Фелини - базово инфо - обсъждане на статистиките

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » чет юни 17, 2010 12:08 pm

А тамън се бях уплашил, че съм объркал форума :P . Иначе съм съгласен с Къртача и Кокаин. И да допълня: "Лапването на показатели" си е дошло с висока цена в предложението на Вилорп - 3 доста ниски максимума и минимуми, които ще накарат играч да си помисли дълго, преди да се реши да играе с фелин.

По отношение на стрелбата - РЕ е определяща, но РЕС е по-определяща при "кой ще стреля първи". Вярно, навремето бях казал как тези с по-висока реакция са винаги победители в играта "кой ще играе първи", по аналогия на игрите тип "кой ще каже първи числото Х", но това беше за ръкопашния бой. Не забравяй, че Кой Ли не се възползваше единствено от "първи съм и стрелям, като го повалям от раз", а "първи съм, клякам, казвам Точно око, стрелям с две стрели, като го повалям от раз". Е, това става трудно ако ти се налага тепърва да се приближаваш до противника си. Който вече може да е извършил една хубава част от тази процедура и да те чака, пазейки поле.

По отношение на магията - каквото каза Кокаин за началните нива. Плюс детаилът, че на тези начални нива няма голямо значение кой има повече РЕ. Парадоксално, но тези с висока СК по-вероятно ще използват повече ТД за Концентрация и ендват ъп с по-малко РЕ. Но, така или иначе, това няма значение - номерът е не "кой първи ще си каже магията", а "кой първи ще си каже магията *успешно* и доколко ще се възползва преди от отсрещната страна да са отговорили подобаващо". Както и да е, подробности за дуели между магьосници на ниски нива (които се оказват адски завързани и интересни!) ще дам в темата за Архивиста, където ще опиша едни тестове, които проведох. Засега приемете на доверие, че ниския начален и краен ИН е голям дроубек, а отвратителната ИЗ може да предупределят битката между фелин-маг и човек/елф-маг в самото й начало (макар и по много неочакван поне за мен начин).

Тъй че няма никаква нужда от осакатяване.
シャマョツィ

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » чет юни 17, 2010 12:46 pm

Така като те слушам, Шами, стигам до един единствен избор.

И той е:

Категорично съм против СК 17 и Ловк 19 на фелините, защото прозрях: Тези статове не им дават никакви предимства - никъде, в нето една роля или положение.
Убедихте ме, че тези статове са загуба на ТР, не могат да компенсират слабите показатели в други области и изобщо малцина биха се решили да играят толкова уязвим и трудноразвиван персонаж.

Аз съм изрично против признаването на раса, която е толкова, ама толкова слаба. Тя трябва да отдели колосално количесто ТР, за да си вдигне ловкостта до 19-сет, пък това, дори в комбинация със високата СК, не и дава никакво предимство пред "по-икономичните" раси.

Убедете ме, че въпреки ниската Издр, Прец и Интелект расата ще прави въобще нещо!! Щом нещата, в които е доминираща, не й носят нищо, но струват ТР - значи тази раса е слаба до ниегруемост. Няма да приема признаването на такава раса, докато не ме убедите, че е конкурентноспособна.

П.П.
Предполагам, че някой играч с фелин е срещал леки проблеми, когато се е опитвал да играе с фелина си в парти на водещ, който не ги признава като официално съществуващи.

Ето защо целта, заради която фелините се предлагат във форума няма нищо общо с желанието да бъдат приети с ум и разум от общността. Целта е на несговорчивия водещ да се покаже "официалното разрешително" за фелинските статистики.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » чет юни 17, 2010 1:10 pm

Дори тази загриженост да не идваше от човекът, който допреди малко едва не предложи "Болка на гениталиите при всяко вдишване", пак нямаше да издържа като аргумент ;) . Щях да кажа как високата СК и Л носят бонуси. Ама не толкова при стрелбата и хич не при магиите, заради които някой друг се притесняваше ;) . Щях да обясня как по минимални показатели са си ОК - не са силни, още по-малко счупени и са малко като щрахите и гоблините - яки като "флейвър", но трудни за игра.

Ама като знам, че или се шегуваш, или се опитваш да употребяваш "reverse psychology" (което не върви при хора над определена възраст), няма да се хабя ;) .
シャマョツィ

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » чет юни 17, 2010 1:25 pm

Сега последно - фелинът с тази Ск и Ловк накрая става ли по-силен от другите или не?
Кофти парадокс?
Винаги съм смятал, че Ловк на 19 струва толкова много ТР, че Е Задължително Да дава Превъзходство
Ама Вилорп ме убеди, че не е така.
Но ако не е така, значи лъжем отсега нуубчетата, които ще видят големия показател и не просто ще получат същото като играчите с другите герои, ами и ще платят зверски много ТР
Признавам, че не бях поглеждал на нещата от тази гледна точка, за което благодаря на Вилорп.

Добавено:

Ако играя с фелин и дам ТР за Ловк 19 - ще бъда бесен, ако се окаже, че показателят ми не върши работа
Защото който е направил расата е изчислил, че ти трябват по-ниски статове, комбинирани със СУ-та и СА. Че всичко над 16 е глезотия и рекламен трик
[12:32:36 PM] Антон Фотев: Не, ще съм бесен
защото който е сложил показателя на 19-ка е знаел, че при правилна игра е недопустимо да вдигам показателя над 16-сет примерно
Той го е знаел, изчислил го е ПРЕДИ да сложи 19-ката.

Естествено - другият вариант е създателя на расата да знае много добре, че 19-ката върши работа при математически герои и високи нива (които публично се отричат, но странно защо никой не иска да се сложи таван на нивата - май само аз го предлагам, при положение че публично съм казал как водя).
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » чет юни 17, 2010 1:43 pm

Много, ама много, много, много, много, много, много, много, много, много, много, много, много, много, много, много, много, много, много, много, много, много, много ме дразниш, когато употребяваш този гаден тролски похват* - правиш се на тъп и си мислиш, че ние сме толкова тъпи, за колкото се опитваш да минеш.

Ще повторя:

"високата СК и Л носят бонуси. Ама не толкова при стрелбата и хич не при магиите". Виждаш парадокс? Чакай да потретя тогава:

"високата СК и Л носят бонуси. Ама не толкова при стрелбата и хич не при магиите"

Не, трябва да почетвъртя и попетя:

"високата СК и Л носят бонуси. Ама не толкова при стрелбата и хич не при магиите"
"високата СК и Л носят бонуси. Ама не толкова при стрелбата и хич не при магиите"

*Който отгоре на всичкото никога, ама никога досега не е минал, та се чудя - защо бе, защо бе, душо, си тъй решил да ни изкарваш извън нерви???
シャマョツィ

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » чет юни 17, 2010 1:53 pm

Високата СК носи бонус при СТрелбата. Дава Ре

Ако ми кажеш, че Ре не е важна статистика за стрелеца, защо СУ Майстор стрелец дава 4 към Ре? Цели 4-ри точки!?!?

Ако щеш ми кажи хиляда пъти, че Ск не дава бонуси при Стрелба... няма да ти повярвам. Все едно да ми кажеш, че слънцето е черно... :)

Хайде момчета, признайте, че комбинацията от Ск 17, Ловк 19, Си 17 е слада работа и да видим каква ще е цената за тази комбинация. Подчертавам - не балансирането на комбинацията чрез цена в ТР, Хармонично развитие и ниска Издр, а именно цена в слабости. Силен си в едно - слаб си в друго.

П.П. Иначе просто темата е безпредметна - веднъж вече се реши че с тези статове Фелините няма да влязат официално в Магландиум. Решено е, финито, баста.
Аз съм съгласен на компромис и подновяване на обсъжданията, съгласен съм да им се признае тази заветна комбинация от три много корави показателя - но смятам, че наистина трябва да има и съответното "дърпане назад".
Именно "дърпане назад", а не затруднения при достигането на хубавите показатели.
Ако се настоява фелините да бъдат узаконени каквито са, без никакви промени по тях - темата е безпредметна. Веднъж вече е отсъдено, че такива няма да бъдат признати за съществуващи.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » чет юни 17, 2010 2:02 pm

Много ясно, че дава бонус, ама не е ОМФГНай-важния показател, когато се изправиш срещу друг стрелец! Идеята на високата РЕ е да стреляш преди тези с оръжията за ръкопашен бой да са те достигнали - защото на тях не им трябва да клякат, да правят заклинания и прочие шитз!

Но досега само се говорят празни приказки - I dare you да направиш фелин стрелец, четвърто ниво по правилата на арената, който да срази Кой Ли. I fuckin' dare you!

И сега много по-важното нещо, че то не засяга само фелините:
Хайде момчета, признайте, че комбинацията от Ск 17, Ловк 19, Си 17 е слада работа и да видим каква ще е цената за тази комбинация.
Аз обаче искам нещо друго да кажеш направо и без заобиколки - смяташ ли ни за някакви шмекери, които имат фикс-идеята да те прецакват постоянно или не. Цитатът, а и много други дискусии, дават много категоричен отговор на този въпрос, ама държа от теб да си честен и да ми кажеш дали има някаква въобще причина да се спори с теб, ако чак до такава степен нямаш уважение към нас.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет юни 17, 2010 2:03 pm

Разликите с мистралските фелини са в червено

Фелини:

СК 17
Вит 1 (по принцип мистрал беше писъл 2 което си е нормално, намалил съм го за психологичен ефект - щом са бързи като елфите да са и крехки като тях, а в допълнение по-ниската виталност е и по-ниска УО, което си е фактор новото действие на отровите като цяло)
МЗ 0
СИ 5-17
Л 6-19 (тъй като максимума на минимума за Л е 6 нека първоначално да са равни на елфите)
ИН 3-14 (принципно мистрал задължително искаше да имат обучение, но не всеки фелин ще буде обучаван на фела - малко коте в кош изхвърлено нейде си. Склонен съм това дори да го повишим до 6-ца базово)
ПР 5-12 (в оригинала е 15 но това есамо 1 разлика от хората, а сетингово фелините не са описани като стрелци, тъй че не е няжно да плашиме елфолюбивите твари че се задават още един стрелец)
ИЗ 2-4 (в оригинала 3-8, тук е заменено от свърх нисък показател по три причини: компенсиране на така плашещия таван на ловкостта; ограничение на тяхното чудесно и уникално расово качество: реактивна издържливост и допълнителен баланс за хармоничтоно им развитие.)
реактивна издр (срещу цялата си налична издр получават 5+ИЗ ТД, като ИЗ е текущия им показател) (това е точно ефекта на спринтиращия гепард, който после само хапе, но откъсне ли му се газелата неможе да я догони пак)
резистентност към почиващи средства (възстановават почивка само с почивка) (лек балонсиращ ефект на реактивната, просто не позволява да натрупва почивка с отвари и подобни средства, така фелина трябва да предреме преди да може пак да спринтира)
-1/2 щети при падане отвисоко
Отлично обоняние +2
х2 ефекта на Водна школа (като противовест на това че немогат да използват водни заклинания, така фелините ще искат да имат водан маг за другар и за нищо на света не биха желаи да се изправят срещу такъв)
Забранена водна школа (немогат да използват заклинания от тази школа) (тук невъзможността да специализират е засилена до пълна забрана което в комбинация с двойния ефекта на школата ги прави интересни съотбориници)
+4 катерене (заради опашката)
-4 езда заради опашката
-2 плуване заради нежеланието има да се мокрят
+2 щета при удар с ръка или крак заради ноктите (по чисто сетингови причини)
Усет за свръхестествено (- Усет: Фелините са способни да усещат присъствието на могъщи дракони и демони на големи разстояния (по-силно силно създание се усеща от по-далеч, в изключителни случаи на разстояния от порядъка на десетки километри) и да определят посоката и приблизителната дистанция до тях. Това важи и за други същества с голяма сила, но в по-малка степен. Ефективността на това умение се определя по преценка на Разказвача. "Усет" също има влияние върху уменията "Наблюдателност" и "Разпознаване и оценка на магически предмети" - бонуса е по преценка на разказвача, като обичайно расте с мощта на обекта на внимание.)(усещат свръхестествени създания в околността в радиус Псу*100 метра но немогат да определят точното им положение. Усещат и могъщи създания (показател над 22)) (добавил съм маханика за това тяхно умение)
виждат дори при 20% светлина
Ограничение за броните до 6 ЗА заради структората на тялото и невъзможност да носят твърда броня като нагръдник или кована. (леко се променя спрямо основоното и дава по конкретно обяснение за невъзможноста да носат твърди и големи брони, пак заради котето отгледано то гущероиди...)
РЕС=ПР/ПР (При максимална прецизност 12 това ще даде12+12/2=18 метра точна стрелба. Допълнителна добавка за страхът на стрелците от изместване и би могло да се обясни че стралет от върха на стената в подножието й което не е много повече то 18 метра)
- Хармонично развитие: доколко поради намеса на Хармонар, доколко поради особеностите и културата на самите Фелини, никоя от стойностите на показателите им за СИ, Л, ПР, ИН и ИЗ не може да бъде покачена до степен надхвърляща повече от 7 най-ниския от тях. Пример - за вдигането на Л от 16 на 17, СИ, ПР, ИН и ИЗ трябва да са минимум 10. (в оригинала стойността е „двойно”)


Взимат СУ Архивист за 3ТР по малко (2 вместо 5ТР)
Взимат СУ Певец, Художник и Ръкопашен бой за 2 ТР по малко (3 вместо за 5ТР)
Взимат СУ Друид за 1 ТР повече (6 вместо 5ТР, това е 1 ТР по-малко от останалите раси освен елфите)
Вземат СУ Крадец и Убиец за 2ТР повече (7 вместо 5ТР)
Взимат СУ Твърда кожа за 5ТР повече (10 вместо 5ТР)
Взимат СУ Воля за Живот за 5ТР повече (15 вместо 10ТР)
(съобразени са сетингово и с показателите)

Фелините надъхват от Л и реактивна издържливост, евентолано и от двойния ефект на водната школа, но въпреки това са равостойни на останалите раси.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » чет юни 17, 2010 2:15 pm

Вилорп, не само Мистралските, ами и твоя вариант беше отхвърлен, спомни си.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет юни 18, 2010 12:03 pm

Нова корекция:
х2 ефекта на Водна школа (като противовест на това че немогат да използват водни заклинания, така фелините ще искат да имат водан маг за другар и за нищо на света не биха желаи да се изправят срещу такъв)
Забранена водна школа (немогат да използват заклинания от тази школа) (тук невъзможността да специализират е засилена до пълна забрана което в комбинация с двойния ефекта на школата ги прави интересни съотбориници)

Става:
Забрана за специализация във водната школа (както е в оригинал на мистрал)
х2 негативни ефекти от водните заклинания.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет юни 18, 2010 1:54 pm

Макар много да се изговори за фелините, не съм видял никъде Мистрал да е казал нещо. Ще спомена няколко неща, над които да се замислите, преди да вземате в свои ръце неговата раса.

1. Слънце, мнението ти се цени, но последно, като погледнах аз бях админ и отговорник на този форум (т.е. на разработките) така че не виждам, колко можеш да "приемаш" или не фелините. Пак в тази връзка не знам какво те издига над нас и трябва точно теб да чакаме да се съгласиш на компромис. :roll:
Да не говорим, че Компромис значи и двете страни да отстъпят, ама от теб такова нещо не съм видял.
2. Иван Атанасов заяви, че за сега фелините са добре, но не са официални. Мистрал държи на тях такива, каквито са, а колкото пъти се опитах да предложа свесен вариант никой не го забелязваше.

Искате да балансирате фелинитие. Ми хубаво, защо не градите върху нещо от този род:

СК 17
Вит 2
Жиз 30
МЗ 0
СИ 5 - 16
Л 6 - 18
ИН 4 - 14
ПР 6 - 14
ИЗ 3 - 5

Сега след като скочих срещу слънцето, да скоча и срещу Вилорп:

Вилорп, вариантът ти е тежък, тромав, сложен и поради това - безсмислен. Кокаин, Къртача и Шами май обясниха защо. Отровите може и да са официални (не съм ги следял, Атанасов може да ги е одобрил), макар аз да съм навит да поспоря по въпроса. От всичките ти предложения подкрепям следните:
+2 щета при удар с ръка или крак заради ноктите
(усещат свръхестествени създания в околността в радиус Псу*100 метра но немогат да определят точното им положение. Усещат и могъщи създания (показател над 22 (нека да е 26, а? Щото така ще усещат и някои гиганти)))

Броните - вече обяснихме, защо не могат да носят бони с над 4 ЗА, даже имаше предложение да им нанасят ШЩ.
Не съм съгласен с ТР за СУтата.

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пет юни 18, 2010 3:06 pm

Първоначалните ми наблюдения за фелините ми навяха аналогия за убийците и по тази причина ги свързвах с по-висока ПР. Явно е, че в сегашния вариант те са по-скоро акробати или някакъв тип паркуристи с тези катерения, ловкости, ала-бализми...
Вариантът на Хам за Ловкост е идеален. Не мога да се начудя защо всички предлагате вариант за Ловкост 19 при Прецизност четно число. Есинственото, от което виждам ползва при вдигане на Ловкост от 18 на 19 е комбинацията от (Л+ПР)/2. Ако е за Атака на оръжие с първостепенен показател Ловкост, то той може да се постигне за 8 ТР(чрез Воин), вместо с 19. За БЗ също не е издържано. А и да получиш бонус от едно към тях, той не е толкова фундаментален, понеже на средно високи нива атаките успяват с Успех 4-5+ в 50% от случаите. Аз лично в цялата си практика на играч не съм виждал промъкване с 5+ успех.
Реактивната ИЗ ми допада. Ефектът на гепарда, както каза Вилорп.
Другите показатели и бонуси май са общоприети.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет юни 18, 2010 3:48 pm

Това между другото е един от много големите проблеми на този форум - ако трябва да се направи нов парламент и задачата бъде възложена на нас ще има "Хайде да направим висока сграда, за да бъде внушителна! (съгласие в залата) Нека да бъде с 500 стаи и по една стая на етаж!" "(изложение на аргументи защо тази идея не струва)... Затова предлагам - бункер!" Та идеята ми е, наместо постоянно всеки да предлага своята невъобразимо яка идея, да се хване някоя, която да се доближава до оригиналната концепция и да се доразработва и добалансира.

Между другото, Хам, ти много добре постоянно ни напомняш, че си админ тука, ама защо това те прави кой знае какъв капацитет и откога тази твоя "титла" те освобождава от задължението да казаш защо заемаш дадена позиция?

"Вилорп, вариантът ти е тежък, тромав, сложен и поради това - безсмислен." - що?
"Не съм съгласен с ТР за СУтата." - аха, добре, ама... защо?

Също така, къде видя въобще отрови?

И отново проявяваш един адски дразнещ твой навик - да не четеш какво е било писано преди теб. Само за твое сведение - Шами, Кокаин и Картача не са говорели кой знае колко много за предложението на Вилорп. Ако аргументите ти съвпадат с нашите несъществуващи такива...
シャマョツィ

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет юни 18, 2010 5:04 pm

Shamajotsi написа:Това между другото е един от много големите проблеми на този форум - ако трябва да се направи нов парламент и задачата бъде възложена на нас ще има "Хайде да направим висока сграда, за да бъде внушителна! (съгласие в залата) Нека да бъде с 500 стаи и по една стая на етаж!" "(изложение на аргументи защо тази идея не струва)... Затова предлагам - бункер!" Та идеята ми е, наместо постоянно всеки да предлага своята невъобразимо яка идея, да се хване някоя, която да се доближава до оригиналната концепция и да се доразработва и добалансира.

Между другото, Хам, ти много добре постоянно ни напомняш, че си админ тука, ама защо това те прави кой знае какъв капацитет и откога тази твоя "титла" те освобождава от задължението да казаш защо заемаш дадена позиция?

"Вилорп, вариантът ти е тежък, тромав, сложен и поради това - безсмислен." - що?
"Не съм съгласен с ТР за СУтата." - аха, добре, ама... защо?

Също така, къде видя въобще отрови?

И отново проявяваш един адски дразнещ твой навик - да не четеш какво е било писано преди теб. Само за твое сведение - Шами, Кокаин и Картача не са говорели кой знае колко много за предложението на Вилорп. Ако аргументите ти съвпадат с нашите несъществуващи такива...
Да шами, а ти ще почнеш да изчисляваш, как може да стане 500 етажа с о.5 стаи на етаж. Айде стига.

Админ съм точно за да управялявам точно този форум. Мнението си по фелините го заявявах сигурно 1000 пъти. Дадох предложение за статове които са шибан проблем за някои хора тука от самото начало Извинявай, че съм изразил съгласие с аргументите ви. Явно нямам такова право.

[spoiler]Ок, последното си беше заяждане, кокаин излага нещо, което мисля че е за варианта на вилорп, къртача също. Вярно, че ти си мълчиш. Явно съм в грешка, кво да се прави, дори боговете грешим :lol: [/spoiler]
(по принцип мистрал беше писъл 2 което си е нормално, намалил съм го за психологичен ефект - щом са бързи като елфите да са и крехки като тях, а в допълнение по-ниската виталност е и по-ниска УО, което си е фактор новото действие на отровите като цяло)
А, кво викаш за отровите?

А варианта на Вилорп е меко казано тромав, най-вече, защото след 1 до 3 рунда ще са просто пушечно месо.

ПП: Между другото аз щях да се провикна: "Аз съм архитекта и аз искам да не е 500 етажа е 500 кв. км. и на 1 етаж :D
ППП: Ако някой тук все още не може да разбере, че острият ми език е нещо с което ще трябва да се примирява... ми... много му здраве.
ПППП: Шами, да забелязваш, как подчертавам, че съм админ, когато някой заяви че: няма да е така, защотоАЗ не съм съгласен?

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » нед юни 20, 2010 2:34 pm

Тази тема, ако върви така, ще я игнорарам напълно.

Преди няколко дена предложих на Вилорп да прегледаме отново фелините и да потърсим начин, който да им постигне концепцията, без да е за сметка на всичко живо около тях.
Имаше и процедурно решение между нас си, да не се поства нищо във форума, докато двамата с него и привлечените към личната дискусия люде не постигнем общо решение.

Към настоящия момент концепцията на фелините (това не са мои думи, перефразирам защитник на фелините) е горе долу следната: приближава се много бързо до противника и го пребива преди другия да е пребил него.

С други думи - е нещо като файтърски еквивалент на магьосниците. Много силен, но с ограничен брой ползване на ден. Проблемът е, че ниската издръжливост не може да породи това ограничение - всъщност най-ефективното нещо за изтебване на множество слаби врагове ще е тъкмо фелинът - голямата ловкост му позволява да не харчи изобщо малката си издръжливост.

Ако целта е фелинът да бъде компенциран чрез ниската си издръжливост - дано това не е като "наказанието" към водната школа. Ако е истинско, трябва да бъде поправено. Например

Реактивна издръжливост - фелинът има правото и задължението да изхарчва във всеки рунд толкова т. умора, колкото е максималният показател за Издръжливостта му. Ако не стига - влиза директно в преумора. Това с правилото, че възстановява т. умора само от почивка. Така С издръжливост 4, фелинът може да издържи две битки по един рунд и да влезе в преумора на третия рунд.

Логиката ми е, че трябва ефективно, сигурно, чрез определен от системата начин да се стига до наказание заради ниската издръжливост. Иначе не се получава - Фелинът има 18ТД. Това е, ако не ме лъже паметта, с 4 повече от на джудже. За да ги компенсира, джуджето трябва всеки рунд да дава 10 ТЖ. Като ги даде обаче, джуждето не получава предимство, а само компенсира. В продължителна битка или усилие котката ще го надмине, защото все някога живота и издръжливостта на джуджето ще свършат.
фелинът трябва да се задължи да използва ниската си издръжливост, за да може да бъде прецакан ефективно за всички ситуации, които "не свършват бързо".
А това ще се получи, понеже фелин с 4 издръжливост може да издържи два рунда и половина, фелин със шест издръжливост може да издържи 21:6 или три и и половина, фелин с 7 издр може да издържи четири битки по един рунд и.. и предлагам това да е предела - фелините официално да не могат да вдигат над 7 Т. Издръжливост. Дори и да желаят да плащат двойна цена.

Мда - това може и да свърши работа

П.П. обаче остава въпросът кога Разказвача счита, че партито се намира в бойна или друг тип адреналинна ситуация. Предлагам фелинът да е задължен да хачи издр. по описания горе начин винаги, когато ситуацията е стресова. Такава, в която едно джудже би получило право да ползва "бойна ярост".
Естествено, стресът би важал за котк.. за фелина само, ако действа в такава ситуация и действията му са свързани със стресовата ситуация - бие се, бяга, дърпа тежка каруца, надвиснала над пропаст, опитва се да отвори със шперц врата, докато врагът обстрелва групата със стрели и т.н и т.н

Вижда ми се интересно това ограничение, което е и бонус понеже не се съобразява с правилото за допустимия брой т.У за харчене на рунд.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон юни 21, 2010 10:46 am

Слънце, само едно ще ти кажа - фелинът може да набие джуджето-броненосец, но ще бъде надупчен от прилежния ученик на Кой Ли, както се вижда на Арената. Който от своя страна ще бъде натупан от броненосеца, пък бил той и гоблин, а не джудже, както насмалко щеше да се види на Арената, ако не беше АУ-то на стрелеца.

Иначе, Хам, аз предния път вярно си изпуснах нервите повече от необходимото, но основно недоволствах за това, за което ще недоволствам и сега - не казваш защо точно не ти харесва предложението на Вилорп. От по-предния ти пост бях останал с впечатлението, че механиката за фелините е тромава, а сега май се оказва, че фелините са тромави и то защото умирали лесно. Кажи кога, поради коя тяхна черта и при какви обстоятелства фелините умират лесно, защото Слънцето в същото време твърди, че са едва ли не безсмъртни в битка.

П.П. Сега видях, че без вдигане на каквито и да е показатели и без харч на живот, джуджетата още на нулево ниво могат да имат 16 ТД първи ход.
シャマョツィ

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон юни 21, 2010 12:57 pm

@ Шами - е па всичко е окей, тогава. Самата система ми се вижда тромава, но една друга тема ясно показа, че вижданията ни за това се различават. ;)

@ Слънце, фелина с 18 ТД ще трябва да се бие с джуджето с 16, което джудже само от ИЗ ще може 10тина рунда да не изостава, че даже и да изпреварва по ТД Фелина, без да използва ТЖ. Да не говорим, че джуджето 100% ще е бронирано и с почти двойно повече живот. Както и да е.
Към настоящия момент концепцията на фелините (това не са мои думи, перефразирам защитник на фелините) е горе долу следната: приближава се много бързо до противника и го пребива преди другия да е пребил него.
Не знам това ли е концепцията. за мен концепцията винаги е била нещо тип Самурай - много страшен, много бърз и изведнъж, след сблъсък с някой в тежка броня остава да зяпа в пространството. Или след сблъсък със стрелец. Или Маг. Не е въпроса да се приближава бързо, въпроса е да наспамва по много удари на една точка. Не да действа като граната - гръмва и нито противник, нито граната накрая.

Всъщност идеята е да е опозицията на война в тежка броня. Тук идва проблема, че имаме за оправяне не на концепцията на фелина или системата му, а на системата за ОП, на която никой не обръща внимание. Може би, защото само на мене тука бронираните в тежка броня герои са ми любими. Или защото малко хотра осъзнават, че дори с известна ОП, героят ти не трябва да е прецакан на 100% (като е сега). В интерес на истината, Фелините не са по-опасен противник от елфите, особено на високи нива.

За реактивната Издръжливост...

Честито, фелините, трябва да се бият с демони, но май са преебани от живота, защото всеки маг в школата на Мрака ги превръща в съсухрени старчоци. Някъде наскоро бе споменал Шами като че ли, колко гадно нещо е тази школа срещу магове...

[spoiler]
Shamajotsi написа:Такаааам... направих тестове за бой срещу магове и знам, че те не са задължително кой знае колко показателни, ама пак добих някаква представа какво всъщност се случва и се чувствам спокоен да изложа някои изводи.

Първо, тестовете бяха по правилата за развитие на Арената (3то ниво, среден зар 4). Получиха се елфи с по 18 ИН, 12 на Магьосник, 5 на Бързо развитие (това основно за магиите, ама както видях, можех да заделя далеч по-малко ТР за тях, защото нямаше кой знае какво разнообразие от използвани заклинания - виж по-долу) и 6 на две от следните три умения: Бърза мисъл, Спец. в Маг. Школа (Мрак - виж по-долу), Архивист. Първо няколко общи думи:
-Излиза, че срещу други магьосници, Школата на Мрака е просто незаменима. Ако героят ще се бие специфично срещу такива противници, няма смисъл специялизацията да бъде другаде.
-Проклятието е задължителна първа магия в такъв двубой. Една от битките протече по следния начин: герой 1 прави Проклятие (в следствие на което противникът прави с 6 щета по-малко), герой 2 не успява. Герой 1 надупчва герой 2 с 12 маг. стрели.
-Магьосниците са изправени пред голяма дилема - да увеличават иначе не кой знае колко полезната ИЗ или много да внимава какво става с този показател срещу чернокнижници. Един елф изразходи първите си 3 ТУ, след едно Изсмукване остана на -5 СК и +2ТД за всяко активно действие. Включително казването на магии. В този ред на мисли, Изсмукването е една адски полезна магия от второ ниво (да, за нея говорех в темата с Туиканите).
-В условията на тези боеве, ТМ не са били от особено значение. Но бързината и МУ са изключително важни. Поради което не се употребяват и магии от особено високи нива - трето макс и то само при Огнена топка, която се използва като нанасящи щети магия, която пренебрегва двете МУ. Това е поради щото високо ниво = допълнително време за концентрация или по-нисък шанс за успех. Когато 50% шанс за успех са много за теб, не ти се ще да поемаш рискове с магии от големи нива.
[/spoiler]

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пон юни 21, 2010 4:55 pm

Джуджето има 16 ТД на нулево ниво? Тоест? има минумум 16 на СК и максимален показател на ловкост на 16? Нещо не помня така статовете му.

Значи, концепцията на фелина според Хам е тази?:

Не знам това ли е концепцията. за мен концепцията винаги е била нещо тип Самурай - много страшен, много бърз и изведнъж, след сблъсък с някой в тежка броня остава да зяпа в пространството. Или след сблъсък със стрелец. Или Маг. Не е въпроса да се приближава бързо, въпроса е да наспамва по много удари на една точка. Не да действа като граната - гръмва и нито противник, нито граната накрая.

Ок... и така съм съгласен.
Дайте системен вариант, в който фелинът с двуръчен меч и при статове 19Л и 17 Си да има по-неефективна атака срещу брониран противник от един човек. Например, че всяка броня получава срещу фелините +3т. ЗА.+1 към абсорбиране на щетите.
Не ми харесва идеята фелинът да губи от бронирания човек, понеже самият той не е брониран и онзи отсреща ще го победи заради по-голяма разлика между атака-отбрана.

Това е косвено балансиране и не отчита че фелинът може да парира, при което по-високата му атака от тази на бронирания човек ще му даде превес и в отбрана.

П.П. Просто кажете пред какво е слаб фелина и ще нагласим така нещата, че в дадената ситуация/опозиция на определен опонент, да е назад с по минус 3 точки на УФУД.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон юни 21, 2010 5:38 pm

Срещу какво е по-слаб?

Стрелци
Магове
Убийци

Срещу какво е силен?

Не-бронирани войни с ниско ТЖ (значи елфи, най-вече).
Много бавни раси с ниска ИЗ (значи какво? Гоблини?)

Не виждам защо трябва да нагласяме нещо. Имаме гаднярски държаща три максимума раса (елфите)
Вече предложих определени статове за фелините, които:
А) не нарушават концепцията им.
Б) не ги правя ултимативни в нещо (о, богове, за 31ТР имат +1 АТ и +2БЩ в повече от елфите с двуръчен меч - т.е. имат приличен аналог дори в "специалността им")

А бронираният войн по-принцип трябва да е равностоен на Ловкия. Ама няма кой да ме чуе, това го повтарям от много време.
Джуджето има 16 ТД на нулево ниво? Тоест? има минумум 16 на СК и максимален показател на ловкост на 16? Нещо не помня така статовете му.
Шами, сега и аз се замислих - как бе?
При скорост 14 и Ловкост 4-14?

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон юни 21, 2010 6:18 pm

Джуджетата имат минимална ИЗ 7. Все пак казах само за първи ход. И без вдигане на показатели ;) .
シャマョツィ

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон юни 21, 2010 6:39 pm

А, в смисъл, че базово... виж, тогава да

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » вт юни 22, 2010 9:33 am

Сега като стана дума, че това са с минимумите на джуджето, ми хрумна, та видях, че същото джудже (което може и да носи големи, но неограничаващи кожени брони) може да си вдигне Л и ИЗ на макс за по-малко ТР от колкото трябват на фелина да вдигне Л на 18. Та същото това джудже може би ще остане с една глава и една брада по-малко след евентуален двубой с развит фелин, ама ако то самото се е развивало колкото фелина, то котколакът ще се поозори значително.
シャマョツィ

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » вт юни 22, 2010 12:40 pm

По-високата атака на фелина му позволява именно по-добра атака срещу бронирани, както и по-добра активна защита чрез париране.

По-високата ловкост му позволява именно по-добра БЗ, което е решаващо за продължително сражение с по-слаби и по-многочислени противници.

Високата Ск е фундаментално важен показател не само защото дава ТД= СК/2 но именно заради Ре-то. Това е решаващ показател за стрелците и маговете и далеч не толкова за войните. Показателно е, че СУ Майстор Стрелец дава 4т. Ре, за да може стрелците да действат преди войните.
В този смисъл войн-елф с акробатика или певец има равна Ре с джудже стрелец, но има значително по-малко сила от фелина - 13 срещу 17. Тоест има значително по-малка БЩ и възможност за тежки, правещи демидж оръжия. Фелинът при същото развитие има същия шанс да отиде пръв до стрелец-джудже - обаче като отиде, ще го налее с меле удари така, както елфът никога не би могъл.

Игнорирам от тук нататък тази дискусия. Не виждам смисъл да повтаряме отново всичко. Каза се, че с тези статове фелините няма да бъдат допуснати в официалния сетинг. За разлика от други фанатични противници на фелините, съм готов на компромис, само че никой не иска да го приеме. Така че повече няма да чета и отговарям на тази тема. Фелините да се сърдят на застъпниците си.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт юни 22, 2010 1:02 pm

http://hogwartsbg.com/spas/diskusia.txt

С десен бутон на линка ще го свалите, иначе пак се чете но браузарът ви трябва да различава кирилица.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт юни 22, 2010 2:09 pm

Така, след като примадоната си тръгна, на някой занимава ли му се да дооправяме статовете или не?

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт юни 22, 2010 3:41 pm

Ами те са си добре в общи линии, тая 19-ка на ловкост е от спихосуматина величина, На арената се видя че дори при предишните статове на Фелините проблеми нямаше за равностоен противник.

Тъй че въпросът е да се доизгладат расовите.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт юни 22, 2010 4:06 pm

Между другото, тъй като Иван не иска фелините с тези им статове, нека видим, колко добре са така:

СК 17
Вит 2
Жиз 30
МЗ 0
СИ 5 - 16
Л 6 - 18
ИН 4 - 14
ПР 6 - 14
ИЗ 3 - 5

Струват ми се горе-долу добре, но вие ще кажете, дали са или не са.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт юни 22, 2010 4:09 pm

Vilorp написа:http://hogwartsbg.com/spas/diskusia.txt

С десен бутон на линка ще го свалите, иначе пак се чете но браузарът ви трябва да различава кирилица.
Хам вземи прочети това пък и наистина спри да даваш твой с предложиния става ли =)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт юни 22, 2010 4:15 pm

Ако мислиш, че имам нервите да прочета 3 страници сблъскан текст... дълбоко се лъжиш.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт юни 22, 2010 4:18 pm

Цитирам ти само края тогава:
[15:57:30 | (16:03:41 — редактирано)] z.m.m.: Фелини:

СК 17
Вит 1
СИ 5-17
Л 6-19
ИН 3-14
ПР 5-12
ИЗ 2-4
реактивна издр (могат да изхарчат накуп цялата си ИЗДр както намерят за добре)
резистентност към почиващи средства (възстановават почивка само с почивка)
-1/2 щети при падане отвисоко
х2 ефекта на Водна школа
Забранена водна школа (забранена специализация в школата, ни и използването на заклинания)
+2 катерене (заради опашката)
-4 езда заради опашката
-2 плуване заради нежеланието има да се мокрят
[15:58:16] Антон Фотев: извинявай, прекъснах те, довърши
[15:58:38] z.m.m.: амо то това е
[15:58:42] Антон Фотев: тъй, сега
[15:58:50] z.m.m.: резнах изправянето и атаката от спринт
[15:58:58] Антон Фотев: - 2 към плуване - глупост е, котките са добри плувци
[15:59:04] Антон Фотев: махни го
[16:00:09] Бат Гойко - Ivan Atanassov: бива
[16:00:14] Бат Гойко - Ivan Atanassov: махай го
[16:00:24] Антон Фотев: за забраната за водна школа... не знам какво ще каже Ванката, но поне аз не си представях, че магията в Магландиум е "глазура", а не "подложка" на света. В смисъл - за мен водата е слаба като елемент само в пустинята - просто защото е пустиня
[16:01:00] Антон Фотев: Както земната школа би трябвало да е силна в долини, клисури, низини, близо до разлати планини тип родопите и т.н.
[16:01:15] Антон Фотев: А Фелла е все пак остров
[16:01:42] Бат Гойко - Ivan Atanassov: Ама те си имат вземане-даване с демоните
[16:01:46] z.m.m.: -2 към плуването е щото се мокрят и неискат да плуват
[16:01:50] Бат Гойко - Ivan Atanassov: така че всичко мож е да им се припише
[16:02:00] z.m.m.: съответно и не са се развивали в това отношение
[16:02:54] z.m.m.: Може демоните да блокират водата...
[16:03:02] z.m.m.: Други забалежки?
[16:06:56] Бат Гойко - Ivan Atanassov: За момента не
[16:07:12] Бат Гойко - Ivan Atanassov: иска ми се да имат още едно запомнящо се и специфично умение, каквото е реактивната ИЗ
[16:07:18] Бат Гойко - Ivan Atanassov: Но да звучи добре
[16:07:31] Бат Гойко - Ivan Atanassov: съгласих се, че засилката и скока не им трябват
[16:07:40] Бат Гойко - Ivan Atanassov: те си ги получават от добри показатели
[16:09:23] z.m.m.: За сметка на това Тянцьорите намазаха атака от спринт (;
[16:09:35] z.m.m.: въпреки че притях е още по драстичен ефекта
[16:10:11] z.m.m.: Аз пуснах последната ревизия на фелините и ще кача някъде и лик към дускусията дето се види.
Тук трябва да се отбележи че реактивната става 5+ИЗ а не цяла
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Отговори