Нови Оръжия за Аксиом16

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » съб май 27, 2006 6:18 pm

Асене, то удар с чук в главата по принцип предрешава изхода на двубой, ако си говорим за чист удар. Всичко чисто.

Бат Гойко, естествено, че според противника ще си избираш оръжието. Дори само мечовете да вземем (а тях е удобно да ги вземем, щото Оукшот си е свършил работата отлично) - имаме такива с ромбовидно и тежко острие, удобни за бой с добре тенекизирани противници, имаме по-тънки, с които лесно се режат глави на селяндури, имаме мечове за мушкане, мечове за сечене, имаме различни форми и дължини на дръжката, на гарда... Съзнавам, че това е ненужно да се реализира в една система, но да - безкрайно добре би било оръжията да се избират спрямо ситуацията, включая противника. Ако ще се бия с рицари - гарванови клюнове, люцернски чукове, арбалети и прочие, ако ще газя селски бунтове - ей на саби разни и конче, ако ще убивам някой насред прием - кинжал, гарота... Инак какво излиза - великият крадец и акробат се бие в авангарда, въоръжен с кинжал и плащ, стоял до преди малко върху ленените му дрешки.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб май 27, 2006 6:27 pm

Напълно прав си, че за реалността, и когато имаш възможност е добре да си сменяш оръжията. Но доколкото аз съм чел романи и всякаква друга литература, в която се споменава бой с хладни оръжия, воините си имат свои любим итакива. Скандинавците са давали имена на оръжията си - нима ти би заменил, любимия си меч "Гошко" с някой по-добър? Ами това би било обида за Гошко и той не би ти служил вярно в следващата битка. Майсторите на меча казват, че го чувстват като продължение на ръката. Аз това го разбирам, като пълно срастване с оръжието. Ти познаваш баланса, теглото и дължината му. Ако един майстор на катана, смени меча си с боздуган, това едва ли ще го направи по-добър боец.
Да, напълно разумно е, срещу даден противник да се ползва точно определено оръжие, но това е приложимо най-вече в армията - пехотата е въоръжена така и така, тежката ни конница по-инак. Но героте е логично да сменят само меча си с лък и обратно, а да заменят меча си с друг меч, защото току що им се е появил нов противник... Дори е неудобно да се мъкнат три вида мечове, съгласи се.
И най-накрая, как би реагирал, ако Крал Артур, реши да замени меча Ескалибур с кука или боздуган :)?
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » съб май 27, 2006 9:00 pm

Мммм, да, в рицарските романи си ги кръщават. И си ги носят непрекъснато и само с тях си се сражават. В малко по-късната литература нещата стават леко по-разнообразни. Справка - Уолтър Скот, не се сещам кой да е от героите му да тачи до някаква такава степен въоръжението си. И при Сенкевич не се сещам, май с изключение на пушката на Стас и лъка на пан Мушалски, но никъде не се казва, че втория ползва един и същи лък, а първия така и няма възможност да си намери друга пушка.. А всъщност така като се замисля, откривам доста малко примери от по-късната литература. И да си има някой любим уред за осмъртване, съвсем не му е единствен.
В реалността не е като да не е имало предпочитани и тотемни оръжия, но нека все пак не забравяме и текучеството на последните, което е ограничавало подобни изцепки.
А наборът на оръжия е не обратно, ами право пропорционален на възможностите (най-вече финансови, но индиректно и военни) на обекта. Ако не ме лъже паметта, дьо Вилардуен споменава рицари само по гамбезон, докато други са разполагали с цяла оръжейна, от която са избирали според нуждата. В този смисъл, очакваме героите да могат много по-адекватно да реагират на ситуацията, чрез подбор на подходяща екипировка, от колкото обикновения опълченец. При това съвсем не е неудобно да си носиш няколко оръжия, защото логично е с тях да си носиш и няколко оръженосеца. Съзнавам, че последното е малко извън стила на мъгландиумския герой, който бидейки Герой се е учил всичко да си прави сам, но за тази цел има разни магически торбички и прочие благинки.

Накрая смятам да обърна специално внимание на срастванията и продълженията, защото вече твърде често започнах да ги чувам. Дори и на протеклия преди няма седмица семинар, част от нощта на музеите, където се отдели специално внимание на немската фехтовална школа изрично беше споменато, че това трябва да се отнася към удобното държане на оръжието и извършването на естествени движения с него, а не по някакъв дълбоко философски начин.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб май 27, 2006 10:45 pm

Вика му се свикване. Свикнал си с баланс и всичко и тва е. С друг няма да си толкова добър (освен ако не е на 1000% еднакъв.)

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед май 28, 2006 12:03 am

Без да вземам страна по обсъждането на мечовете и свикването, ще отбележа, че относително универсално оръжие, с което си свикнал, е за предпочитане пред перфектно за случая оръжие, което не владееш. Сега се връщам към сабите:).,
BatGojko написа:Ок, хвана ме ;)! Имал съм предвид именно наложеният образ на кавалерийската, (може би хусарска) сабя и именно такава съм хващал. Спортната сабя въобще не я обсъждам, както не бихме обсъждали и спортния пистолет, ако говорим за пистолети, нали.
Може би е добре да поставя "кавалерийска" пред самото име на оръжието, за да не стават грешки. Целта не е да се получи исторически достоверно оръжие, а убедително такова, което да си струва да се ползва. Коклото до тактиката при битка в Магландиум, не е добра идея да спреш кона си пред джудже с гръмострел в ръце... ама никак не е добре ;)

ПП: И теглото, на посочената тук сабя, не е реалното, а около два пъти по-високо, както са и всички оръжия в Магландиум - реалните тегла са горе долу съшите, но във паунди.
Бате Гойко, точно бойната сабя е дала основата на спортната фехтовка, ианче не бих я използвал за пояснение на примера. Затова на първите олимпиадии шампионите на сабя често са военни от кавалерията:). Според книгата гръмострелите са рядко срещано оръжие, така че няма как да повлияяята на преобладаващата тактика, а и металните брони, каквиото носят професионалните военни:) превръщат щетата от тях в трошаща, освен че я намаляват:).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » нед май 28, 2006 7:17 am

Абе Асене, то почти всяко оръжие, което владееш е по-добро от такова, което не владееш (е има някои изключения, касаещи гаротата и картечницата, например). Само дето, Асене, помисли си - бил ми той професионален войн и овладял боя с едно-две оръжия само...

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » нед май 28, 2006 9:59 am

Това с овладяването на едно-две оръжие е често срещано при професионалистите. Един майстор на Карате може да си няма никакво понятие от Айкидо, нали?
Асене, те гръмострелите са нови, ама сабята пък се пръкна преди няколко дена, занчи е още по-нова ;)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » нед май 28, 2006 12:03 pm

Абе вие си говорите, ама аз още преди една година мислех да правя кавалерийска сабя за Аксиом. Но се отказах именно заради тоя специален бонус за бой от гърба на кон/магаре/камила/нек'во-там-ездитно-добиче. Не си спомням дали исках да го правя бонус към атака или към щета (тогава нямаше единно правило за бонус при атака отвисоко, та може и за щета да съм мислел), но просто не ми се струваше добре да има такова оръжие (със строго ситуационен бонус). Е, какво ли съм знаел! :wink: :lol:
Да не кажа, че мислех разни специални бонуси, ако удряш с юмрук, държейки сабя. Заради гарда (или както там му се казва) който си е като бокс. Какви ли не глупости му хрумват на човек! :D

За специализиращите войни - не случайно СУ Войн дава бонус към атаката със всички оръжия все пак. Иначе дори само в източните бойни изкуства има две доста различни философии - китайците учат по много стилове, оръжия и прочие, докато японците основно наблягат по на едно нещо, но се специализират и гонят съвършенство в него. Да де, не е всичко в толкова чист вид. Сигурно има и китайци, които специализрат много в един стил, а и самураите не учат само меч/нагината/лък/там-с-каквото-се-бият. Така че винаги си има две тенденции - някои бойци просто хващат първото човекоубиващо средство, което им е под ръка и почват да млатят, а други си имат "любимо" оръжие и прочие. В бой един-на-един при "честни" условия "специалиста" сигурно ще е с предимство, но пък в масов бой, или при не-толкова-идеални условия може пък "универсалиста" да е по "в свои води", понеже ще може да се адаптира според условията. Абе идеята ми е, че ги има и двата вида и не може да се каже кой е по-добър. Два линка за размисъл по въпроса (ДнД са и на английски, но най-вероятно, койото иска ще схване общата идея):
http://www.giantitp.com/cgi-bin/GiantIT ... ipt?SK=216 - "перфекното" меле-комбо
http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/tt/20051115a - "перфектния" герой, за който винаги може да се измисли нещо, дето да го прецака, но дали трябва?
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » нед май 28, 2006 12:10 pm

:offtopic:
Самурайте са били длъжни да могат да пишат хайку, както и още доста изкуства. Просто без тях не могат да се нарекaт самурай 8) Такаче не са се само занимавали с бой и бойни техники :lol:, независимо от оръжието, което са ползвали :wink:
Последна промяна от Gallean на нед май 28, 2006 6:04 pm, променено общо 1 път.
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » нед май 28, 2006 5:55 pm

Да, занимавали са се и с чаена церемония, калиграфия и какво ли не още, само за да се нарекат самураи. Както и европейските рицари са се учили на обноски, танци и всевъзможни други глупости (както и някои не-чак-толкова-глупости). Въпросът в случая е точно за боя, обаче.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » нед май 28, 2006 7:39 pm

Е добре де, самурая върти къс меч, катана, нож, копие, нагианта и лък. Къде му е специалността? (освен че винаги си позлва катаната?)
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » нед май 28, 2006 8:15 pm

Не е еднакво добър с всяко едно оръжие, гарантирам ти (или поне така е за 90% от случаите). Да си чувал някой да хвали стрелбата с лък на Миамото Мусаши?
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » нед май 28, 2006 9:00 pm

Бат'Гойко, а да знаеш с колко вида оръжие се борави в учебника на Талхофер?

Професионалните войни, просто за да могат да отговорят на изискванията на 'работодателя' и за да оцелеят до старост са повече или по-малко длъжни да разширят арсенала си от оръжия и защитно облекло.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » нед май 28, 2006 9:18 pm

*Отваря книгата и чете*
Изучавали се бой с меч, светкавично вадене на меча с последващ удар, бой с копие, бой с алебарда, стрелба с лък, езда, бой с рогатина(специфично копие с дълго и широко острие), бой с кистен(боздуган с верига), бой с желязна, дълга и къса тояга(тецубо, бо, джо) и бой с канджа.
Освен това съществували множество школи(рю) специализирани в употребата на малките подръчни оръжия...

Това ви е арсенала. Останалото е било невъоръжени техники за самозащита с или без доспехи, връзване на противника, плуване и други. Освен това и неща като фортификация, артилерийско дело, подреждане на сигнални огньове и маневриране на бойното поле.

Айде... работете.

А да - забрави това с 'винаги си ползват катаната'. Като ти влиза конник не си ползваш катаната ако искаш да си жив.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » нед май 28, 2006 10:12 pm

То нещо много се отклоняваме от темата, но не съм казвал, че не може да ползва друго освен едно оръжие. Казах, че е специализирал в едно, в което е бил определено по-добър. Е, да, изучавали са много неща. Но не са били еднакво добри във всичко. Няма как. Е, те и китайците не са били съвсем еднакво добри във всичко, но...

Абе едната философия е "Да знам много неща, да съм "хармонично развита личност", но ще съм наистина добър в едно нещо, вкоето ще гоня перфектността". А другата е "Да съм колкото се може по-добър в колкото се може повече неща. Особено предвид факта, че понякога ще мога да ги ползвам едновременно".
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон май 29, 2006 12:40 am

Всъщност, след като говорим главно за това, как подобнонещо да се пресъздаде в играта, ами то си отговаря и на действителността. В реалния живот, за да станеш наистина добър във всички тези оръжия ти трябват много години практика и пак накрая си добър в един оръжия, а само познаваш добре другите. Така че в играта това си е съшо така. Всички оръжия, които ползват еднакви показатели с основното на героя, са добре разитите оръжия, без да е специализирано в тях 9предполагам,ч е е специалист в основния си клас), а останалите са просто ОК, тъй като ползват бонуса от Войн или Стрелец, но все пак изостават от соновния клас. Оттук насетне е преценка на играча, как точно иска да развия героя си - като специалист по всичко или като експерт в едно.
Чисто игрово, варианта "експерт в едно" е по-добър, според мен.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

KOLOBAR
Работник
Мнения: 91
Регистриран на: пон окт 17, 2005 12:31 pm
Местоположение: БЪЛГАРИЯ

Мнение от KOLOBAR » пон май 29, 2006 10:43 am

Понеже Бат Гойко беше така добър да ми модифицира сабята/за което му благодаря/аз пък реших да
му върна жеста като обединя най-доброто от двата варианта.
САБЯ-вид-ме4ове
размер=70-100 см/мр=2
тегло:стоманена=2,5кг стомана
сребърна=1кг стомана+1кг сребро=2кг
ТД=6/мин сила с 1 ръка/не се ползва с 2/=7
атака-лов:ин/щета=3зара се4аща
цена=350-400 медника+материали/цената на сребърната може да се удвои/
бележки:Олекотен и едностранно зато4ен вариант на ме4а.Острието е леко извито но по-малко от
ятаган.Сабята е разпространена най-ве4е сред конницата на централния съиуз,където е особено популярна
поради факта,4е нанася доп щети от кон*.ОСвен там се среща и при елфите,както и в изто4ния съиуз,където се
правят най-добрите и съответно наи -скъпите саби.
СПЕЦИАЛНИ атаки:из су ме4ове на нужното ниво :
1-отклоняване-не се ползва от коник с-у пешак с оръжие за близък бои и М. Р. под 4
2-финт-от кон се ползва само с-у друг конник
3-бърза атака
4-прицелване
5-развъртане
6- пренебрегване/засилка-само от кон
Нанася+7 щета от кон*
*има се предвид всяко ездитно животно високо не пове4е от 2,5 м
Освен това имам още едно предложение:
РОМФЕЙ-вид-ме4оеве
размер=125-145см/мр=3
тегло:бронз=6кг/стомана=5кг
Т.Д.=7/АТ=лов:си.щЕТА=9 ЗАРА СЕ4АщА
мин сила с 2 ръце=12-17/с 1=18 и ръст поне 70 см над размера й
Допълнителни бележки:Лиубимото оръжие на гигантите .Поради високите изисквания е рядко срещано извън земите им .Острието е иозвито и наподобява това на коса,откъдето идват и големите щети
Специални атаки -изискват Су Ме4ове ,ниво ат=СУ/2
1-Блокада
2-подсе4ка
3-разпаряне
4-разрушител
5-вълна
6-двоина щета
Последна промяна от KOLOBAR на пет авг 11, 2006 12:13 pm, променено общо 2 пъти.
НЕКА ИУИ БЪДЕ С НАС
АН УАКХ

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон май 29, 2006 4:17 pm

KOLOBAR написа::Олекотен и едностранно зато4ен вариант на ме4а.

---

сред конницата на централния съиуз,където е особено популярна поради факта,4е нанася доп щети от кон*
А триострия елфически стоманен трън нанася двойни щети ако носиш зелена блуза доакто се биеш с него.

Ако ще говорим за сабя с изнесен напред баланс (тулвара май е такъв) нека гооврим точно за това. В случая бих предложил да има някаков наказание към атака ИЛИ увеличаване на ТД за атака когато я ползва пешак, понеже тряба да я развърта , а не може да ползва мхови движения които да се възползват от засилката на коня.

Освен това - ако коня стои на едно място какво става с бонуса? ;)

Абе ощо взето статистиките за атака на меч, за щета и тд на бойна брадва, но Тд за атака намалени с 1, когато се ползва от кон.

Въх, колко изписах, а такова нещо не само че не съм държал, не съм и виждал на живо :lol:
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

KOLOBAR
Работник
Мнения: 91
Регистриран на: пон окт 17, 2005 12:31 pm
Местоположение: БЪЛГАРИЯ

Мнение от KOLOBAR » пон май 29, 2006 4:24 pm

Какво е тулвар?
НЕКА ИУИ БЪДЕ С НАС
АН УАКХ

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон май 29, 2006 10:32 pm

Спонтанни разсъждения без капка връзка : едно от най-хубавите неща на това да не знаеш нещо е, че можеш да го научиш. Ако вече о знаеш нямаш тази привилегия.

Тулвар е .... няма значени, казвам сега, след като вече знам какво е. Обаче ей тая страница може да ви е доста полезна за темата, таман и ще се избегнат оръжия от вида на вече цитирания от мене елфически шип :):)
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Battle_Mage
Работник
Мнения: 97
Регистриран на: вт сеп 27, 2005 12:49 pm
Местоположение: Търговище

Мнение от Battle_Mage » вт май 30, 2006 7:35 am

VORAC написа:Спонтанни разсъждения без капка връзка : едно от най-хубавите неща на това да не знаеш нещо е, че можеш да го научиш. Ако вече о знаеш нямаш тази привилегия.

Тулвар е .... няма значени, казвам сега, след като вече знам какво е. Обаче ей тая страница може да ви е доста полезна за темата, таман и ще се избегнат оръжия от вида на вече цитирания от мене елфически шип :):)
Според тази страница тулвар е със същата извивка като ятагана,но е по-тънък и по-лек.
Изображение

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт май 30, 2006 9:26 am

VORAC написа: Ако ще говорим за сабя с изнесен напред баланс (тулвара май е такъв) нека гооврим точно за това. В случая бих предложил да има някаков наказание към атака ИЛИ увеличаване на ТД за атака когато я ползва пешак, понеже тряба да я развърта , а не може да ползва мхови движения които да се възползват от засилката на коня.

Освен това - ако коня стои на едно място какво става с бонуса? ;)
Виж предложената от мен версия и ще забележиш, че ТД са с 1 повече от тези на меча. Това не е случайно, но явно е останало незабелязано от Колобар. Теглото също е не 2,5, а 3 кг и това също не е случайно.
Не мисля, че е удачно, правилата на една игра да изпадат в подробности за разлика между атака от спрял кон и такава от препускащ. Идеята е, че бонусът за щета се получава от факта, че си на гърба на коня, а бонусите от движение са включени в специалната атака "Засилка", ако такава присъства. Всички оръжия, които получават бонус просто поради факта, че си на ездитно животно нре би следвало да правят разлика между спрял и движещ се.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

KOLOBAR
Работник
Мнения: 91
Регистриран на: пон окт 17, 2005 12:31 pm
Местоположение: БЪЛГАРИЯ

Мнение от KOLOBAR » ср май 31, 2006 9:50 am

шяуоте="БатГойко
Виж предложената от мен версия и ще забележиш, че ТД са с 1 повече от тези на меча. Това не е случайно, но явно е останало незабелязано от Колобар. Теглото също е не 2,5, а 3 кг и това също не е случайно.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Все пак сабята е олекотен вариант на ме4а и след като той е 3кг сабята би трябвало да е по-малко.Още пове4е,4е изисква и по-малко сила
Относно ТД не е проблем да са с 1 пове4е от ме4а.И туку що ми хрумна да бъдат 7 ТД,а за всеки 4 или 6
то4ки в познание ЕЗДА4 да се намалят с 1 /важи само от кон/.

[mod="BatGojko"]Механиката става прекалено сложна така. А за олекотяването, сабите не винаги са по-леки от меча, а и са с разичен баланс, така че е напълно ОК да са с повече ТД. Пък и да не забравяме, че най-важното е не ралността, а играта. Така балансирана сабята е по-добра от меча в едни условия и по-слаба от него в други, като така и двете оръжия имат място и приложение в системата, иначе едното просто би заменило другото, което не е идеята на "новите оръжия".[/mod]
НЕКА ИУИ БЪДЕ С НАС
АН УАКХ

Потребителски аватар
deadel
Заек
Мнения: 3
Регистриран на: вт апр 25, 2006 3:14 pm

Мнение от deadel » ср юни 14, 2006 12:50 pm

E edno ne razbrah. Ako sa nokti kato at X-men to kak se slagat
:evilmetal:
[mod="BatGojko"]Наистина ли не си виждал подобни опръжия? Виж Диабло 2, убийцата с какви оръжия се бие и ще разбереш.[/mod]

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » съб окт 21, 2006 4:28 pm

Само да попитам - по принцип не е ли по-удобно новите уръжия да се публикуват тук, отколкото да се правят нови теми за всяко, което ни хрумне?
シャマョツィ

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » съб окт 21, 2006 4:53 pm

Би трябвало, но ако не беше "Възкресил" тази тема изобщо нямаше да разбера че съществува...
Естествено бих исползва "Търсене", за да проверя :wink:

Потребителски аватар
ilian_pk
Чирак
Мнения: 22
Регистриран на: вт окт 17, 2006 4:50 pm
Местоположение: гр. Перник
Контакти:

Мнение от ilian_pk » ср ное 29, 2006 6:28 pm

Бронзова Тояга
Атака: ПР; Л
ТД: 7
Щета: 3 зара + 1 трошаща
МР: 5
Обсег: 4 м
Тегло: 4 кг
Цена: 700 м
Устойчивост: 14
Сила за 2 ръце: 8
Допълнителни бележки:
Само за 2 ръце

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » чет ное 30, 2006 12:50 am

Илияне, ако продължиш да лансираш скапаната си бронзова тояга навсякъде ще :censored: (забранено от правилата на форума)
Последна промяна от Cocaine на чет ное 30, 2006 7:22 pm, променено общо 1 път.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет ное 30, 2006 1:01 am

Приемам забележката н аКокаин, като шеговито подмятане ;), но не обсъждахме ли вече тази въпросна бронзова тояга?
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Uinigard
Заек
Мнения: 3
Регистриран на: вт дек 26, 2006 11:31 pm

Мнение от Uinigard » вт дек 26, 2006 11:44 pm

Име : "Стрелчо" или "Стрелчу" с разказвача не достигнахме до споразумение :)

Атака: ПР;Изо
тегло:3кг
щета:от стрелите
минимална сила за ползване: 8
описаие: Използвахме механика за да направим това оръжие. Прикрепено е към предмишницата на героя.Заредено е с 3 стрели за арбалет. Спусъкът е изнесен към дланта на персонажа. Трудно се използва ,при НЕизборетатели, за далечна атака. Но за атака от упор или продължение към юмручната атака се приема като автоматичен успех. СУ
"Майстор стрелец" не важи за това оръжие. Изисква 12 тд за презареждане и 5 за атака.


P.S.
С приятелите ми отворихме ковачница.Аз съм КОвач и реших да им направя по-специални оръжия. На един му направих стандартен меч с вграден магически кристал с магията "Търсеща мълния". Но чак след като го бях направил осъзнах че и нашите персонажи ще поемат не малка щета, поради факта че кристала е 1кг. Някакви предложения за ползването на меча :)
Берсерк - 20 ниво rullllezzzzzzzzz :P

Отговори