Ново СУ

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

ivan90
Вълк
Мнения: 8
Регистриран на: нед сеп 04, 2005 11:56 am
Местоположение: SLIVEN

Ново СУ

Мнение от ivan90 » чет фев 16, 2006 9:31 am

Това е предложението ми за Ново СУ.Далеч не смятам че това умение е съвършено и завършено,затова очаквам с радост вашите коментари и критики.(Първоначално беше замислено като "СУ Илюзионист" ама в играта вече имаше такова,затова очаквам предложения и за име)

А ето го и него... :D

СУ Фокусник

Изисква:Лов.12
Прец:8
ТР за 0 ниво:5 (+3)за джуджета и гиганти

Изкуството на бързите ръце.Зрелищно и интересно изкуство.Разрешава правенето на различни трикове,фокуси и зрителни измами(по осмотрение на играча и одобрението на разказвача)
Може да се исползва различен арсенал,като карти,шапки ,зарове и тем подобни.

Придобивки:
-Прави фокуси с шанс за успех СУ+3зара>16+Бди.
-Повишава познание Акт.Майсторство с СУ/2
-На 7 ст. с ловките си движения обърква своите опоненти и намаля успеха им при Активно Защитно
деиствие наполовина
-на 9 ст. намаля ТД за взимане на предмет от колана на 2,а от раницата на 4(вместо 3;6)
-на 11 ст.нанася +4 щета с фехтовални оръжия и къси мечове
-на 12 ст.повишава максимума на расата му за Лов. и Прец. с 1
IVAN90

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » чет фев 16, 2006 11:18 am

"Приключение с меч и магия" стр. 350
Фокуси
Валидни цели: Магьосника
Точки мана: 4
Време на действие: Веднага
Разстояние: магьосника
Описание: Разрешава на магьосника да извършва различни по вид фокуси и дребни трикове. Има за цел единствено да впечатли или измами околните. Заклинанието не се подсилва чрез концентрация. Много често ефектът ще зависи от успеха на заклинанието.
Ефект: Изпълнява различни видове фокуси.[/u]


Ще кажа само това - в свят изтъкан от магия, никому не е нужно умението да лъже хората, че прави магии, след като може просто да ги прави. :roll:
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » чет фев 16, 2006 12:04 pm

Хавок, надали във всяко село има по 5ма мага на щат. Още повече фокусничеството е далеч по-евтино и достъпно.

Само не виждам защо трябва да е СУ и да дава майка си и баща си бонуси...
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет фев 16, 2006 2:26 pm

Havoc написа: Ще кажа само това - в свят изтъкан от магия, никому не е нужно умението да лъже хората, че прави магии, след като може просто да ги прави. :roll:
Обърна ли внимание на уточнението, че повечето хора (извън Източния Съюз) се страхуват от магьосниците? Може да не искам да се занимавам с магия дори и заради това.
Иначе аз по-скоро го виждам като допълнение към Бард.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет фев 16, 2006 4:20 pm

Придобивки:
-Прави фокуси с шанс за успех СУ+3зара>16+Бди.
това ще речу че ако умението е под 6 трябва да ги прави фокисите пред сляпа глуха и няма публика за да има успех накакав... Ако ги похарчи тез ТР за Маг ще има една идея по-висак шанс да напрви фокуса или няколко идей... Па нека после лаже че не е маг а фокусник!
-Повишава познание Акт.Майсторство с СУ/2
-на 9 ст. намаля ТД за взимане на предмет от колана на 2,а от раницата на 4(вместо 3;6)
Тия двете са читави и стоят добре
-На 7 ст. с ловките си движения обърква своите опоненти и намаля успеха им при Активно Защитно
деиствие наполовина
Това по-скоро може да се приложи като СУ/6 успех към атака с финт. Щото невиждам начи с ловки движения да намалиш защетата на стоманения щит дет са дигнали срещу тебе.
на 11 ст.нанася +4 щета с фехтовални оръжия и къси мечове
Това си е зар и кусур допълнителна щета!!?

Асене бря, в аксиомата нема бард! ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет фев 16, 2006 7:49 pm

Аз така им викам на певците. Все са в шоу-бизнеса :lol:, пък и ми напомнят на древните бардове с тези магически способности:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет фев 16, 2006 11:08 pm

На древните бардове магическите им способности са се състояли в това, че са можели да сътворят огън биейки камани върху прахан вместо да търчат след гръмотевичните бури... ама малко се поотнесохме от темата ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет фев 17, 2006 2:31 pm

Прочети малко за друидите и току-виж си премислил... :lol:
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Ловец на магове

Мнение от Vilorp » нед мар 19, 2006 11:22 am

За да не пускам нова тема, а и заглавието на тази е подходящо ;)

Не маг (работно зглавие)
Цена за 0-ва степен: 5ТР; (-2) за Джуджета
Героя придобива възможност

ПРидобивки:
- умножава естествената МЗ на героя по *(1+(Су/6))
- при "разваляне на магия" покачва МУ на героя със степента на СУ*
- на 7-ма степен покачка ефективноста (МА си атака) със 3, когато произнася защинти заклинания (Защита от вода, огън, мрак и т.н.)*
- на 12-та степен придобива способноста "разбиване": Еднократно повреме на битка за 10 ТД, героя може да приложи това срещу маг за който смята че готви магия - СУ+3з. <> 16+МА/5, където МА е текущата МА на целта. При успех магията се прекъсва.

пример: герой със 8-мо ниво и МЗ=2 я вдига на 2*(1+(8/6))=2*2=4, също така когато се опитва да развали магия собственото му МУ се покачва с 8. Ако прави някакво защитно заклинание МА се дига с 3 за целите на заклинанието.

*когато героя прави "разваляне на магия" или "защита от ..." неговата МЗ невлиза като усложнение.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » нед мар 19, 2006 6:29 pm

Имаме си СУ Магическа защита. Второ прекалено е евтино това умение. Трето прави дисбаланс на цялата магическа система. Четвърто има магия за повишаване на МЗ, както и магия и билка за повишаване на МА. Пето... @$^^@&#@ А

А, та така...
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » нед мар 19, 2006 7:30 pm

В ADND 2.0 има няколко класа за против магове. Причианта - магове - бол, а някои хо...създания искат да посветят живота си на на изтребването им, както други го посвещават на магията, или на друидството и т.е.н. Такива класове са уизард слеяра, койот има висока магическа защита (доста близко със СУ Маг защита) и Инквизитора, койот може да разваля магии и илюзии (много близко с кое току-що направено предложение? :) ). И ако някой иска да се звери на магове не е задължително да носи торба с билки и винаги само тях да използва.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед мар 19, 2006 11:59 pm

Kid написа:Имаме си СУ Магическа защита. Второ прекалено е евтино това умение. Трето прави дисбаланс на цялата магическа система. Четвърто има магия за повишаване на МЗ, както и магия и билка за повишаване на МА. Пето... @$^^@&#@ А
А, та така...
Първо. Спецялна гледах да е различно от Магическа защита и по възможност да се ползва в комбинация с нея за наистина добър ефект.
Второ - какво разбираш под евтино?
Трето - как тъй прави дисбаланс!?
Магията за повишаване на МЗ-то ти скапва възможноста да правиш магии (МЗ-то влиза като усложнение), а щом има билка ползвай я кой те спира!?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Отговори