НОВО СУ ВОЙН НА СВЕТЛИНАТА

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

KOLOBAR
Работник
Мнения: 91
Регистриран на: пон окт 17, 2005 12:31 pm
Местоположение: БЪЛГАРИЯ

НОВО СУ ВОЙН НА СВЕТЛИНАТА

Мнение от KOLOBAR » вт ное 15, 2005 2:39 pm

Предлагам още 1 су ВОЙН НА СВЕТЛИНАТА
ИЗ ПО 10 си,инт,ловк и пр,7 изд .По 12 ст в су ВОЙН,РЪКОПАШЕН И СПЕЦ В ИЗБРАНА ГРУПА БЛИЗКИ ОРЪ-
ЖИЯ/ТР ЗО НУЛЕВА СТЕПЕН=0
ПРИДОБИВКИ:НА 1ВА СТ +4 АТ С КРАК,РЪКА И ВСИЧКИ ОРЪЖИЯ ОТ ГРУПАТА
2 СТ+2 ВОЛЯ
3 СТ+2 СТАБИЛНОСТ
4 СТЕПЕН +3 БАЗ ЗАЩ
5 СТ + 2 БДИ ТЕЛНОСТ
7 СТ + 1 ЗАР ЩЕТА КЪМ РЪКОПАШЕН И ОР ОТ ГРУПАТА ,+3 ВСИЧКИ АТАКИ/СЪОТВЕТНО КЪМ РЪКОПА-
ШЕН И ГРУПАТА+7
9 СТЕПЕН НАМАЛЯ С 3 МУ НУЖНО ЗА ЗАПАМЕНЯВАНЕ НА МАГИИТЕ:ЗАБЪРЗВАНЕ,ВЪЗ ЩИТ,МАГ ЗРЕНИЕ,
МАГ ЛОВКОСТ,ЗАЩИТА,ЗАЩ ОТ ЕЛЕМЕНТ,АБСОРБАЦИЯ,РАЗМАЗАН ОБРАЗ,ЛЕК НА ТЕЖКИ РАНИ И ВСИЧКИ МАГИИ НА СВЕТЛИНАТА ОСВЕН ВЪЗКРЕСЕНИЕ/ВАЖИ САМО ЗА НЕЗАПАМЕТЕНИ
10 СТ НАМАЛЯ НАПОЛОВИНА ВСИЧКИ УСЛОЖНЕНИЯ ЗА ПРИЦЕЛЕНИ АТАКИ НО НЕ ПО-МАЛКО ОТ 2 И ОСВЕН ТОВА ГЕРОЯТ ИЗБИРА ЕДИН РЪКА КРАК ИЛИ 1 ОРЪЖИЯ ОТ ГРУПАТА И НУЛИРА ВСИЧКИ УСЛОЖНЕНИЯ ОТ ПРИЦЕЛВАНЕ ОСВЕН КЪМ ГЛАВАТА ИЛИ ОЧИТЕ В КОЙТО СЛУЧАЙ Е КАТО ПО-ГОРЕ
12 СТ ГЕРОЯТ УВЕЛИЧАВА ДОПУСТИМИЯТ РАСОВ ПОКАЗАТЕЛ ЗА ЛОВКОСТ И ПР С 1

НАКАЗАНИЯ :1героят по никъкъв начин не може да изрича магията възкресение а ако вече я е научил я
забравя,като изразходваните тр и мана си оставят изразходвани
2:намаля МА за магии на мрака или призоваване със СУ /2
НЕ МОЖЕ ДА СЕ ИЗБИРА ОТ ПОСЛЕДОВАТЕЛИ НА КАЛИ И АХРА МАН ИЛИ ПОДОБНИТЕ ИМ

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт ное 15, 2005 3:15 pm

На кое ниво, предполагаш, ще е героят, способен да изпълни минималните изисквания?
И в товзи ред на мисли, за какво ниво герой си представяш, че е удачно подобно умение?

Засега няма да коментирам баланса на умението, но определено има нужда от пипане. В зависимост от отговорите на горните въпроси мога да ти дам съвети в каква насока да променяш.

ПП: И моля те, не пиши всичко с главни букви - чете се по-трудно, а и се приема за викане, когато се ползва в интернет... ти не се опитваш да крещиш на всички посетители на форума, нали?
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

KOLOBAR
Работник
Мнения: 91
Регистриран на: пон окт 17, 2005 12:31 pm
Местоположение: БЪЛГАРИЯ

Мнение от KOLOBAR » ср дек 07, 2005 7:46 pm

[quote="BatGojko"]На кое ниво, предполагаш, ще е героят, способен да изпълни минималните изисквания?
И в товзи ред на мисли, за какво ниво герой си представяш, че е удачно подобно умение?
Засега няма да коментирам баланса на умението, но определено има нужда от пипане. В зависимост от отговорите на горните въпроси мога да ти дам съвети в каква насока да променяш.------------------
Туй че му трябва баланс съм съгласен ето и още един вариант
ИЗизквания по 7 си,лов,изд,инт и пр :lol: 12 степен в СУ Воин,Ръкопашен и избрана група близки оръжия
0 ТР
Бонуси:1-+2 атака с ръка,крак и всички оръжия от групата
2 степен+1 стабилност
4 степен +2 БЗ и +2 Бдителност
6 ст +2 ат/общо 4/и+зар щета за ръкопашен бой и оръжията от групата
7 степен +2 срещу заплахи
9 степен намаля с 3 МУ нужно за запаметяване на Лек на тежки рани и магиите на светлината без въз-
кресение/веднъж запаметена магията може да се ползва/
10 степен намаля наполовина/но не може да е по-малко от 2/усложнението от прицелени атаки с ръка,
крак и избраната група освен това героят избира ръка или крак или 1 оръжие от групата и прави при-
целените атаки с него 0 освен към главата или очите в който случай е като по-горе
12 степен героят увеличава максималните ловкост и прецизност за расата с 1
:evil: :twisted: Наказания:1-героят по никакъв начин не може да учи или казва магията възкресение а
ако я е научил я забравя като изхабените точки си остават изхабени
2-МА на мрака и хаоса намаля със СУ/2
Не може да се учи от поклонници на Кали :evil: :twisted: Ахра-Ман и подобните им :dragon:
ЩО се отнася до нивото според мен герой от 7 ниво може да го придобие особено с помощта на уроци :dragon:
НЕКА ИУИ БЪДЕ С НАС
АН УАКХ

Потребителски аватар
blade master
Войн
Мнения: 158
Регистриран на: ср яну 12, 2005 9:28 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от blade master » ср дек 07, 2005 10:12 pm

1-Един въпрос как мислиш може герой специализиран като войн ръкопашен боец и специалист в оръжия да постигне 299ТР само за да придобие правото да вземе умението и 329, за да може да го има на нулева степен ииииии 407ТР за да го притежава на 12?!?!?
2-Втори такъв какво наказание сумарно би имал героят с това умение на 12 като използва прицелена атака в главата. Да видим: +2атака (1 ниво) +2атака (6 ниво) -4 наказание за главата (10 ниво) +2+2-4= я ми то наказание нямало, значи според СУ-то наказанието е 2 добре викам аз ама виж сега нещо друго: +1зар щета от специалист в ръкопашен бой +1зар базова с ръка +1зар от СУ "аз съм непобедим" и кфо става ми с 3 зара щета на ръка атака за 4 тд при вероятна специализация и наказание от 2 в главата имаш ли представа колко шокова щета може да нанесе героя за един рунд ?!?!?
3-За да не изглежда грубо и да ме разберат погрешно искам само да помогна като дам съвет за баланса на СУ-то това са мойте съвети:
8СИ 8ИН за 1 ст. ВОЙН 12 ТР (5) +10 за гущери и гоблини
1ст +1 към всеки вид атака без тази с тяло и бутане
2ст +2 воля
3ст +2стабилност
4ст+1бз (СЪЖАЛЯВАМ ЗА УКАСТРЯНЕТО НО БОНУСА Е ЗВЕРСКИ ЗЪЛ ПРИМЕР СУ СПЕЦ. в ЗА дава толкоз на 12)
5ст +1 бди (това +2 е достатъчен бонус за крадец но за войн на светлината...)
7ст +2 към всеки вид атаки без тяло и бутане
9ст +3му
10ст намалява с 1 усл за атаки в ръка и крак и с 2 тази към главата
12ст героят има право да научи безплатно на 0 ст една специализация в оръжия и увеличава допустимият си интелект с единица
НАКАЗАНИЯ: без магии на мрака

Обяснявам причините за промените:
за да е балансирано добре едно су се налага героят да може да го вземе. Никъде в книгата няма СУ-та с изисквания над 2 показателя (има само 1 с три ако се нелъжа) ти си сложил 5 освен това 3 СУта на 12 за което не коментирам специално за това, че например аз никога няма да взема специалист в юмручен бой на 12 войн 12 и спец в оръжия защото така разпределям бонусите м/ду всичките си атаки, а аз желая герой с висока атака а не с много, но ниски. Още една забележка от де смяташ че герой с войн спец. в оръжия и в юмручен бой би му било скимнало да има СУ магьосник е то всичко е избор ама... имам още много вариации в главата защото идеята ти найстина е доста свежа и би внесла малко paladini-зъм в повече, но има доста работа по осъществяването й. Действай :)
Извинявам се за ужасяващия правопис...

KOLOBAR
Работник
Мнения: 91
Регистриран на: пон окт 17, 2005 12:31 pm
Местоположение: БЪЛГАРИЯ

Мнение от KOLOBAR » съб дек 10, 2005 2:19 pm

С изискванията наистина съм се олял :oops: 3 СУ на 12 са много/намалям ги на 7/ :arrow: Другите
промени в долния ми пост :!: :P Сложих войн и ръкопашен защото някой предпочитат да се бият с
оръжие други без а такива като мен и по двата начина/все пак умението е основно нагодено към
моите предпочитания. :fighter: Групата я сложих защото всеки харесва различни оръжия :P за мен
меч/най-вече среден/и на второ място фехтовални :dragon: Друг въпрос е че не винаги ще имаш избор
:!: И къде го видя това су магьосник :?: Доколкото помня намалих с 3 МУ нужно за запаметяване
на определени магии./това ще е една от промените :ninja:/ И благодаря че ми оправи бдителноста и
базовата зашита
НЕКА ИУИ БЪДЕ С НАС
АН УАКХ

KOLOBAR
Работник
Мнения: 91
Регистриран на: пон окт 17, 2005 12:31 pm
Местоположение: БЪЛГАРИЯ

Мнение от KOLOBAR » съб дек 10, 2005 2:46 pm

ЕТО и финалната версия:Изисквания по 7 ловк,инт,изд и пр и по 7ст в уменията:войн,невъоръжен и
спец в 1 група близки оръжия по избор ТР ЗА 0 ст 5/+2 за елфи/+5 за гущероиди и гоблини и -3 за
гиганти
БОНУСИ:1 СТ+ 2 атака към ръкопашен и оръжията от групата
2 ст +2 стабилност
4 ст +1 БЗ и +1 бдителност
5 ст +3 ат/общо 5/към ръкопащен и групата
7 степен +1 воля
9 степен +1 зар към ефекта на всички видове лечение/включително намаляне на отрова/и+2 всеки 4ас по4ивка
10 степен -Героят намаля наполовивна наказанията към прицелени атаки с ръка,крак и оръжията от
групата
12 ст +2 зара щети с-у демони освен това героят избира някои от основните показатели си лов ин из
или пр и вдига моментната му стойност с 1 дори да надмине ограничението за
раса
:фигхтер: Наказания:Намаля МА на мрака със СУ/2 и на Хаоса със СУ/3
2-Героят по никой начин не може да използва магията "Възкресение" а ако я знае я забравя като
изхабените точки си остават изхабени
3-+2усложнение към заплахи
Не може да се учи от поклоници на Кали,Ахра-ман :ежил: :твистед: и подобните им
:драгон:
Последна промяна от KOLOBAR на пет апр 21, 2006 9:14 am, променено общо 3 пъти.
НЕКА ИУИ БЪДЕ С НАС
АН УАКХ

Потребителски аватар
icon
Калфа
Мнения: 34
Регистриран на: пон май 26, 2003 1:11 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от icon » съб дек 10, 2005 5:14 pm

Имам предложение - не "воин на светлината", а "свят воин". Подробности, не е толкоз важно.
"Защото новите игри са по-тъпи от старите, а старите са по-грозни от новите"
Изображение

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » съб дек 10, 2005 5:42 pm

Какво ще кажете за Сляп Войн :twisted:
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб дек 10, 2005 8:22 pm

Аз като видях, че си писал по темата, очаквах да си предложил "Войн на Мрака", за да се балансира системата:), пък то какво било;).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

KOLOBAR
Работник
Мнения: 91
Регистриран на: пон окт 17, 2005 12:31 pm
Местоположение: БЪЛГАРИЯ

Мнение от KOLOBAR » нед дек 11, 2005 12:44 pm

icon написа:Имам предложение - не "воин на светлината", а "свят воин". Подробности, не е толкоз важно.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:dragon: Свят воин повече отива на паладина :dragon:
НЕКА ИУИ БЪДЕ С НАС
АН УАКХ

Отговори