Нови Оръжия за Аксиом16

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

johndoe
Стар заек
Мнения: 5
Регистриран на: съб сеп 10, 2005 9:55 pm

Мнение от johndoe » пон мар 27, 2006 5:51 pm

Трябва да е допуснал правописна грешка, мр 5 са 250 см...

Потребителски аватар
Big S
Стар заек
Мнения: 5
Регистриран на: ср апр 05, 2006 4:42 pm
Местоположение: Шумен

Лъкът на слънцето

Мнение от Big S » нед апр 30, 2006 3:12 pm

Лъкът на слънцето


Атака: ИН;ПР

ТД За Атака :6 ТД

Щета : 4 зара + 3 огнена

Размер и МР : 165 см

Обсег : 7.СИ Метра

Тегло : 2,5 кг

Изискваниа : 12 МУ 8ПР 8ИН

Цена 2200 До 3200 Медника
Според Качеството На Изработка

Допълнителни Бележки :
Лъкът не използва стрели ,а изтрелва специална огнена магическа стрела.
Лъкът е много рядък, единственото място където може да се изработи
е в накои голям елфски град.
Специални атаки:
1.Прецизна атака
2.Бърза атака
Defend the sacred forest!

Потребителски аватар
Bass
Чирак
Мнения: 29
Регистриран на: чет апр 27, 2006 6:32 pm
Местоположение: Reality Marble

Мнение от Bass » нед апр 30, 2006 3:18 pm

Абе тва оръжие не би трябвало да може да се купува...като награда за някой много гаден куест може...ама иначе всеки ше си го купува и е тъпичко :(

ПП: да питам,че нещо не го разбрах...ква е разликата между Обсег на Лък и РЕС??? би трябвало да е същото...
Изображение

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » нед апр 30, 2006 3:27 pm

Bass написа:ПП: да питам,че нещо не го разбрах...ква е разликата между Обсег на Лък и РЕС??? би трябвало да е същото...
Обсег на лъка е разстоянието, на което лъкът може да изпрати стрела ефективно. Радиусът на ефективна стрелба определя на какво разстояние твоят герой може да уцели нещо, което вероятно се движи:), с въпросната стрела. Като цяло, ползвай си по-малкото от двете, защото то ограничава другото:).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Big S
Стар заек
Мнения: 5
Регистриран на: ср апр 05, 2006 4:42 pm
Местоположение: Шумен

Мнение от Big S » нед апр 30, 2006 3:28 pm

Може би имаш право ако ти можеш да направиш по-добро пиши
Defend the sacred forest!

Потребителски аватар
Grim Reaper
Чирак
Мнения: 27
Регистриран на: нед яну 23, 2005 3:25 pm
Местоположение: Шотландия

Мнение от Grim Reaper » нед апр 30, 2006 3:32 pm

На мен ми се струва много добра идея но ще трябва да се по закърпи малко
Ask no for whom the bell tones,it tones for theee!!!!

Потребителски аватар
Bass
Чирак
Мнения: 29
Регистриран на: чет апр 27, 2006 6:32 pm
Местоположение: Reality Marble

Мнение от Bass » нед апр 30, 2006 3:41 pm

Не лъка е перфектен,не сте ме разбрали...но е хубаво да е награда от куест...аз като награда веднъж получих стрели които дават +1 въздушен дмг на зар и не свършват...демек материализират се когато стреляш....лъка е много хубав и един герой с СУ-та Майстор Стрелец и Магиосник и Школа Въздух ще го ползва мн мн добре :)
Иначе ако искате да го направиме така че да се продава в магазините....са ше дам мойта идея...(ше едитна след малко)
Атака: ИН;ПР

ТД За Атака :7 ТД

Щета : 4 зара щета огнена

Размер и МР : 165 см

Обсег : 7.СИ Метра

Тегло : 2,5 кг

Изискваниа : 12 МУ 10ПР 12ИН

Цена 2500 До 4000 Медника
Според Качеството На Изработка

Допълнителни Бележки :
Лъкът не използва стрели ,а изтрелва специална огнена магическа стрела.
Лъкът е много рядък, единственото място където може да се изработи
е в накои голям елфски град,като трябва да намерите някой много добър ковач.
Лъкът дава ограничение на героя като не му позволява да се движи в хода в който е стрелял
Увеличава Обаянието н героя с 3

Специални атаки:
1.Прецизна атака
2.Бърза атака
3.Манаизтрел
4.Тежък Удар
5.Финт
6.Двойна Щета


Мисля че за цената е горе долу оки...ама предпочитам онова горе,ама да не се продава в магазините,а само като награда :)
Последна промяна от Bass на нед апр 30, 2006 3:55 pm, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
Big S
Стар заек
Мнения: 5
Регистриран на: ср апр 05, 2006 4:42 pm
Местоположение: Шумен

Мнение от Big S » нед апр 30, 2006 3:48 pm

не, не е нужно идеята за куеста е наистина хубава :)
Defend the sacred forest!

Потребителски аватар
Bass
Чирак
Мнения: 29
Регистриран на: чет апр 27, 2006 6:32 pm
Местоположение: Reality Marble

Мнение от Bass » нед апр 30, 2006 3:57 pm

Еми може да почнем да мислим Магически предмети :)
Като оня горе ;)
Наща компания все искаше някви спец оръжия и зехме един меч дет праи 4 зара щета и двойно по Немъртви...добре послужи :)
Имахме и Рубин койт увеличава Обаяние с 12 за 20 мана :)
Някви такива глупости :)
Тряя измислим Меч или Копие :)
А и Роби за маговете...мойто гущерче е с роба ама не дава нищо и е малко безсмислена :)
Изображение

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » нед апр 30, 2006 5:09 pm

Е, чак пък безсмислена, нали му крие опашката ;)
Ето ви една идея за един магически меч, който бях ползвал в моя кампания. Прави три зара щета, но когато се паднат три еднакви убива на място - доста силничко понякога.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Big S
Стар заек
Мнения: 5
Регистриран на: ср апр 05, 2006 4:42 pm
Местоположение: Шумен

Мнение от Big S » нед апр 30, 2006 5:10 pm

да харесват ми подобренията ще се захвана за рарота може да измисля нещо!
Defend the sacred forest!

Потребителски аватар
Bass
Чирак
Мнения: 29
Регистриран на: чет апр 27, 2006 6:32 pm
Местоположение: Reality Marble

Мнение от Bass » нед апр 30, 2006 5:14 pm

:)))Късмет!
А Бате Гойко (тиии си мъж), тоя меч не е ли ПРЕКАЛЕНО луд???....Точен Удар 12 степен и трепа наред...
Между другото искам да ви питам как бачка Защитна позиция с щита на 11 степен(майче) на Спец. в Защита...иска ли се ТД за дигане на щита? щото миналия ми танк така и не можа да се възползва от тва умение...са се кефа на магиите на хаоса :twisted: :twisted:
Изображение

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » нед апр 30, 2006 11:40 pm

Bass написа:А Бате Гойко (тиии си мъж), тоя меч не е ли ПРЕКАЛЕНО луд???....Точен Удар 12 степен и трепа наред...
Точен удар не се брои за мятане на три еднакви зара - както пише в правилата, не ти и докарва ТР.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Bass
Чирак
Мнения: 29
Регистриран на: чет апр 27, 2006 6:32 pm
Местоположение: Reality Marble

Мнение от Bass » пон май 01, 2006 12:22 am

Уф ма то е и за демидж :)
Там не бачка ;) само при атаката...еми пак е малко зъл щото аз с моя мижав 5 лвл герой ще мога да утепам 16 лвл дракон на 1 удар ;)
Изображение

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон май 01, 2006 1:14 am

Не се притеснявай, няма опасност8). Драконът ще ти откъсне главата с първия удар просто, а той винаги удря пръв:). Освен това е крайно малко веероятно не само да го уцелиш, а и да стигнеш до близък бой с него, така че просто не е толкова зле за драконите :lol: !
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Bass
Чирак
Мнения: 29
Регистриран на: чет апр 27, 2006 6:32 pm
Местоположение: Reality Marble

Мнение от Bass » пон май 01, 2006 8:33 am

Хах няма да ме убие на 1 удар :)
Все пак 75 кръв не е малко (а съм маг :lol: ) иначе с танкчето с 16 сила бях с над 80 на 3 лвл така че си прави сметка :) и да за да го уцеля ще треа да си ползвам яко късмета :)

Бтв какъв е шанса в една битка която почти е загубена (тогава аз бях разказвач) и тъкмо да убия Бесовойна,другите бяха на по 2-3 кръв спринтиращи....тоя Бесовойн на получи Докосване от Боговете...а какъв е шанса да го получи 2-ри път?!!??! Баси късметлията беше тва говедо :)
Изображение

Потребителски аватар
Big S
Стар заек
Мнения: 5
Регистриран на: ср апр 05, 2006 4:42 pm
Местоположение: Шумен

Мнение от Big S » чет май 25, 2006 6:40 pm

Аз също съм съгласен с Bass драконите неса чак толкова силни една добра компания може да победи дракон :fighter:
Defend the sacred forest!

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет май 26, 2006 1:28 am

KOLOBAR написа:
1-САБЯ-Вид-МЕЧОВЕ
размер = 120-150 см/МР=3/ТД=7
тегло: Стоманена=3 кг
цена= 760 медника (при посребряване цената се вдига с 50%)
мин сила с 1 ръка = 9 (не се ползва с две)
щети=3 зара сеч щета
Атака: Л/СИ
Едностранно заточен вариант на меча /Остриего е леко извито но по-малко
от ятаган. Не се среща много често заради сравнително високата си цена, сребърната може да
се увеличи до 50-100%. Сабатя е, наскоро придобило популярност, оръжие разпространено най-вече сред новата конница на Централния съюз. Разправят, че с тези оръжия можели да се нанасят много големи щети, когато герот бил на кон. Леко закривената им форма, позволявала удари със страховита сила. За жалост тези оъжия са малко тромави, поради теглото и дължината си, когато се ползват в пехотен бой, така че са силно ориентирани за бой от кон.
Особеност: Сабята добавя +10 щета, когато се ползва от ездитно животно (може да се ползва от ездитно животно с височина не по-голяма от 3 метра)


Специални атаки (изискват СУ мечове на съответното ниво)
1-ОТКЛОНЯВАНЕ (не може да се извършва от кон*)
2-ФИНТ (не може да се извършва от кон*)
3-БЪРЗА АТАКА
4-ПРЕНЕБРЕГВАНЕ
5-ПРИЦЕЛВАНЕ
6-ПРЕЦИЗНА АТАКА
*- има се предвид, всяко ездитно животно
След известно обсъждане на ездата и привлекателността на квалериста, като герой, се замислих и реших да модифицирам предложената от Колобар сабя (вместо да пиша изцяло нова такава) и ето какво исмислих.
С това оръжие, мисля, че се реабилитира доста възможността за водене на бой от кон, който и без това дава добри екстри - като +2 БЗ и +2 към атака (нали си спомняте правилото за различните нива при атака), така че, макар и да не е лесно да се стане добър ездач, то при ползване на подходящите оръжия (именно Сабя, Късо копие или Пика, според възможностите на героя) мисля, че боят от кон ще си заслужава усилията.

ПП: сега е моментът да залеете мен с критика, а аз пък да прехвърля вината на Колобар ;)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет май 26, 2006 9:37 am

Много висок бонус към щетата от кон. лично аз си мислех до +3-4 щета. Даже лично за мен по-диво ще е да е пропсто + 1зар щета от кон.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет май 26, 2006 9:52 am

Реално е нещо като удвояване на щетата от кон. Но на земя, сабята е зле. Та затова е и бонусът - трябва да си носиш две оръжия, ако искаш да запазваш добри щети от кон и пеша. 3-4 е малко, поне 5 или 6 трябва да е този бонус, за да има смисъл от него - да се усеща. Иначе бих ползвал просто меч - отнема по-малко ТД за атака, а и е по-добър на земя.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет май 26, 2006 10:16 am

Кхъм!!!

Сабята си е много добра на земя! Виж, за пиката може да се поспори, вярно, особено в единоборство, но... сабята е идеална за по-слаби, но ловки персонажи - не е тежка и лесно се размахва.

Ако ще е за удвояване на щетата сложи +3 зара щета (ебах му мамата, не ща да си мисля какво трябва да е това чудо, щом нанадя щети колкото двуръчен меч!!!) без да увеличават макс БЩ, позволи и първите две специални атаки, защото не виждам пречки от това че си на кон (може да забраниш финта ако е срещу пешак, ама поне при бой кон срещу кон да е възможен). И става силно оръжие :?

Мен лично не ми харесва идеята да нанася повече щета от обикновено, а и дори да нанася не бих казал, че трябва да е много. Въпрос на виждане, може би...

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет май 26, 2006 10:45 am

Идеята е да има бонус, именно само от кон. И да, именно, за да не се налага да пояснявам, че не се добавя БЩ, съм сложил твърд бонус (а и за да не се хвърлят зарове). Мислех си за възможнистта, това увеличение да се постига със специална атка, но е излишно усложнение. В крайна сметка, може би му стига и просто да се понамали на 6.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет май 26, 2006 12:52 pm

Колкото повече гледам това оръжие, толкова повече смятам, че бих ползвал секира или чук със силен герой, ако не, мечът и ятаганът, който всъщност е сабя:), са класически избори. Просто се опитвам да се движа в рамките на реално използваните в историята оръжия, а такова като това съм срещал само веднъж. За съжаление, описанието му се различаваше сериозно, така че пак не ми върши работа:).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет май 26, 2006 12:58 pm

За кое описание говориш? Я дай малко повече инфо, че ме заинтригува.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пет май 26, 2006 10:24 pm

Значи, ако се бия със сабя от кон получавам + щета.
Ако се бия с меч - не получавам.

Има нещо гнило в цялата тая работа. Оръжията, ползвани от кавалерията са се наложили като такива, защото са били удобни и съвместими със самата езда. Респективно, ако искаш да поощриш системно сабята, меча и т.н. като избори за кавалерист, по-добре типосай наказание за езда при носене на тежки/неудобни предмети и остави 'кавалерийските' оръжия извън тази категория.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб май 27, 2006 1:18 am

Много правилно си разбрал. Ако се биеш с което и да било оръжие, получаваш +2 към атака, поради общото правило за разлика в нивата по вертикала. Но някой оръжия (като сабята например) са специално пригодени, за бой от кон и всъщност връзката е обратна - сабаята губи бонуса си, когато се ползва не от кон, но е по-добре, нещата да се пишат откъм положителната гледна точка, а не да отнемам от щетата, когато си без кон. За разлика от нея, мечът, не само е по-бърз, но и като осреднена шета от кон и пеша е ако не по-добър, то поне същия. Сабята е 3 зара + бонус за 7 ТД, а мечът е 4 зара (позволява допълнителна БЩ) за 6 ТД.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » съб май 27, 2006 8:59 am

А, значи искаш да ми кажеш, че ако двама кавалеристи се бият от коня си със сабя, те ще нанасят много по-точни и опасни удари, от колкото ако стъпят на здрава земя да се бият един с друг? Така ли?

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб май 27, 2006 10:19 am

Не!
Бонусът от +2 атака, се получава само ако атакъваш някого под теб - това си е официално правило и не е прикачено само към конете.
Допълнителната щетата на сабята, обаче си е прикачена именно към използването й от ездитно животно. И за да не се дописват пояснения и изключения от правилата, да, считам, че е напълно ОК, когато двама кавалеристи размахват саби от конете си, да си нанасят по-високи щети и аз като играч не бих имал нищо против това. Все пак, когато съм избрал да се насоча, към развиване на герой, който ще се бие от кон е добре да знам, защо съм постъпил така и да знам на какви бонус мога да разчитам, а не при най-малката промяна на обстановката, аз да трябва да си въвеждам промяна в правилата.
Нали не забвавяш, че говорим за ИГРА, която освен реалистична и логична, трябва и да е максимално удобна за ползване?
И да, ако ти, като Разказвач, решиш, че това е несправедливо, можеш да променяш подобни бонуси, но не съм убеден, че това ще хареса н аиграчите. Ще се стигне до ситуация, в която аз съм ездач, ползващ сабя, но когато видя враг на кон, губя част от точките си за действие, да заменя тази сабя с меч, защото вече ми е по-изгодно да се бия с меч... Това само показва, че каквото и правило да избереш, играчите все ще имат последната дума, така че аз препоръчвам на всички Разказвачи, да не си правят труда да променат подобни бонуси, а да се наслаждават на играта. Идеята на Сабаята е именно да е подсилено оръжие при ползване от кон, но да е слабо и тромаво на земята. Не съм го съобразявл с реалността, макар да съм държал кавалерийска сабя и да знам, че наистина не е добре балансирана за фехтовка, но пък за замахване от кон е прекрасна - и да, считам, че и в реалността, щетите й са по-високи, когато замахваш от кон. За фехтовка, срещу друг конник не мога да преценя, тъй като нямам нужните познания за подобен род битка - там Асен Г е сред най-начетените и поне е чал нещо по въпроса, но това е само ако искаме да се задълбаваме в реализъм, а по тази точка твърде мног неща в играта, няма д аиздъуржат - като например, как така се понася удар в главата с чук? :)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » съб май 27, 2006 4:17 pm

BatGojko написа:Не!
Идеята на Сабаята е именно да е подсилено оръжие при ползване от кон, но да е слабо и тромаво на земята. Не съм го съобразявл с реалността, макар да съм държал кавалерийска сабя и да знам, че наистина не е добре балансирана за фехтовка, но пък за замахване от кон е прекрасна - и да, считам, че и в реалността, щетите й са по-високи, когато замахваш от кон.

За фехтовка, срещу друг конник не мога да преценя, тъй като нямам нужните познания за подобен род битка - там Асен Г е сред най-начетените и поне е чал нещо по въпроса, но това е само ако искаме да се задълбаваме в реализъм, а по тази точка твърде мног неща в играта, няма д аиздъуржат - като например, как така се понася удар в главата с чук? :)
Тук ще си пзоволя да те коригирам:). Сабята като оръжие неслучайно е един от основните раздели в спортната фехтовка. Разбира се, има саби и саби, не знам какво точно си държал ти. Напълно възможно е да е било оръжие, оптимизирано за сечене от кон, каквито са част от последните модели кавалерийски саби, вече от времето на световните войни, всъщност шансовете да си държал точно това са максимални. Просто по това време фехтовката не се е прилагала в битките, само скорост и сила на удара. Конницата е изпълнявала таранна атака, при която движението на коня не спира, независимо дали ударът е постигнал целта си. Ако не успееш ти, зад теб идват още хора от поделението ти, които се заемат с противника. Спирането обаче означава да станеш цел за обстрел от пехотата. При среща между ездачи важи същото правило, след удара конете продължават, време за париране и конттраатака просто няма, противникът вече е извън обсег. По мое мнение в Магландиум няма условия за развитието на точно такъв вид оръжия, защото конниците могат да си позволят да спират въпреки обстрела от пехотата. За ереализам ще спомена, че удар в главата с чук в Аксиом по принцип не се понася, защото шоковата щета практически предрешава битката :lol: ! Така че, ще си прегледам записките и ще предложа вариант за сабя, този в момента не бих пуснал в моя игра:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб май 27, 2006 6:15 pm

Ок, хвана ме ;)! Имал съм предвид именно наложеният образ на кавалерийската, (може би хусарска) сабя и именно такава съм хващал. Спортната сабя въобще не я обсъждам, както не бихме обсъждали и спортния пистолет, ако говорим за пистолети, нали.
Може би е добре да поставя "кавалерийска" пред самото име на оръжието, за да не стават грешки. Целта не е да се получи исторически достоверно оръжие, а убедително такова, което да си струва да се ползва. Коклото до тактиката при битка в Магландиум, не е добра идея да спреш кона си пред джудже с гръмострел в ръце... ама никак не е добре ;)

ПП: И теглото, на посочената тук сабя, не е реалното, а около два пъти по-високо, както са и всички оръжия в Магландиум - реалните тегла са горе долу съшите, но във паунди.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Отговори