Нови Оръжия за Аксиом16

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » ср дек 27, 2006 12:23 am

Интересно, бях мислил подобно оръжие, закачено между лакътя и китката, като малък арбалет за спешни ситуации , както и лък с острие по граищата , което да служи и за близък бой, но така и не ги усъвършенствах тези оръжия. Твоето изглежда интересно , но името е меко казано несериозно и нещо не мога да си го представя, може би едно по-подробно обяснение или рисунка ще свършат работа за лишеното ми от фантазия и уморено, в този час съзнание.

ПС:Дай обяснение , защо не важи майстор стрелец и как може да се специализира човек с него, надявам се не със СУ:Стрелчу :lol:

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » ср дек 27, 2006 1:05 am

Дай обяснение защо при атака от упор получаваш АУ. Излишно е да споменавам, че това води до сериозен дисбаланс. Дай и някакво РЕС.

P.S. Другия път вгради "Лудата жаба" в кристал и ще видиш как всички ще те заобичат. :D
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср дек 27, 2006 1:24 pm

За меча:
ИминагорРаКар насочи меча си към приидващата група разбойници и произнеса тихичко, така че само кристала усити лекия пълъх на дъха му: Ел`мулниньо. (извършва се проверка по УФУД с МА на кристала дали магията зацепва и вояля) От върха на меча му изкочи ослепително бял лъч който блъсна в гърдите първия елф, а след това започна да поразява и близкостоящите до него. Гоблина се нахили.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Uinigard
Заек
Мнения: 3
Регистриран на: вт дек 26, 2006 11:31 pm

Мнение от Uinigard » ср дек 27, 2006 5:40 pm

Значи описанието на Стрелчо - дьрвен правоьгьлник сьс празна сьрцевина и три ььь онова нешто дето изстрелва стрелата на арбалета ( :wink: :idea: ), не му знам името, в единия край и отвор вьв другия.
Иначе питах изобретателя дет го измисли и се оказа че СУ Стрелец влиза вьв цялата работа.Иначе само ракопашните атаки сьс продьлжение влизат автоматично за другите пак се мятат зарове ( и тва не сьм го разбрал ).Тва е.

П.С. : Пробвахме онова с меча, разказвача са ухили и светкавицата прасна елфа вьв нашата група.Той умря.Моля даите друг сьвет, и го пратете п оследваштия елф.Благодаря.

П.П.С. : Мен пук ме кефи името стрелчо ! 8) ( от Изобретателя )
Берсерк - 20 ниво rullllezzzzzzzzz :P

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Мнение от MoSKaU » нед апр 01, 2007 4:05 pm

Гароте (оръжия на убиеца)
Атака:Пр;Убиец (над 7 степен)
ТД: 5ТД (Атаката може да се извърши само в гръб)
Щета: 4 зара (при щета от зарове над 20, жертвата директно умира)
Размер и МР: сгънато-20 см, разгънато-90 см. МР= 0.5 сг и 1 разсг.
Обсег- 0.5м
Тегло-0.40 кг
Мин сила:5 за две ръце, не се използва с една ръка (Захват-30)
Специални атаки:
1.Обесване (мигновенно действие, 2 ТР: При успех над 10 героят може да обеси жертвата си на Гаротето, тогава се нанасят още 4 зара)
2. Увивяне (мигновенно действие, 2 ТР: героят увива гароте-то около врата на жертвата си, нанася още 2 зара щета)
3.Душене (Действието се заявява предо атаката, 4 Тр: Героят души жертвата си с гароте-то. Нанася още 3 зара щета)



Коментари и забележки всякакви, това ми е първото оръжие, така че сигурно има много недостатъци.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед апр 01, 2007 4:42 pm

Значи, обикновенно не се смея на чужди творения, но мисля, че тук няма избор :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Абе, човече, има си правила за душенето, ама кой да чете... :roll:

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед апр 01, 2007 8:47 pm

MoSKaU написа:Гароте (оръжия на убиеца)
Атака:Пр;Убиец (над 7 степен)
ТД: 5ТД (Атаката може да се извърши само в гръб)
Щета: 4 зара (при щета от зарове над 20, жертвата директно умира)
Размер и МР: сгънато-20 см, разгънато-90 см. МР= 0.5 сг и 1 разсг.
Обсег- 0.5м
Тегло-0.40 кг
Мин сила:5 за две ръце, не се използва с една ръка (Захват-30)
Специални атаки:
1.Обесване (мигновенно действие, 2 ТР: При успех над 10 героят може да обеси жертвата си на Гаротето, тогава се нанасят още 4 зара)
2. Увивяне (мигновенно действие, 2 ТР: героят увива гароте-то около врата на жертвата си, нанася още 2 зара щета)
3.Душене (Действието се заявява предо атаката, 4 Тр: Героят души жертвата си с гароте-то. Нанася още 3 зара щета)

Коментари и забележки всякакви, това ми е първото оръжие, така че сигурно има много недостатъци.
Не виждам за какво ти е:), аз просто бих ти дал бонус към щетите при борба, ако душиш с гарота, но щом искаш оръжие, ето ти и забележки:)!
Пише се Гарота:)! Не е специфично за убийците оръжие, просто за тях е най-полезно, така че Пр; Си е по-добрият вариант, а силата и без това е в изискванията на убиеца. Към атаката обаче се прибавя бонус от Специалист в Борба/2, който замества бонусът от Войн, но трябва да надхвърли и защитата на шлема, ако има такъв, иначе не нанася щета. Специалните атаки с гарота ме оставиха замислен, да си призная, всички техники за използването й, които съм виждал, се свеждат до някаква форма на душене, обесването изисква да си доста по-висок от опонента, така че не виждам как елф или джудже ще обеси гигант:). По принцип няма проблем да душиш с гарота и лице в лице, но рискуваш да бъдеш нокаутиран, пребит и обесен на собствената си гарота, това ако противникът ти няма нож, в който случай вероятно няма да се разминеш толкова леко:)! Щетата е логично да се нанася като вариант на душенето, описано при стандартните похвати на борбата, с бонус към сила от гаротата, като се уточни, че до прекратяване на душенето, противникът не може да вика или издава други звуци, макар че винаги може да вдигне шум по друг начин!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Отговори