Нови Оръжия за Аксиом16

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт яну 24, 2006 5:47 pm

KOLOBAR написа: Ако не знаеш някой от оръжията на нинджите произлизат точно от земеделски инструменти/нунчакуто
идва от цап,а "кама"е умален вариант на сърп/на японски значи точно това/
Само дето единствеият нинджа с нунчако се казва Микеланджело и е костенурка :lol: .
Уточнявам- най-разпространената версия за произхода на нун-чако е, че произлиза от земеделски иснтрумент, но това е оръжие на окинавското Ко-будо/Ко-буджуцу, с което нинджа не са имали досег според историята, поне до падането на Шогуната Токугава. Някои кланове може да са използвали кама-сърпа имам предвид (нея даже и самураите са я използвали, между другото), но не и сай, нунчало или тонфа.
И не бъркайте окинавското Ко-будо/Ко-буджуцу с японското Ко-будо/Ко-буджуцу, защото йреголифите са различни и просто означават различни неща... :lol:

Относно специалните удари-Забиването предполага, че имаш оръжие с прободна щета, по-добре се водете от специалните атаки на Ятагана.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт яну 24, 2006 9:18 pm

За Стефан:
Това че нещо се произвежда лесно и е сранително просто незначи че е евтино. Цената се опраделя от няколко фактора в които не се вписват само цената на матеряла. Още повече това дето видях на снимката има далач по сложна механика от обикновен арбалат. щом нещо е по-сложно (колкото и да е просто ;)) то е и по-скъпо. Стрелите за лъкова се произвеждат масово в почти конвейрен вариянт тъй като това е изключително разпрастранено оръжие. Арбалетите са далеч, далеч по рядко срещани, и стрелите за тях са поскъпи и зариди рядкото търсене. това дето описваш и виждам най-веровантно има изработени под 100 броя на целия континент, а стрелите макар да са прости са скъпи заради дефицита.
За стрела нека е 3 медника, ако има кой да ти я произведе и поръчаш поне 100 броя, ако ще купуваш - само от изобретател и едва ли под 5 за бройка.
На оръжиичето спокойно мож му търсиш 1500 - 2000 медника
Последна промяна от Vilorp на вт яну 24, 2006 11:50 pm, променено общо 1 път.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » вт яну 24, 2006 9:33 pm

Пак призовавам мисленето да предхожда писането.
Цената се опраделя от няколко фактора в който не се вписват само цената на матеряла.
Правилно ли разбирам, че цената не се определя от стойността на материалите? А защо оловните слитъци са по-евтини от златните кюлчета, бре?
Стрелите за лъкова се произвеждат масово в почти конвейрен вариянт тъй като това е изключително разпрастранено оръжие. Арбалетите са далеч, далеч по рядко срещани, и стрелите за тях са поскъпи и зариди рядкото търсене.
Първо какво е конвейер знаеш ли? Ако да, помисли си пак дали го има в Магландиум?!
Второ знаеш ли каква е разликата между стрела за лък и арбалет?
стрелите макар да са прости са скъпи заради дефицита.
Ясно. Ама то има липса на търсене и при ореховата шума. И тя ли е скъпа?

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт яну 24, 2006 10:01 pm

Andras написа:Пак призовавам мисленето да предхожда писането.
Andras написа:
Цената се опраделя от няколко фактора в който не се вписват само цената на матеряла.
Правилно ли разбирам, че цената не се определя от стойността на материалите? А защо оловните слитъци са по-евтини от златните кюлчета, бре?
Не, не разбираш привилно. Казвам, че макар да е главно дървен арбалета цената му не е равна на цената на еквивалентното количество дърво. В случая механиката е най-цената част.
Andras написа:
Стрелите за лъкова се произвеждат масово в почти конвейрен вариянт тъй като това е изключително разпрастранено оръжие. Арбалетите са далеч, далеч по рядко срещани, и стрелите за тях са поскъпи и зариди рядкото търсене.
Първо какво е конвейер знаеш ли? Ако да, помисли си пак дали го има в Магландиум?!
Второ знаеш ли каква е разликата между стрела за лък и арбалет?
Конвейр го употребих образно.
Andras написа:
стрелите макар да са прости са скъпи заради дефицита.
Ясно. Ама то има липса на търсене и при ореховата шума. И тя ли е скъпа?
Дефицит ще рече липса. Неможеш да намериш стерите под всеки орех наесен.

пп Напомнете ми да не ползава цитати в цитатите занапред! ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » вт яну 24, 2006 10:13 pm

Цената се опраделя от няколко фактора в който не се вписват само цената на матеряла.
Да анализираме изречението и да го разгадаем. На първо време - "в които". Изречението става:
Цената се опраделя от няколко фактора, в които не се вписват само цената на матеряла.
Излиза, че във факторите, от които се определя цената не се вписва цената на материала. Значи цената на материала не е ценообразуващ фактор? Като пишеш влагай мозък.

Продължавам нататък. Благодаря искрено, че ме осветли за значението на думата дефицит. Сега ме осветли и какво са 'стери'. Вероятно са стрели, които не растат по дърветата, но се правят лесно. Т.е ако аз си ги правя, ще ми струват малко. Ако аз поискам да ми ги направи някой и той ми поиска много, отивам при съседа (където ще ми иска малко). Ясно?

И така и не ми стана ясно, в какво според теб се различават стрелите за лъкове и за арбалети (а тосамо в стрелите за различните видове лъкове има големи разлики)?

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср яну 25, 2006 12:06 am

Цената се опраделя от няколко фактора, в които не се вписва само и еднинствено цената на матеряла,а и други такива от рода на: изработка; сложност на изпълнението; марка на продукта ако щеш! - надявам се така да съм по-ясен

"стери", наистина са "стрели"

Ако си правиш сам ядрена електро централа тя ще ти излезе на цената на материала*, ако искаш някой друг да ти я наприви той ще ти земе поне двойно!

*предполага се в примера, че няма да си плащаш надница на себеси ;)

Не, не ми е ясна разликата между стрели за арбалет и за лък, както и между стрелите за отделните лъкове, ако решиш че е важно и е от значение за темата пустни едно разяснение, ако имаш време и ти се занимава, но не е от значение за темата дай разяснението на лична.

Поздрави!
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » ср яну 25, 2006 10:32 am

Я как можел да пише и ясно. От третия път. Ако просто беше казал "Цената не зависи само от материала", можехме и без това да минем.
Сега по твоите ценообразуващи фактори пресметни какво точно оскъпява чо-ко-ну.

За лъковете и арбалетите:
Стрели за лъкове има най-различни - от изцяло дървените, до лястовичите опашки, през пеещите и т.н. Цената на една стрела зависи от това как е направена и ей богу, може да бъде с пъти по-скъпа от арбалетната, но може да бъде и доста евтина.
За арбалетните стрели единственото което можем да кажем със сигурност е, че обикновено са по-къси и главата обикновено e конусовидна, метална. Не съм чувал да има такова нещо като стрела за арбалет с костен или дървен връх.

Сега схвана ли, защо по игрите обикновено стрелите за лък са по-евтини. Предполага се, че героите няма да се 'гъзарят', макар че ако аз лично стрелях по някой, щях да предпочета хубава стрела. Скъп ми е живота?

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср яну 25, 2006 12:06 pm

По описание дървото и метала в чо-ко-то са каж годе колкото в обикновен голям арбалет - от тука 850-1300. Понеже е с доста по сложна механика и изработка спрямо арбалета мож му се сложи допълнително 50% оскъпяване. Обикновения арбалет се намира рядко, а това чудо трябва да се намира дважди по-рядко - още 30-40% покачване на цената. Това разбирасе незначи, че неможеш да срешнеш някое изпаднало пропило се джедже майстор ковач и изобратател което да ти продаде Чо-то на прилична цена или да го халосаш по главата (наколко пъти) и да го земеш още по евтино... ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » ср яну 25, 2006 1:19 pm

Понеже е с доста по сложна механика
Вилорп, виждал ли си чо-ку-но?

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » ср яну 25, 2006 1:47 pm

Просто покажете чу-ко-ну на Вилорп и да се приключва сопора :)
А аз искам да знам колко е пробивната му сила и обсега. Мога и сам да си намеря, ама вие сте ровили, знаете къде не пише глупсоти...
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Yago
Чирак
Мнения: 31
Регистриран на: вт дек 25, 2001 7:54 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Yago » ср яну 25, 2006 1:59 pm

Ако става въпрос за онзи китайски скорострел който аз съм виждал, става въпрос за нещо което със доста прост механизъм ползва ръчка движена напред назад за да връща и освобождава тетивата, докат стрелите падат вътре. Немощна сила на стрелба, възможност за засечки... единствено предимство - скорострелност, многократно превишаваща тази на лъка(три до шест пъти, за да сме по-точни). Недостатък - вече споменахме. Предпочитам да стрелям 1 свръхзвуков 7.62 в секунда, пред това да стрелям с 20 дозвукови сачми в секунда(разликата в сила и скорост между стандартен ловен арбалет и това трябва да е горе-долу съответна). Разбира се, винаги мога да реша врабци и тогава сачмите ще са по-от полза. Или да се бия срещу страхливи селяни, които се пръсват веднага след като раня 5-6 от тях(а и не носят броня).
I've had it with these motherfucking vampires in this motherfucking darkness.
Turn frustration to victory!
Meh, it could be worse you know. They could have magic trains.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср яну 25, 2006 5:44 pm

По-сложна спрямо, арбалбета и по-проста спрямо джобен часовник

Ворак виж на първата страница бре!
2 зара като база или зар+2 като втори вариянт, обсег до 18 метра
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » ср яну 25, 2006 8:20 pm

Навсякъде из нещата, които дадох пише горе-долу това, което и Яго каза в 10 реда. Джугоу-ну*-то е по-просто за изработка от "обикновен" арбалет. Стрелите често са били намазвани с отрова (заради по-слабата им "конвенционална" поразяваща сила). Ползвало се е в Китай, където най-тежките брони от Европейски тип така и не са се появили.

Основно предимство: впечатляваща скорострелност.
Основен недостатък: всичко друго важно за едно стрелково оръжие освен скорострелността

*Според статиите това било по-"вярното" му име.

ПП В един по-съвременен момент (18-19-20 век) когато брони вече практически не са се използвали, това би било много гнусно оръжие.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет яну 26, 2006 2:16 pm

Така както го описвате, това чудо би следвало да има и наказание към точността, че и шанс за засечка. Иначе звучи най-малкото интересно.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » чет яну 26, 2006 10:21 pm

lowstef написа:Бележки: Стрелецът с това оръжие може да използва СУ Поток от изстрели (до максимум 4-то ниво); освен това всеки, който стреля с това оръжие може да приеме, че владее това СУ на 0-во ниво (така може да започне поток от изстрели без намаляваща цена в ТД, но с +1 към всяка следваща атака). Стреля се от хълбок и затова има наказание от -2 към Атаката (няма възможност за прицелване). Не може да се ползва концентрация за повече от +2 към атаката (за общо 4ТД).
Мислех и за -4 принципно. Но ми се видя много. Откъм баланс. Но не съм сигурен. При ограниченията за обсег и щета...
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет яну 27, 2006 4:32 pm

Скоростта, сама по себе си си е много важно нещо, но не съм мислили върху реален баланс за момента.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

KOLOBAR
Работник
Мнения: 91
Регистриран на: пон окт 17, 2005 12:31 pm
Местоположение: БЪЛГАРИЯ

Мнение от KOLOBAR » съб яну 28, 2006 11:10 am

шяуоте="Асен"щ
:

Относно специалните удари-Забиването предполага, че имаш оръжие с прободна щета, по-добре се водете от спец
иалните атаки на Ятагана.[/quote]
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАБИВАНЕТО Е ЗА АРБАЛЕТА НА ЛОУСТЕФ
НЕКА ИУИ БЪДЕ С НАС
АН УАКХ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед фев 12, 2006 11:53 am

Тук ще ви запозная с едно уникално ръжие, което се ползва с изкючително голям авторитет сред тъмната каста в света на хората. Има доста разновидности на оржието, като най-често то се изработва по поръчка при някой истински майстор ковач, за да е пригодно и удобно сама за една ръка, ръка свикнала да прекъсва тънката нишка на живеца.

Къс къс меч
Атака: Л;ПР - това е най-честата комбинация, някой спецялни остриета могат да имат Атака: Л;СИ в зависимост от изискванията на клиента.
ТД: 5ТД - тук също има вариации, като тези на база Л;СИ атака имат нужда от 6ТД, майсторската изработка може да смъкне необходимото време до 3-4ТД.
Щета (размер и вид): 3 зара пробивна или 2 пробивна +1 сечаща за силовия вариянт. Тук е мястото да се отбележи че почти всички остриета имат каналчета за оттичане на кръвта и поставяне на отрова.
Размер и МР: 30-50 сантиметра, МР=1 - точно подзходящия размер го прави предпочитано оръжие.
Минимална СИ за ползване: 4 за ползване с една ръка, ако се ползва с две има наказание -1 към атаката си, но прибавя +1 твърда щета...
Цена: 90-120 медника + матеряли - понеже се намира рядко цената може да се дигне и в пъти ако искате оръжието да е пригодно за вас.

*по изключение
Последна промяна от Vilorp на нед фев 12, 2006 4:45 pm, променено общо 3 пъти.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » нед фев 12, 2006 12:11 pm

Тоя къс къс меч на други места да не му викат кинжал бре душа?
Още повече майсторската изработка пък как ще намали времето за употреба просто не ми го побъра акъла.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед фев 12, 2006 12:32 pm

Ц, не му викат кинжал!
По скоро е нещо като щик...
А щом майстор може да намали времато за атака, невиждам причина добре балансирано острие да не изисква по-малко време за действие.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » нед фев 12, 2006 12:58 pm

Поради причината че колкото и качествено да е оръжието - колко бързо се действа с него си остава зависимо единствено от умението на боравещия с него.

А като е някаква твоя персонална приумица поне го опиши това нещо. Защото за мен представлява нещо смесено между дирк и мизерикордия до момента.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед фев 12, 2006 2:31 pm

Добре, цвъкнах го по изключение - малкото време за действие - Иначе влиза в графата Мечове, за специализиране.
Дайте идей за атаките!
Последна промяна от Vilorp на нед фев 12, 2006 4:43 pm, променено общо 1 път.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » нед фев 12, 2006 3:21 pm

И ще ни кажеш ли все пак на какво прилича това чудо на техниката, което хем е меч, хем е къс като кинжал или в най-лошия случай дирк.... Да приемем че числата около оръжието не ме касаят - искам да знам какво размахвам...

И нищо не си махнал, глупостта дори с малък шрифт си е глупост. На теб като ти връча писалка за $500 по-бързо ли ще пишеш?
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
ILLIDAN
Гвардеец
Мнения: 526
Регистриран на: нед ное 13, 2005 4:00 pm

Мнение от ILLIDAN » нед фев 12, 2006 3:49 pm

Според мен Вилорп има предвид, че майсторската изработка ще направи оръжието по-лесно за боравене.
А на теб ако ти дам една удобна и една неудобна писалка, с коя по-бързо ще пишеш? :wink:

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед фев 12, 2006 4:49 pm

Ахъм, това искам да кажа, мерси Илидан!
Ми аз поне го виждам като щик, два пръста най много да е широко остарието и двуостро, само че за разлика от щика има по-удобна дръжка. А дирк си няма и представа какво е!
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » нед фев 12, 2006 7:29 pm

Е вече съм напълно убеден че е дирк.

Изображение

Вило и илидан - вие как си го представяте това - че майстора прави оръжието по-удобно и как изобщо стандартизирано острие и дръжка могат да са по-удобни и по-неудобни. Острието е такова каквото е описано. Всички оръжия с подобно описание се правят по определен начин и не могат да са повече или по-малко удобни. Дръжките могат да са 2-3 типа и никоя от тях не е толкова драстично по-различна че да действаш двойно по-бързо с оръжието. Майсторлъка ще го направи по-издържливо, по-твърдо, по-малко податливо на повреда и тн... но да действаш по-бързо си зависи единствено от работещия с него.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » нед фев 12, 2006 7:30 pm

На мене ми е кофти, че всикчите добри оръжия, реализируеми с по-малко напреданла технология от нашата ас си измислени, по-лошите са вече забравени, а хората са имали мотивация (жвота си, земята си...) да измислят най-оптималното от каквито материали са иамли.
Съответно ако някой измисли ново оръжие и не включи в него материал, несъществуващ в историята (магия, божествена воля, ксифинаски кристал) и това оръжие е не по-лошо от меч аз....ще... <незнам, ако се случи ще му мисля :D >
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср фев 15, 2006 1:44 am

Ако си спомням правилно, това оръжие се появи за пръв път в една моя сесия и причнната за появата му беше вариант на пауърплърската-сейвплейърска*. Причината беше, че на първо ниво атаката с кинжал на акробата-убиец беше толкова мизерна, че стигнахме до парадокса да се промъкне на някого в гръб и ако се хвърлят зарове, да не може да уцели...а с оръжие с модификатор размер над 1 пък изобщо не успяваше да се промъква.
В крайна сметка реших, че едно такова оръжие ще е оправдано от гледна точка на приключението и играта:). Ако те интересува какво съм имал предвид, представяй си нещо като това, дължината е 35-40 см.
Изображение
Всчики статистики, специални атаки и други бяха тези на къс меч, просто размерът позволяваше на убийците да го използват. Теглото е същото попради по-широкото острие (не казвам, че е така, а че така реших проблема с минималната сила).
Не знам дали след мен (или дори преди :lol: това оръжие е било използвано при друг Водещ, просто отбелязвам как решихме този проблем.

*Прилича на пауърплей по това, че се опитва да оптимизира бойния потенциал на героя. Различава се по това, че целта не е да му дава възможност да изкърти превъзхождащ го противник, а просто да оцелее срещу равностоен по ниво, ако не е развиван като боен персонаж.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » пон мар 27, 2006 2:39 pm

Айде още някое оръжие:

ТЕЖЪК АРБАЛЕТ
Атака:ПР;ИН
ТД за атака:7+7
Щети:+2 зара към щетата амунициите
Размер и МР:около 130 см.,МР=3
Обсег:40 метра
Тегло:8 кг.
Мин.СИ за ползване:16 СИ
Цена:1000-1200 медника
Специалните атаки са същите като на другите арбалети.

Верига
Атака:ПР;СИ
ТД за атака:7
Щети:2 зара трошаща
Обсег:3,5 м.
Тегло:2кг.
Размер и МР:1,5 метра разгъната,МР=5 разгъната и 1 сгъната
Мин. СИ за ползване:6-7СИ
Цена:100+мат.
Материали:бронзова-2,5кг.+250 медника
-стоманена-2кг.+400 медника

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » пон мар 27, 2006 3:43 pm

Е как 1,5метра верига + 0,6 метра ръка ти дават 3,5метра обсег???

Уместен е и въпроса дали правят и могат да правят вериги, че то не е особено лека работа.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Отговори