам, че може и в много краен случай ПР да стане 4-14.

Не съм съгласен, че СИ трябва да пада с 1.
Не съм съгласен, че Л трябва да бъде 17.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет май 15, 2009 11:26 pm

Vilorp написа:Аз продължавам да твърдя че 19 ловкос пи забрана на доспехи или ограничение до 4 не е нещо фрапантно страшно.
На 3-то ниво атаките достигата 26-27 а 16+19=35 сиреч 9 или повече от заровете
Не е въпросът, че аз ще се спасявам само то 40% от ударите. Въпросът е, че ти няма да се спасяваш и от 10%

Хамелеоне, силно се съмянвам змиите да имат ловкост над 19 - средностатитически човек, избил куп змии, вече познавам, по твоята логика той не е трябвало да успее да ги докосне!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет май 15, 2009 11:27 pm

Мдам... Лично аз бих бил склонен да ги пусна и ей-така, ако трябва да съм честен. За РЕ... все ми е тая. Не ми пука особено, поне за мен не е кой-знае какъв проблем.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет май 15, 2009 11:28 pm

Вметка за троловете: Три скали е математичиски изчистлен до трето ниво, после е преизчислен за 5-то и въпреки това неможе да стоигне максимален показетел сила за расата си, въсщност не достига дори максимален показател сила за гигентите, а почва от по-висока от тяхната.

Ако се върнем на фелините и елфите, както и отново към арената - единствения представител на дългоухите там го спекват то бой. Добре че противниците му са по-глупави иначе съвсем щеш да закъса.

пп. С ловкост 19 и вторчен показател 16 атаката ти пак не надхвърля 27, а аз мога да си сложа броня 9-ка, тъй че пак ти трабва 10+ за да ме нацелиш лошо Асене (;
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб май 16, 2009 12:09 am

Хам, че ти си склонен, ми е ясно, въпросът е в менеподобните ;).
Vilorp написа:Вметка за троловете: Три скали е математичиски изчистлен до трето ниво, после е преизчислен за 5-то и въпреки това неможе да стоигне максимален показетел сила за расата си, въсщност не достига дори максимален показател сила за гигентите, а почва от по-висока от тяхната.

Ако се върнем на фелините и елфите, както и отново към арената - единствения представител на дългоухите там го спекват то бой. Добре че противниците му са по-глупави иначе съвсем щеш да закъса.

пп. С ловкост 19 и вторчен показател 16 атаката ти пак не надхвърля 27, а аз мога да си сложа броня 9-ка, тъй че пак ти трабва 10+ за да ме нацелиш лошо Асене (;
С ловкост 16 на арената имам атака 26 на трето ниво. С ловкост 19 ще имам атака 29, вече уточнихме колко са важни 2 точки при крива на вероятнотистите. Аз може да нанасям малки щети, но ти или ще нанасяш същите, или ще пропускаш изобщо. Е, ще те бия малко по-дълго...
Ако още ти се струва равностоойно, заповядай - за мен е небалансирано.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » съб май 16, 2009 12:06 pm

Асен е прав. На по голямо ниво не е важно толкова дали ще те ударят или не, а колко пъти ще те ударят. При трето ниво в арената, героите с много Л - Фиоре и Галадор къртят. Мисля дори, че втория е неударен и помете моя щитоносец, Спец в Защита без да пропусне.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » съб май 16, 2009 12:25 pm

Добре, нека направим дуел между Фиоре и Безименния проклет късметлия (защото ще разчита на това противникът му да е карък) и да видим. Отвратителен съм в билдовете, но имам чувството, че пропускате механика, която смятах да експолатирам с героя с тоягата и би могла да свърши работа тук. Засега само го караме в условно наклонение.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб май 16, 2009 12:40 pm

Дуел не отказвам. Обаче прочвте ли какво писах за големите числа и частните случаи?
Дори да спечелиш дуела, спорът не го печелиш - но това да не те спира да пишеш в темата за предизвикателства и да се кръстиш Безименния Проклет Късметлия!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Елендил
Работник
Мнения: 123
Регистриран на: съб дек 20, 2008 9:44 am

Мнение от Елендил » съб май 16, 2009 12:48 pm

Бележка за героя на Шамайоци: той има захват 3*8+10/3=27, двуръчният меч на Фиоре е с обща щета 6зара+4. Та ако 6зара+4>27, героят на Шамайоци ще си изпусне ятагана. При париране, последният ще трябва да държи ятагана с 2 ръце или да рискува 6зара>=24 , при което ще си изпусне оръжието.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб май 16, 2009 12:52 pm

Елендил написа:Бележка за героя на Шамайоци: той има захват 3*8+10/3=27, двуръчният меч на Фиоре е с обща щета 6зара+4. Та ако 6зара+4>27, героят на Шамайоци ще си изпусне ятагана. При париране, последният ще трябва да държи ятагана с 2 ръце или да рискува 6зара>=24 , при което ще си изпусне оръжието.
Е, това пак изисква среден зар 4, така че не разчитам на него. По-точно, не озчквам да стане от първия път ;).
Но подобни коментари е по-добре да си правим в темата за коментари на Арената, а тази да я оставим за фелините.
Последна промяна от Асен на съб май 16, 2009 1:01 pm, променено общо 1 път.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб май 16, 2009 12:54 pm

Не, бъркаш се. Щетата при париране се понася от оръжието и може да го нащърби но не да го избие. Атаката трябва да е насочена КЪМ оръжието за да бъде избито то и тогава щетата е нужно да е по-голяма от захвата.

6*4=24Щета устойчивоста на стоманата е 16 и при сблъсък на две оръжия се удвоява, сиреч 24/(16*2)= щета върху оръжието. Дори няма да се надраска кинжала на Скорпиона.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » съб май 16, 2009 12:56 pm

Ха, добро наблюдение - а ако го държа оръжието с две ръце се добавят ТД за атака (съответно париране) или?
シャマョツィ

Отговори