Древни магии

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пон дек 24, 2007 12:35 am

Да ама моето оръжие е направемо от джуджето ковач и има 320 зара щета :)

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон дек 24, 2007 12:37 am

пич, на колко си години бе? :shock: десет?

Бат'Гойко: във форума няма нужда да се обсъждат лични данни... години, ръст, пол и т.н. ;)

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон дек 24, 2007 12:44 am

А аз да питам как ги мяташ тия зарове!? (;
320*5 грама= кило и шстотин (;
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » пон дек 24, 2007 1:14 am

Леле .. голяма веселба. Развесели ме изкрено преди празниците :)
Вашата група е колкото и нелепа, толкова, ако не повече - забавна :lol:

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » пон дек 24, 2007 1:45 am

BatGojko написа:, то при удар с ръка може и да прекършите опонента си. (това последното важи и за удар с чук, ама така съм приел в правилата)
Ами дръжктие на чуковете се парвят от дъвро, евентуално със стоманен обков. Не е кaто да са нечупливи ;)

Иначе въпроса на Вилорп представлява носител на много интригуващ потенциален отговор :")
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон дек 24, 2007 2:21 am

VORAC написа: Не е кaто да са нечупливи ;)
Бе то и за костите може да се каже същото. И като цяло може да се спори доколко БЩ може да се вкарва и по какъв начин с различни оръжия. И може би всяка страна в един такъв спор би извадила логични доводи, но в крайна сметка съм приел тези ограничения и те за момента (до преи появата на Къртача ;) ) работят.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пон дек 24, 2007 2:53 pm

Е какво да направя. Най-умния и паметливия от групата го избрахме за разказвач и той прочете два пъти книгата и дори я ползваше от време на време в приключението. Едва ли има грешка, защото джуджето си имаше СУ ковач 510, то само това повишаваше. Не знам каква грешка може да сме допуснали? :?

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт дек 25, 2007 12:18 am

Абе, че грешка има - има. То е очевидно иначе нямаше никой друг да не е достигал подобни нива. Не сме се впускали в подробни инструкции към разказвачите, но като цяло не мога да си представя, как така сте вземали по толкова опит на сесия. Мисля, че според това, което го има в книгата по повече от едно ниво на сесия няма как да се качи. То и това е много ама...
Нека да видя и колко е опита от дракон със 100 (за по-лесно) ЖТ и сложност 20. Ами опитът е 2000, което поделено на 5 героя е 500. А когато започнете да избивате по 10 такива на сесия, то очевидно, че сложността няма как да сотане 20, следователно опита от един дракон ше намалява прогресивно.
А сега нека погледна как така постигате сложност 20 и след това пребиват етова създание без проблем.
Ето какви са съветите за образуване на сложността:

Фактор / Модификатори
Добра Екипировка (Магическо оръжие) +1 до +3 според екип.
Лоша Екипировка -1
Високи Показатели +1
Висока Степен на СУ (над 10) +1
Негероичен персонаж или противник,
които има по-малко ТР от стандартните -1*
Много ниска Жизненост** +1
Героичен Персонаж +1
Расово Умение различно (погледни таблицата)
Комплексна Тактика +2
Стандартна Тактика 0
Проста Тактика -1

Това е основното, но предполагам сме ви подвели с пояснението:

* Може да прилагате следната формула за изчисляване на Сложността. За база се взима 160 начални ТР, за всеки -20ТР Сложността на врага се намалява с 1, а за всеки +20ТР тя се увеличава с 1. Същото важи и за всеки 10 ТР на ниво, като за база се взима 20ТР.
Но това важи само за нулевото ниво на дадено създание (или поне така си спомням, тъй като тази част е писана от Химера).
Тук някъде имахме и допънително влияние на разликата в нивата (сега не нещо не го намирам къде точно е, но съм сигурен, че го имаме), което означава, че създание със сложност 20 ще е и доста по-високо ниво. Сега направо не искам да си представям какво е дракон на 211 ниво...
Така, ккато ми описваш тук играта ви, оставам с впечатление, че вие не сте успели да усетите какво е да си герой на 0, 1, 2 и т.н. Ниво. Вие сте прескачали нива и може би дори не сте грали и една сесия с някои нива. А това определено е довело до пропускане на част от удоволствието. От друга страна сте си поиграли на някакви супергерои от супер могъщо ниво, за което просто никога не съм и помислял, че някой може да достигне.
Като така всичко е наред. Но може би е добре, сега да опитате и оригинлната идея - оная с по-малките цифри и повечето ролево разиграване. На 211 ниво, предполагам, че сте с четирицифрени показатели за ЖТ и едва ли има момент, в който героите ви се чувстват застрашени от каквото и да било, а когато няма шанс да загубиш, тръпката просто изчезва. Това е като да играете компютърни игри с код за безмъртност - няма игра, има разходка из нивата и разглеждане на левъл дизайна... и евентуално ако има история, разбиране на финалната фабула. Е, има хора които така играят компютърни игри, но аз определено мися, че те не биха го правили ако са си платили 70 лева за DVD-то, а не са го изтеглили от Арената.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
MoSKaU
Работник
Мнения: 112
Регистриран на: нед юни 19, 2005 12:31 am

Мнение от MoSKaU » ср дек 26, 2007 12:08 pm

А някой ми казваше че пауърите са на изчезване :lol: :lol: :lol:
Бате, незнам кой е чел книгата и колко пъти, ама май е прочел не каквото трябва. Сигурно за няколко години игра пак няма да можеш да вдигнеш 211 ниво. То има пауър игри и в А16 както навсякъде, ама вие сте се оляли бе. :wink: :wink:

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет дек 27, 2007 5:35 pm

Няма лошо, важното е да са се забавлявали. Просто ме изуми фактът, че въобще са успели да играят при такива огромни числа, като 80 ТД например. Браво за което!
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » чет дек 27, 2007 8:33 pm

Vilorp написа:А аз да питам как ги мяташ тия зарове!? (;
320*5 грама= кило и шстотин (;
Средностатистично- 3,5. Те, понеже са готини, може и за средно да взимат петица ;) Тогава вече е лесно 350*5= 1 750. Готово.
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет дек 28, 2007 6:26 pm

СТига бе, така ще трябва да се бият почти цял рунд* с тия 10 дракона на закуска! (;

*виж поста ва БатГойко за 80-те точки действие.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » нед дек 30, 2007 8:06 pm

Ами ако ви кажа, че сме играли от всяко ниво герои вие няма да ми повярвате. Ние в началото не се биехме с такива същества(опазил Господ). Обаче после избихме някаква секта към Кали и тя сключи съюз с Ахра-Ман и взеха да ни изпращат дракони и Каменни гиганти и сами може да се досетите. До около 50 ниво видяхме и много зор, защото предметите ни не струваха в сравнение със сегашните. Абе усетихме си духа на играта.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » нед дек 30, 2007 11:31 pm

Вие сте смешни! Максималната ми щета е над 1000 зара, а ТД са ми достигали и 3500 (в този случай изчислих че бягам над 11км за 10 секунди и нанасям Godlike щети... иииииииихаааааааа). Отдавна минах стремежа си към такива показатели (който беше само първите две седмици на игра).
Айде стига сте си показвали бъговете защото не съмнено има такива и ние сме тук да ги оправим за да има реалистичност.
Спрете го този пауърплей не е интересен а пък ние вече тука правим офтопик (някой да измести последните постове в отделна тема ПауърПлей че да се разберем кой до колко е усетил тръпката). Но аз лично смятам, че на Магландиум не можеш да си пауърплеър. Не е достатъчно обширен (за това аз си имам моя Гигант)
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон дек 31, 2007 12:56 am

а пък аз смятам темата за изчетрпана...
*Щрак*

Заключена