СУ,Малко оръжия...

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Bass
Чирак
Мнения: 29
Регистриран на: чет апр 27, 2006 6:32 pm
Местоположение: Reality Marble

СУ,Малко оръжия...

Мнение от Bass » чет апр 27, 2006 6:44 pm

Тука мисля да пусна мойте творения,някои с помощ зимани от тука :)
Та...направил съм едно СУ и едно оръжие...мисля че добре балансирани и те горе долу са направени да се комбинират...
такам нов вид оръжия...Саби(Катани по точно)
Според мен те не са като мечовете...мое мнение...
така са оръжието

Сабя(Катана/Бокуто)

Вид : Саби
Атака : Пр,Л
ТД за атака : 6ТД
Щета : 2 зара сечаща щета
Размер и МР : 60-90 см;МР=2
Обсег : 2 метра
Тегло : 1-2 кг
Минимална сила за ползавне :
1 ръка - 12;
2 ръце - 7 СИ;
Не може да се ползват 2 Катани наведнъж

Цена:
500 + Материали

Материали:
-дървена (Бокуто) - (-1) зара щета,Щетата става тъпа - 1кг дърво - (+100) медника
-стоманена (Катана) - 2 кр стомана - (+1500) медника

Бележки:
Много рядко срещано оръжие поради високата си цена.Много по-леко от меч.Острието е леко изкривено в края,но не и като на Ятаган.Най-добрите се изработват в Източния Съюз.Много рядко се срещат катани по 90 сантиметра поради трудната си използваемост.

---------------------------------------------
Спец.Атаки със Сабя:
1.Пренебрегване
2.Бърза Атака
3.Изпреварване
4.Отклоняване
5.Довършване
6.Пронизване
---------------------------------------------

Картинка^^ : http://img246.imageshack.us/img246/4040 ... n1b7cj.jpg Пича отгоре ;)
За да не е нелегално ще кажа че този пик е от Анимето Fate/Stay Night и съм го ползвал без разрешение от създателя и се извинявам много ако има нещо против :) Героите са Trade Mark на Type-Moon


Ограничение: Саби не се влияят от СУ като Войн,Бой с 2 оръжия,Берсерк и т.н


А сега СУ-то което прави тази сабя малко по-ползваема ;)

--------------------------------------------------

СУ "Самурай"

-Дава +(СУ/3) към атаката на оръжия от вид Саби
-Намалява ТД за атака със СУ/10
-На 7-ма степен добавя (+1) щета на зар
-На 9-та степен позволява концентриране за (+3) супех вместо за 6 ТД,за 5ТД
-На 11 степен покачва еднократно Скоростта с 2 и Маната с 20
-На 12-та степен увеличава максимално допустимата стойност на Основния показател Прецизност с +1
---------------------------------------------------

Това са 2-те ми творения...мисля да мисля още оръжия към Саби и някои Познания и Способности ама не съм сигурен дали тези са добре и дали има смисъл да продължавам...
със умението на Специалист в школа:саби на 11 степен тази сабя ще атакува за 4 ТД а с Бърза атака и за 3 ТД,което е уникално яко....верно че прави малко щета ама с Довършването може да направи МН МН дмг...особено ако си вградите в катаната 200 грама кристал и му сложите Забързване :twisted:


Та...какво ще кажете? Не видях в книгата героични персонажи които да наблягат над бързината,ползвайки мечове и затва реших да си позволя да направа....благодаря на миналата тема за оръжия и на Сасаки Коджиро,че изобщо е съществувал да ме вдъхнови :)
Последна промяна от Bass на пет апр 28, 2006 5:13 pm, променено общо 5 пъти.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет апр 27, 2006 6:58 pm

Да кажем, че катани и разни други екзотични, азиатски оръжия по принцип са си желани от феновете на РИ, но освен това, каква е причината да ползвам, така посочената Катана, а не двуръчен меч? Искам да кажа, освен основните показатели. Понеже двуръчният меч нанася доста по-сериозна щета и пак има само недостатъка, че не ползвам щит. Всъщност, това е и причината, официално да нямаме катани в Магландиум, но пък от стилистична гледна точка, такива, очевидно ще има във Фелла. Питам не с цел да се заяждам, а по-скоро да разясня, защо нямаме екзотични оръжия - защото всяко едно от тях, може да се оприличи на подобно от вече описаните с много малко разлики. Разбира се, разлика може да се постигне с интересни по въздействие специални атаки, но това засега не го виждам.
Между другото, сабята би следвало да може да се ползва с една ръка (както и катаната де, но това си е твое решение - поне засега). През тестовият период на А16 имаше и катана и нагината, но в последствие те бяха причислени към мечове и алебарди съответно. Така че леки модификации на качествата на мечовете са напълно в реда на нещата - катаната се слави като много здрава и много остра, така че може и да има леко завишени щети спрямо нормален меч (тази тук в момента няма), но на по-висока цена. Или пък да позволява специални движения, когато я ползваш с две ръце, а ако я ползваш с една да си е като меч... знам ли. Трябва да има причина да я вкарате в играта си и е добре тази причина да не е само защото ви звучи "куул" - тогава просто ползвайте характеристиките на някой меч, променете тук-там +/-1 и му викайте катана.
Но както споменах, на Фелла, най-вероятно ще има катани, тъй като целият остров си е доста японизиран.

ПП: Докато съм го писал, виждам, че си добавил някои подробности, които обясняват, какво си виждал като разлика, която да наложи тези оръжия като такива... Доколко си прав, засега аз няма да коментирам, но не спирай да модифицираш, дори и да те залеят с критика (което е почти сигурно) - просто се опитай да отговориш на всяка такава. Ако успееш, значи си бил прав.
Последна промяна от BatGojko на чет апр 27, 2006 7:11 pm, променено общо 1 път.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Bass
Чирак
Мнения: 29
Регистриран на: чет апр 27, 2006 6:32 pm
Местоположение: Reality Marble

Мнение от Bass » чет апр 27, 2006 7:06 pm

Еми виж...вграждаш Забързване в крсистал и катаната...
ТД за атака 3....твойте ТД - 20-22....зависи колко платиш за вграждането....а да правиш го 2 пъти на първи ход забързването ;)
правиш 5-6 удара,после за 50% повече ТД вкарваш 6*Щета (Довършване)
Но,да съгласен съм че трябват и отделни спецялни атаки и може да се постарая да направя нещо :)
Да кажем приклякане,отблъскване на оръжието и пронизване (често ползвана техника в аниметата :lol: ,не съм го виждал да успява въпреки тва :) )
И да може би ще трябва но съм твърдо ЗА да има и катани....към Саби може да добавим и такива които се ползват с 1 ръка,но тази специално е като в онази картинка....би давала много голям минус при позлване с 1 ръка...
А тази определено няма в сравнение с обикновен меч...може да е по остра,но е и много по-лека...и все пак по бързо се атакува с нея

ПП: може да не е реалистично и дайте примери за промени,ама аз съм вдъхновен от тва аниме горе....Таз какичка от долу ползва меч...(невидим но тва няя значение) и атакува доста по силно,но Асасин я блокира без никви проблеми само с 1 движение....ауууу знаеш ли кво ми хрумна....спецялните атаки да са Техники с Катаната...демек те се имат имена и има доста споменати в японската история....едно от които и може би най яко е това на тоя пич,Returning Swallow или нещо такова...и представлява следната гледка: атакува с такава бързина че възпроизвежда 3 Slash-а почти едновременно и така не оставя на противника да избяга удара....и всъщност един от героите в японската история е използвал тази атака...Sasaki Kojiro (ако искате вижте в Уикипедия ;))

ПП2: На критика мога да отговора :) Въображението ми не знаеш кви размери има и ЩЕ модифицирам...тва го напраих в 12 часа вечерта докато спорехме кво ше стане нататака в анимето :w00t:

Потребителски аватар
Bass
Чирак
Мнения: 29
Регистриран на: чет апр 27, 2006 6:32 pm
Местоположение: Reality Marble

Мнение от Bass » чет апр 27, 2006 8:36 pm

Следващо оръжие вид : Саби

Нодачи(Nodachi)
Вид : Саби
Атака : Пр,Си,Л
ТД за атака : 6ТД
Щета : 7 зара сечаща щета
Размер и МР : 120-150 см;МР=3
Обсег : 3 метра
Тегло : 6-8 кг
Минимална сила за ползавне :
1 ръка - 24 СИ;
2 ръце - 18 СИ;

Цена:
2000 + Материали

Материали:
-стомана- 5кг стомана - (+3000) медника
Бележки:
Използва се само от най-опитните Самураи.Поради огромните си размери е трудно да се размахва просто ей така от който и да било.Носят се легенди че това оръжие можело да разсече войн заедно с коня му на две с един единствен удар.Цената му е висока и се кове трудно.Рядко срещано оръжие,отново най-добрите изработки в Източния Съюз.Носи се на прикрепено към гърба поради размера си.За повече инфо ---> http://en.wikipedia.org/wiki/Nodachi

---------------------------------------------
Спец.Атаки със Нодачи:
1.Вълна
2.Избиване
3.Унищожител
4.Мощна атака
5.Разпаряне
6.Довършвне Не съм ги подреждал по важност защото не мога да преценя кое е по ценно от друго...ако преглате помощ,приемам :)
---------------------------------------------

Картинка :
Сорка ама не можах да намера...тези които са гледали анимето Bleach знаят за кво става въпрос...
Ще се опитам да опиша...
Дръжка,около 15-20 сантиметра,Останалата част...може да достигне почти ръста на героя като се размахва лесно от умел войн....представете си ширината на острието е около 5 пъти ширината на дръжката,дължината я знаете и на дебелина е малко повече от ширината на дръжката....Това разбира се е вид Нодачи,има и такива които са просто по-дълги саби...това мисля да си остане голямо :)

Това доста прилича на двуръчен меч и нз дали да не го махна....дайте предложения за промени...
Мда ще му сложа повече щета и по-малко ТД....все пак си е оръжие за мн опитни войни...
Последна промяна от Bass на пет апр 28, 2006 3:50 pm, променено общо 3 пъти.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет апр 27, 2006 10:33 pm

Само една основна забележка:

Катаната и всички саби нанасят повече разсичащи щети, отколкото пробивни. Целта на извивката на сабята е, да нанася разсичаща щета. Има повече сечаща повърхност. Само да не пуснеш късата сабя на самурая като второ оръжие - никой не го е ползвал. И това СУ Самурай... ами... какво знаеш за самураите (говоря исторически?) Да не стане като това: http://www.rpg.bg/?page_id=555

Потребителски аватар
Bass
Чирак
Мнения: 29
Регистриран на: чет апр 27, 2006 6:32 pm
Местоположение: Reality Marble

Мнение от Bass » чет апр 27, 2006 11:16 pm

Ми всъщност не знам много но и Самурай не е точната дума :)
Просто Катана Юзърите не винаги са Самураи...на места им викат просто Swordmasters или Swordsmans....
A да за щетата си прав....като се замисля :)
Тва даже не мога да се сета що реших че е пробивна....въпреки че може и да пробива,ама тва към уменията й :)
а СУ-то е направено така че да дава смисъл на тея Катани...иначе 2 зара за 6 ТД е напълно безсмислено,да не говорим за цената...ама виж с -1ТД за атака,с +2 скорост,с бърза атака с Забързване,един такъв катана юзър може спокойно да нанесе над 6 удара за 1 рунд,да не говорим че последния може да е Довършване и да прави х5 дмг ;)
А късо оръжие мисля че Кинжала си върши перфектна работа :)
Мн са полезни тез говеда особено кат се мятат и особено кат им вградиш Леден Заряд :)
И не съм съгласен (са малко зачетах линка ти) че самурая няма Jump....в супер много игри той е един от тези които могат да скачат на високо...не мога да се сета къде го бях виждал,но го бях и то не в 1 игра...а може би и в някой филм...

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » чет апр 27, 2006 11:44 pm

Ъф, няма ли някой тука, дето да може да се бие с катана, та да пролее малко светлина по въпроса.
Хам, опиши им на човеците как самураите се биели еднакв одобре с копие, лък , катана, къс меч (не го зна мкак им се казва).
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пет апр 28, 2006 12:03 am

Една забележка по принцип за "сребърните" варианти - махни ги. Среберото никога не е било материал за оръжия не само заради цената си. Ако искаш "засукани" и скъпи версии достатъчно е да сложиш посребряване (грубо 4/5 от теглото да е стомана и само 1/5 да е сребро) и просто да поясниш (както е с ятагана и рапирата в основните правила), че в такъв случай базовата цена по правило скача с поне 20-30% заради уникалността на едно подобно оръжие и "художествената" му стойност.

Иначе дерзай, на пръв поглед ми изглеждат прилично предложенията, не са пренагрухани, сигурно може да се пипне тук-там, но нека го прави някой който разбира (защо ли си мисля за Асен в този случай :) ).
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет апр 28, 2006 12:44 am

lowstef написа: Иначе дерзай, на пръв поглед ми изглеждат прилично предложенията, не са пренагрухани, сигурно може да се пипне тук-там, но нека го прави някой който разбира (защо ли си мисля за Асен в този случай :) ).
Правилно мислиш, но критиките ми са прекалено много. Нека авторът да не се обижда, но аз се вдъхновявам от катани, а не от аниме-катаните, моля двете да не се бъркат! Тъй акто е късно вече, ще му дам някои насоки, а той да си коригира СУ-тата. Особеното в употребата на катана е по-скоро японската психология.
Бележки:
Много рядко срещано оръжие поради високата си цена.Много по-леко от меч.Острието е леко изкривено в края,но не и като на Ятаган.
Съжалявам, не е вярно, може дори да е по-тежка. В моя профил имаедин портал, посветен на хладните оръжия, хвърли едно око на статиите за теглото на европейските мечове, после погледни колко тежат катаните.
Спец.Атаки със Сабя:
1.Пренебрегване
2.Бърза Атака
3.Изпреварване
4.Отклоняване
5.Пронизване
6.Довършване
Така специалните атаки са по-добре. Може да се добавят и Контриране на 4 ниво и Финт на 5, но това като цяло са подробности:).
Минимална сила за ползавне :
1 ръка - не се ползва;

Ограничение: Саби не се влияят от СУ като Войн,Бой с 2 оръжия,Берсерк и т.н
Не е вярно, питай Мусаши:). Щом споменаваш Сасаки Коджиро, значи си чувал и това име, или поне би трябвало:).
Щета : 2 зара сечаща щета
в зара сечаща щета приравнява по полезност това оръжие към нещо среднно между кинжал и камшик. По-добре пак си помисли8)! Да, разбирам, че те е вдъхновил Сасаки Коджиро, но той се е биел с огромен но-дачи, простичко казано-с двуръчен меч :lol: !
СУ "Самурай"

-Дава +(СУ/3) към атаката на оръжия от вид Саби
-Намалява ТД за атака със СУ/10
-На 7-ма степен добавя (+1) щета на зар
-На 9-та степен позволява концентриране за (+3) супех вместо за 6 ТД,за 5ТД
-На 11 степен покачва еднократно Скоростта с 2 и Маната с 20
-На 12-та степен увеличава максимално допустимата стойност на Основния показател Прецизност с +1
Това СУ ме накара да ти изпиша такъв ферман. Помисли как ще го обвържеш със следването на някакъв псевдо-самурайски кодекс, нарушаването на който да води до ограничения при употребата на умението. След това обаче ти трябва и умение "Ронин", в което да се трансформира умението на всички персонажи, които все пок нарушат горния кодекс. Просто бъди сигурен, че такива ще има :lol: !
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Bass
Чирак
Мнения: 29
Регистриран на: чет апр 27, 2006 6:32 pm
Местоположение: Reality Marble

Мнение от Bass » пет апр 28, 2006 6:35 am

Съгласен съм с повечето от нещата,но определено мисля че щетата е добре и теглото също,защото ако ги променя ще станат просто обикновени мечове...а целта ми е,дори да клонят от истината,да са различни....не е метателно и не може да се сравнява с кинжал....по-голям обсег,получава бонуси от други умения и т.н...абе знам го Мусаши ама не ми е любимец...Дърт чийййтър!
иначе то разбира се че може да се ползва,но дава минус...може да му сложа 13 СИ като минимално за 1 ръка,но така много хора ше се нагрухат с Dual Wielding и 2 катани и с малкото ТД на ход ще вкарват по около 40 зара дмг на ход което дори Малкото Драконче по никакъв начин не може да достигне....
ам в двубоя с Мусаши доколкото знам Коджиро си е ползвал Катана а не Нодачи :)
А нодачито пак е вдъхновено от аниметата....може да напраим и друг вариант,който е просто по дългия вариант на сабята,ще трябва да прави по малко щета,променени спец.атаки в сравнение с тва Нодачи горе :)
А и пак ако катаната стане по-тежка от меч(което нз как ще стане,са ше ти вида линка :)),то тя става просто един двуръчен меч и нищо друго :) би трябвало и ТД-тата да се увеличат с теглото....
Иначе може да я промня тук-там
А Катаната не нанася друго освен Сечаща и Прробивна,зависи как я ползваш :)
кат се засилиш и я навреш между органите на противника,ясно е че е пробивна,но това не е единствената атака....по скоро замахват настрани,така че да го порежат...пробивната прекалено лесно се блокира

А и СУ-то,дам харесва ми кат идея :)
Ронин....тва треа е пич койт набляга на демидж....

Самурая е герой на честта
Ако не спазва кодекса СУ Самурай преминава в СУ Ронин..
-не трябва да позволява да се бие 2-ма на един в негова полза (изключение мн силен противник/силно животно,ние ше бием хидра днеска,само дет партито ми реши да влезне в друг портал и аз сам се озовах при тая хидра и са нз кво да праа...тя е 10 лвл аз съм 5 :))
-не трябва да се бие с противници,с ниво по ниско от НИ - (СУ/3),къдете НИ е нивото на самурая
засега тва,кат се върна от даскало,още :) бтв след даскало ше праим сесия и ше провам самурая ^^

Потребителски аватар
Bass
Чирак
Мнения: 29
Регистриран на: чет апр 27, 2006 6:32 pm
Местоположение: Reality Marble

Мнение от Bass » пет апр 28, 2006 4:08 pm

Обобщение + малко ново...

--------------------------------------------------

СУ "Самурай"

-Дава +(СУ/3) към атаката на оръжия от вид Саби
-Намалява ТД за атака със СУ/10
-На 7-ма степен добавя (+1) щета на зар
-На 9-та степен позволява концентриране за (+3) супех вместо за 6 ТД,за 5ТД
-На 11 степен покачва еднократно Скоростта с 2 и Маната с 20
-На 12-та степен увеличава максимално допустимата стойност на Основния показател Прецизност с +1

Цена:5ТР (+10 за джуджета,гиганти и гоблини)
---------------------------------------------------

СУ "Ронин"

-Прибавя +(СУ/3) към Атаката със сабя
-Увеличава ТД за атака със СУ/10
-На 7-ма степен добавя +1 зар щета със саби
-На 9-та степен позволява да се концентрира вместо за успех,за щета : 2ТД- (+1) щета на зар
-На 11 степен покачва еднократно БА с 2 и ЖТ с 10
-На 12 степен увеличава максимално допустимата стойност на основния показател ПР с 1

Цена: СУ "Саморай" и Нарушени Закони на Самурая
-----------------------------------------------------

Закони на Самурая (кодекс-а)

-Не трябва се сражава срещу един противник заедно с приятелски настроен игрови персонаж (2ма на 1) (Изключение е ако се бият срещу прекалено силен противник или чудовище)
-Не трябва да се сражава срещу противник,чието ниво е по-ниско от (НИ-(СУ/4)),освен ако не бъде нападнат,като дори при това положение е длъжен да остави противника си в несвяст,а не да го убива,където НИ е нивото на Самурая,а СУ е степента на СУ "Саморай"
-Не трябва да се сражава срещу който и да било без основателна причина(бъде предизвикан,бъде нападнат,куест и т.н.)
-За сега тва казвайте ако се сетите нещо друго :)
-------------------------------------------------------

При нарушаването на който и да е от законите,Самурая автоматично се превръща в Ронин
При това дойствие,героят губи всички бонуси които е получил от СУ"Самурай" (включително и тези от 11 степен) и степента на СУ"Ронин" е равна на степента на СУ"Самурай" преди да наруши законите.
-----------------------------------------------------------
За катаната....Мисля да й сложа 12 СИ за 1 ръка,но също и това,че Войн и Бой с 2 оръжия,и тям подобните,не действант на оръжия от вида Саби

------------------------------------------------------------
Ето го и този който се възползва от остротата на Катаните....Демидж Дилъра ;)
Нз дали да не направя ронина по-слаб така че играчте да се стремят да не нарушават кодекса....така като се замисля Ронин и Самурай са абсолютно еднакви....самурая за 4 ТД ще прави 2 зара,а ронина за 6 ТД - 3 зара...мн тъпо го направих....освен да махна демидж от самурая а от тоя още спийд или да им добавя обратното....аааа ма Ронина не може да се възползва добре от Спецялните атаки на оръжията :)
Добършване например...но пък Пронизване го владее по-добре от самурая....
Сега мисля да почна да измислям няколко Спец.Атаки
Мойте хора искат да мислят СУ-та Рицар и Ездач на Мрака и ще видим какво ще сътворим ;) (Никииии четеш лииии?)

ПП:Ако ви трябва име на гущер,с удоволствие ви предостъпвам мойто :) (Благодаря на Ванката и Сашо че го измислиха,наще си сашо и ванка :))...... Сиренес ч'Есън
Последна промяна от Bass на пет апр 28, 2006 4:59 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пет апр 28, 2006 4:40 pm

:):):):):):):):):):):):):):):):)
Значи ако селяк, дето не е никакво ниво нападне самурай, втория няма да може да отвърне и така директно е мъртъв. Или може да опита да бяга.
:D
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пет апр 28, 2006 4:49 pm

Ми просто няма да го убива бе, Вораце. То пък за селяка няма да вади и меч дори. :twisted:
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пет апр 28, 2006 4:57 pm

Бие, убива - хубаво е да е посочено по-точно.
А Освен това праивлото очевидно важи и ако селяците са 20/50/100, всичките с остри коси и вили и брадви. И той трябва да трепери да не убие някой.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Bass
Чирак
Мнения: 29
Регистриран на: чет апр 27, 2006 6:32 pm
Местоположение: Reality Marble

Мнение от Bass » пет апр 28, 2006 4:58 pm

Модифицирам :)
Изображение

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет апр 28, 2006 5:11 pm

Bass написа: Закони на Самурая (кодекс-а)

-Не трябва се сражава срещу един противник заедно с приятелски настроен игрови персонаж (2ма на 1) (Изключение е ако се бият срещу прекалено силен противник или чудовище)

-Не трябва да се сражава срещу противник,чието ниво е по-ниско от (НИ-(СУ/4)),освен ако не бъде нападнат,като дори при това положение е длъжен да остави противника си в несвяст,а не да го убива,където НИ е нивото на Самурая,а СУ е степента на СУ "Саморай"

-Не трябва да се сражава срещу който и да било без основателна причина(бъде предизвикан,бъде нападнат,куест и т.н.)

ПП:Ако ви трябва име на гущер,с удоволствие ви предостъпвам мойто :) (Благодаря на Ванката и Сашо че го измислиха,наще си сашо и ванка :))...... Сиренес ч'Есън
Всички закони на самурая, които си поставил, са били активно нарушавани от самураи и даймио при всеки удобен случай, без никакви последствия. Просто ти давам историческа справка:). Иначе името на гущероида ме кефи :lol: !
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Bass
Чирак
Мнения: 29
Регистриран на: чет апр 27, 2006 6:32 pm
Местоположение: Reality Marble

Мнение от Bass » пет апр 28, 2006 5:17 pm

Хахахаха дам
Верно ли са били нарушавани? о.О
Та нали самурайте са войните на честта....пффф ми тогава...абе нз...помагайте :(
Изображение

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет апр 28, 2006 5:30 pm

Какво ще кажете цената на катаната да е малко по-височка. Вярно, че 2 жълтици са бая, но катаната не трябва да е за всеки, в самия Централен Съюз (ако се появи там майстор, който да ги изработва) не трябва да има повече от стотина, които да могат да си ги позволят, по мое мнение.

Не мога да разбера защо някои умения да не важат за катана. След като Воин, испаднал в Берсерк може да размахва две (очевидно празни) халби и да троши глави наред, що пък да не може и да го прави с катани (а те пък като не са кинжали, защо да не ги ползвам с една ръка - искам пък да правя номерата на Ума Търман и Луси Лиу). Разбирам, че това е с цел баланс, но балансът може би е по-добре да идва от другаде. Например, тези герои, които даже не са заплатили цената за 0 ниво (хората трябва пък да са на 1-во поне) ще се самонаранят (За справки - СБУ "Бой с две оръжия" от "Anscient Acsiom").

За кодекса. Историческата справка е на място, но можем да добавим ритуал към изискванията за умението, който да гарантира духовната връзка м/у самурая и кодекса. Така простъпките ще идват с последствия. Смятам, че не само катаните не трябва да са изцяло исторически достоверни, но и тези които ги владеят.

Колкото до катаните в Магландиум - защо да не ги е имало... поне преди Войната на Боговете. Били са елфическо уръжие, но джуджетата от завист изработили по-тежките но-дачи. И от двата народа произлезли герои, владеещи до изключителност тези уръжия. Но войната дошла, а тези оръжия били овладявани от много малко същества и поради трудната си изработка били крайно неудачни в конфликта. Войната си отишла, оцелелите майстори на катаните и но-дачитата умрели в самота и неизвестност. Може би още се пеят песни за някои от тях, но не са известни никакви същества, които да владеят тези уръжия на поне сносно ниво. По-щастливите провали са завършвали с едно-две уши по-малко от страна на опитващия. Тези оръжия още се пазят от историците в Източния съюз. Като музейни експонати.

Това за Магландиум. Колкото за Фелла, никой не знае как точно са попаднали там екземпляри на катана и на но-дачи, но тези уръжия се съчетали с фелинскиата физика, нрав и култура... По-натам не смея да спекулирам.

Това са само предложения и плахи опити за конструктивна критика. Иначе приветсвам идеята и гласувам за нея с две ръце!
シャマョツィ

Потребителски аватар
Bass
Чирак
Мнения: 29
Регистриран на: чет апр 27, 2006 6:32 pm
Местоположение: Reality Marble

Мнение от Bass » пет апр 28, 2006 5:48 pm

Еми умението войн например е такова ,че да набляга на демиджа....според мен не трябва да влияе и на кинжалите ама едва ли ще го одобрите....и все пак ако влияе ще дава СУ/4 към атака...всъшност не е много...абе не му пречи и да влияе...ама 2-та меча...аз виждам катаната като 2-ръчно оръжие...трудно си представям едноръчна...но все пак...2-те саби в самурая ще изглеждат доста глупаво...тва не е гладиатор...еми нз ако искате го махнете аз мисля че без 2 катани ще е по-добре...или пък да не намалява двойно Атаката с Катанита при бой с 2 катани....представи си кво става с 2 Нодачита....
Цената съм съгласен да се дигне...първия ми вариант беше 700 + 3300 за стоманена и +300 за дървена ама реших че тука ше кажете че е прекалено скъпа и я намалих :)

Бтв да споделя :)
Днешната сесия се разви интересно....аз се бих с хидра(треаше да мина през една зала в която имаше хидра) и останах с 27 ЖТ и 2 Мана като съм гущер магйосник...през тва време другите 3-ма от партито ми се тепаха с некви гиганти и бесовойна (измислили сме шиповете и бронятата която не е свалял) така брутално се хвърляше напреде(гладиатора също ама тва е друг въпрос) и както гиганта му напраи един разрушител и хоп...джуджето остана без броня...а знаете кка миришат...и аз кат съм гущер с обоняние 8 разказвача мята зарове дали ще умра от миризмата :) Пфф,не сте виждали голо джуже(само по шапка с шип,ракавици с шип и карчка с шипове) да обикаля с една кучка човек с пищов,един човек гладиатор(2 меча) и един гущер с черно-червена роба из пустинята :lol: :lol:
Изображение

unclefester
Стар заек
Мнения: 4
Регистриран на: ср фев 15, 2006 4:11 pm

Мнение от unclefester » пет апр 28, 2006 6:57 pm

Виждам, че нещата с моя приятел басс вървят добре. Браво на него, добре ги е измислил тия оръжия и умения. Аз съм им въпросния шашав разказвач на групата. Ние имаме и едно друго предложение за СУ "Рицар", което се предполага да бъде специализиран боец на кон, тъи като мисля че няма друго СУ, даващо нещо за ездата (извинявам се предварително, ако без да искам съм пропуснал да прочета някое подобно предложение на друг играч).

СУ "Рицар"
Изисквания: Л 12
Бонуси:
-повишава атаката с ръкопашни оръжия от гърба на коня с +(СУ/3) (освен бонуса от умението "Езда") и намалява атаката със далекобоини оръжия с -(СУ/3);
-повишава умението "Езда" с +(СУ/2);
-повишава БЗ на коня с +(СУ/3) (освен бонуса от умението "Езда");
-на 7-ма степен намалява времето за качване на коня с (-3) ТД;
-на 9-та степен разрешава повишаване на два от показателите на коня с (+2);
-на 11-та степен намалява Ограничената подвижност (ако има такажа) с (-1);
-на 12-та степен увеличава максималния показател за Ловкост на расата си с (+1);

Мисля че бонусите са някакси почти еднакви с тези от умението "Езда", но...
Критикуваите, пък ще видим! :D

Потребителски аватар
Bass
Чирак
Мнения: 29
Регистриран на: чет апр 27, 2006 6:32 pm
Местоположение: Reality Marble

Мнение от Bass » пет апр 28, 2006 7:01 pm

Уазаааа Никииии! :))
Абе що само далекобойни ве?
Сложи и Фехтовални и Механични(демек тея на изобретателя)....все пак с Кинжал трудно се атакува от кон...или пък с гонещ диск :lol: ...лъкове,да,треа имат минус поне при рицар :)...при номад може и +
иначе какво като са като на езда!?!? дават бонус все пак и да паднеш от коня е много по малко вероятно :)
Не съм яздил до са ама мисля че така ще е по-добре :)
И то +-овете по-конкертно към Копия,Мечове,Брадви....за Саби нз...все пак един добър самурай е сигурен само в собствените си крака (хах казах го кат факт а си няям и идея дали някои от самураите не са яздили) :)

А може би да увеличава Езда с СУ/4 щото кат дигнеш в началото 6 ,после от тва става 12 и другите лесно се дигат над него :) а с "Езда" 20....демек познанието....е малко имбаво мисля...
Изображение

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пет апр 28, 2006 7:25 pm

Наказание от СУ :!: :?: :shock: :shock: :shock:
Всъщност това наказание наистина е хубаво да го има, но да е по принцип, а конния войн може дори да го намалява.
Между впрочем преди време и аз бях мисли умение за бой от кон, но стана много оплетено, пък той Аксиом и без това има (незаслужена с нищо) слава за асложни правила, направо ми призля като си представих реакцията към моето творение, което наистина беше сложно. Е, може пак да се замисля. Наистина е факт, че боят от кон е леко пренебрегант в системата. Големите ми сложнотии идваха от желанието ми да променям основните правила (а това винаги е трудно).
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Bass
Чирак
Мнения: 29
Регистриран на: чет апр 27, 2006 6:32 pm
Местоположение: Reality Marble

Мнение от Bass » пет апр 28, 2006 7:33 pm

Мдаам трудно е :)
И все пак много ли се различаваше от това?
А и наистина е хубаво този минус да го има и в правилата за всички,но не вярвам да се променят правилата заради нас ^^
Ама тва не е конен воин :) Тва е рицар...а рицарите са меченосци в повечето случаи...виж Номад може да увеличава Фехтовални и Лъкове ;) щото номадите са бойци и с лъкове и с мечове от кон (мечове или по-скоро ятагани)
Но иначе аз си мисля че това умение е хубаво щото наистина се пренебрегва в играта....може освен арени да добавим и ония яките дет се тепат 2-мата рицари от конете и кат паднат се довършват (не съм сигурен как му се викаше на мястото,в Stronghold 2 го има :))

Пример за СУ"Номад"

-Увеличава Атаката на оръжия от вида Фехтовалн(само ако са по-дълги от 70см) и Лъкове от кон с (СУ/3)
-Увеличава умението "Езда" с (СУ/3)
-На 5-та степен увеличава Скоростта на коня с 4
-На 7-ма степен намалява времето за качване на кон с (СУ/4)
-На 9-та степен намалява ТД за атака с лък с (СУ/10),но не и по-малко от 4, и дава +1 щета на зар за Фехтовални(само ако са по-дълги от 70см)
-На 11-та степен дава Умение на коня да атакува противници които са в обсега му с цел да ги отдалечи от стрелеца/боеца в размер на 3 зара тъпа щета(за кон),за 5TD ,но вместо БС да е МР*Щ,да е 3*МР*Щ
-На 12-та степен увеличава настоящата стойност на показателя Ловкост на героя с 1
Последна промяна от Bass на пет апр 28, 2006 9:14 pm, променено общо 8 пъти.
Изображение

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет апр 28, 2006 7:36 pm

Аре, да не спорим кой какво е правил, а? Че ще дойде и драгъни и ще стане една....

unclefester
Стар заек
Мнения: 4
Регистриран на: ср фев 15, 2006 4:11 pm

Мнение от unclefester » пет апр 28, 2006 8:46 pm

Мишо, бонуса на 11-та степен номад е прекалено трудна за смятане, не смяташ ли? :Д
И, освен това аиде бонуса му да е само към ятагани. щото ми е малко трудно да си представя негър на средата на пустинята върху една двугърба камила да размахва насам-натам сабя и кинжал във всяка ръка. Няма да е лошо да го увеличиш на +(СУ/3) (ездата имам предвид) щото само +3 на 12-та степен според мен е малко с оглед на останалите бонуси(които пък трябва да бъдат лееееко намалени).

Потребителски аватар
Bass
Чирак
Мнения: 29
Регистриран на: чет апр 27, 2006 6:32 pm
Местоположение: Reality Marble

Мнение от Bass » пет апр 28, 2006 8:56 pm

Абе нз колко треа са намалени,ама онова не е кой знае колко сложно :)
МР на кон е 8-10,2-3 зара макс да е щетата и по 3 ;)
Иначе Сабята не е фехтовална!!! тя си е отделно по мойте писания горе :)
иначе кинжал е трудно да размахва наистина :)
я да видим мойте...Скорост +4...коня има 36.....на 7-ма степен е като на рицар...,на 9-та праи атаката с лък на 4ТД + презареждане...да вииидим...4-5 ТД за ездата на коня...да,4ТД е малко...значи СУ/10 ;)
кво друго...на 12-та е даже по слабо от твойто в някои случаи (повечето) щото Номад няя се учи на 6лвл когато имаме по 17-18 показателите,а от 12 да кажем на 13-то...така му давам 13 ТР,а ти кат увеличиш от 16 на 17 максимума му даваш 17ТР защото като стигне 16,за 17 ще плати само 17,а не 34 ТР :)
абе Номада не съм го мислил като играемо СУ а само като пример за далекобоен Рицар...мислех че изобщо няма да получи одобрение :)
а и нали се сещаш че попринцип лъковете имат минус от ездата :)
БТВ ХОРА МОЛЯ ЗАБРАВЕТЕ ЗА НОМАДА МИ НА ТОЯ ЕТАП,ИСКАМ ДА ОЦЕНИТЕ И РИЦАРЯ!
Все пак той е по-играемо СУ и по-полезно щото обикновения стрелец си има повече атака от тоя,а на стрелец в повечето случаи не му трябва да бяга,затва коня става леко излишен

ПС:малко попромених Номада
Изображение

Потребителски аватар
Battle_Mage
Работник
Мнения: 97
Регистриран на: вт сеп 27, 2005 12:49 pm
Местоположение: Търговище

Мнение от Battle_Mage » пет апр 28, 2006 10:28 pm

Закони на Самурая (кодекс-а)

-Не трябва се сражава срещу един противник заедно с приятелски настроен игрови персонаж (2ма на 1) (Изключение е ако се бият срещу прекалено силен противник или чудовище)
-Не трябва да се сражава срещу противник,чието ниво е по-ниско от (НИ-(СУ/4)),освен ако не бъде нападнат,като дори при това положение е длъжен да остави противника си в несвяст,а не да го убива,където НИ е нивото на Самурая,а СУ е степента на СУ "Саморай"
-Не трябва да се сражава срещу който и да било без основателна причина(бъде предизвикан,бъде нападнат,куест и т.н.)
-За сега тва казвайте ако се сетите нещо друго Smile
Ами искам да добавя нещо към кодекса.Самураите са били войни на честта.Ето и моята добавка- ако някой опетни честта на самурая,той има право да го убие,освен ако не е с по-горен ранг(ако ли не-става ронин),и ако самураят опетни честта си или тази на господаря си по какъвто и да било начин,той трябва да извърши сепуку(ритуално самоуийство) или става ронин :D.

Потребителски аватар
Bass
Чирак
Мнения: 29
Регистриран на: чет апр 27, 2006 6:32 pm
Местоположение: Reality Marble

Мнение от Bass » пет апр 28, 2006 10:42 pm

Мда ритуално самоубийство не вярвам да праиме...стааме Ронини :)
И всъщност ако съм те разбрал правилно ако някой опетни честта на самурая и той го убие,но този е бил някакъв Благородник,с много добро име или висок ранг,то Самурая става Ронин?
Изображение

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет апр 28, 2006 10:53 pm

Bass написа:Хахахаха дам
Верно ли са били нарушавани? о.О
Та нали самурайте са войните на честта....пффф ми тогава...абе нз...помагайте :(
Самураите са войните на честта, да. Само прочети историята на тримата шогуни и ще ти стане ясно, чв честта може да се възприема различно;). С две думи, нарушавани са активно, в момента чета японски хроники и примерите изобилстват. По това време понятията за чест доста са се различавали от днешните.
Shamajotsi, идеята за ритуала е доста добра за фентъзи-самураи, кефи ме:).
Между другото, самураите определено са конни войни-поне благороднмиците задължително.
Последното предложение за кодекса също е добро, но все пак е прието първо да се иска извинение. Може нарушителят да не е искал да опетнява ничия чест:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Battle_Mage
Работник
Мнения: 97
Регистриран на: вт сеп 27, 2005 12:49 pm
Местоположение: Търговище

Мнение от Battle_Mage » съб апр 29, 2006 12:18 pm

Последното предложение за кодекса също е добро, но все пак е прието първо да се иска извинение. Може нарушителят да не е искал да опетнява ничия честSmile!
Обикновенно японците(най-вече самураите) са били много сдържани и подбирали много добре думите си и ако някой е опетнил честта на друг е по-веротно да е искал да го направи.

Отговори