Нови Оръжия за Аксиом16

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
gil-galad
Кадет
Мнения: 233
Регистриран на: съб фев 26, 2005 2:19 pm
Местоположение: София

Нови Оръжия за Аксиом16

Мнение от gil-galad » нед дек 25, 2005 8:18 am

Тук предлагам да се пускат новите оръжия.

KOLOBAR
Работник
Мнения: 91
Регистриран на: пон окт 17, 2005 12:31 pm
Местоположение: БЪЛГАРИЯ

Мнение от KOLOBAR » съб яну 14, 2006 2:59 pm

Ми щом предлагаш

1-САБЯ-Вид-МЕЧОВЕ
размер =60-90 см/МР=2/ТД=6
тегло:бронз=2,5кг /стоманена=2 кг/сребърна =1кг стомана+1кг сребро общо 2кг
цена=300-500 медника+материяли
мин сила с 1 ръка/не се ползва с 2/=7
щети=3 зара сеч щета :фигхтер: /Атака-лов:ин
Скъсен :нинйа: олекотен и едностранно заточен вариант на меча /Остриего е леко извито но по-малко
от ятаган :схоцк: Не се среща много често заради сравнително високата си цена,сребърната може да
се увеличи до 100%.Няй-добрите и съответно най-скъпите саби се изработват в източния
съюз
СПЕЦиални атаки из СУ мечове /ниво ат=СУ/2
1-ОТКЛОНЯВАНЕ
2-ФИНТ
3-БЪРЗА АТАКА
4-ПРЕНЕБРЕГВАНЕ
5-КОНТРИРАНЕ
6-РАЗВЪРТАНЕ/ПРЕЦИЗНА АТАКА

:драгон: 2-Нокти
размер=20-40см/МР=1/ТД=5
вид-фехговални/атака-пр:скорост
тегло:бронз=1,5кг,стом=1кг/теглото е за бройка
мин сила с 1 ръка/не се ползва с 2/=5
спец атаки
1-блокиране
2-прицелване
3-пронизване
4-пренебрегване
5-бърза атака
6-двойна щета
щеги-2 зара пробивна щета/ЗАБ-ноктите са единственото оръжие което може да се ползва като чивт
или в комбинация с друго като наказанията са само ако другото е във второстепенната ръка
Герой екипиран с нокти не може да слага ръкавица в същата рэка
Последна промяна от KOLOBAR на пон май 22, 2006 9:58 am, променено общо 2 пъти.
НЕКА ИУИ БЪДЕ С НАС
АН УАКХ

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » съб яну 14, 2006 5:52 pm

Герой екипиран с нокти не може да слага ръкавица в същата рэка
:D :lol: :D :lol:

\/ /\ разбирам за какво имаш идея, ама ....кажи го ясно и точно бе човек. Така излиза, че никой не може да ползва ръкавици, совен ако не си отсече връхчетата на пръстите :) (мда, не ъм се замсилял жените с километрични нокти как се справят с проблема)

Изобщо тая тема се очертава да е поредната боклукчийска кофа, в която много от нас ще си изливат простотията. Препоръчвам в заглавното мнение да се копират готови одобрени статистики на оръжия, и след дискусии да се редактират.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед яну 15, 2006 12:13 am

Вероятно имаш предвид тези нокти, но само за протокола-те ли са?
http://www.warriorquest.com/torashuko2.jpg
Ако да, ще трябва да отбележим, че блокирането, особено на тежки оръжия, едва ли е силната им черта, така че първият специален удар е желателно да се промени на Контраатака, например.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » нед яну 15, 2006 12:33 am

Обичам такива нокти. Оставят много яки белези.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » нед яну 15, 2006 12:36 am

Особено по нещастника, който е решил да ги употребява. Тогава белезите биват оставяни по изключително интересен, косвен начин - от оръжията на противника, които по обяснима причина не са били добре парирани.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед яну 15, 2006 12:42 am

Andras написа:Особено по нещастника, който е решил да ги употребява. Тогава белезите биват оставяни по изключително интересен, косвен начин - от оръжията на противника, които по обяснима причина не са били добре парирани.
Е дори и само ниските щети ги правят спомагателно оръжие! Като такова са замислени, така и трябва да се използват-или срещу също толкова леко въоръжен противник... :lol:
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

KOLOBAR
Работник
Мнения: 91
Регистриран на: пон окт 17, 2005 12:31 pm
Местоположение: БЪЛГАРИЯ

Мнение от KOLOBAR » нед яну 15, 2006 12:03 pm

Асен написа:Вероятно имаш предвид тези нокти, но само за протокола-те ли са?
http://www.warriorquest.com/torashuko2.jpg
Ако да, ще трябва да отбележим, че блокирането, особено на тежки оръжия, едва ли е силната им черта, така че първият специален удар е желателно да се промени на Контраатака, например.
ДА те са .Блокирането го сменям с изпреване
НЕКА ИУИ БЪДЕ С НАС
АН УАКХ

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » нед яну 15, 2006 12:47 pm

Още по-голям абсурд.

Потребителски аватар
Yago
Чирак
Мнения: 31
Регистриран на: вт дек 25, 2001 7:54 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Yago » нед яну 15, 2006 1:00 pm

Изпреване? Или изпреварване? Подозирам Андрас го определя като абсурд, предвид че това е късо, неудобно, повече красиво отколкото функционално оръжие. Веднъж ще го изпревари пикинера заради това че атакува на свръх-дълга дистанция(че при къса дистанция е обратно, ясно), втори път мечоносеца, трети, четвърти и пети път - ножаря, или може би дори този който си е купил катар. Тези нокти приличат повече на ритуално и/или оръжие за показни битки, на на функционално такова. Нека просто Асен или някой друг да ни даде кратка информация за оръжието, с което да съкрати и улесни мисловния процес на работещите.
I've had it with these motherfucking vampires in this motherfucking darkness.
Turn frustration to victory!
Meh, it could be worse you know. They could have magic trains.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср яну 18, 2006 8:42 pm

Yago написа:Изпреване? Или изпреварване? Подозирам Андрас го определя като абсурд, предвид че това е късо, неудобно, повече красиво отколкото функционално оръжие. Веднъж ще го изпревари пикинера заради това че атакува на свръх-дълга дистанция(че при къса дистанция е обратно, ясно), втори път мечоносеца, трети, четвърти и пети път - ножаря, или може би дори този който си е купил катар. Тези нокти приличат повече на ритуално и/или оръжие за показни битки, на на функционално такова. Нека просто Асен или някой друг да ни даде кратка информация за оръжието, с което да съкрати и улесни мисловния процес на работещите.
Ами щом ме каните...:)
Вижте сега, изпреварването не е абсурд, най-малкото защото при оръжията, обхватът не е от такова значение, както придвижването. Всъщност предполагам, че под "изпреварване" се има предвид просто бърз удар по време на противниковата атака. За това ноктите вършат работа:). Разбира се, приемаме, че опонентът е в обхвата на оръжието ти-ако се изисква допълнителна стъпка за това, Водещия би трябвало да прецени дали е възможно.
Относно определението "неудобно оръжие"-ноктите според мен са изключително удобно и естествено оръжие, които идеално допълват атаките на невъоръжен боец (аз дори бих ги добавил към уменията за ръкопашен бой на Салфейс)-но това е полезно срещу леко брониран противник. Затова и са с ниски щети, иначе ползата от тях пада в геометрична прогресия с повишаването на бронираността:). Слаби места-ако някой падне с нокти на ръцете, може да се наниже на тях (култова сцена във филмите от Хонг Конг).
Май е това, ако се сетя още нещо, ще го пусна. Мислете:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср яну 18, 2006 9:54 pm

Хъм... забравяш и ако стисне юмрук и удари без да внимава...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет яну 19, 2006 12:27 am

Я ми го обясни това с невниамтелното удряне? И панически да удря, ножовете все едно ще кълцат...:)
Между другото, в някои варианти на това оръжие (ако не се прикрепя към ръката) все едно трябва да си стиснал юмрук, за да го задържиш в ръката си. Та, как според теб трябва да бъде ръката и с какво се отличава от останалите оръжия по отношение на вниманието? Не го приемай като заяждане, просто не те разбрах!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет яну 19, 2006 8:36 pm

Ами, доколкото разбрах, това са НОКТИ, носещи се ВЪРХУ пръстите! Малко блек металско ми звучи, а с тяхните при ЮМРУЧЕН удар можеш яко да се нарежеш... Ако са нокти като на Росомахата от Х-мен значи съм се объркал, но пък тогава защо не мога да нося ръкавици?

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » чет яну 19, 2006 8:56 pm

До колкото разбрах = хич не съм чел предишните постове

http://www.warriorquest.com/torashuko2.jpg

Асене, това с обхватите не си спомням да е реализирано в А16 достатъчно добре, че да правим разлика в обсега на меч и тия нокти. При това положение изпреварването е леко нереално.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет яну 19, 2006 9:00 pm

Аха... разбрах... ча сега погледнах картинката... ама КАК ще го размахваш това нещо?

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет яну 20, 2006 1:51 am

Andras написа:Асене, това с обхватите не си спомням да е реализирано в А16 достатъчно добре, че да правим разлика в обсега на меч и тия нокти. При това положение изпреварването е леко нереално.
Меч и нокти-приеми, че разликата не е от значение.
hameleona написа:Аха... разбрах... ча сега погледнах картинката... ама КАК ще го размахваш това нещо?
Все едно се бия без оръжие, ето как:). С юмручен удар, овърхенд или кроше мога да ги забивам, с бекфист-да ти оставя три паралелни резки, с помитащ удар или ъперкът- да те разпоря... само с чуков удар няма аванта от тях. А само си представи какво става, ако човекът с ноктите е тренирал някой "стил на тигъра"...изобщо няма да усети раликата, освен че ръцете му ще са по-опасни с по-голям обсег :lol:!
А "блекаджийски нокти" не съм виждал, или не се сещам за какво говориш. Дай линк, сигурно има снимки из нета!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет яну 20, 2006 5:57 pm

Предлагам следните уръжия:

Вила
Клас: Копия и тояги*
Атака: ПР/Л
ТД: 8
щети: 2 зара пробивни
Обсег: 2м

Сърп
Клас: Фехтовални* :D
Атака: Л <- да, мисля, че само един показател е нужен
ТД: 6
щети: 1 зар сечащи
Обсег: 1м

Коса
Клас: Копия и тояги*
Атака: (ПР/Л)-3**
ТД: 9**
щети: 3 зара пробивни
Обсег: 2м

Дрянова Пръчка :twisted:
Клас: Копия и тояги*
Атака: СИ/ПР
ТД: 7
щети: 1 зар трошащи/болезнени ( (Щ/2)-3 са реални, остатъкът - временни)
Обсег: 1,5 м

Сорка, че засега има малко инфо за тези оръжия, но едно че ме мързи, пък и ако вие не харесате идеята, то язък за барута! Ако ви харесва, обаче, то ще ги доразработя, ако и както трябва.

* Мисля си дали тези оръжия да не са в отделен клас "Битови пособия"
** Намалението към атаката е заради заостреността на оръжието, което предполага по-сложни (а и по-продължителни, както личи от ТД) действия.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пет яну 20, 2006 6:35 pm

Някакви британски друиди, до колкото си спомням, отиваха на войан със сърпове. Война = във войската. За морал. Но основно оръжие - сърп. Ако ме прихване нещо да пиша още по тез тука - ще си редактирам псота. Иначе готина идея да ги опишеш таман тез :)
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » пет яну 20, 2006 7:57 pm

За морал значи че с армията въоръжена с мечове и копия са отивали 2-3ма човека с ритуални оръжия, които най-вероятно са се използвали за доубиване на паднал враг, а не в предните редици. Т.е. забрави тая работа с войната и войската. Но сърпът си е опасно приспособление и дори без да е на въоръжение никъде, лесно може да се прибегне до него => да се опише.

//Аха виждам че е описан, нооо той изобщо не сече. По-скоро мушка.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет яну 20, 2006 8:20 pm

Само да предопредя, че хич не разбирам от работа на полето, и работа на другото поле - бойното. Така че съм склонен да променям каквото и да е било при мнозинство - убедителна разлика между броя на тези които искат промяна и тези, които не се съгласяват с тях (присъствие на автор на системата в първата група, естествено, също върши работа :) ). Така че без забележки по адрес на моето IQ, да живее демокрацията :lol: !

KOLOBAR
Работник
Мнения: 91
Регистриран на: пон окт 17, 2005 12:31 pm
Местоположение: БЪЛГАРИЯ

Мнение от KOLOBAR » съб яну 21, 2006 1:28 pm

Сърпа не е лоша идея :!: Дай малко инфо за размер,тегло,мин сила/предполагам че ще се ползва само с
1 ръка/ :arrow: специални атаки. :ninja:Освен това предлагам ат=Лов:ин
НЕКА ИУИ БЪДЕ С НАС
АН УАКХ

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » съб яну 21, 2006 4:48 pm

Абе кви специални атаки със земеделски инструмент. Яяя не се изхвърляй, колобаре. Сърпа става за мушкане и за някаква защита евентуално. Няма нищо специално за него, защото хората събират реколта с него. Това спада към импровизираните оръжия, когато просто няма какво друго да хванеш.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » съб яну 21, 2006 5:23 pm

Сърпът и косата имат една специална атака - покосяване и при това само срещу тревисти. И двете са крайно непригодни за бой*. Аларисе, сърпът е опасно приспособление, само ако жънеш недоспал.
Ворак, друидите не са ползвали сърпове, предполага се, че са правели жертвоприношенията си със закривен нож. Ако е имало някакви сърпове в ритуалите им, то тези ритуали са били от битов характер.


______
*Тук изключение прави косата с обърнато напред острие, която е взела участие в доста селски възстания и е била сравнително евтин заместник на копията и алебардите.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » нед яну 22, 2006 5:34 pm

Скорострелен арбалет (тип – механични)
Атака: ПР, ИН
ТД за атака: 5 ТД + 1 за презареждане, на всеки 10 стрели са необходими 20ТД за зареждане на нов “пълнител”
Щета: специални стрели (виж по-долу)
Размер:80-100 см, МР 2
Обсег: 18 м
Тегло: 3.5 кг (дърво и стомана, с превес на дървото)
Минимална СИ за ползване: 12 СИ – задължително се използва с две ръце
Цена: 600 медника
Бележки: Стрелецът с това оръжие може да използва СУ Поток от изстрели (до максимум 4-то ниво); освен това всеки, който стреля с това оръжие може да приеме, че владее това СУ на 0-во ниво (така може да започне поток от изстрели без намаляваща цена в ТД, но с +1 към всяка следваща атака). Стреля се от хълбок и затова има наказание от -2 към Атаката (няма възможност за прицелване). Не може да се ползва концентрация за повече от +2 към атаката (за общо 4ТД).

Стрели:
Щети: 2 зара
Размер: 40см, МР=1
Тегло: 50 гр.
Цена: 1 медник
Модификации: Стрелите за скорострелния арбалет често се мажат с отрова или друго вещество (например замразяваща алхимична отвара). Те са доста по-леки от нормалните стрели за арбалет и са без оперение.
__________________________________
Това си е реално оръжие, използвано в Китай. Има го и в ДнД и в Age of Empires (Cho Ku No), но тук съм се опитал да го доближа до реалното оръжие (според както издирих описания за него). Цената съм я определял "на око", може би трябва да е малко-по-висока, но пък по описанията които намерих оръжието е било сравнително просто и лесно за изработка... :dunno:
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед яну 22, 2006 10:30 pm

Ми само по отношение на цените имам забележки:
- цената на стрела трабва да е поне 3 медника, понеже за лък е 1 а за арбалат 2, това оръжие пъке е още по рядко
- цената на самия рабалет трябва да е минимум 1200 медника най-малкото заради скороста на изтрела, този арбалет прави щети като големия при това за същото време (6+6 -истрел с голям = 5+1+5+1 - истрел с този)

Стефане, ако намериш картинка и пуснеш едно описание ще си цвете направо!
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пон яну 23, 2006 12:50 am

Ето и линк към статията в Уикито. Най-долу има два линка, където се виждат и снимки.

Цената все си мислех че се определя от това колко трудно е да се произведе нещо и т.н. В случая стрелата трябва да е дори по-евтина от на лък, но няма как.
Самичт арбалет има отчайващо нисък обсег и с това компенсира много. Доколкото ми е известно се е използвал много при защита на крепости (защо ли точно сега ми хрумна да правя нещо за стрелба от височина :?: :wink: )

Вариант: щетата да е 1 зар + 2. В описанието наистина става въпрос за малки и леки стрели без особена поразяваща мощност (затова и често се мажели с отрова)

Вариант: версия за гиганти. По-голямо, по-тежко, по-далекобойно, с по-тежки стрели (повече щета), с малко повече ТД за стрелба, с оромно изискване за сила (примерно 16-18 някъде), че и изискване за ръст (трябват си дълги ръце) и прочие.
____________
Вариантите са неща над които мисля без да съм още наясно. Споделям ги, защото много глави мислят по-добре от една, дори когато едната е моята 8) :) .

ПП Очаквам мнение и от батГойко.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

KOLOBAR
Работник
Мнения: 91
Регистриран на: пон окт 17, 2005 12:31 pm
Местоположение: БЪЛГАРИЯ

Мнение от KOLOBAR » пон яну 23, 2006 11:37 am

Alaris написа:Абе кви специални атаки със земеделски инструмент. Яяя не се изхвърляй, колобаре. Сърпа става за мушкане и за някаква защита евентуално. Няма нищо специално за него, защото хората събират реколта с него. Това спада към импровизираните оръжия, когато просто няма какво друго да хванеш.
-------------------------------------------------------------------------------------
Ако не знаеш някой от оръжията на нинджите произлизат точно от земеделски инструменти/нунчакуто
идва от цап,а "кама"е умален вариант на сърп/на японски значи точно това/
:roll: Освен това става повече за сечене и може да направи големи бели.ПОследното го споменавам
от личен опит
НЕКА ИУИ БЪДЕ С НАС
АН УАКХ

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пон яну 23, 2006 11:43 am

Ъъъ, не съм сложил специални атаки...
Ако някой си измисли - добре, ако не - ми ще ме чакате аз да измисля нещо. :)
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

KOLOBAR
Работник
Мнения: 91
Регистриран на: пон окт 17, 2005 12:31 pm
Местоположение: БЪЛГАРИЯ

Мнение от KOLOBAR » пон яну 23, 2006 11:53 am

Предлагам да има ЗАБИВАНЕ
НЕКА ИУИ БЪДЕ С НАС
АН УАКХ

Отговори