СУ,Малко оръжия...

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Bass
Чирак
Мнения: 29
Регистриран на: чет апр 27, 2006 6:32 pm
Местоположение: Reality Marble

Мнение от Bass » съб апр 29, 2006 5:03 pm

Мммм..оки ше го сложа като 4-то в кодекса,въпреки че 3-то е по-общото на това :)
Кажете нещоза СУ"Рицар", СУ"Ронин" и за нодачито....стават ли или да ги променяме?

Закони на Самурая (кодекс-а)

-Не трябва се сражава срещу един противник заедно с приятелски настроен игрови персонаж (2ма на 1) (Изключение е ако се бият срещу прекалено силен противник или чудовище)
-Не трябва да се сражава срещу противник,чието ниво е по-ниско от (НИ-(СУ/4)),освен ако не бъде нападнат,като дори при това положение е длъжен да остави противника си в несвяст,а не да го убива,където НИ е нивото на Самурая,а СУ е степента на СУ "Саморай"
-Не трябва да се сражава срещу който и да било без основателна причина(бъде предизвикан,бъде нападнат,куест и т.н.)
-Самурая има право да убие всеки който опетни честта му или тази на господаря му,стига да не е по-висок ранг
-Ако Самурая опетни честта си или тази на господаря си,той трябва да извърши ритуално самоубийство
-За сега тва казвайте ако се сетите нещо друго :)

Ограничение: В А16 героите Самураи нямат господар,а останилите не игрови персонажи по преценка на разказвача
Изображение

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » съб апр 29, 2006 6:34 pm

-Не трябва да се сражава срещу който и да било без основателна причина(бъде предизвикан,бъде нападнат,куест и т.н.)
Аха - отивам при самурая и му казвам - ей ти 10 жълтици да убиеш един там в една гора.
Това сега за 'куест' ли се води или за най-елементарно наемничество....
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Bass
Чирак
Мнения: 29
Регистриран на: чет апр 27, 2006 6:32 pm
Местоположение: Reality Marble

Мнение от Bass » съб апр 29, 2006 6:50 pm

...пффф бе хора що давате някви такива малоумни примери?
Кат че ли сте толкова зле да ги различите!?!?
За войн на честта това според тебе какво е?! наемничество или куест?!
имайте въображение подяволите и не се опитвайте да озъпачите(както казваше един френд,лека му пръст-отиде в американския колеж) нещата...нормален разказвач не би го направил освен ако целта му не да открие всички недостиги в описанието ми...колко неща могат в А16 да им дадеш уникално тъп пример който очевидно не е за там но ще се намери някой да спори....
Примерен Пример:
"Не трябва ли когато герой язди кон да понася щета в размер на 5 зара тъпа щета защото топките му се смачкват докато язди...."
Изображение

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » нед апр 30, 2006 1:24 am

Ами описвай коректно. Това че и някой друг е тъп не е извинение.

Още повече примера ми е съвсем коректен, защото 90% от приключенията на начинаещите се въртят около него. Можем също да споменем и че за същия процент хора 'войн на честта' значи нещо съвсем различно от твоята персонална представа за това.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Bass
Чирак
Мнения: 29
Регистриран на: чет апр 27, 2006 6:32 pm
Местоположение: Reality Marble

Мнение от Bass » нед апр 30, 2006 7:57 am

Еми "Куест" е да изпълните няква реално-опасна,трудна,загадъчна мислия...а наемничество е да утепаш някой за пари...наемници може да са само Ронините...доволен?
Изображение

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » нед апр 30, 2006 11:35 pm

Че то и убиването на някой обикновено е реално-опасна, загадъчна и мистериозна и трудна и сложна задача...
Изобщо нещо в дефинициите ти куца, а си се хванал точно с това.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон май 01, 2006 11:21 am

Басс, човече, не се връзвай на Аларис. На него и седемдесет примера да му дадеш с обаснения, какво си искал да кажеш, той пак ще се прави, че не е разбрал. Опитай се да спориш с останалите - Аларис няма за цел да ти помага да доразвиеш умението в правилна посока - той се опитв ада откаже всички освен него да правят каквото и да било около РИ. Така че просто ти предлагам да го игнорираш - ако стане груб, аз или Лоустеф ще имаме грижата да почистваме темата от това.
Това не значи, че поняга, в много редки случаи, няма какво да научиш и от неговите забележки, но просто не се впрягай - той Аларис си е такъв - всеки форум може би си има нужда от един подобен критик, който на всяко нещо ще намери кусур и никога, ама никога няма да остане доволен. Това е нещо като аналогията на "player killer" в зоната на noobo-vete. Винаги има няколко такива, но от това играта не се скапва особено.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Bass
Чирак
Мнения: 29
Регистриран на: чет апр 27, 2006 6:32 pm
Местоположение: Reality Marble

Мнение от Bass » пон май 01, 2006 12:00 pm

Хахахаха окс :)
Ем не вярвам да стане груб,иска сичко да е перфектно обяснено без нито една дупка ама тва почти никога не е възможно...се ше се намери идиотски пример който да опровергае твърдението :)
Изображение

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » пон май 01, 2006 12:43 pm

А, бегло подобие на Андраса съм аз по тая линия. И то само за неща които действително очо вадят.

Действително обаче се дразня от подобни алогични смесвания на сетинги тип "сипи са от т'ва, сипи и от он'ва". Защото става манджа с грозде. Ако искате да играете самураи, при това реалистични - ами обмислете една историческа кампания с нашите си собствени самураи и системата на А16. Добавете една школа по магия кяото да отразява ония ми ти неща от тигър и дракон и играйте псевдоисторически сетинг.

Но да играете А16, и да вкарате самураи И какво ли още не(само разгледай форума тука) и даже да гоните някаква смешна реалистичност при положение че изобщо в целия сетинг 99% няма условията за възникване на самурая като феномен е смешно .... първия път. Ако толкова не можете да се отлепите от А16 - направете фенски континент на които я има социокултурната среда която да отгледа самураи, нинджи и прочие. Направете народ, стига правили псевдоинтелигентни хуманоидни видове.
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Bass
Чирак
Мнения: 29
Регистриран на: чет апр 27, 2006 6:32 pm
Местоположение: Reality Marble

Мнение от Bass » пон май 01, 2006 1:28 pm

Що да няма "среда" за самураите...?
Пример:
Елфите като най-ловката и бърза раса специялизирали в лъка.Техните умения били несравними поради тяхната висока ловкост,прецизност и пъргавина.Някои елфи обаче предпочели да оставят лъка и да се насочат към меча...нарекли се самураи.Те изработили оръжия-катаните, с които можели да покажат силата на прецизността и ловкостта си,не наблягайки на грубата сила.След много години се поевли и школи дълбоко във вечната гора.Там младите самураи се обучавали в техники с катаните,усъвършенствайки уменията и бързината си със сабята.Някои от самураите се учели сами на техники,влагайки въображението си,а други се обучавали от най-висшите самураи,придобивайки тяхните умения.Така от въображението на скитащите самураи се родило Нодачито,както и много други оръжия и техники...някои от които са неизвестни на познатия свят.В последствие Самураите,обучаващи се в школите и напуснали ги,и скитащите показали уменията си на света и в последствие много други раси започнали да специялизират в катаните.За жалост на някои раси им било по-трудно от останалите,но винаги имало такива които са практикували независимо от усложненията.

Ето ти вариант за произхода на самураите ;)
Изображение

Потребителски аватар
GoLooM
Стар заек
Мнения: 7
Регистриран на: вт окт 12, 2004 12:50 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от GoLooM » пон май 01, 2006 1:46 pm

Преди Алариса да го каже: Това са елфи, които размахват много добре катаната. Тоест единствената ти връзка с тях е катаната. Какво ти пречи да се биеш с катана и да не се наричаш самурай? Примерно в Обливиън The Blades си се бият с катани, но в разбиранията им за света, философията им и прочее нямат и грам от самурайската. А и ти май не знаеш почти нищо за самураите (което не е лошо, просто не си се интересувал), така че не виждам как можеш да играеш ролята на самурай дори :)

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон май 01, 2006 1:49 pm

Значи, не бъркай "Самурай" с "Майстор на меча". Вече беше споменато някъде.
Не е никак случайно, че в официалния А16 няма Катана - казвам го за ъмнайсти път. През бета теста имаше, осле я махнах, защото не се връзва смислено с останалия сетинг. Оръжията съответстват на броните и на техниките за водене на война. В магландиум те са по-скоро европейско-средновековни (или както се казва близко до представата за "класическо фентъзи"). Сега, Аларис може и да си е заядливец, но когато говори смислени неща има защо да го слуша човек (за справка поста му веднага преди твоя).
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Bass
Чирак
Мнения: 29
Регистриран на: чет апр 27, 2006 6:32 pm
Местоположение: Reality Marble

Мнение от Bass » пон май 01, 2006 1:51 pm

Мисля че знам достатъчно че да мога да разигравам роля :) А кой е казал че не може да си размахваш Саби без да си самурай? Войн се съгласих да бачка,просто няма да получиш бонуса за намаляването на ТД-тата и там другите глупости...твой избор...а елфите са тези които са "измислили" СУ "Самурай" и Катаните...оабче в последствие се разпространяват по широко...не виждам къф е проблема...
Ем оки...аз мисля че няма проблем да си го ползвам :) Тука дадах мойте предложения,не съм ви задължавал да ги одобрите :)
ПП:Мога да се опитам да измисля история на самураите която да се обвърже с Магландиум...ма не мисля че има смисъл да се мъча кат после пак няма да се върже според вижданията на някой...
Изображение

Потребителски аватар
GoLooM
Стар заек
Мнения: 7
Регистриран на: вт окт 12, 2004 12:50 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от GoLooM » пон май 01, 2006 1:56 pm

Човека ти го каза:
В магландиум те са по-скоро европейско-средновековни (или както се казва близко до представата за "класическо фентъзи")
Самураите не биха могли да се зародят в средновековна Франция или Англия, защото културата и начина на мислене е различен. Нали знаеше достатъчно за тях, така че няма смисъл да обяснявам още защо :wink:

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон май 01, 2006 1:59 pm

Ако ще правищ цяла "секта" от самураи, то по-добре я направи за острова на фелините, където и без това клони към затвореното общество на Япония. Дори ако искаш наистина да е полезно, свържи се с Мистрал и обсъдете идеи за самураите - и той им е фен. Като цяло, в Магландиум няма логически как да седят точно самураи. Това не пречи да има братство от бойци, които ползват нов дизайн мечове и спазават някакъв техен си кодекс. Ако не се казват самураи, ще е по-добре, но дори и така да им викаш, пак могат да си намерят мястото, но да се опитваш да променяш цялостно идеята за една от основните раси... това е обречено да не бъде официално одобрено, още от сега ти казвам. Но пък не пречи в собствените си кампании да считате, че елфите не ползват бикновени мечове а катани и, че си имат свое собствено специално умение ;)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Bass
Чирак
Мнения: 29
Регистриран на: чет апр 27, 2006 6:32 pm
Местоположение: Reality Marble

Мнение от Bass » пон май 01, 2006 2:14 pm

Ем че то не е само на елфи :)
Аз съм го приел като общо..историята сега я измислих на място
Иначе аз от самото начало не исках да е самурай...беше Специялист в Катани....ама нещо не ми звучеше а и то си има Специялист в оръжия Катани...просто друго име не ми дойде на ум и плеснах тва...може да си измисля име ама няя е лесно :)
Иначе я ми кажи малко повече за тоя остров...че аз от скоро пиша във форума...преди само хвърлях по едно око :)
А аз не че съм толкова голям фен на самураите,а просто на бойците които наблягат на бързина с меча...Самурай дори не е точното име защото те и лъкове и копия и кво ли не ползват....
иначе братството от бойците много много ми хареса щото няма да трябва да се съобразявам с общоприетата личност на Самурая :)
Изображение

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон май 01, 2006 2:38 pm

За островът на фелините, виж някъде из форума ни има пуснати теми с представянето им. За момента първото официално нещо по въпроса е разказът "Династичния камък" в сборника ни "Замъкът на престола". Доразработване на самия сетинг, тепърва предстои. Най-вероятно ще бъде малък и спретнат сетинг и ще се сваля от сайта ни, но не знам кога ще сме готови с привършването му. По него работи най-вече Мистрал.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Bass
Чирак
Мнения: 29
Регистриран на: чет апр 27, 2006 6:32 pm
Местоположение: Reality Marble

Мнение от Bass » пон май 01, 2006 2:40 pm

Хммм...ще го видя а и наща компания ше си зимаме зборника и ще прочета разказа...ще направа всичко по силите ми да помогна с развитието на сетинга ^^

ПП: Вижте до каде стигнахме с Uncle Fester...
The Guild of the Tiger Blade
Servants of the Proud Nation/Midnight Blade (eдно от двете)
Fu*kers of the Fu*king Fu*kers....

Как ви звучат?
Изображение

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт май 02, 2006 2:21 am

Bass написа:Иначе аз от самото начало не исках да е самурай...беше Специялист в Катани....ама нещо не ми звучеше а и то си има Специялист в оръжия Катани...просто друго име не ми дойде на ум и плеснах тва...

А аз не че съм толкова голям фен на самураите,а просто на бойците които наблягат на бързина с меча...

Самурай дори не е точното име защото те и лъкове и копия и кво ли не ползват....
иначе братството от бойците много много ми хареса щото няма да трябва да се съобразявам с общоприетата личност на Самурая :)
Аз лично мисля, че трябваше да започнеш с това. Щеше да спестиш много писане на всички!
Катаната изобщо не е бързо оръжие, както и двуръчният меч. Бързо оръжие е шпагата. Ако искаш бързи бойци, просто вземи Войн и Специалист по Фехтовка, после със сабята прилагай Продължение. Можеш да наесеш 3-4 удара за ход, ако само това правиш, без Умора:).
Смисълът от умението Самурай за мен е именно въвеждането на личността на самурая. Ако не ти е това целта, вече ти казах как да го постигнеш без да създаваш ново умение и да се мъчиш да го балансираш спрямо останалите. Ако държиш толкова на катаните, считай ги за двуръчни саби с промяна на теглото и ги използвай с две ръце без други промени, които да ти объркват баланса :lol: !
Между другото, Бързия Джо, Акробатика и Бой с две оръжия също ще са ти полезни за бърз боец, но тези две са основни. Пожелавам ти приятна игра!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Bass
Чирак
Мнения: 29
Регистриран на: чет апр 27, 2006 6:32 pm
Местоположение: Reality Marble

Мнение от Bass » вт май 02, 2006 6:42 am

Ем аз исках да въведа "нещо" което да може да ползва именно тез двуръчни мечове бързо...а самурай не е точната дума...е окс де :)
Кажете за Рицаря...за него някви критики?
Изображение

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт май 02, 2006 12:21 pm

От пръв поглед бих казал, че проблемът е същият. Създаваш ново СУ, което всъщност е комбинация от стари с едно допълнително правило. Атаката със засилване се добавя като първа специална атака на пиката, но само от гърба на кон и при наличие на седло с упор и стремена. Задължително е героят да притежава и познанието Езда. Повече ще напиша, когато ми пстане време да го разгледам подробно:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Отговори