СУ Контразаклинател ( Антимаг )

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Алекс
Заек
Мнения: 2
Регистриран на: нед яну 15, 2006 8:12 pm
Местоположение: Бургас

СУ Контразаклинател ( Антимаг )

Мнение от Алекс » пон яну 16, 2006 12:55 am

Тук искам да покажа едно мое СУ и да помоля за помощ в изглаждането му . СУ Контразаклинател ( или Антимаг ) Цена за придобиване на 0 степен : 7 ТР Изисква : 12 Ин , 10Пр ; Същност:
  • Антимагът намаля магическите щети срещу себе си със СУ/3
  • Антимагът намаля своето МУ със СУ/3 ; ( не важи за магии , които развалят други магии )
  • Антимагът увеличава своята МА със СУ/4 , използвайки магии , които развалят други магии .
  • На 5 степен Антимагът научава заклинание , чрез което може да омагьоса враг , така че МТ необходими за следващата му магия да се увеличат със СУ , а подръжката - със СУ/4 ; МТ за заклинанието - 8
  • На 7 степен Антимагът увеличава Маната си с 25 , но той може да я използва само за тук описаните магии .
  • На 10 степен Антимагът научава заклинанието " Блокиране на магия " - за 30 МТ той може да блокира вражеска магия с умение СУ и усложнение ( 3.МЗ +Ниво на магията ) . Магията може и да се произнесе в хода на противника ( ТД трябва да се запазят предварително ) . Произнася се за 4 ТД . Може да се използва до СУ/5 пъти в битка . Ако успее разваля заклинанието още преди да е произнесено и нанася на магиосника СУ/3 шокова щета . При АУ над 4 ( включително ) жертвата не може да използва блокиранатата магия за СУ/3 хода .Ако магията се провали Антимагът ще понесе шокова щета в размер СУ/3 .Времето за произнасяне не може да се промени . Има 50 % шанс да разпознае противн. магия преди да изрече горепосочената.
  • На 12 степен Антимагът увеличава своята МЗ с 1
  • На същата степен придоб. магията " Магическо огледало "- за цена от 35 +4 ( поддръжка ) и за 8 ТД , докато поддържа магията той може да отрази 1 магия ( СУ - умение , 2.Ниво на магията - усл. ) . Антимагът поема 1/3 от поражението , а магиосника-2/3 . Магията може да бъде засечена изкл. трудно ( усл. СУ ) . Може да се прилага СУ/6 пъти в битка .
Това е идеята ми . Чакам критики и съвети .

Потребителски аватар
dante_man
Заек
Мнения: 3
Регистриран на: вт мар 08, 2005 2:44 pm

Мнение от dante_man » пон яну 16, 2006 11:14 am

Виж ся малко прекалено як си го наравил не мислиш ли? Плюс това ако толкова искаш antimage играи си DOTA-та и толкова!!(Ако греша поправи ме :D :D )

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон яну 16, 2006 2:49 pm

Ами всъщност, не е чак толкова яко, тъй като е много конкретен случай, а това си е цяло СУ.
Все пак си мисля, че всички тези умения, които си му описал, биха били по-полезни ако се опишат като отделни магии, а не като СУ. Така ще могат да се наистина добри и няма нужда да се балансират според степента на СУ, а ще се нагодят с Мана и мощност. Мисля, че и ще се получи по-използваемо умение, тъй като цяло СУ само за срещу магое ще се получи или много силно (обезсмисляйки опоненитите магьосници) или прекалено слабо (обезсмисляйки вземането и развитието му).
Пробвай да ги направиш на отделни заклинания, а?
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон яну 16, 2006 4:43 pm

Иамше такъв клас, "Убиец на магове" в ДнД2, ако добре си спомням, може би от там е идеята (магиите = спешъл абилититата на оня там). На мен тя определено ми харесва. Тоест, ако умението се завърши и публикув бих си направил герой антимаг (пр войн 6 антимаг 4) с удоволствие.

Трябва обаче да се доизпипа малко. Както отбеляза Батгойко, в момента СУ-то е малко повече от списък с няколко магии. Предлагам
1. Изричането на магиите, придобити с това умение да не се възспира от собствени брони по никакъв начин (иначе се обезсмисля умението - само крадец би могъл да го ползва)
2. Някаква алтернатива на "Виждане на магове"?
3.
На 7 степен Антимагът увеличава Маната си с 25 , но той може да я използва само за тук описаните магии .
Малко сложно ми се вижда, троамво. Прецени дали да не намалиш манната, необходиам за магиите му, наместо това.

И не виждам защо да е задължително да се получи прекалено силен или прекалено слаб. Просто ще е някой, който мачка магове, а войните на свой ред мачкат него. Понеже обаче развитието на това СУ отнема не по-малко ТР от колкото СУ Магьосник, може да се породят интересни ситуации от рода на хилав маг млати с кинжала си некадърен антимаг с тояга :D
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон яну 16, 2006 7:43 pm

Да, това за мага с ножа и онзи с тоягата ми хареса. Разсъжденията, че магиите не бива да се влияят от бронята също е на място. Това би било една от разумните причини да се оформи като СУ, а не просто като отделни магии.
Когато се прави СУ, трябва д асе обърне и внимание на няколко основни правила.
1. трябва да е ясно как се ползват уменията и всички механики в него (например 25 мана, няма как да се разбере, аз за магиите кой 25 мана ползвам от всичките си 60, нали?)
2. Трябва да има огромна разлка между степен 6 и степен 12, а не два пъти, защото цената е много различна. Като цяло, истинските яки бонуси започват от 9 нагоре, а онези на 11 и 12 степен би следвало да са най-силно определящи за умението.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Алекс
Заек
Мнения: 2
Регистриран на: нед яну 15, 2006 8:12 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Алекс » вт яну 17, 2006 12:03 am

Като начало не съм играл ДнД . Сега за предложенията :
  1. Наистина изглежда добре Антимага да разпознава магиосници ( с умение СУ ) , колкото по-могъщи са те , толкова по-лесно . Може би според вражеското МУ .
  2. Това с маната е много объркващо като го погледнах по обстойно . Може би трябва да се махне или да се промени коренно .
  3. И на мен ми харесва идеята за бронята . Ще приляга изключително добре . Не се бях сетил за това .
  4. Ще се опитам да преобразувам магиите :
  • " Разтяща цена " - ТМ : 10 , 8 ТД , ТМ необходими за следващата магия на омагьосан противник се увеличават с МУ/2 ( на противника ) , а за поддръжка с МУ/5 ( на прот. ) .
  • " Блокиране на магия " - ТМ : 28 , ТД : 4 ( използва се и през противниковия ход ) . Антимагът има шанс да блок. противниково закл. ( умение - СУ , усл. - 2.Ниво на маг. ( вражеска ) и МЗ ( на противника )). Дотук имам още една идея относно същата магия : да не блокира пряко вражеската магия , а да добавя солидно усложнение към произнасянето и . ТД трябва да се запазят предварително . Мислех и за ограничението за пъти ползване , но засега нямам много време да го обмисля . Мисля засега да оставя идеята за АУ и Шоковата щета , тъй като не са критикувани ( все още ) . Същото важи и за разпознаването на магията .
  • " Магическо огледало " - ТМ : 33 + 5 ( поддръжка ) , 8 ТД , прави общо взето същото , още не съм сигурен за ограниченията .
  1. Дано не прозвучи самонадеяно , но бих могъл да измисля още някоя друга магия и да ги вкл. в списък ( подобен на СУ Друид , но много по-малък )
  2. Доб. : На 12 степен + 1 към макс. пок. Ин

kilorez
Калфа
Мнения: 57
Регистриран на: пет сеп 10, 2010 12:55 am
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнение от kilorez » вт окт 05, 2010 12:23 pm

Идеята е добра но защо антимага има на едиси коя степен д прави това заклинание не може ли да вдига силата на магията със СУ и примерно да разваля примерно на 6 степен да разваля магий от 3 ниво или нещо подобно щото така става магията прекалено мощна
kilorez

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт окт 05, 2010 2:29 pm

Дуууд, чак ме подтикваш да ти сложа титла "Форумен некромант" :D

Отговори