Билки и алхимически отвари

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пон юли 31, 2006 8:02 pm

Вилорп!!! Какво общо има плацебо ефекта в животинските части, ползвани в реалността? По принцип една голяма част от едно времешните отвари са действали само на този принцип, но това няма пряко отношение към животинските чаркове. Каквото и да сложиш - все тая.
Карантиите са били добавяни предимно по логиката, че със съответната част от животното се придобиват и способностите му (разни китайци и до ден днешен плащат бая пари за тестиси на тигър, супа които би трябвало да цери импотентност, поверието че с прясна кожа се налага изгорено го има и в България, за берсеркерите вече е идвало реч).

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт авг 01, 2006 3:53 pm

Подобни съставки само биха дообогатили играта, така че е напълно резонно да се ползват. Това, че не са описвани не бива да ви притеснява - измисляйте свойства или заимствайте от тук от там, пък като ви хареса някой ефект, пишете.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет авг 04, 2006 1:24 pm

Андрас, ако е всеизвестно, че топките на тигъра покачват потентността, плацебото едва ли ще сработи за същия китаец, ако му кажеш, че лекуват и болни колене, вариант е да пробуташ версията, че чаят от окосмението около тези топки ще му излекува артрита... Та това е за реалноста. важното е човека да повярва във ефекта (без да има гаранция за каквото и да е).


Ето ви една "билка" за магландиума: Мустак от черен котарак откъснат повреме на пълнолунието на Луната на Кали, Луната на Хармонар трябва да е в 3/4 растеж, а на Сссс (третия бог от старите) да е залязла.

Усложнение при варене: 3 независимо от поредноста й в комбинация с други билки*.
Ефект: повишава бдителноста на героя за период от 10 часа с 1зар - 2 (ефекта не се съобщава на героя)
Бележка: По желание, за крадци и убиици ефекта е 1 зар - 1, а за хора на науката 1зар - 4 (алхимици, физици, биолози и тем подобни).
Намиране: Ако съществуват подходящите астрономически условия, всичко зависи дали наоколо има черни котараци и възможноста за тяхното хващане и обръсване ;)

*ПРимер: варят се 4 "билки" (едната е котешкия мустак) с усложнение 8, 5, 4, 3 (мустака), от тук следва че общото усложнетие ще е: 8 + 5/2 + 4/3 +3 (мустака се добавя без намаление) = 8 +2 +1 +3=14 труднос на варенето.
Последна промяна от Vilorp на пет авг 04, 2006 2:22 pm, променено общо 1 път.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пет авг 04, 2006 1:29 pm

Ама, [spoiler]неграмотник такъв[/spoiler], без извинение, ти знаеш ли как се дава плацебо, че дрънкаш такива абсурдизми? И знаеш ли какво въобще представлява плацебото, защото имам силното предположение, че не?
Това било реалността, моля ти се, не знам в каква реалност живееш, но е крайно време някой да те прегледа. В друга ситуация бих се погрижил да ти обясня подробно за какво иде реч, но от предните ми спорове с теб да обяснявам на Вилорп и да обяснявам на стената са едно и също нещо.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет авг 04, 2006 2:30 pm

А аз си мислех, че аз съм нервозен ;)

пример: На 20 души с брадавица на носа им де дава "нов продукт" за безоперативно премахване на брадавицата. На 10 от тях вместо въпросния продукт се дава свинска мас (примерно, или маргарин).
В резултат на 9 от 10 пациенти с истинския препарат брадавиците окапвата, а в другата група брадавиците окапван на 4-6 човека.

Ето това разбирам аз под плацебо, колкото и да е абстрактен примера.
Сега следва въпроса ти (Андрас) какво разбираш под същия термин!
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пет авг 04, 2006 4:04 pm

Аз разбирам от твоя пример, че не разбираш, макар да имаш някаква визия в главата си - основната идея на плацебото е да е кредибилно, но без собствени свойства.
Това, което се мъчиш да ми кажеш, е, че за някой си китаец, понеже вярва в едни свойства на тестисите, те няма да са подходящи за друго. Нещо, което ще е вярно, само ако китаеца знае за наличието им, а по обясними причини точно информацията за съставът на плацебото се крие. Ясно?
Сега, ако се опитам да приложа малко гадателски способи ще предположа, че целият шум е защото се мъчиш да ми кажеш, че един китайски лечител НЕ БИ сложил тигрови тестиси в супа за артрит, което пък няма нищо общо с плацебото, а с вярванията на китаеца.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » нед авг 27, 2006 9:57 pm

кои да ти каже,че алхимическите отвари са временни

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » нед авг 27, 2006 9:58 pm

Пример:Ни:10, Си:1031 и др. такива

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет фев 13, 2009 10:50 am

Повдигам темата и довечера ща кача таблицата с цените на билките.

Усложнил съм я малко като цената на билка се образува от сложността и за намиране в даден регион умножено по 5 медника за стрък, като нулата се приема за 1-ца.

Цената на елексира пък се образува от сложността му на приготвяне в сребърници + цената на билката. Като се получава един препоръчителен итервал за покупко продажба на елексирите.

За цената на билките съм се съобразил с района защото би било логично билка която се среща често наоколо да е по евтина от такава, която ич я няма. Съответно стрък блатна лилия ще се продава на много по-ниска цена в поселищата около блатото, отколкото ако се занесе в столицата на гигантите в пустинята.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Отговори