НОВИ ДРУИДСКИ МАГИИ

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

KOLOBAR
Работник
Мнения: 91
Регистриран на: пон окт 17, 2005 12:31 pm
Местоположение: БЪЛГАРИЯ

НОВИ ДРУИДСКИ МАГИИ

Мнение от KOLOBAR » чет ное 17, 2005 3:48 pm

Хрумнаха ми няколко друидски магии и бих искал да ги представя
1-ЛОВКОСТ НА ПАНТЕРА:ниво=4

ЦЕЛ-ДРУИДА
Ефект-увеличава лов със(СУ+НИВО)/3
МАНА=x=новата стойност дори да е под влияние на други магии или отвари
забележка:новата ловк не влияе на придобиване на умения изискващи ловкост нито на ТД

2-Градушка
ниво=6/мана=40
цели-околноста /радиус=100 м/време=МА НА друида в минути/само на открито
ЕФЕКТ:НАд избрания участък се исипва градушка нанасяща на всяко създание в обсега щета=16-успех
зара в 1,3,6 и тъй нататък рунда/Шетата е едновременно трощаща и ледена ,като няма шокова обаче
една пета от щетите се поема от екипировката(удареният сам решава как да я разпредели,но поне
половината е за щита ако има такъв)
забележки:1-всеки зар за щета 6 намаля скороста с 2 с всички последствия до следващото хвърляне
2-водния демон е имунизиран,но огненият понася двойни щети/всеки рунд намаля сила на огън с успех

:evil: :) :) 3-ВУЛКАН
НИВО=6
цел-поле/макс раз от друида=СУ В МЕТРИ
Мана= 30
ефект:в избрано от друида поле 2 на 2 метра се издига огнен стълб с височина 2 м и нанася 16 зара щети
на всички в обсега си после се разделя на топки и пада в съседните полета /по една топка на поле без
значение дали по права линия или диагонал и нанася щета=успех зара за всяка
ЗАБ:ако в 1 допълнително поле има повече от едно създание всяко хвърля 3 зара и ударено е това с най-голям сбор при равенство/ако няма по-големи/се хвърля още по един зар :cry: 2-огнени и водни демони са неуязвими ,но въздушеия търпи тройни щети
НЕКА ИУИ БЪДЕ С НАС
АН УАКХ

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » чет ное 17, 2005 4:38 pm

А замислял ли си се защо друида ще иска да унижощава природата наоколо с вулкан?
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » чет ное 17, 2005 4:40 pm

Градушакта звучи свясно! Смъкни я до ниво 5, сложи й щета от (успех)-5 на ход, трошаща , 30ТМ, и нека действа в радиус от 500 метра. Тогаз пак ще говорим ;)
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пет ное 18, 2005 3:03 pm

alaris написа:А замислял ли си се защо друида ще иска да унижощава природата наоколо с вулкан?
Не се е замислял, просто е играл много Диабло. Ако беше играл повече Аксиом, щеше да забележи, че друида няма нито една нападателна магия. Затова, единственото възможно друидско заклинание от изброените е "Ловскост на пантера". Но ако то е от 4-то ниво, ефектът му трябва да е подобен на този на "Сила на мечка", за да има баланс.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » пет ное 18, 2005 5:22 pm

А той нападетелни може да има - но косвени. Да помоли природата да им свети маслото примерно. Или да призове някоя гад. Не знам има ли такива магии/молитви. Ако няма - направете.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет ное 18, 2005 5:37 pm

Има призовавания на различни животни, както и възможност да повеме контрол над животно.
Не е случайно, че няма нападателни заклинания, както и не е случайно,ч е е изпуснато повишаването на Ловкост и на Интелект.
Въпреки това, предложението си е интересно и ако се развие амлко, може и да доприенсе за нещо ново.
Ако решите да ползвате повишаване на Ловкост със сигурност трябва да го поставите едно ниво над повишаването на Силата, а и също така няма проблем при това положение да вличе и на ТД иначе е леко нелогично, ако искаш да го ползваш само за БЗ то нека повишава директнонея (не, че го препоръчвам де).
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » пет ное 18, 2005 11:00 pm

Градушката не става, щот ще потроши растенията и като цяло е неприятно явление. Може да се замести с дъжд от кестени :D .
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » пет ное 18, 2005 11:23 pm

BatGojko написа:Не е случайно, че няма нападателни заклинания, както и не е случайно,ч е е изпуснато повишаването на Ловкост и на Интелект.
Това нали не значи, че не мога да използвам "Прегъване на дърво" за да пребия някой конник? Изобщо, с каква скорост мога да накарам дърво да промени формата си? Достатъчно бързо за да перна някой минаващ наоколо в корема?
Също, това явно се подразбира, но все пак искам да се уверя: само живо дърво ли може да се манипулира с това "заклинание"? Не, че съм тръгнал да срутвам къщи де...
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пет ное 18, 2005 11:39 pm

На мен логиката ми сочи, че само живо дърво. Т.е. понеже друида е в хармония с природата и би могъл да има контрол над нея, само до живи неща би могъл да има "досег".
Едва ли искаш рязко да огънеш някой клон... по-вероятно е да го счупиш, от колкото да постигнеш целта си :)
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » съб ное 19, 2005 12:27 am

Мда, като чуя градушка си представям опустошено лозе. Това беше и предназначението на градушката в главата ми.

А ДнД-вските друиди защо са най-нападателните дивайн спелкастъри изобщо? Там могат да накарат и камъните да изникнат от земята и да се заострят! Изобщо, друидите не се ли бъхтят за баланс, а не за да "трева". Иначе щеше да е СУ фермер. Градушката е напълно природно явление, та защо да е противопоказна за друид?

Ианче и зад вулкане не бих застанал ако не беше ДИАБЛОВСКИ ВУЛКАН! Ако се появи магия с такъв вулкан, ще започнат да се прукват и всевъзможни " призоваване на 20-сантиметрова пантера" " лекуване на създания с оранжева козиан и четен брой зъби" " предизвикване на метеорит -само по време на битка - след 10 хода"
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » съб ное 19, 2005 12:47 am

Ворак, ако почнем да сравняваме всичко с Д&Д края няма да му видим. А и не е казано че тамошния друид е 'правилен' и всеки друг трябва да се съотнесе към него.

Друида като основно верую трябва да има защитата на природата и живите й гадинки. И експлоатирането на сили на природата с цел или за сметка на нейното благоденствие би трябвало да е нещо недопустимо за него.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » съб ное 19, 2005 12:56 am

КАкво експлоатиране? Излиза злия друид от Дънгора, застава на централния площад и се провиква:
-Вие изсичате горите! За наказание аз ще ви унищожа всичката реколта и ще измтрете през зимата, а оцелелите ще се покаят и ще започнат да живяет в хармония с природата.
И отива и им пска 1 градушйка на лозята, 1 на житата и 1 на овощките.
Ако се окаже, че е изгътал твърде много отива на мястото и с някаква ис магия за растеж възстановява дърветата.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » съб ное 19, 2005 8:25 am

Ворак, друидите в ДнД имат толкова общо с келтските друиди, колкото комбайна със сърпа и паламарката. Това първо.

След това - друидът в ДнД няма никакъв начин да отговори на офанзивната мощ на един чародей (с многото си магии) или магьосник (с купчината метамагически способности). Това второ.

Най-сетне в момента, в който друида стигне до "Аз ще ви унищожа всич..." както си е на селският площад някой ще му свети маслото. Ако не се намери кой, то местният владетел с радост ще намери една от вечните групи приключенци, които в РИ заместват всичко - от армия до пощенска служба.
Друида като основно верую трябва да има защитата на природата и живите й гадинки. И експлоатирането на сили на природата с цел или за сметка на нейното благоденствие би трябвало да е нещо недопустимо за него.
За кой друид трябва да е това основно верую? Щото ако имаше възможност да кажеш на един галски, да речем, друид, че това трябва да му е основно верую, той щеше да остане крайно учуден, а ти крайно жертвопринесен.

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » съб ное 19, 2005 1:27 pm

Ворак, друг е въпросът дали градушката е приложима по време на битка. Виж това:
цели-околноста /радиус=100 м/
С подобна магия ще поразиш не само противниците, но и сподвижниците си. Да не говорим, че самият друид също е потенциална жертва.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

KOLOBAR
Работник
Мнения: 91
Регистриран на: пон окт 17, 2005 12:31 pm
Местоположение: БЪЛГАРИЯ

Мнение от KOLOBAR » съб ное 19, 2005 1:51 pm

Alaris написа:А замислял ли си се защо друида ще иска да унижощава природата наоколо с вулкан?
Вулканът и градушката не нанасят щети на природата. Кръстих ги така щото не можах да измисля други
имена-вулкана може да се казва и огнен гейзер. Между другото Армагедоно предполагам че също нанася вреда над природата ,но никъде не четох да е забранен за друиди VORAC нарочно дадох 6 ниво и само 100 метра за градушката и без това си е силна и началния вариант беше 400 м :oops: Променям щетите на успех зара на рунд.

Бат Гойко, Ловкоста на пантера не влияе на ТД, защото, ако се съчетае с бързина на вълк, ще станат твърде много. И не влияе само на баз защ, а и на ездата и всички атаки изискващи ловкост. Освен това я вдигам официално на 5то ниво.

[info]Styling: lowstef[/info]
НЕКА ИУИ БЪДЕ С НАС
АН УАКХ

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » съб ное 19, 2005 10:08 pm

[quote=http://www.mysticbg.com/content/druids/druid2.asp]В основата на споменатия вече празничен цикъл стоял култът към Огъня, успоредно с този към Отвъдния свят. Самите празници били наричани "Огнени" и били четири.Огънят е бил възприеман като особена духовна сила, разграничаваща го по един почти недоловим начин от другите елементи - Земя, Вода и Въздух. Той притежавал магическите способности за разрушение и пречистване, трансформация и носел топлина, светлина и енергия, а заедно с това - живот и цивилизация.
[/quote]

(за да не се е случило предвиденото от Андарас вероятно друида е бил архдруид, а селото е било ор не повече от 15 души :D )
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » нед ное 20, 2005 2:04 am

Първо да не забравя аз дървото - няма ограничение, дали е живо или не. Естествено, че ако става дума за греда на къща, Разказвачът трябва да предвиди, съпротивлението на няколкото тона камъни над нея - иначе и това е допустимо. Не, не може да се ползва за да удариш някои. Прегъването не става бързо а бавно, както и така се връща в първоначалния си вариант. Приложения за които се сещам аз са направа на мост над вир, накланяне на дърво в близост до крепостна стена и т.н. но не и бойно приложение, ако все пак измислите такова... ами ОК, споделете го с нас.
На друидите в Магландиум им е неприсъщо да нараняват природата и животните безцелно, но не им е забранено. Ако от това зависи животът му, то целта е оправдана. Това не са пацифисти, хипари, които пеят за всемирна любов, но не са и кръвожадните келтски друиди с техните жертвоприношения, като цяло могат да се приемат за защитници на гората, но както овчарят е защитник на стадото и няма нищо против да види сметката на някоя офца, за да се наяде, то и друидът няма да се поколебае да унищожи някое дърво, ако това е неизбежно.
Аз съм против градушката и вулкана от съображения, че така друидът става много еднакъв с магьосника (чисто метаигрово), а това не е целта - уменията трябва да са специфични и да имат свои силни и слаби страни. Друидът и в момента си е много силен и полезен като умение. Ловкостта продължава да ме притеснява, защото може да го направи най-ултимативното допълнение за войн (това са +4 БЗ, уау, не се сещам за друго умение, което да ги дава... а и не се сещам за магия, която да дава +4 ловкост... резервиран съм), но ако многоиграчи решат да го пробват и се окаже, че това се харесва на тях и на Разказвачите им (във второто особено се съмнявам) бих могъл и да си променя мнението.
Лично на мен биха ми допаднали допълнения към СУ (независимо кое), оито да са коренно различни, от това, което може да се постигне с други СУ... Като например да се даде право на друида да повишава обонянието си, макар че и това не е достатъчно добър пример - той винаги може да поеме контрола над близко преминаващо куче и така да получи това... Така като се замися, май скоро ще посветя някоя статия на това как да се взъзползваме от специалните умения без да се налага да измисляме допълнения към тях (само да не забравя :)).
С това не казвам, че е лошо да се дават и обсъждат идеи, но когато дававате идеи споделете и какво искате да постигнете. В момента Вулкан и Градушка ми звучат като "аз искам да играя друид, ама ми харесват и масовите поразяващи заклинания на магьосника... да ама не ми се чака още Х нива, че да мога да си развия до 12 степен и СУ Магьосник... Я, колко ли по-яко би било ако друидът все пак имаше малко магийки за директо поразяване..." Да, но това би го обезличило като умение. Замислете се, ако уменията не се различаваха едно от друго, вашият избор, какво развивате не би имал значение.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » нед ное 20, 2005 2:35 am

(това са +4 БЗ, уау, не се сещам за друго умение, което да ги дава... а и не се сещам за магия, която да дава +4 ловкост... резервиран съм)
Магьосник с 30МУ, школа на въздуха, ниво 5 (или 4 май?!?), "Магична ловкост" - добавя Ловкост на избрано създание в размер на МУ/10. Комбинирай с "Двоен удар" (ред - 7) и "Ефективност" (ред - 4) и/или "Тройно или нищо" (хаос - 4) и пак ми кажи "Кой сега е номер 1?" :)


Мене ме питайте за магии само, аз ще ви кажа какво не сте сънували, ама искате :) ;)
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » нед ное 20, 2005 2:46 am

МУ 40, а не 30... А сега да сравним колко ТР ни трябват за МУ 40 и за заучаване на Друид та било то и до 12 степен! Задачка-закачка в духа на спама, който заформяме с Киди :) Айде да не разводняваме темата, а иначе по въпроса с магиите напиши ми една статия "как максимално да се възползваме от магиите в А16" и ти обещавам да я пусна на сайта.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » нед ное 20, 2005 2:52 am

Мале, ама ти мен, мързела не земни, спечелил второ място във Вселенския шампионат-конкурс за най-мързеливи, и то щото ме домързя да отида, ме караш да пиша статия :lol: 8) :roll:

Айде, ще си помисля малко и ще заформя нещо :)
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон ное 21, 2005 1:14 am

Не съм тръгнал да обезличавам друидството с подкрепата си на Градушка. Моята идея за заклинанието градушка е друида да създаде по магически начин източника на градушката (облаци?), или пък да създаде по магически анчин ледените късове на дестиан метра над зеямта и с определена скорост, но на земята да падат най-обикновени немагически ледени късове, градушка. Това, както виждате, е далеч от бойно заклинание. За това и щетата то (успех)-5 .
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пон ное 21, 2005 5:22 am

Според мен тенденцията за един друид е да бъде и да пази хармония в природата. Това не значи да използва природата срещу самата нея или срещу някой друг. Но това си е моя концепция за друида разбира се...
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » вт ное 22, 2005 12:55 am

Един войн ще пази много добре баланса в природата, защото неговия меч само убива разрушаващите тоя баланс, а не призовава огнени кълба/прегъващи се дървета/животни, които да бъдат наранявани всеки път, когато той реши да се бие/мъгла.

Наистина странно, как според описанието на СУ-ро, друидът хем "не се намесва в природния цикъл - не би попречил на хищник да улови плячката си", хем магиите му му дават точно право да се намесва в природата.

И псоледно да попитам нмагии тип любов/приятелство/пацифизъм/разбирателство/милсот към къде се причисляват?
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт ное 22, 2005 1:14 pm

Съвсем добре си си го казъл - "Магиите му дават ПРАВО!". То и на съдиите е отредено да пазят законността в страната, но и те имат право (по-скоро власт) да решават нещата така, както те намерят за добре. Навремето особено, когато е нямало много контрол, квот каже съдиата, това е. Така е и с друидите - изкуството им е възникнало, за да се опазва баланса в природата, но това как те самите ще го използват, зависи от тяхната съвест и мироглед. Не искаме да учим играчите как да разиграват героите си. Винаги може да има друид ренегад, който иска да унищожи природата, защото вярва, че така ще се роди ново начало, което ще е по-добро от старото. За сметка на това пък, той може да бъде подгонен от Защитниците на гората и да се получи добро приключение...
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

KOLOBAR
Работник
Мнения: 91
Регистриран на: пон окт 17, 2005 12:31 pm
Местоположение: БЪЛГАРИЯ

Мнение от KOLOBAR » вт ное 22, 2005 1:43 pm

цели-околноста /радиус=100 м/
С подобна магия ще поразиш не само противниците, но и сподвижниците си. Да не говорим, че самият друид също е потенциална жертва.[/quote]------------------------------------------------------------------
ТИ би ли я пуснал върху себе си :?: Но все пак трябва да има някакво ограничение на разстоянието м-у
друида и градушката да речем СУ+(НИ/3)/Разтоянието е м-у друида и началото :лол: :( Също така вятър със
сила над успех измества градушката с толкова метра колкото е разликата

А ЕТО И ОЩЕ НЯКОЛКО ЗАКЛИНАНИЯ:
1-ЛЕЧЕНИЕ:НИВО=4/РАЗСТ=ДОПИР/ЦЕЛ -ЕСТЕСТВЕНО СЪЗДАНИЕ БЕЗ друида
цена=10 ТД/не се намалят /+18ТМ+2ТУ
ЕФЕКТ-Друида лекува избрано създание като му възстановява (успех+СУ)/2 ЗАРА ЖИЗНЕНИ ТОЧКИ
ЗАБ- Магията може да спре кръвотечение/независимо къде /,но не и да затвори рана или да накара счу-
пена кост да зарастне
По желание друида може да увеличи ефекта/заявява се след като са хвърлени зарове за лечение/но
цената за всяка доп ТЖ е 1 умора
--
2-Убийствен вихър:НИВО=5/ЦЕЛ-СЪЗДАНИЕ/РАЗСТ ОТ Друида=СУ/2 в метри/цена=30 манаСамо на открито
ЕФЕКТ-повдига избрано създание на вивочина=успех метра нанасяйки му щети като при норвално падане
за:1-Огнен и воден демон и всички въздушни създания /включително герой с левитация/са неподатливи
но при земен или механичен голем височината се вдига със СУ/4
2-може да се казва на повече от едно създание ,но общият им брой не може да е повече от СУ/3 и цената и проверките са за всяко поотделно
--
3-ПОГЛЕД НА ЖИВОТНО -НИВО=5/цена=12 мана/максималната мана се намаля с толкова за времето на
заклинанието/и бдителността намаля наполовина но не може да е под 2/пак за времето/
цел-естествено животно/не е нужно да е призовано или укротено но тогава нивото му се явява усложне-
ние и при изричане друидът трябва да го вижда/
ЕФЕКТ-Друида наблюдяава през очите на животното и вижда това което и то :о Разказвача описва видяното на отделен лист/не е нужно да е всичко,но информацията трябва да възможно по-пълна/
От своя страна друида сам решава каква част от видяното да съобщи
при собствено животно след прекратяване на магията са нужни 2 или 3 зара минути/по преценка на
разказвача за връщането му
Освен това ако разтоянието стане повече от 10км по права линия магията се прекратява и ако животното е призовано или укротено се счита за освободено
:( :)
Последна промяна от KOLOBAR на пет юни 09, 2006 12:31 pm, променено общо 1 път.
НЕКА ИУИ БЪДЕ С НАС
АН УАКХ

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » вт ное 22, 2005 2:19 pm

Ох, какво да ти кажа, освен да ти препоръчам да спреш да пренасяш магиите, които си видял в Diablo, Warcraft, DnD, etc. в Аксиом и Магландиум. Спецификата на ситемата на Аксиом 16 е такава, че ефектите на различните СУ да не се припокриват. Казано с други думи, ако искаш да лекуваш другите, си взимаш СУ Магьосник (и после примерно Специалист във Водни магии). Същото се отнася и за втората магия, която си посочил. Приеми, че друида е замислен да няма поразяващи магии. Ако все пак ти държиш да използваш такива - няма проблем, просто взимаш СУ Магьосник и специализираш в някоя школа. Това са предимствата на безкласовата система - моделираш героя си по свой вкус.

ПП. Относно "поглед на животно" - абсолютно безсмислено, при положение, че на 5-то ниво можеш направо да се пренесеш в дадено животно.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

KOLOBAR
Работник
Мнения: 91
Регистриран на: пон окт 17, 2005 12:31 pm
Местоположение: БЪЛГАРИЯ

Мнение от KOLOBAR » вт ное 22, 2005 3:11 pm

За погледа на животно и пренасянето донякъде си прав само дето при пренасянето тялото на друида е
напълно безащитно и освен това не играя уар крафт а от DnD СЪМ играл само NwN така че всяка при-лика е случайна
НЕКА ИУИ БЪДЕ С НАС
АН УАКХ

KOLOBAR
Работник
Мнения: 91
Регистриран на: пон окт 17, 2005 12:31 pm
Местоположение: БЪЛГАРИЯ

Мнение от KOLOBAR » вт ное 29, 2005 6:08 pm

Още една :ЕЗЕРО
НИВО=3
ЦЕЛ-околносгтта
ЕФЕКТ-Създава кръгЛО езеро с диаметър СУ метра ,дълбочина (СУ+4)*10 СМ и време 16+успех мин
:D След това околноста възвръща предишния си вид :) :D Езерото не е магическо а просто позволя-
ва на друида и спътниците му да се напият,да се запасят и при желание да се изкъпят
ЗАБ-Може да се казва само сред природата но не и сред блатата ,а в гората трябва да има място

:lol: Забравих да спомена че ЛОВКОСТ НА ПАНТЕРА НЕ МОЖЕ ДА СЕ СЪЧЕТАВА СЪС СИЛА НА
МЕЧКА
НЕКА ИУИ БЪДЕ С НАС
АН УАКХ

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » вт ное 29, 2005 9:21 pm

Езеро - ПОДКРЕПЯМ. САмо го направи 5о ниво. Баси зверсакта магия - бих си направил друид и само заради нея :):)
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » вт ное 29, 2005 9:27 pm

Един въпрос: за колко време се прави това езеро? Пр. Има противници пред теб, ти правииш едно езиро под тях и те се удавят. Чиста работа! :wink:

Отговори